Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Sieć tras rowerowych na gotyckim szlaku
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 15 Paź, 2007 11:36   Sieć tras rowerowych na gotyckim szlaku

http://malbork.naszemiast...nia/778953.html
Cytat:
Samorządy z 3 powiatów: kwidzyńskiego, sztumskiego i malborskiego, podpisały porozumienie w sprawie uatrakcyjnienia szlaku zamków gotyckich. Razem stworzą siec sieci tras rowerowych łączących wszystkie miejscowości.

W Prabutach na gotyckim szlaku leżą ruiny zamku biskupów pomezańskich.

- Nasz udział polegałby na wkomponowaniu do projektu 9 km naszej trasy rowerowej, ciągnącej się wzdłuż byłych torów kolejowych, od Prabut, przez Obrzynowo, Jakubowo i Cieszymowo, aż do Dzierzgonia - mówi Krzysztof Wojewódzki z działu promocji Urzędu Miasta w Prabutach.

Planowane prace polegałyby na wyrównaniu nawierzchni szlaku, uprzątnięciu pobocza, stworzeniu miejsc parkingowych z małą architekturą oraz odpowiednim oznakowaniu całości. Szacuje się, że koszt takiego przedsięwzięcia pochłonie 145 tys. zł.

- Sztum zamierza adaptować bulwar nad jeziorem Barlewickim. Czekamy jeszcze na informacje z pozostałych gmin, abyśmy mogli dokładnie określić długość całej sieci tras oraz ogólny koszt przedsięwzięcia - dodaje Daria Mietlewska z Urzędu Miasta w Sztumie, koordynującego projekt.
To, czy szlak gotycki zostanie uatrakcyjniony zależy od unijnej dotacji, o którą wystąpią samorządy biorące udział w porozumieniu. Poza Prabutami i Sztumem są to samorządy Malborka, Dzierzgonia, Starego Targu i Mikołajek Pomorskich.

ŁUKASZ BARTOSIAK - Dziennik Bałtycki
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2007 11:47   

:peace: :hahaha: Malbork ma doświadczenie w ścieżkach rowerowych na pewno będzie pomocny w tym programie. Malborka nie ma nawet na mapie turystycznej Dolina Wisły obejmującej swoim zasięgiem Żuławy, Sztum, Kwidzyn. Rola miasta skończyła się na poustawianiu znaków ścieżka rowerówa i koniec ścieżki, które stoją w dziwnych i nieoczekiwanych miwjscach, Wszystkie ścieżki rowerowe wychodzące z miasta, prowadzą drogami krajowymi, rowerzysta musi mieć oczy dookoła głowy a i to nie pomaga bo dla przeciętnego posiadacza pojazdu mechanicznego rowerzysta to zawalidroga. Może oprócz podpisanego papieru coś jednak zrobią, pożyjemy zobaczymy oby nie całą kadencję. Na dodatek Straż Miejska wlepia mandaty za przejeżdżanie przez przejazd dla rowerów(obok przejścia dla pieszych z wydzielonym sygnalizatorem). jak będą pieniądze to się zrobi, poprzestawia znaki nasypie szlaki i po robocie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pon 15 Paź, 2007 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 15 Paź, 2007 11:50   

Napioo nie zapominaj o ścieżkach zbudowanych a nie istniejących z powodu braku wyznaczenia - Michałowskiego / Konopnickiej kilkaset metrów dwukolorowego chodnika :mrgreen:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2007 11:54   

tylko gdzie ona się zaczyna a gdzie kończy podobnie nowa ścieżka Sikorskiego i De Gaulea fizycznie widać ale znaków nie ma chyba że coś poprawili w najbliższym czasie zrobię inwentaryzację naszych ścieżek
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 15 Paź, 2007 11:57   

napioo napisał/a:
tylko gdzie ona się zaczyna
jak mówiłem oficjalnie nigdzie - brak oznakowania wybudowana bodajże w 2000 roku (może 2001) od skrzyżowania Konopnickiej z Kotarbińskiego do wysokości Monopolowego na Michałowskiego.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2007 12:01   

