Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Salon Meblowy na Piaskach
Autor Wiadomość
marcinmalb 

Wysłany: Sob 31 Sty, 2009 17:42   Salon Meblowy na Piaskach

Przy styku Aleji Wojska Polskiego z ul.Dąbrowskiego w miejscu gdzie do niedawna stała pokaznej wielkości hala ma powstać Salon Meblowy Black Red White. Prace mają rozpocząć się na wiosne, tą informacje usłyszałem już z kilku żródeł, a dzisiaj robiąc zdjęcia nie omieszkałem zadzwonić pod numer podany na kartce umieszczonej na bramie wjazdowej. Numer celowo zamalowałem, by sobie ktoś żartów nie robił ;-) Jeżeli komuś ten numer by się jednak przydał można podjechać w to miejsce i spisać.
Wklejam dwa zdjęcia z dzisiejszego spaceru. Przeszukałem również swoje zbiory, ale nie mam niestety zdjęcia już nieistniejącej hali. Jeżeli ktoś z forumowiczów posiada prosze o wklejenie.

 
 
gmb 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 31 Sty, 2009 18:29   Re: Salon Meblowy na Piaskach

http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=4280 :piwo:
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 12:16   

Będzie to pierwszy z prawdziwego zdarzenia salon meblowy :-)
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Nie 01 Lut, 2009 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysiek8606 
krzysiek8606

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 12:56   

a wczesniejszy salon black red & white nie byl z prawdziwego zdarzenia... hm?? gdybys sprawdzil w jakich miastach sa te salony naprawde zdziwilbys sie,ze akurat takie cos jest w naszym miasteczku... salon gdzie gotowe sa i umeblowane pomieszczenia... cos jak w sklepie ikea......
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 13:13   

krzysiek8606 napisał/a:
a wczesniejszy salon black red & white nie byl z prawdziwego zdarzenia... hm??

Mi się rozchodzi o budynek, bo dotychczasowy salon black red & white znajduję się w byłym pomieszczeniu biur i stołówki POMu ;-)
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Nie 01 Lut, 2009 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 16:08   

A to ważne w jakim budynku się znajduje? Nie słyszałes o takim czymś jak adoptowanie budynków do bieżących potrzeb? Czy w Twoim świecie jest miejsce jedynie dla nowych budynków, a każdy stary, wraz z zaprzestaniem pełnienia swojej pierwotnej funkcji winien być burzony?
Ostatnio zmieniony przez Nie 01 Lut, 2009 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 17:09   

lukazs napisał/a:
A to ważne w jakim budynku się znajduje? Nie słyszałes o takim czymś jak adoptowanie budynków do bieżących potrzeb? Czy w Twoim świecie jest miejsce jedynie dla nowych budynków, a każdy stary, wraz z zaprzestaniem pełnienia swojej pierwotnej funkcji winien być burzony?

Pokaż mi gdzie to napisałem w tym temacie, bo ja nie widzę takiego stwierdzenia...
Firmy najczęściej budują sobie własne salony, bo jest dla nich korzystniej.
Jak wydzierżawiają powierzchnię handlową to muszą płacić za dzierżawę ale jak zbudują własny salon to więcej zapłacą ale po jakimś czasie to się zwróci a po drugie mają swój lokal i nie muszą się martwić o wymówienie dzierżawy.
A adaptacja starego budynku pochłania najczęściej dużo pieniędzy.
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Nie 01 Lut, 2009 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 20:57   

Napisałeś że stary salon nie był z prawdziwego zdarzenia bo nie był w specjalnie do tego wybudowanym budynku.

Takie uogólnianie że coś jest tańsze (budowa od nowa) a coś droższe (adaptacja) wynika z braku wiedzy w tym temacie. Nie ma tu reguły, zależy to od tylu różnych czynników że nie warto ich tu wszystkich wymieniać, ale najważniejszymi jest z nich stan budynku, lokalizacja oraz to jak wielkich modyfikacji będzie wymagała adaptacja. Z umowami dzierżawy też jest różnie i zapewniam że nie jest to tak że jedna ze stron może zerwać umowę od tak. Budowa od zera wymaga załatwienia wielu papierów, często trwa to dłużej niż sama budowa.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 21:07   

lukazs napisał/a:
Napisałeś że stary salon nie był z prawdziwego zdarzenia bo nie był w specjalnie do tego wybudowanym budynku.

