Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagospodarowanie Parku Miejskiego - konsultacje społeczne
Autor Wiadomość
stanisławn 

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 18:03   

Cytat:
Ważne, że uczestnicy warsztatów wiedzieli, o co chodzi...
no tak najważniejsze :hihi:

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 19:50   

Trzeba było być :!:

Grażyna 
GML

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 20:41   

Linka napisał/a:
Trzeba było być

Nie każden może ;-)
Konsultacje... mam do nich stosunek ambiwalentny. Z jednej strony pragnę wierzyć, że ktoś liczy się z moim zdaniem, z drugiej wiem, jak takie liczenie się w praktyce wygląda.
Mam tylko nadzieję, że park zostanie w dalszym ciągu dostępny ZA DARMO dla mieszkańców, a nie w całości podzielony na działeczki "do kręcenia lodów". Chciałabym móc w przyszłości wybrać się na spacer do pięknego, zadbanego i bezpiecznego miejsca rekreacji, posiedzieć na ławeczce, może posłuchać plusku zrestaurowanej fontanny, lub choćby ptaków. Ech, marzenia... Tylko - na litość boską - zostawcie ludziom z Malborka kawałek zieleni bez konieczności opłat za wstęp. Jeśli władze chcą realizować pomysły kierowane wyłącznie do turystów, to niech wezmą pod uwagę okres trwania sezonu turystycznego, zasobność kieszeni turystów, no i to, że Malbork to nie tylko turyści; Malbork, to sporo ponad trzydzieści tysięcy mieszkańców. To oni i ich dzieci powinni być przede wszystkim oczkiem w głowie władz, choćby z powodu płacenia podatków i udziału w głosowaniach.
Co zostaje po sezonie? - Park linowy - zamknięty, Dinopark zimą ?, Minigolf zimą? , OSIR - ewentualnie lodowisko, Marina zimą? Baseny (tzw. Aquapark w niewiadomej jeszcze postaci)? Nie ma tam ( w parku) żadnej urokliwej, klimatycznej kafejki, czy herbaciarni z dobrymi ciasteczkami i dyskretną, nastrojową muzyką (broń Boże żadnych kebabów, pizz, czy innych hamburgerów). Może potrzebna była by taka "Parkowa" kawiarenka , -zaadresowana do szerokiego przekroju społeczeństwa, czynna bez względu na porę roku. Może po romantycznym spacerze chłopak zaprosi dziewczynę na gorącą herbatkę z cytryną i "domowy jabłecznik" tata z mamą wyskoczą na lampkę wina i chwilę spokoju, a dziadek z babcią wstąpią by powspominać....
A może zimą zrobić w parku trasę kuligową? Może znajdzie się ktoś z prawdziwymi konikami, kto w śnieżną pogodę, np w niedzielne popołudnia będzie ciągnął kulig na wyznaczonej trasie, za rozsądne pieniądze? Może nawet dwa, trzy w odstępach parunastominutowych, może z ogniskiem gdzieś nad Nogatem?
Może jakiś pagórek do zjeżdżania na sankach się utworzy - zauważyliście, że nasze dzieci już na sankach nie zjeżdżają?
Ale to wszystko powinno być free, albo za niewielkie pieniądze. Jak ktoś postawi "ceny zaporowe" to g.... z tego będzie.
:->
Ostatnio zmieniony przez Grażyna Nie 31 Lip, 2011 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

wowa65m 

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 20:49   

święte słowa droga Grażynko :ok: a jak znam życie będzie co innego.

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 20:59   

Grażyna napisał/a:
Konsultacje... mam do nich stosunek ambiwalentny. Z jednej strony pragnę wierzyć, że ktoś liczy się z moim zdaniem, z drugiej wiem, jak takie liczenie się w praktyce wygląda.

No i właśnie dlatego warto było być, żeby samemu mieć wpływ na to, co się planuje. Gdybyście byli, drodzy przedmówcy, zobaczylibyście sami, jakie to pomysły wylęgły się w głowach uczestników, w mieszanych grupach, podczas pracy zespołowej, a nie na zasadzie: władza mówi, ludzie słuchają i nieśmiało się wtrącają. Oczywiście, priorytetową sprawą jest czystość i bezpieczeństwo użytkowników parku oraz jego bezpłatna oferta - dla każdego. Oprócz tego były też pomysły na atrakcyjne zagospodarowanie tego terenu, żeby nikt się nie nudził - ani mieszkaniec, ani turysta. Nikt nie miał pomysłu na skomercjalizowanie i sprywatyzowanie parku, tak więc raczej nie należy się tego obawiać. A na przyszłość zachęcam do brania udziału w tego typu sprawach. Tylko w ten sposób możemy potem powiedzieć, że zrobiliśmy i powiedzieliśmy to, o co nam chodziło i wtedy można ewentualnie mieć pretensję do tych, którzy naszych postulatów nie uwzględnią :!:

@Wowa - tak, tak, najlepiej założyć najgorsze, ale nie przyjść, kiedy trzeba, prawda?
Ostatnio zmieniony przez Linka Nie 31 Lip, 2011 21:00, w całości zmieniany 1 raz  

Grażyna 
GML

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 21:52   

Linka napisał/a:
Tylko w ten sposób możemy potem powiedzieć, że zrobiliśmy i powiedzieliśmy to, o co nam chodziło i wtedy można ewentualnie mieć pretensję do tych, którzy naszych postulatów nie uwzględnią
Cytat:
@Wowa - tak, tak, najlepiej założyć najgorsze, ale nie przyjść, kiedy trzeba, prawda?