Feuchtwangen napisał/a:
napioo napisał/a:
tylko gdzie ona się zaczyna
jak mówiłem oficjalnie nigdzie - brak oznakowania wybudowana bodajże w 2000 roku (może 2001) od skrzyżowania Konopnickiej z Kotarbińskiego do wysokości Monopolowego na Michałowskiego.
wiem czasami z niej korzystam
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Paź, 2007 17:06   

pogoda i czas pozwoliły na inwentaryzację ścieżek rowerowych w Malborku, generalnie nie wiadomo gdzie się one zaczynają, chyba tam gdzie jest znak ścieżka rowerowa. Najdłuższa z nich zaczyna się w Kałdowie przy wjeździe na most drogowy prowadzi lewą stroną Al, Rodła i dalej przez wiadukt i po chodniku aż do ul. Dąbrowskiego,od drugiej strony ścieżka jest krótsza bo zaczyna się Od Dąbrowskiego a kończy przed Basztą (przy przejściu dla pieszych jest znak koniec) kilkadziesiąt metrów na początku mostu zaczyna się znowu. Na piskach nie ma przejazdów przez jezdnie. Ppo drugiej stronie Al. Rodła ścieżka zaczyna się przy ul Żeromskiego (wieża ciśnień) a kończy za ul. Mickiewicza, na skrzyżowaniach Rodła z: Armii Krajowej, 17 Marca, Mickiewicza są przejazdy dla rowerów oznakowane zarówno dla kierowców jak i rowerzystów. Na ul Mickiewicza ruch rowerów odbywa sie chodnikiem o czym informuje znak przy ul. Konopnickiej natomiast od al. Rodła nie ma żadnego oznakowania. Na Południu jest dwukolorowy chodnik ale bez oznakowania, Najlepiej prezentuje się odcinek Ścieżki na ul Sikorskiego i de Galulea, zaczyna się od ulicy Reymonta a kończy przed Kotarbińskiego. istnieje też kawałek ścieżki w Kałdowie na ul Wałowej zaczyna się od ul Klonowej a kończy w okolicach parkingu za kładką. Ścieżki są bo są, nie są ze sobą powiązane w żaden sposób przy wylotach z miasta nie zauważyłem żadnych tabliczek z numerami ścieżek krajowych czy międzynarodowych, brak jakichkolwiek informacji o obiektach turystycznych, dworcach itp. jest jeszcze ścieżka nad Nogatem zaczyna się w okolicach zamku a kończy na zaoranym polu przed śluzą oraz u wylotu ul. Górskiej. Fotki za jakiś czas
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Paź, 2007 21:20   

ścieżka Piaski - Kałdowo, Kałdowo - Piaski
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Nie 21 Paź, 2007 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Paź, 2007 21:32   

cd..
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Paź, 2007 21:40   

Ścieżka Mickiewicza - Pplac Słowiański wzdłuż Al. Rodła
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Paź, 2007 21:44   

Szkoda, że to wszystko tak bez głowy jest robione
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Paź, 2007 21:45   

Ścieżka Południe, Sikorskiego- Kotarbińskiego , Mickiewicza
 
 
picia 
Malbork Bike Rider

Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 12:29   

Dzięki napioo że pokazałes te zdjęcia, gdyby nie one nadal bym sądził, że w niektórych miejscach nie ma ścieżek. Ta "ścieżka" na ulicy mickiewicza mnie zszokowała, tam jest naprawde wąsko i jak idzie mama z dziecmi z przedszkola, to trzeba naprawdę uważać , żeby ich ominąć.
_________________

 
 
kondi 
pizdrygajłow


Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 17:08   

napioo napisał/a:
początek sciezki sikorskiego.jpg
najnowsza zdobycz miasta


po pierwsze super zdjęcia napioo, a po drugie, nie uważacie, że ten chodnik jest za szeroki, fakt musieli gdzies przystanek wmontować, ale te znaki co kawalek i wgle, skomplikowali sprawe...

pozdr.
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 19:45   

kondi napisał/a:

po pierwsze super zdjęcia napioo, a po drugie, nie uważacie, że ten chodnik jest za szeroki, fakt musieli gdzies przystanek wmontować, ale te znaki co kawalek i wgle, skomplikowali sprawe...
pozdr.


