Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
'Symfonia zmysłów' - seans w MDK
Autor Wiadomość
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 23:01   'Symfonia zmysłów' - seans w MDK

Dziś w Malborku pojawiła się wreszcie oferta dla każdego, ale na poziomie - oto w MDK-u urządzono pokaz niemego filmu z 1926 r. znanego w Polsce pod tytułem Symfonia zmysłów ( Flesh and the Devil).
Film, nakręcony w gwiazdorskiej wówczas obsadzie - John Gilbert, szwedzki weteran scen - Lars Hanson (o wyglądzie zwampiryzowanego Tomasza Lisa) oraz odnosząca pierwsze sukcesy w Hollywood Greta Gustafsson, znana jako boska Greta Garbo :-) , jest dość konwencjonalną historyjką o tym, jak zimnej femme fatale prawie udaje się zniszczyć nierozerwalną przyjaźń dwojga młodych mężczyzn. Jednak film do dziś broni się udanymi zdjęciami, a choć gra aktorska jest zdecydowanie odmienna od współczesnej, takoż dialogi, to ogląda się zupełnie przyjemnie, choć łatwo przewidzieć bieg zdarzeń i finał. Niemniej w fabule pojawia się kilka ciekawych aluzji i smaczków (kształt fajki pastora, którą pali, kiedy mówi o tym, że gdy diabeł nie może zwieść człowieka na złą drogę, podsyła mu piękną kobietę), a i jest szczypta humoru.
Jednak tym, co dodało filmowi niesamowitej energii i klasy, była absolutnie fantastyczna muzyka Janusza Zdunka, którą jej kompozytor wykonał wraz z zespołem Marienburg, w składzie Rafał Baca i Irek Kaczmar. Muza jest wprost re-we-la-cyj-na, tak jak jej wykonanie. Film trwał ponad 2 godziny, a muzycy doskonale dawali radę. Niektóre motywy muzyczne były szczególnie czarujące, Janusz Zdunek wykazał się również wyczuciem niuansu i sytuacji filmowej. Jak widać (i słychać), nowoczesna muzyka może doskonale sprawdzać się w roli akompaniamentu do starego kina. Cały seans oceniam jako świetny, być może był również dla niektórych jedną z niewielu okazji do zapoznania się z niemym filmem. Wszak W starym Kinie i Pereł z lamusa już nie dają...
Choć niedawno na Kulturze leciała właśnie Symfonia zmysłów. Nie wiem tylko, czy muzyka, którą do niej zaserwowano, była równie udana, jak ta z dzisiejszego seansu.
Brawo, Panowie, brawo Makulatura (organizatorzy), MDK, brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego wydarzenia. Oby więcej takich w naszym mieście. Zapotrzebowanie jest - sala była pełna i nikt nie wyszedł w trakcie filmu!
_________________
.............................................
Ostatnio zmieniony przez Linka Pią 11 Lut, 2011 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 23:05   

Potwierdzam każde powyższe słowo, ja stary snob. :ok: :kciuki: Dziękuję Makulaturze za organizację cudnego wydarzenia. :ok:
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 23:17   

Szkoda, że info po fakcie :-/ Miałam apetyt na tego rodzaju seans po obejrzeniu na Kulturze radzieckiej "Aelity", gdzie muzę podkładały Pustki.
_________________
Surge Polonia
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 23:22   

Info było dostępne, plakaty wisiały również w podmiejskiej komunikacji, może tylko nie tu. Ale będzie okazja zobaczyć i posłuchać jutro w Pruszczu, a pojutrze w niedalekim Tczewie:

12.02.2011 Pruszcz Gdański
muzyka na żywo do filmu Symfonia zmysłów/Flesh And The Devil
CKiS, ul. Chopina 34
18:00, wstęp za okazaniem bezpłatnych zaproszeń

14.02.2011 Tczew
muzyka na żywo do filmu Mocny człowiek
CKiS, ul. Wyszyńskiego 10
19:00, 10 zł
_________________
.............................................
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 23:23   

Tyle, że w Tczewie do filmu Mocny człowiek - polski film, który ukazał się u nas na DVD z muzyką Maleńczuka.
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 11 Lut, 2011 23:35   

Byłem ,widziałem i z całą stanowczością mogę potwierdzić słowa poprzedników. Było to niesamowite przeżycie. Dzięki wszystkim organizatorom i wykonawcom !!! :clap: :ok:
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Pią 11 Lut, 2011 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group