Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Plany likwidacji malborskich przedszkoli publicznych?

Czy jesteś za likwidacją malborskich placówek przedszkolnych?
TAK
9%
 9%  [ 6 ]
NIE
88%
 88%  [ 54 ]
NIE MAM ZDANIA
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 61
Wszystkich Głosów: 61

Autor Wiadomość
grabowski.s 
literki, typografia, projekty

Wysłany: Sob 19 Lut, 2011 21:09   

No niestety nie rozmawiamy tu o Sądzie Pracy, nie rozmawiamy o jakimkolwiek sądzie... ja tylko napisałem, że szukając tego i owego w sprawie tu najważniejszej - znalazłem takie a nie inne informacje.

"Wycieczki" takie jak wcześniejsze o cytowaniu wypowiedzi z jakiejś sprawy sądowej (domyślam się teraz, że z Sądu Pracy) nie wnoszą wiele nowego do przedmiotu sprawy jakim jest ZAMIAR LIKWIDACJI PUBLICZNYCH PLACÓWEK PRZEDSZKOLNYCH...
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 10:07   

grabowski.s napisał/a:
A ja od ostatniego wpisu zastanawiałem się nad krokami jakie Burmistrz musi podjąć by uchwała została zaakceptowana przez organy oświatowe. Okazało się, że musi poinformować rodziców na minimum pół roku przed ewentualną zmianą, czyli ma czas do 28.02.2011 r. by dopełnić formalności. Samo poinformowanie to "pikuś" Pan Burmistrz MUSI mieć na piśmie (z datą, podpisem), że rodzic został o fakcie poinformowany. Dotarłem do orzeczenia NSA w podobnej sprawie, gdzie nie zostali poinformowani wszyscy rodzice o zamiarze likwidacji placówki - KURATOR OŚWIATY w takiej sytuacji NIE MÓGŁ wyrazić zgody na likwidację...

Teraz zastanawiam się jak dużo rodziców musi zostać NIE POINFORMOWANYCH by taka sytuacja zaistniała w Malborku?

garbowski s. napisał/a:
No niestety nie rozmawiamy tu o Sądzie Pracy

dzielę się swoim doświadczeniem skoro je mam. Nie musisz tego brać pod uwagę i dalej możesz wypisywać o niesprawiedliwość,i zbieraniu podpisów o lekturze SN, TK, NSA powinnościach Burmistrza, Rady, Kuratora, Wojewody, Ministra i etc. Ale i tak aby dojść do prawdy trzeba będzie stanąć przed niezawisłym sądem. Bo w przeciwnym zostanie tylko krzyk i niezadowolenie nielicznej grupki osób ok 50( jak policzył Mytoon) i tak to władza odbiera.
skoro
Cytat:
Pan Burmistrz MUSI mieć na piśmie
to wystąp do niego o udostępnienie informacji publicznej i pochwal się na forum. Jeżeli jesteś zainteresowany moimi doświadczeniami w tej dziedzinie kontakt na PW
 
 
znajomki 

Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 11:18   

A mnie się wydaje, że jako powiadomienie wszystkim można uznać ogłoszenia dotyczące zamiaru likwidacji, które wisiały na przedszkolach.
_________________
znajomki
 
 
Gaba 

Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 14:10   

Jeszcze w sprawie połączenia SP5 i gimnazjum. Mówili na początku,że to będą nadal 2 odrębne organizmy.Ale ma być 1 sekretariat i 1 biblioteka. Dostęp do tych pomieszczeń będą musieli mieć wszyscy.Piersze oszczędności to redukcja etatów właśnie w sekretariacie i bibliotece. Na pytania o bezpieczeństwo dzieci zwłaszcza w podstawówce - burmistrz stwierdził,że to będzie należało do zadań dyrektora.... Pytałam się znajomych pracującuch w zespołach - zawsze gimnazjaliści usiłują się "przedrzeć" do podstawówki - taka moda... Nigdzie nie spotkałam się z tak dużym zespołem.Największy - miał 700 uczniów (ten będzie miał 1000). Burmistrz najbardziek bał się o rodziców - prosił o łagodzenie nastrojów itp. Jak widać po frekwencji na spotkaniu rodziców - już nie musi się martwić, rodzice mają to gdzieś, szkoda, bo dużo od nich zależy.
Zgadzam się z jednym - sygnałem,że będą zmiany była lokalizacja nowej"trójki"!!! Nikogo nie zdziwiła taka odległość od Wielbarku???? Budowany chodnik do osiedla Południa???? I znowu rodzice - czy wielbarczykom nie przeszkadza to,że ich dzieci będą miały tak daleko do szkoły??? Wszyscy tam mają samochody??? Dzieci z domu dziecka też???? Słyszałam,że szkoła na Nowej Wsi ma być zlikwidowana.Wygląda na to,że pół Malborka będzie chodziło do tej super nowej szkoły.....
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 18:06   

Gaba napisał/a:
szkoła na Nowej Wsi ma być zlikwidowana
To gmina Malbork - inna władza...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
grabowski.s 
literki, typografia, projekty

Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 18:14   

znajomki napisał/a:
A mnie się wydaje, że jako powiadomienie wszystkim można uznać ogłoszenia dotyczące zamiaru likwidacji, które wisiały na przedszkolach.