Bez przesady. Chodnik za szeroki? Współczuję rowerzystom, że w Malborku ścieżek mają tak mało, ale nie można ich tworzyć kosztem pieszych. Tak się składa, że dwa razy dziennie maszeruje tamtędy na dworzec i rowerzystów jak na lekarstwo w porównaniu do pieszych.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
kondi 
pizdrygajłow


Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 20:07   

tzn. mi w sensie chodnik chodzilo o całość, o blisko metr mogli zwęzić droge rowerową, a zaoszczędzoną kostkę wyłozyć gdzie indziej ;)

pozdr.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 20:21   

jak będziesz miał prawko to będziesz wiedział
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 22 Paź, 2007 20:43   

Cytat:
Ścieżki rowerowe.
Ścieżki rowerowe to ochrona czystego powietrza, walka z hasłem i propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Rower nie zanieczyszcza tak jak pojazdy spalinowe środowiska, nie wymaga kosztownej infrastruktury i dobrze służy jako środek transportu. Jest to aktualnie jedna z najbardziej dostępnych form aktywnego wypoczynku. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest wytyczanie wydzielonych szlaków - ścieżek rowerowych.


Istniejące ścieżki rowerowe na terenie miasta Malborka mają długość około
9,5 km.


cytat ze strony: http://www.powiat.malbork..._from=&ucat=1&#
na której są mapki i długości tras ścieżek rowerowych
 
 
 
picia 
Malbork Bike Rider

Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 11:56   

Mytoon napisał/a:

rowerzystów jak na lekarstwo w porównaniu do pieszych.

A zwróciłeś uwagę na lato? Albo na to, ile starszych rowerzystów (czyt. dziadków) jeździ tam po ulicy zamiast po ścieżce? Ulica na przewężeniach jest wąska, ledwo mieszczą się tam ciężarówki i autobusy, a jak jedzie taki Pan, to ciagnie za soba mały sznurek. To jest denerwujące, ma ściezkę a porusza się po ulicy.
_________________

 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 12:16   

Bo taki pan nie wie raczej do czego jest ścieżka, jakby raz czy drugi dostał mandat to by wiedział.
Niestety świadomość ludzi jest zatrważająca. Kiedyś byłam świadkiem jak starsza kobieta zwróciła uwagę mojemu bratu, że jak prowadzi rower to ma to robić na tej ścieżce dla rowerzystów co jest obok, bo to co robi to wykroczenie !!!
To co wy chcecie od starszego pana jadącego ulicą ;-) Polska to nie Niemcy - tam każdy wie, że jak nie jedzie rowerem tam gdzie powinien to dostaje 50 € mandaciku. A nie daj Boże jak pieszy jest na ścieżce - zdarzyło mi się raz zagapić, myślałam, że rowerzysta dżem ze mnie zrobi. :->
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 13:44   

picia napisał/a:
Mytoon napisał/a:

rowerzystów jak na lekarstwo w porównaniu do pieszych.

A zwróciłeś uwagę na lato? Albo na to, ile starszych rowerzystów (czyt. dziadków) jeździ tam po ulicy zamiast po ścieżce? Ulica na przewężeniach jest wąska, ledwo mieszczą się tam ciężarówki i autobusy, a jak jedzie taki Pan, to ciagnie za soba mały sznurek. To jest denerwujące, ma ściezkę a porusza się po ulicy.


Kolego nie wycinaj części mojego zdania bo traci ono kontekst. Kondi napisał, że chodnik jest za szeroki to odpisałem mu, że rowerzystów jest mało w porównaniu do pieszych. I taka jest prawda. Ulicą Sikorskiego w kierunku oś. Południa chodzi pieszo wiele osób więc nie uważam, że chodnik jest za szeroki.

Szerokość ścieżki jest w sam raz dla dwóch wymijających się rowerów. I tyle chyba wystarczy.