Takie uogólnianie że coś jest tańsze (budowa od nowa) a coś droższe (adaptacja) wynika z braku wiedzy w tym temacie. Nie ma tu reguły, zależy to od tylu różnych czynników że nie warto ich tu wszystkich wymieniać, ale najważniejszymi jest z nich stan budynku, lokalizacja oraz to jak wielkich modyfikacji będzie wymagała adaptacja. Z umowami dzierżawy też jest różnie i zapewniam że nie jest to tak że jedna ze stron może zerwać umowę od tak. Budowa od zera wymaga załatwienia wielu papierów, często trwa to dłużej niż sama budowa.

lukazs daj spokój toć to przyszły ekonomista i król...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 21:29   

Niech Tomuś zacznie jako radny :clap:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 21:30   

Azaziz napisał/a:
Niech Tomuś zacznie jako radny :clap:
:ok: Zaczynamy kampanię :idea: :!:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 22:24   

Wyczuwam tu ośmieszanie i drwienie z mej osoby a administracja tylko patrzy na to i jeszcze się dorzuca...
Gdzie tu przestrzeganie regulaminu forum...
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Nie 01 Lut, 2009 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 22:30   

Cytat:
Przyszły Król Malborka


cytując Twoją stopkę, to tak w kwestii ośmieszania się, a z radnym całkiem serio
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 22:34   

Azaziz napisał/a:
cytując Twoją stopkę, to tak w kwestii ośmieszania się

To miało być dla beki, kto mnie zna i mój humor to zrozumie a kto nie to może być ośmieszanie ;-) Koniec OT
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Nie 01 Lut, 2009 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 22:37   

Mr.Kłosik napisał/a:
To miało być dla beki, kto mnie zna i mój humor to zrozumie


Nasz humor też znasz, skoro masz to dla beki to nie dziw się, że ludzie się z Ciebie śmieją

Mr.Kłosik napisał/a:
Wyczuwam tu ośmieszanie i drwienie z mej osoby
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lut, 2009 22:39   

Azaziz napisał/a:
Nasz humor też znasz

Feuchtwangena raczej nie, twój tak
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Nie 01 Lut, 2009 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2009 01:02   

Rzekłbym że zarówno ten humor jak i Twój podpis jest adekwatny do całokształtu Twojej zacnej twórczości na tym forum. Ale nie wyczuwaj w tym ani kszty złośliwości.
 
 
rybamk 

Wysłany: Pon 02 Lut, 2009 09:22   

Na dzień dzisiejszy wiem tylko tyle, że budowa rozpocznie sie prawdopodobnie w kwietniu, a mniej więcej Listopad otwarcie, przynajmniej podobnie było w Pruszczu Gdańskim gdzie jest naprawdę ładny i wielki salon. Ale dodam, że w Blacku juz cos marudzą o kryzysie, więc nie zdziwiłbym się jak by budowa sie opóźniała.
 
 
rybamk 

Wysłany: Pon 02 Mar, 2009 19:33   

Mam nowe info odnośnie budowy nowego salonu meblowego.
Wiadomo juz, że prace maja się rozpocząć koniec marca, początek kwietnia, a powierzchnia salonu ma wynosić 5000m2. Z moich informacji wynika, że będzie to coś podobnego do poniższych.

dla porównania inne salony BRW, cos podobnego tutaj powstanie.
w Chorzowie o po 12000m2

i Łodzi 13000m2
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009 17:39   

rybamk napisał/a:
Wiadomo juz, że prace maja się rozpocząć koniec marca, początek kwietnia,
Tak to wygląda

20090422_142227.JPG
Plik ściągnięto 10362 raz(y) 178,41 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009 18:00   

Feuchtwangen napisał/a:
Tak to wygląda


I tak są do przodu - GINO centrum miało zacząć wieki temu na zapleczu Kościuszki, psa z kulawą nogą nikt nie widział :ok:
 
 
krzysiek8606 
krzysiek8606

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011 09:49   

czy wiadomo co dzieje się na tym terenie obecnie??? czy budowa salonu meblowego już ruszyła ??
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2011 11:18   

krzysiek8606 napisał/a:
czy wiadomo co dzieje się na tym terenie obecnie??? czy budowa salonu meblowego już ruszyła ??

:idont:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
shipyard worker 

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 21:56   

krzysiek8606 napisał/a:
czy wiadomo co dzieje się na tym terenie obecnie??? czy budowa salonu meblowego już ruszyła ??


wg informacji w internecie salon istnieje :-?
http://www.salonybrw.pl/salon/malbork
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 22:02   

Ale chyba to ich salon znajdujący się w byłym budynku POMu ;-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
shipyard worker 

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011 22:07   

więc tamten teren wciąż jest niezagospodarowany
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group