Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Noc Muzeów w Muzeum Zamkowym w Malborku - 14.05.2011
Autor Wiadomość
stanisławn 

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 20:22   

Linka napisał/a:
Ja też, dlatego w tym roku sobie odpuściłam
ja nie mogłem musiałem
Trasa zwiedzania:
Forsowanie bramy głównej,
dziedziniec Zamku Średniego,
Zamek Wysoki
wejście na piętro krętymi schodami w skrzydle południowym
spacer do wejścia do kościoła dalej do wyjścia (skrzydło zachodnie)
spacer wokół zamku wysokiego(kaplica św., Anny, ogrody)
wejście do pałacu WM zwiedzanie komnat
zejście do piwnic (tylko część gdzie znajdują się resztki Madonny)
spacer suchą fosą wokół Zamku wysokiego do międzymurza zachodniego
koniec zwiedzania.

pszemot 
taurus

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 21:15   

Linka napisał/a:
Ja też, dlatego w tym roku sobie odpuściłam uczestnictwo (mimo kilku niewątpliwie ciekawych atrakcji Nocy). Skoro wystawy i tak były niedostępne, to lepiej wyłożyć kilka złociszy w poniedziałek i spokojnie sobie zwiedzić w dzień. I zdjęcia wyjdą lepsze :-)

No tak, ale w poniedziałek wystawy są pozamykane. Nocne zwiedzanie ma swoje plusy. Ja tez stałem 1,5 godziny w ścisku przed bramą (tak że ręką po plecach nie mogłem się podrapać) ale w sumie warto było. Wiem co czuli ludzie czekający na wejście i wiem, że strażnicy i przewodnicy starali się jak mogli. Na początku może to nie szło szybko, ale potem to nawet nie sprawdzali wejściówek, aby tylko rozładować napiętą atmosferę. Na zamku zrobił się zator, dlatego wejścia zostały chwilowo zablokowane. Może w przyszłości muzeum zrobi coś aby wejście na zamek było sprawniejsze.
I kilka fotek ze zwiedzania "nocnego" (bo już admin mówił mi że mam za dużo fotek na forum ;-) )

1.jpg
Plik ściągnięto 2533 raz(y) 73,16 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 2533 raz(y) 94,86 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 2533 raz(y) 63,84 KB

argus 

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 21:16   

Grażyna napisał/a:
Osobiście, chciałam zobaczyć się z Markiem Stokowskim i wyrazić mu swoje uznanie. Jednak cena za to - usiłowanie wejścia przez bramę główną - stojąc - wydaje się w jakiejś kolejce, która ma 50 ogonów - i kto cwańszy, albo silniejszy wejdzie szybciej - to dla mnie już nie warte stresu, który musiałam przeżyć, chcąc zafundować wnuczce "noc w muzeum". Nerwy, które straciłam próbując się dostać na dzioedziniec, ochraniając jednocześśnie dziecko przed stratowaniem, skopaniem, popychaniem - tego nie da się wyrazić. Na pweno nikt więcej nie namówi mnie na te "atrakcje"
No cóż, głupi naród nie potrafi niestety cierpliwie stać w kolejce i wszyscy jak w Wąchocku chcieli być jak najbliżej bramy. 3000 chętnych nie miało możliwości wejść na zamek jednocześnie.
Jeszcze jedna uwaga: dzięki Wam drodzy turyści wielu przewodników (zwłaszcza przewodniczek) nie było w stanie ponownie wejść na zamek, aby Was oprowadzić, stąd długie przestoje w drugiej godzinie zwiedzania.

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 21:29   

Tak, bo w ogóle po co głupi naród przychodzi na zamek, żeby go w nocy zobaczyć? Po co męczy przewodników? Takie uwagi są, argusie, w świetle Twojej profesji, moim zdaniem trochę niestosowne wobec tych, dzięki którym również i Ty zarabiasz.
Najwyraźniej to wszystko wynikło wskutek słabej organizacji. Może ograniczona liczba zwiedzających albo inne rozwiązania lepiej by się sprawdziły. A tak - co roku to samo i co roku te same wady, nic nie lepiej.

MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 21:33   

Najgorszy był tłok i popychanie przed wejściem. Trasa standard ;-)

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach

pszemot 
taurus

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 21:33   

argus napisał/a:
No cóż, głupi naród nie potrafi niestety cierpliwie stać w kolejce i wszyscy jak w Wąchocku chcieli być jak najbliżej bramy

Nie obrażaj stojących przed bramą- bo gdyby były zrobione przejścia z taśmy albo innych bramek to była by "kolejka". Kwestia organizacji - a prawa tłumu swoją drogą. Gdyby ktoś zemdlał - nie było by szans żeby do niego szybko dotrzeć.
Dużo wyrozumiałości po jednej i drugiej stronie życzę :-)
Ostatnio zmieniony przez pszemot Nie 15 Maj, 2011 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

Grażyna 
GML

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 21:58   

Linka napisał/a:
w świetle Twojej profesji, moim zdaniem trochę niestosowne wobec tych, dzięki którym również i Ty zarabiasz.

Czyżby Argus był zamkowym przewodnikiem?
Oj, to chyba prąd przez niego nie przepłynie :hihi:

argus 

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 22:44   

Czy widzieliście w TV jak w innych miastach ludzie pięknie i grzecznie stali w kolejkach do muzeów? Beż żadnych taśm, bez zabezpieczeń, bez służb porządkowych ... spokojnie w ogonkach, bez popychania, wyzywania się, bez zwalania winy na organizatorów.
Cóż Malbork jest niestety prowincją, inna mentalność ludzka tu panuje i tak już chyba pozostanie na wieki :-(

argus 

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 22:47   

PS. Oprowadziłem wczoraj ok. 120 turystów (w dwóch grupach), mimo ogromnego stresu, zmęczenia i nerwów byłem bardzo zadowolony, a turyści ... podziękowali mi gromkimi brawami, dziękuję i ja ;-)

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 22:53   

Tak, z pewnością ludzie w Malborku są głupsi, niż gdzie indziej ;-) To taka lokalna specyfika, prawdaż.Trzeba to opisać w każdym przewodniku, żeby turyści z lepszych miast mieli tego świadomość.
Po prostu - zwiedzający pewnie myśleli, że ta wielka, ogromna brama będzie otwarta i wszyscy szybko dostaną się do środka. Trzeba było to po prostu przewidzieć i faktycznie wyznaczyć linię kolejki. Tym bardziej, że taka sytuacja ma miejsce nie po raz pierwszy.
Poza tym, inne muzea również liczą się z nietypowością tej nocy. Może nasze traktuje Noc jako dopust boży - wpuścić, oprowadzić i wynocha, im szybciej, tym lepiej? ;-) W zasadzie muzeum powinno być dumne, że tyle osób szturmuje zamek w pragnieniu zwiedzenia go nocą. W Koziej Wólce takich tłumów nie będzie. Można i warto to wykorzystać.

Odpowiedz do tematu