Jeśli chodzi o starszych rowerzystów, którzy jeżdżą po ulicy to rozumiem nie było odnośnie mojej wypowiedzi bo nijak się ma do niej ;-)

A dziadków nie trzeba od razu karać tylko edukować. Zatrzymać (Policja) pokazać jak wygląda ścieżka i pouczyć ;-) Nie jeden dziadek wolałby jeździć spokojnie ścieżką niż zatłoczoną ulicą. Niektórzy po prostu nie wiedzą co to jest.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
miro 


Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 15:09   

Część osób nie korzysta ze ścieżek rowerowych, bo są one brukowane, co oznaca, że nie są równe. Ja akurat nie mam problemu, bo poruszam się na dość dużych laczach, które dobrze tłumią mi drgania kostki, ale gdy ktoś ma szosówkę lub rower trekkingowy (turystyczny) z cienkimi oponami to poruszanie się ścieżką jest mniej komfortowe od poruszania się ulicą.

Co do sytuacji opisanej przez Duśkę - niestety wielu ludzi nie wie, do czego służy scieżka rowerowa. Choć zapewne większość wie, tylko sprawia takie pozory traktując ją jak chodnik. Ale mniejsza o to, gdyż rowerzyści też często jeżdżą chodnikami, więc jest sprawiedliwie. Gorzej tylko, jak pieszy na ścieżce ma pretensje do rowerzysty, że z niej korzysta, ale różne są przypadki.
Ścieżki powinny być tak projektowane, żeby droga chodnikiem była nieznacznie krótsza od drogi rowerowej - bo gdy jest odwrotnie, piesi skracają sobie drogę idąć ścieżką rowerową - za co bardziej odpowiada ludzka natura niż sami ludzie. Taka ścieżka jest np. przy Skrzyżowania Rodła z 17 Marca.
_________________

Forum
 
 
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 18:16   

Ścieżki takie jak są to sobie można do d... wsadzić. Mam dwa rowery - trekking i kolarzówke, i o ile tym pierwszym przy sprawnym podrzucaniu koła i balansie ciała można w miare wygodnie jeździć po tych ścieżkach (ale jednak trzeba do tego troche wysiłku i techniki) o tyle tym drugim nie sposób jeździć jeśli krawężnik ma więcej niż 1 cm. A te w Malborku tak na oko mają po 2-3cm. Najgorzej jest na Sikorskiego (zarówno od strony drogowej jak i rowerowej)

Kolejnym problemem są piesi którzy bezczelnie ładują sie na ścieżki - pare razy już miałem ostre ścięcia z ludźmi. Dlaczego Straż Wiejska w Malborku ich nie karze? Pamiętam nagonke na rowerzystów - widać z pieszymi za dużo roboty, a przecież łatwiej pojechać na dworzec i skasować 10 źle zaparkowanych samochodów. SM w Malborku to największe szkodniki i darmozjady.

Jeszcze inna sprawa, że ludzie na owerach nie potrafią jeździć, co sprawia ogromne zagrożenie. Jak dla mnie, to na rower powinny być wymagane uprawnienia, których posiadanie wiązałoby się z choćby najmniejszymi umiejętnościami zachowania na drodze. Bo z całym szacunkiem, ale jak widze jak stara babcia się telepie na lewo i prawo, skręca nie patrząc na nic dookoła, i swoim składaczkiem prosto ze skupu może komuś skasować maszynę za 3-4 tys, to wole jeździć po ulicach, tam przynajmniej wszyscy znają zasady i mają OC, z któego w razie czego będą mogli pokryć szkody.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 20:27   

lukazs napisał/a:
Kolejnym problemem są piesi którzy bezczelnie ładują sie na ścieżki
Bo idiotycznym pomysłem jest tzw. ścieżka rowerowa w postaci kolorowego chodnika czy wręcz namalowanej na nim linii - jedyny sensownie bezpieczny odcinek jest naprzeciwko MDK, oddzielony trawnikiem chodnika ale to parę metrów zaledwie. Lukazs proponuję ważyć słowa bo za szkodniki i darmozjady można karnie odpowiadać. A co powiesz o rowerzystach bezczelnie ładujących się na chodnik? Każdy medal ma dwie strony.

