Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Malbork - Myślice
Autor Wiadomość
Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2010 22:04   

Obawiam się, że nie wystarczą same znaki. Trzeba trochę tę drogę utwardzić, wydać ciekawy przewodnik, bo jest trochę atrakcji w okolicznych miejscowościach, a każda z gmin musiałaby się włączyć do wspólnego dzieła, robiąc kładki w miejscu dawnych wiaduktów, dbając o swój kawałek, żeby nie zarósł i nie poległ pod śmieciami, no i przygotować coś dla odpoczynku turysty (jakieś wiaty, informacje o atrakcjach i o tym, gdzie uzupełnić zapasy). Ale to wszystko jest jak najbardziej do zrobienia, więc... :-)

stanisławn 

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 20:46   

Linka napisał/a:
Obawiam się, że nie wystarczą same znaki.
wystarczą i to na kamieniach żeby złomiarze nie zwinęli
Linka napisał/a:
Trzeba trochę tę drogę utwardzić
przejechałem całe wybrzeże od Świnoujścia do Sztutowa, nikt nie utwardzał ścieżek leśne drogi, w okolicach Mrzeżyna plażą, wyjątek okolice Kołobrzegu polbruk kilka kilometrów to samo z Władysławowa do Jastarni dalej leśnym pasem ppoż, z Gdańska to już znacie trasę.
Linka napisał/a:
wydać ciekawy przewodnik, bo jest trochę atrakcji w okolicznych miejscowościach, a każda z gmin musiałaby się włączyć do wspólnego dzieła
to ich biznes zrobią lokalne MWC i się tym zajmie
postawić znaki ludzie sami wydepczą.

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 21:23   

Wybacz, Stasiu, ale mam inne zdanie, choćby z tego względu, że jechałam tą trasą - tylko do Łozy, rzecz jasna, bo dalej zabrakło wiaduktu. Chodzi o to, że droga jest momentami nieprzejezdna z powodu notorycznego rozjeżdżania przez ciężki sprzęt - koleiny są nie do pokonania, trzeba prowadzić rower, wyklinając, na czym świat stoi. Poza tym co wydeptywać, kiedy brak wiaduktu - o ile mi wiadomo, to rowery nie potrafią latać, a zleźć z nasypu po niezabezpieczonej skarpie, przejść przez jezdnię i z powrotem wdrapać się na nasyp, żeby kontynuować trasę, to trochę zbyt wiele dla przeciętnego rowerzysty, któremu zależy na tym, żeby w miarę szybko i bezproblemowo przemieścić się z jednego miejsca w drugie.
Poza tym uprę się przy tym, że tylko współpraca gmin może dać wymierne efekty. W tym wspólnie opracowany, świetny przewodnik, będący wizytówką całej trasy. Samodzielnie to gminy mogą pilnować swoich fragmentów ścieżki i być za nią odpowiedzialne na własnym obszarze.

stanisławn 

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 21:40   

Linka napisał/a:
notorycznego rozjeżdżania przez ciężki sprzęt
i po to znaki, ja też bym wolał asfaltówkę czy polbruk ale to marzenie a gminy mają na co wydawać pieniądze. Ścieżka do Elbląga miała powstać a dalej jest w planach. Moim zdaniem trzeba jeździć za rok dwa nie trzeba będzie utwardzać

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 21:42   

stanisławn napisał/a:
i po to znaki,
To nie ten naród by się aż tak znakami przejmował, skoro nasyp autostrady można rozkradać....

stanisławn 

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 21:54   

Cytat:
To nie ten naród
no to są mandaty za łamanie przepisów ruchu drogowego. Sądzę , że to miejscowi rolnicy skracają sobie drogę na pola stąd koleiny

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 21:55   

stanisławn napisał/a:
Moim zdaniem trzeba jeździć za rok dwa nie trzeba będzie utwardzać

Ale czego, tych kolein? Koleiny wypadałoby zlikwidować, albo w tym miejscu wzmocnić jednak ścieżkę, jeżeli mają korzystać z niej ciągniki, kombajny i inne takie. Niech tylko popada deszczyk, a potem powstałe kałuże wysuszy słońce, to można sobie pojechać... palcem po mapie.

stanisławn 

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010 22:16   

Linka napisał/a:
a potem powstałe kałuże wysuszy słońce, to można sobie pojechać... palcem po mapie.
wyposażyć rowerzystów w łopatkę. :mrgreen:
Tutaj możemy sobie teoretyzować,do sfinalizowania ścieżki trzeba chęci w kilku starostwach:
-wytyczenie ścieżki rowerowej,
-oznakowanie
-egzekwowanie przepisów (ruchu drogowego)
- sukcesywne wykonywanie mostków tak jak tu:

z czasem nawierzchnia sama się ubije a jak będzie kasa to chlapnąć gdzieniegdzie asfaltu polbruku czy innego cuda.
Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu z Juraty do Helu zrobiono ścieżkę pasem ppoż w lesie obok drogi. Wysypano suchą zaprawą bo miała sama się utwardzić niestety lato było upalne, jeździć się nie dało bo na drodze był cementowy puch. Podobnie było ze Stegny do Sztutowa trasa biegła leśnymi drogami gdzie jeździło wszystko :konie żywe i mechaniczne efekt puch ziemny. Ale jakoś dojechałem do mety. :mrgreen:

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sro 31 Sie, 2011 18:34   

Pozostałość wiaduktu

wiad.JPG
Plik ściągnięto 3643 raz(y) 32,55 KB

20110831_162138.JPG
Plik ściągnięto 3643 raz(y) 93,51 KB

verdi1511 

Wysłany: Pią 25 Maj, 2012 18:52   

Temat trochę zapomniany, ale chciałbym się zapytać, czy ktoś jechał rowerem tym nasypem? Chodzi mi o jakieś znaczniejsze odcinki. Ostatnio udało mi się pokonać odcinek z Malborka na Kuksy, dalej też można jechać (jak daleko tego nie wiem), ale nie zdecydowałem się ze względu na wiatr. Trasa którą pokonałem obecnie (susza) jest równoznaczna z jazdą po drodze polnej, może jest minimalnie trudniej. Oprócz kilku brakujących wiaduktów i kilku miejsc z luźnym piachem na odcinkach 15m nie ma większych problemów. Może ktoś pokusiłby się przejechać tym nasypem jak najdalej?

Odpowiedz do tematu