Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
UFO w Piekle ;-)
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Lip, 2007 07:28   UFO w Piekle ;-)

http://sztum.naszemiasto.pl/wydarzenia/749179.html

Cytat:
Tegoroczne lato obfituje w niezwykłe i tajemnicze zjawiska...

Czym było niezwykłe zjawisko, sfotografowane przypadkowo w Piekle? Nie jest ono wyjątkiem, o czym pisał "Dziennik Bałtycki", bo w nocy z 30 czerwca na 1 lipca niezidentyfikowany obiekt krążył na Gdynią. UFO uwieczniła mieszkanka Tczewa...

W minioną sobotę doktor Mariusz Żółtowski wybrał się z córką Martą i jej koleżanką z Chojnic na krótką wycieczkę za miasto. Najpierw pojechali na śluzę w Białej Górze, potem do Piekła. Dochodziła godz. 21. Marta wzięła aparat, by zrobić zdjęcie przyjaciółce Dorocie.

- Towarzyszył temu błysk znacznie silniejszy, niż normalnie wywołuje lampa aparatu - wspomima doktor Żółtowski. - Kiedy obejrzeliśmy fotografię, okazało się, że widać na niej dość niezwykłe zjawisko... Po przeczytaniu artykułów w "Dzienniku Bałtyckim" postanowiłem opowiedzieć o naszej przygodzie.

Najgłośniejszy przypadek pojawienia się UFO w powiecie sztumskim zdarzył się 5 września 1979 roku. Karetka sztumskiego pogotowia została wezwana w nocy do rodzącej kobiety w Żuławce Sztumskiej. W drodze powrotnej, kilka kilometrów za wsią, samochodowi zaczęła towarzyszyć czerwona kula. Za Tropami Sztumskimi zaczęła się zbliżać. Za przejazdem kolejowym w Pietrzwałdzie wylądowała na szosie, przed karetką. Wydawało się, że nie daje im jechać dalej. Lekarka Barbara Piazzowa powiadomiła o tym dyspozytorkę pogotowia. Ta zadzwoniła po milicję. Potem kula zaczęła balansować, zmieniała barwę, uniosła się na drzewo. Wreszcie zniknęła - wygasła, czy odleciała - trudno kilku świadkom tego zdarzenia było jednoznacznie odpowiedzieć. W 1995 roku UFO widziano w Mikołajkach Pomorskich. Czym było zjawisko w Piekle?
Janusz Ryszkowski - Dziennik Bałtycki


UFO jeszcze na forum nie mieliśmy :mrgreen: no i ten środkowy palec Pani na zdjeciu

40_749179_1_d_5858.jpg
Marta Żółtowska wzięła aparat, by zrobić zdjęcie przyjaciółce Dorocie. Utrwaliła niezwykłe zjawisko... FOT. MARTA ŻÓŁTOWSKA
Plik ściągnięto 18521 raz(y) 10,43 KB

Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Sob 14 Lip, 2007 07:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 14 Lip, 2007 08:15   

Pierwsze ufo w okolicy pamiętam, gdzieś na początku 80dziesiątych.
Obserwowane przez obsadę karetki pogotowia jadącą w nocy do (czy z ) Sztumu.
Było w gazetach i TV, a ja potem na poligon bałem się zakaradać :)
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
xray1815 
fresh MD


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 14 Lip, 2007 12:17   

Możnaby powiedzieć że błysk na tym zdjęciu pochodzi od linii energetycznej widocznej z tyłu.
_________________
XRAY

Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z; x - to praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

A. Einstein
 
 
 
Bendzi 

Wysłany: Sob 14 Lip, 2007 12:59   

Albo w tle był księżyc i aparat go zdeformował!
 
 
meickel 

Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sob 14 Lip, 2007 15:36   

xray1815 napisał/a:
Możnaby powiedzieć że błysk na tym zdjęciu pochodzi od linii energetycznej widocznej z tyłu.

myślisz że ptaszek akurat usiadł na drucie :lol:
_________________
Ślady zaginionej cywilizacji: http://www.closeddoor.eu
 
 
fotonet
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Lip, 2007 15:44   Zdjęcie UFO