Traktuj to jako ostatnie ostrzezenie skoro zakas pisania ci nie wystarczył to ban może ci pomoże.
Dla ścisłości nie pracuję ani nie pracowałem w SM, Policji ani niczym takim.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 21:14   

Feuchtwangen - naucz się czytać ze zrozumieniem. Pisałem wyraźnie że swego czasu była nagonka na rowerzystów jeżdżących chodnikami. Dlatego w ramach sprawiedliwości proponuje nagonke na pieszych chodzących po ścieżkach rowerowych.

Oddzielenie nie zawsze jest możliwe - co np zrobisz przy Alei Rodła? Ścieżka i chodnik po pół metra i pół metra pasa zieleni? Tu chodzi o nauczenie społeczeństwa co można a co nie. W Gdańsku jest o wiele większy porządek na ścieżkach rowerowych, mimo że równiez dominują tam białe pasy lub inny rodzaj nawierzchni, bez żadnych pasów zieleni etc.

Feuchtwangen - nie żartuj z tym że moge za to karnie odpowiadać. Przy takim stopniu krytyki wobec polityków i instytucji państwowych jaki jest w Polsce, to śmiesznymi są Twoje słowa. Żeby jednak nie było - zapraszam każdego kto poczuł się obrażonym do wytoczenia mi procesu w sądzie o zniesławienie.

I na Boga, nie strasz ostrzeżeniami, bo to niczemu nie służy.
Ostatnio zmieniony przez lukazs Wto 23 Paź, 2007 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 21:23   

lukazs napisał/a:
SM w Malborku to największe szkodniki i darmozjady


Radzę powstrzymać emocje

Pieszy ma prawo chodzić po ścieżce rowerowej, jeżeli nie utrudnia ruchu rowerzyście.

Lukazs proszę o powstrzymywanie emocji, pozwól żyć innym
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 21:24   

lukazs napisał/a:
Feuchtwangen - naucz się czytać ze zrozumieniem.
Proponuję to samo, nie nagonka na rowerzystów tylko co najwyżej ludzi łamiących prawo jakie by ono nie było. I nie mów mi ze rowrzyści grzeczniutko trzymają się swojego koloru, pasa. Co do Aleji Rodła w wielu miejscach jest wystarczająco dużo miejsca na poszerzenie nasypu o metr czy dwa, a w ostateczności wstawienie choćby krawęznika, który fizycznie oddzieliłby jedo od drugiego. Nie twoją rolą jest mieć ścięcie z pieszymi tylko jak tak jesteś pewny sojej racji wezwij policję i poczekaj. A co robisz tam gdzie chodnik jest jednocześnie ścieżką rowerową np. most na Nogacie, wiadukt, Al. Wojska Polskiego?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 21:29   

Ale przecież ja wcale nie twierze że rowerzyści po chodnikach nie jeżdżą!! Nie wiem gdzie to wyczytałeś.

Azaziz, przecież to oczywiste że gdyby nikt nie jechał na rowerze, komu by ich obecność przeszkadzała, to by nie było tematu!

Feuchtwangen - kurde, przestan wyrywać zdania z kontekstu!!! Napisałem że była nagonka na rowerzystów jeżdżących chodnikami, a nie ogółem na rowerzystów.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 23 Paź, 2007 21:34   

lukazs napisał/a:
Napisałem że była nagonka na rowerzystów jeżdżących chodnikami,
A można jeżdzić chodnikami? No ale to kolejny absurd jak pierwszeństwo pieszych na przejściach czy też w tzw. strefie zamieszkania. Dajmy już spokój i podziwiajmy te wspaniałe osiągnięcia proekologicznych władz
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Sro 24 Paź, 2007 07:03   

Ludzie weźcie już na wstrzymanie. Wszędzie w Polsce i na świecie ścieżki rowerowe są łączone z chodnikami i tylko dzięki naszej polskiej mentalności są problemy z tego tytułu, bo każdy chce mieć rację, jeden się doszukuje dyskryminacji, inny niesprawiedliwości, a jeszcze inny egzystuje w zupełnej nieświadomości tego co to jest. Uważam, że nie ma sensu się spierać - mentalności ludzi to nie zmieni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group