Linko, jak wspomniałam - nie każdy może w konkretnym terminie w dane miejsce przyjść.
Ale w dobie tak rozwiniętego społeczeństwa informatycznego, powinno się też brać pod uwagę to , co piszą internauci.
Ja nie chcę przez to powiedzieć, że należy stworzyc osobny portal, stronę etc. do konsultacji. Uważam, że skoro UM ma jakiegoś człowieka/ludzi ds. promocji, miasta to niech oni (obowiazkowo) pobiegają z godzinkę dziennie po stronkach i się zapoznają z opiniami. Nawet niech te opinie wrzucą na dysk i w razie czego się na nie powołają. ( to się kiedyś nazywało "biały wywiad")Nie mówię o opiniach troli, ale sporo ludzi pisze sensownie i na temat, a że nie zawsze mogą być w "miejscu konsultacji", to nie znaczy, że ich opinia nie może być wzięta pod uwagę, bo ... się nie stawili.
Ja, traktuję to co napisałam W TYM TEMACIE jako mój wkład w konsultacje. Wierzę, nawet mam silne przekonanie, że moja opinia zostanie przez odpowiedzialne osoby odszukana i przeczytana.
- Ale czy uwzględniona?

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 06:47   

Zawsze dobrze mieć swojego emisariusza. Wiadomo, że termin nie każdemu będzie pasował. Warto jednak korzystać z takiej okazji w ten, czy w inny sposób, czyli osobiście, albo przez kogoś ;-)

Andrzej 123 

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 08:00   

Grażyna napisał/a:
(...) Nie ma tam ( w parku) żadnej urokliwej, klimatycznej kafejki, czy herbaciarni z dobrymi ciasteczkami i dyskretną, nastrojową muzyką (broń Boże żadnych kebabów, pizz, czy innych hamburgerów). Może potrzebna była by taka "Parkowa" kawiarenka , -zaadresowana do szerokiego przekroju społeczeństwa, czynna bez względu na porę roku. Może po romantycznym spacerze chłopak zaprosi dziewczynę na gorącą herbatkę z cytryną i "domowy jabłecznik" tata z mamą wyskoczą na lampkę wina i chwilę spokoju, a dziadek z babcią wstąpią by powspominać....
A może zimą zrobić w parku trasę kuligową? Może znajdzie się ktoś z prawdziwymi konikami, kto w śnieżną pogodę, np w niedzielne popołudnia będzie ciągnął kulig na wyznaczonej trasie, za rozsądne pieniądze? Może nawet dwa, trzy w odstępach parunastominutowych, może z ogniskiem gdzieś nad Nogatem?
Może jakiś pagórek do zjeżdżania na sankach się utworzy - zauważyliście, że nasze dzieci już na sankach nie zjeżdżają?
Ale to wszystko powinno być free, albo za niewielkie pieniądze. Jak ktoś postawi "ceny zaporowe" to g.... z tego będzie.
:->

Grażyno! Doskonały pomysł na działalność gospodarczą :kciuki: . Proponuję brać sprawy w swoje ręce, nie oglądać się na innych i wprowadzić w życie któryś z tych pomysłów. :clap:

zapała 

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 15:08   

A propos pomysłu "serfowania" po internecie w poszukiwaniu uwag internautów i ich uwzględniania :roll: ...

"ten kamień od powojny do 2000 -ych lat w ziemi leżał ten jeszcze nie zdążył europy wyzwalać w 39-ym,,,pewno by na ju 87 latał i jako bochaterski lotnik kolumny cywilnych uciekinierów bombami częstował.....???? amen... orginalny kamień z pomnika szulca ,,,teraz w polsce mamy takich bochaterów..."

Jak widać oryginalność przemyśleń idzie w parze ze znajomością ortografii - "żenua". I jak tu się przejmować opiniami zamieszczonymi w internecie ... ? :roll:

źródło
http://www.garnek.pl/andl...powojny-do-2000

Kuglow 

Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 17:21   

zapała napisał/a:
ten jeszcze nie zdążył europy wyzwalać w 39-ym,,,pewno by na ju 87 latał i jako bochaterski lotnik kolumny cywilnych uciekinierów bombami częstował.....

Całe szczęście że von Jungingen zginął pod Grunwaldem , bo jeszcze nie daj bozia zrobiłby karierę w SS ... :hihi: :mrgreen: :hahaha:

Masz rację drogi Zapało , internet potrafi czasem "zabić" ... śmiechem jak też i zadumą nad tępotą co niektórych jego użytkowników.
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Pon 01 Sie, 2011 17:22, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu