Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe - Stare Miasto
Autor Wiadomość
kowal88 

Wysłany: Sro 01 Lut, 2012 19:35   

jak już coś robić z blokami to wyburzyć , nic innego :!: Na razie zajmijmy się rzeczami realnymi, czyli budowa tych kamienic nad Nogatem, odbudowa Szkoły Łacińskiej i wyburzenie pawilonu na Starym Mieście. Jak to się zrobi to wtedy można myśleć o blokach. :-) :ilm:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 28 Mar, 2012 22:39   

Jaki jest, taki jest, ale jak zostanie jedyny będzie totalna porażka.

20120328_150147.JPG
Plik ściągnięto 21952 raz(y) 76,47 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012 19:40   

Kopanina

20120507_160350.JPG
Plik ściągnięto 21756 raz(y) 96,72 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
kowal88 

Wysłany: Pon 07 Maj, 2012 19:55   

ruszyło coś z kolejnymi?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012 22:12   

kowal88 napisał/a:
ruszyło coś z kolejnymi?
W dół kawalątek, pewnie powietrzy się jak i wcześniejsze.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
kowal88 

Wysłany: Wto 15 Maj, 2012 08:55   

ten powstający budynek jest ozdabiany teraz jakąś "czarną boazerią" i powiem, że mi się to nie podoba, ale niech się wypowie ktoś bardziej kumaty w tych kwestiach :-)
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 15 Maj, 2012 09:46   

kowal88 napisał/a:
ten powstający budynek jest ozdabiany teraz jakąś "czarną boazerią" i powiem, że mi się to nie podoba, ale niech się wypowie ktoś bardziej kumaty w tych kwestiach :-)


Tworzenie NIBY starówki i takie efekty. Ten jedyny który obecnie jest nijak się ma do "starości". Klinkier troszkę za nowoczesny jest...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Wto 15 Maj, 2012 18:26   

Takie przypomnienie elewacji malborskiej starówki na zachód od Bramy Mariackiej ... w miejscu realizacji nowej kamieniczki.

kamienicaa.jpg
Plik ściągnięto 21454 raz(y) 80,39 KB

_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
kowal88 

Wysłany: Wto 15 Maj, 2012 18:29   

najgorsze jak teraz jedną kamieniczkę będą budować kilka lat, bo nie widać startu kolejnych...
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sob 21 Lip, 2012 14:59   

prawie gotowy...

nowy spichlerz 1.JPG
Plik ściągnięto 20979 raz(y) 192,61 KB

nowy spichlerz 2.JPG
Plik ściągnięto 20979 raz(y) 193,8 KB

_________________

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 21 Lip, 2012 15:13   

Czy to prawda, że jest to prywatny dom pana L., byłego naczelnego architekta Malborka? Jeżeli tak, to czy to on sam wydał sobie zgodę na pobudowanie tego szkaradnego dzieła?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 21 Lip, 2012 16:05   Pan L.

argus napisał/a:
Czy to prawda, że jest to prywatny dom pana L., byłego naczelnego architekta Malborka? Jeżeli tak, to czy to on sam wydał sobie zgodę na pobudowanie tego szkaradnego dzieła?


Tak to prawda. Widziałem na tablicy budowy. Inwestorem jest pan L. A mówią że w Malborku nic nie można zrobić. Nawet postawić takiego szkaradziejstwa, które nijak nie przypomina starości. No ale cóź... Ktoś to buduje, ktoś to zatwierdza i ktoś wystawia kwity, że tak można. Wiele rzeczy w tym mieście można. Przynajmniej niektórzy... mogą :peace: :hahaha:
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
antysitwa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lip, 2012 20:42   

argus napisał/a:
Czy to prawda, że jest to prywatny dom pana L., byłego naczelnego architekta Malborka? Jeżeli tak, to czy to on sam wydał sobie zgodę na pobudowanie tego szkaradnego dzieła?

Zarzut nietrafny. Choć inwestycja ciekawa. No i trudno coś tu będzie ugrać bo tą działkę mógł kupić każdy.

A z tablicy budowy na pewno więcej można wyczytać panie Agrest123 ...
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 21 Lip, 2012 22:25   Panie antysitwa

antysitwa napisał/a:
argus napisał/a:
Czy to prawda, że jest to prywatny dom pana L., byłego naczelnego architekta Malborka? Jeżeli tak, to czy to on sam wydał sobie zgodę na pobudowanie tego szkaradnego dzieła?

Zarzut nietrafny. Choć inwestycja ciekawa. No i trudno coś tu będzie ugrać bo tą działkę mógł kupić każdy.

A z tablicy budowy na pewno więcej można wyczytać panie Agrest123 ...