Może też być tak, że jeżeli zdjęcie było robione z lampą błyskową w pobliżu obiektywu mogło się znaleźć coś co odbiło światło (ćma lub inny robalek).
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 14 Lip, 2007 23:56   

robalek? :mrgreen: to wygląda jak jakaś gęś. Zobaczcie ze tylko to jest oświetlone a nie drzewa obok czy ziemia pod. Ufo często mogą być mylone z piorunami kulistymi wystepującymi baaardzo rzadko ale ufo tez nie widzi się na co dzień. Myślę ze zagrała tu lampa błyskowa albo jakies wyładowanie rzeczywiście z drutów w 2 planie zdjęcia. W końcu niebo jest zachmurzone :)
_________________

 
 
speedrw 
:F


Wysłany: Nie 15 Lip, 2007 12:27   

Jak to jest UFO to niech we mnie meteoryt uderzy :lol: Nie wiem co to jest, ale na pewno nie UFO.
_________________
"Miej świadomość!
Możesz robić co chcesz!
Miej świadomość!
Czy dobrze chcesz"
KNŻ
 
 
miro 


Wysłany: Nie 15 Lip, 2007 22:09   

Tak to jest jak ktoś ściągnie sobie photoshopa i nie ma co robić...
Jak ktoś chce, to mu mogę pierdyknąć fotkę z ufo :mrgreen:
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 15 Lip, 2007 22:16   

miro czyli nie masz co robić :mrgreen:
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2007 22:26   

fotonet ma racje - o jest robak przelatujący blisko obiektywu podczas błysku lampy.

PS: Niech ktoś wrzuci w nowym wątku historię UFO i karetki z lat 80'tych.
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 15 Lip, 2007 22:31   

http://malbork.20m.com/tajemnice.htm

tu jest troche o ufo i tajemniczych znakach w Malborku. Można trochę powyciągać informacji ;]
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lip, 2007 22:38   

Pająkowie mnie nie przekonują... psss... UFOnauci są wszędzie :lol:
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 15 Lip, 2007 23:59   

znasz ich?
_________________

 
 
sztumianka 

Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 00:12   

wg mnie ten błysk pochodzi z linii... mój chłopak jestt siwecie przekonany co do pioruna kulistego
 
 
Corzano 
Przybysz z plaży


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 07:41   

Jak się używa gów.....go aparatu, to UFO jest na zdjęciach. :lol: ;-)
_________________
 
 
malgos 
Znawca
Depresję leczę wsią...

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 09:09   

Azaziz napisał/a:
PS: Niech ktoś wrzuci w nowym wątku historię UFO i karetki z lat 80'tych.


Było rok temu na e-kwidzyn:

Porcellus napisał/a:

Znalezione w sieci.


Relacja lekarki pogotowia ze Sztumu pani Barbary Anaczkowskiej-Piazza. "Działo się to 5 września 1979r. między godz. 3.30 a 4.10. Miałam wtedy dyżur w pogotowiu. Załatwiliśmy jedno zgłoszenie i mieliśmy odebrać po drodze położnicę z Żuławki. W drodze powrotnej kilka kilometrów za Żuławką po stronie kierowcy na lini horyzontu pojawiła się czerwona chmura. Była dziwna, trochę jak zachodzące słońce. Zażartowalam do kierowcy:"Niech mi pan powie co to może być, słońce cy ksieżyc? Bo to chyba nie UFO". Kierowca odpowiedział że to księżyc. Po kilku minutach znowu odezwałam sie do kierowcy:"No niech pan popatrzy".Po lewej stronie karetki widać było czerwoną kulę. W pewnym momęcie znikła nam z oczu. Gdzieś na wysokości Trop Sztumskich zobaczyłam ją znowu."Jakie to duże"- zauważyłam. Teraz już wszyscy dostrzegliśmy kulę. Była pomarańczowoczerwona o ostrych granicach. Mówię że była to kula, choć mogło to być koło, bo trudno to przestrzennie określić. Kula zaczęła się do nas zbliżać. Pojawiła się nad drogą, miała średnicę szosy. Jechaliśmy z dużą szybkością. Szosa była prawie pusta. Mineliśmy przejazd kolejowy. Kula była 10-150 m za przejazdem. Zaczeła się do nas zbliżać, a może to my się do niej zbliżaliśmy. Kula opadła na szosę. Myśleliśmy że nas wchłonie. Kierowca zachamował. Krzyknęłam żeby kierowca zgasił światło. Wydawało mi się że to właśnie zapalone swiaiatła przyciągają kulę. Poczuliśmy się nieswojo. Ktoś-chyba ja-powiedział"UFO". I do pacjentki:"Niech pani nie patrzy na to i nie rodzi". Cofneliśmy samochód do przejazdu. Trudno określić czas tych wydarzeń: nikt nie patrzy w takich chwilach na zegarek. Pred szlabanem stały dwie kobiety, te z budki dróżnika. Włączyłam radiotelefon. Połączyłam się z dyspozytorką. Nie było żadnych zakłuceń. Za pośrednictwem dyspozytorki zawiadomiłam MO, że to coś nie daje nam przejechać. To coś stało 100, może 300 m przed nami i balansowało. Dzwoniąc po milicję chcieliśmy żeby ktoś jeszcze to zobaczył i jeśli oni przejadą przez tę kulę, to i my przejedziemy. Kierowca Skoczyński dziwnie sie czuł. Był to chyba lęk przed czymś nieznanym. Nie czułam żadnych parestezji (mrowienia, drętwienia, uczucia zimna czy gorąca) ani innych tego typu sensacji. Wysiadłam jeszcze i spytałam dróżniczki czy też to widzą. Potwierdziły. Wsiadłam do karetki. Kula nadal balansowała. Trwało to 10-15 minut. Potem kula przesuneła się nad drzewo i nadal balansowała. Nie było słychać żadnych dźwieków. Nie czułam promieniowania. Powoli kula traciła swą intensywność czerwonej barwy.Zmieniała kolor na czarny. Po zapaleniu świateł samochodu dwie trzecie kuli zmieniło sie na bordo. Czy kula zgasła czy schowała sie, trudno powiedzieć". O wiele istotnych szczegółów uzupełnia to nagranie relacja kierowcy Grzegorza Skoczyńskiego.

"Była godzina 3.45. Skręciłem właśnie z Żułwki Sztumskiej na trasę Malbork-Dzierzgoń. Wedy to zauwazyliśmy daleko przed sobą ciemno czerona kulę wielkości księżyca unoszącą sie na niebie dość nisko nad horyzontem. W miejscowości Tropy dojechałem do skrzyżowania by skręcić w prawo do Sztumu. Kula była już znacznie bliżej nas, jakieś 400- 500 metrów i znacznie większa. Była czerwona, ale nie jaskrawa, matowa. Jechaliśmy dość szybko, a ona cały czas nam towarzyszyła z lewej strony, omijając łukiem przeszkody; drzewa, zabudowania. Zacząłem zmieniać prędkość samochodu, przyspieszać, zwalniać- ona robiła to samo. Mineliśmy miejscowośc Kalwa, przejechaliśmy przez przejazd kolejowy i wtedy kula nagle jakby błyskawicznie przyspieszyła, wyprzedziła nas i i zawisła nad szosą-najpierw na wysokości kilkunastu metrów, potem zaczęła sie powli zniżać do wysokości metra, najwyżej półtora. Dojechałem do niej na odległośc około 150 m. (w dzień jeszcze sprawdzałem to dokładnie). Zatrzymałem samochód, zgasiłem światła. Miałem ochotę podjechać jeszcze bliżej, ale pani doktor powiedziała żebym sie cofnął do przejazdu, po czym połączyła sie z naszą dyspozytorką , panią Teresą Cyran, powiedziała że kula ognista nie pozwala nam przejechać i poprosiła o zawiadomienie milicji. Staliśmy przy przejeździe około 20 minut i patrzyliśmy. Kula miała średnicę trochę większą od średnicy drogi, bo wystawała poza drzewa rosnące na poboczach.. Była czerwona, teraz trochę jaśniejsza niż na początku, gdy była daleko. Widziałem wyraźnie na niej dwie poziome półki-na dole i na kórze, a na całej powierzchni jakby siatkę, czarne nieregularne linie, grubości chyba palca. To wyglądało troche jak prześwietlone naczyna krwionośne. Kula oświetlała pod sobą powierzchnię ziemi białym światłem. Baliśmy się wszyscy, ale nie czuliśmy nic, ani nie słyszeliśmy żadnego hałasu. W pewnym momęcie wydało nam sie że kula zaczyna sie zmniejszać. Błysnąłem dwa razy światłem i ruszyłem szybko. Gdy dojechaliśmy na miejsce gdzie jeszcze przed chwilą stała- nie było tam nic. W ciągu dwóch trzech sekund zmniejszyła swą średnicę i znikła bez śladu. Patrzyłem czy liście na drzewach są osmalone, nic, żadnego śladu. Pojechaliśmy dalej do Sztumu. O 4.20 byliśmy w szpitalu".

Pięcioro świadków to wystarczająca ilość żeby uznać to co widzięli za prawdziwe. Potwierdza ono stara prawdę że istnieją rzeczy lub zjawiska o których nie śniło się ani filozofom, ani fizykom. Cytowany fragment relacji poch odzi z książki L.Znicza " Nieznane obiekty Latające", tom III, str. 46-48.

http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?t=355
 
 
speedrw 
:F


Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 12:54   

Corzano napisał/a:
Jak się używa gów.....go aparatu, to UFO jest na zdjęciach.

Nie każdy ma pieniądze żeby kupować jakieś super aparaty
_________________
"Miej świadomość!
Możesz robić co chcesz!
Miej świadomość!
Czy dobrze chcesz"
KNŻ
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 13:05   

speedrw napisał/a:
Nie każdy ma pieniądze żeby kupować jakieś super aparaty

nie masz pieniędzy = nie masz aparatu = masz UFO! :mrgreen:
_________________

 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 19:13   

masz ufo - sprzedajesz zdjęcia do gazety - masz kase i koło się zamyka :D

przez ufo do serca ;]
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lip, 2007 21:49   

Sztumianka to nie moze byc piorun kulisty :) za duzy rozblask za blisko aparatu, poza tym piorun kulisty to zjawisko o jakims tam czasie trwajace i obserwowalne, a nei tylko błysk :-D
 
 
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/


Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 09:32   

Moim zdaniem jest to zwykły owad, marki nie znam, ale przelatywał sobie niczego nie świadomy w momencie błysku flesza i stąd UFO. Wyraźnie widać dwoje skrzydełek i odwłok.
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 18:54   

dziarek napisał/a:
zwykły owad, marki nie znam, ale przelatywał sobie niczego nie świadomy


Dla niego błysk flesza to było dopiero UFO :lol: :lol: :lol:
 
 
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/


Wysłany: Sro 18 Lip, 2007 11:21   

myśle że leciał z piętnaście metrów kompletnie zaślepiony, biedak :)
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lip, 2007 20:14   

http://kwidzyn.naszemiast...nia/751629.html

Cytat:
Wilkowo robi furorę – czy tutaj ląduje UFO?

Mieszkańcy Wilkowa koło Kwidzyna są zaniepokojeni. Nie pierwszy już raz na polach pszenicy nieopodal wioski pojawiły się tajemnicze kręgi.

W ubiegłym roku był to idealnie wygnieciony w zbożu okrąg o średnicy kilkunastu metrów. W tym roku kręgi powróciły – są większe (o średnicy ok. 20 m), a odchodzący od nich wzorek przypomina klucz wiolinowy. – To było bardzo dziwne dla wszystkich już przed rokiem, ale nikt nie myślał, że kręgi pojawią się raz jeszcze – mówią zdumieni mieszkańcy Wilkowa i okolicznych wsi, którzy całymi rodzinami "pielgrzymują" na tajemnicze pole. Skoro w tym roku kręgi robią tak wielką furorę, może warto by pomyśleć o rozkręceniu turystycznego biznesu? Tylko kto zagwarantuje, że za rok tajemnicze znaki pojawią się znowu?


Pewnie Malgos z Krzaq'iem i Porcelusem jeżdżą i depcą ;-) :-P
 
 
malgos 
Znawca
Depresję leczę wsią...

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Nie 22 Lip, 2007 22:47   

Azaziz napisał/a:
Pewnie Malgos z Krzaq'iem i Porcelusem jeżdżą i depcą


jasne :mrgreen:
robię skok autkiem a potem blokuję kierownicę i w kółeczko :mrgreen: :mrgreen:
 
 
BornToRide 
motomaniaq

Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 02:15   

TO NA PEWNO UFO!! ONI PRZELATUJĄ CODZIENNIE KOŁO MOJEGO OKNA JAK JA AKURAT ZASYPIAM! jutro poprosze ich o fote:D a :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a tak serio podobno XXI wiek jest wiekiem bez zabobonów i tym podobnych.. a tu takie dyskusje o UfO :-/
_________________
"Life to ride , Ride to life" (Żyć żeby jeździć, Jeździć żeby żyć"). I nagle wszystko znów stanie się możliwe.
 
 
 
Chudy 

Wysłany: Nie 07 Wrz, 2008 15:24   

Moja siąsiadka była w tej karetce koło Sztumu, to co widziała i opowiadałato był szok
Ostatnio zmieniony przez Chudy Nie 07 Wrz, 2008 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group