Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Srebra monetami inkrustowane
Autor Wiadomość
Item 
Item

Wysłany: Pon 20 Cze, 2011 12:25   Srebra monetami inkrustowane

Fajna wystawa, choć trochę opisy pomieszane - jak na razie (niektóre obiekty niewłaściwie ponumerowane). Opis wystawy tutaj: http://www.zamek.malbork....darzenia&aid=64
Brakuje też opisów jakie to monety są użyte do wykonania danego naczynia czy przedmiotu, choć może się to znajdować w katalogu, którego jeszcze nie miałem okazji oglądać - jak zobaczę to opiszę go.

kieliszek do jajka.jpg
Plik ściągnięto 3414 raz(y) 9,96 KB

sygnet.jpg
Plik ściągnięto 3414 raz(y) 9,1 KB

talerz.jpg
Plik ściągnięto 3414 raz(y) 24,28 KB

zapała 

Wysłany: Sro 22 Cze, 2011 15:43   

Wystawa ma reklamę w metrze (warszawskim) - ciekawe ile osób nią skuszonych wybierze się do Malborka :roll: zwłaszcza, że wygląda na wystawę w stylu Broni Kuchenreuterów.

Czy na prawdę nie można w choćby na szczyt sezonu przygotować wystawy, którą zainteresuje się więcej niż 100 kolekcjonerów, w rodzaju Imagines (nawet pomimo mankamentów) czy Fundacji artystycznych? Choć pewnie prawdą jest (oby tylko nikt nie wpadł na pomysł weryfikacji), że do Malborka przyjeżdżaliby ludzie nawet wówczas gdyby w zamku były tylko gołe mury ;-) .

Item 
Item

Wysłany: Sro 22 Cze, 2011 21:14   

Zerknąłem w katalog - ładnie wydany, fajne fotki, i co najważniejsze opisy zgadzają się z obrazkami ;) i są opisane poszczególne numizmaty użyte do ozdoby obiektów.

Odpowiedz do tematu