Ja tylko z tablicy wyczytałem że inwestorem jest pan L. A czemu nie pan Kowalski? Nie wiem. Może innych inwestorów z odpowiednią kaską nie było. Nie dociekam. Wiewiórki w lesie wiedzą więcej. Dziwne jest że kiedyś te tereny były jak "święta krowa" - nie ruszać bo to przecież prawie przy Zamku. Teraz o dziwo tworzą się inwestycje. Dziwne inwestycje. Kiedyś nad wszystkim trzymał piecze jakiś końserwator zabytków czy jakoś tak. Ja myślę że nie wydałbym pozwolenia na postawienie czegoś takiego jak jest teraz. To podobnie jak kiedyś wydano decyzje o budowaniu osiedla XX lecia obok warowni . Ni w pięć ni w dziewięć. Ale wydaje mi się że dla pewnych osób w Malborku jest jakieś dziwne niepisane prawo. Które nie obowiązuje szarego Kowalskiego. Ogródki za złotówkę itd.. przykładów może być więcej. Nie chcę wnikać głębiej... Choć nie wydaje się panu Panie Antysitwa że w Marienburgu wszelkie inwetycje krążą wokół jedynie i tych samych osób? Zresztą ja się nie znam. Doktoratów z prawa budowlanego i jakiegokolwiek nie mam to może nie powinienem sie wypowiadać. Na tym forum są bardziej światli ludzie co wiedzą kto jest kto i co może. Ja to sobie mogę w dziurze w skarpecie pogmerać :peace: :hahaha: :ilm:
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
Ostatnio zmieniony przez agrest123 Sob 21 Lip, 2012 22:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
antysitwa
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lip, 2012 09:26   

agrest123 napisał/a:


Ja tylko z tablicy wyczytałem że inwestorem jest pan L. A czemu nie pan Kowalski? Nie wiem. Może innych inwestorów z odpowiednią kaską nie było. Nie dociekam. Wiewiórki w lesie wiedzą więcej. Dziwne jest że kiedyś te tereny były jak "święta krowa" - nie ruszać bo to przecież prawie przy Zamku. Teraz o dziwo tworzą się inwestycje. Dziwne inwestycje. Kiedyś nad wszystkim trzymał piecze jakiś końserwator zabytków czy jakoś tak. Ja myślę że nie wydałbym pozwolenia na postawienie czegoś takiego jak jest teraz. To podobnie jak kiedyś wydano decyzje o budowaniu osiedla XX lecia obok warowni


Taką mamy władzę, ja też bym nie wydał. Ale to tylko subiektywna opinia. Zresztą temat czy tam budować jest zamknięty.
Jeśli inni inwestorzy też będą mieli szczęście wybudować sprawnie coś na swoich działkach to w ogóle temat okaże się nie warty rozmowy.
Jeśli burmistrz chce uzyskać dobrą kasę za te działki to powinien tą inwestycję pokazać jako wzór z upublicznieniem wszelkich glejtów potrzebnych do jej realizacji. Sam bym kupił jedną dla wnuka :)

Skoro to forum historyczne to dobrze jakby ktoś profesjonalnie skomentował pracę Konserwatorów. Wojewódzki trzyma rękę na "murach miejskich Starego Miasta Malborka" to chyba przy tym budynku też...
no i co malborski ma do powiedzenia...
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012 13:48   

Przysłowiowi Kowalscy nabyli działeczki bliżej "Łaciny" od ponad roku jedyne co się tam dzieje to wykopanie dziury i znalezienie tego czego można się było spodziewać, czyli pozostałości po Starym Mieście.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 20 Sie, 2012 22:27   

http://malbork.naszemiast...6470d3d7,1,3,60
Cytat:
W piątek (17 sierpnia) odbył się kolejny przetarg. Z kilkunastu nieruchomości na nadnogackiej skarpie do zbycia pozostało osiem. Ich łączna wartość to, po cenach wywoławczych, 961 tys. 860 zł.

Do miejskiej kasy nie wpłynie jednak ani złotówka. Jak wynika z informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Malborka, do przetargu nie przystąpił żaden uczestnik.


Dziury w ziemi i odkryte piwnice, są wystarczającym odstraszaczem dla potencjalnych nabywców. Dlaczego nie można zrobić tego wzorem innych miast, najpierw archeolog, decyzja konserwatora potem koncepcja i podział działek, a na końcu sprzedaż? Tak, to kosztuje i gwarancji też żadnych, ale czy w ten sposób nie jest uczciwie? No chyba, że w Malborku uczciwie już nic nie znaczy...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013 14:27   

A propos, kolejna próba i kolejna przeszkoda

IMG_20130819_133836.jpg
Plik ściągnięto 21073 raz(y) 98,56 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
gospider 

Wysłany: Sob 24 Sie, 2013 20:35   

Ja to bym tak nie krytykował "nowo-starej" budowli pana L., ogólne ustalenia bryły i kubatury wynikają z MPZP, które wpisują się w zasady retrowersji. Oczywiście chcielibyśmy, ba - sam bym chciał, aby elewacja została odtworzona, bo są stare plany (tak myślę), albo przynajmniej zdjęcia przedstawiające przedwojenny budynek. Ale ustalenia MPZP są takie a nie inne i trzeba się ich trzymać, nie mniej jednak można wprowadzać korekty ale wątpię aby ktoś na to poszedł. Widziałem nie raz gorsze próby retrowersji, tej choć ideałem nie jest, nie plasowałbym na szarym końcu. Trzeba szukać pozytywów. Ważne, że "coś" się dzieje ku temu aby zasłonić te przepiękne Baumowskie bloczki,oraz poszerzyć obszar na którym turyści będą zostawiać kasę w Malborku a to czy "ktoś" - "komuś" będzie smarował odpowiednio przy tym ręce - niech smaruje dalej, byle by nie przeszkadzał przy tym innym.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 27 Sie, 2013 11:30   

Odnośnie MPZP... Zgadnij jaka fuchę miał owy Pan, gdy MPZP powstawało i kto aktywnie przy tym planie działał. W kwestii jakiegokolwiek nawiązania do stanu sprzed 1945, nie ma żadnej, w bryle, położeniu, elewacji, czy czymkolwiek, ale nie to decyduje o tym, ze wygląda jak wygląda. Stoi sam jak wykrzyknik beznadziejnie przygotowanej oferty. Gdyby nie szczędzono tak grosza na utopijne projekty i zasilanie pewnego biura projektowego czym popadnie, przeprowadzono by na samym początku badania archeologiczne, przygotowano wytyczne konserwatorskie odnośnie znalezionych ruin budynków, kupujący wiedzieli by na co się porywają i nie kończyłoby się to wszystko na etapie dziury w ziemi.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
gospider 

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013 11:08   

Ehh tyle się rozpisałem i wszystko się skasowało ... .Nie mniej jednak w skrócie, muszę Ci zwrócić honor, przejrzałem jeszcze raz zdjęcia, mpzp i faktycznie budynek ani nie wpisuje się w historyczny podział, elewację ani nie zostały przeprowadzone wcześniejsze wnikliwe badania archeologiczne o jakich mowa w mpzp (teren oznaczony symbolem 006-31). Nadal jednak uważam, że sam budynek nie jest brzydki ale powinien się znajdować przy skarpie w panoramie miasta ze względu na swój spichlerzowato-szachulcowy charakter (nie dokładnie taki sam ale w podobnej formie). Warto o tym pisać, może siła kilku będzie w stanie jakoś wpłynąć na wizerunek naszego małego miasta :)
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 15 Sty, 2014 14:14   

Zauważyłem dziś, że ogrodzili teren działki przylegający do budynku "nowej" starówki. Skuwają cześć muru oraz rozebrali chodnik przechodzący przez ogrodzoną działkę :-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2014 22:21   

Dość duży wykop głęboki na metr/półtora, na dnie piasek, brak śladów starych fundamentów jedynie bliżej Nogatu widać pozostałości (patrz zdjęcie). Jedno foto i to prawie pod słońce, przy sobie miałem tylko obiektyw szerokokątny i to stałoogniskowy więc za dużo się nie pobawiłem ze zdjęciami.

IMG_9369i1i.jpg
Plik ściągnięto 22332 raz(y) 96,22 KB

_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2014 18:04   

Piasek jest świeżo nawieziony, zaś urobek z wykopu gdzieś wywieziony. Fundamenty (i piwnice) nie powinny być niczym dziwnym, toć od średniowiecza tam coś stało, a na zdjęciach dawnych budynki w tym miejscu widać.
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2014 18:49   

Item napisał/a:
Fundamenty (i piwnice) nie powinny być niczym dziwnym, toć od średniowiecza tam coś stało, a na zdjęciach dawnych budynki w tym miejscu widać.


Fundamenty i piwnice mnie nie zdziwiły, wiedziałem że coś tam musi być ;-)
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
shipyard worker 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014 21:28   

...

DSC_0007.JPG
Plik ściągnięto 21705 raz(y) 57,15 KB

 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Sro 25 Lut, 2015 22:31   

Takie z dzisiaj ;-)

IMG_3932.JPG
Plik ściągnięto 21403 raz(y) 98,7 KB

_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Nie 08 Mar, 2015 22:49   

...

IMG_4242.JPG
Plik ściągnięto 21309 raz(y) 78,57 KB

IMG_4243.JPG
Plik ściągnięto 21309 raz(y) 91,62 KB

_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Pon 11 Maj, 2015 19:52   

Dwa z dzisiaj

IMG_5775_1.jpg
Plik ściągnięto 20908 raz(y) 90,96 KB

IMG_5781_1.jpg
Plik ściągnięto 20908 raz(y) 94,52 KB

_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Wto 26 Maj, 2015 21:51   

;-)

IMG_0306_DxO.jpg
Plik ściągnięto 20718 raz(y) 89,95 KB

IMG_0317_DxO.jpg
Plik ściągnięto 20718 raz(y) 93,65 KB

_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group