Naczelny Sąd Administracyjny jasno określił tę kwestię. W sprawach administracyjnych potwierdzeniem poinformowania zainteresowanych jest ich podpis i data...
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 18:25   

Kilkanaście długopisów... :hihi:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
lidska 

Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 20:03   

grabowski.s napisał/a:
jest ich podpis i data...
pewnie już podpisali tylko jeszcze o tym nie wiedzą :hihi:
 
 
grabowski.s 
literki, typografia, projekty

Wysłany: Sro 23 Lut, 2011 23:04   

lidska napisał/a:
grabowski.s napisał/a:
jest ich podpis i data...
pewnie już podpisali tylko jeszcze o tym nie wiedzą :hihi:


No mam nadzieję, że takich cyrków w naszym KRZYŻAKOWIE to nie będzie...

Ale...

... dziś zapytano mnie czy to prawda, że:

1. W budynku Przedszkola nr 8 za ok. 5 lat ma być PRZYCHODNIA ZDROWIA?
2. Czy wiem coś na temat burzenia obecnego budynku Przedszkola nr 5 (Stare Miasto), bo, ponoć, teren przeznaczony jest pod budowę kamienic mieszkalnych?

Odpowiedziałem, że nic nie wiem na ten temat! Ale jeśli w mieście takie słuchy krążą - a w każdej plotce jest odrobina prawdy - to zacząłem się zastanawiać, dlaczego właśnie obecnej RM (przepraszam) BURMISTRZOWI tak zależy na likwidacji obecnych publicznych placówek przedszkolnych...

Może sam Pan Burmistrz uchyli rąbka tajemnicy i zamieści na 82-200.pl kolejne oświadczenie...
Ostatnio zmieniony przez grabowski.s Sro 23 Lut, 2011 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 24 Lut, 2011 00:07   Relacja z posiedzenia

grabowski.s napisał/a:
lidska napisał/a:
grabowski.s napisał/a:
jest ich podpis i data...
pewnie już podpisali tylko jeszcze o tym nie wiedzą :hihi:


No mam nadzieję, że takich cyrków w naszym KRZYŻAKOWIE to nie będzie...

Ale...

... dziś zapytano mnie czy to prawda, że:

1. W budynku Przedszkola nr 8 za ok. 5 lat ma być PRZYCHODNIA ZDROWIA?
2. Czy wiem coś na temat burzenia obecnego budynku Przedszkola nr 5 (Stare Miasto), bo, ponoć, teren przeznaczony jest pod budowę kamienic mieszkalnych?

Odpowiedziałem, że nic nie wiem na ten temat! Ale jeśli w mieście takie słuchy krążą - a w każdej plotce jest odrobina prawdy - to zacząłem się zastanawiać, dlaczego właśnie obecnej RM (przepraszam) BURMISTRZOWI tak zależy na likwidacji obecnych publicznych placówek przedszkolnych...

Może sam Pan Burmistrz uchyli rąbka tajemnicy i zamieści na 82-200.pl kolejne oświadczenie...


Obejrzałem relację z uchwalania kwitów intencyjnych na likwidację ... tfu... przekształcenia w prywatne przedszkola placówek....
No i nasuwa mi się jedno. Wydaje mi się że jest to robione po to by w przeciągu długiego czasu zmienić stan budynków które zajmują obecne przedszkola. Podobnie jest z Ratuszem. Dlaczegóż by odpuścić takie budynki i tereny? Ale to jedynie moje zdanie.
Inna sprawa która mi się nasuneła na myśl jak obejrzałem tą relację: nie wiem po co są niektórzy radni? Chyba tylko po odbieranie diet.
Wg mnie wypowiedzi przedstawicieli grona i rodziców jak i opozycji wogóle były niepotrzebne. I tak uchwalono to co chciano. Z jednej strony mi się podobał nasz "wódz". On po prostu realizuje to co chce. By z nim dyskutować to trzeba się przygotować merytorycznie do rozmowy a nie ciągle bić pianę, że stracą miejsca pracy przedszkolanki albo "biją murzynów". On uchwala intencyjne zapisy, by w przyszłości przekształcić je na swoją wolę. To tyle.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 24 Lut, 2011 15:53   

grabowski.s napisał/a:
2. Czy wiem coś na temat burzenia obecnego budynku Przedszkola nr 5 (Stare Miasto), bo, ponoć, teren przeznaczony jest pod budowę kamienic mieszkalnych?
w każdej plotce jest część prawdy. ja słyszałem że już zbiera się podpisy
grabowski.s napisał/a:
jutro zaczynam... zbierac....
jedna pani drugiej pani etc pożyjemy zobaczymy
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011 19:51   

Minister Edukacji planuje obowiązek przedszkolny od 4 lat, kiedy na razie nie wiadomo Informacja z TVP 1
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 04 Mar, 2011 00:51   

Super! A może tak - idąc za ciosem - przedszkole prenatalne. Żenisz się, żona zachodzi w ciążę i od razu lekarz ginekolog prowadzący , stwierdzając ciążę kieruje obligatoryjnie (delkwentkę) do: przedszkola rodzenia, szkoły rodzenia; a nowo narodzone od razu do przedszkola-przeszkola, przedszkola, przedszkola-szkoły (czyli klas 0). A pan Orwell wszystkim się nisko na wejściu kłania.
Pzepraszam za :ot: ale moim skromnym zdaniem, to już jazda po bandzie, żeby nie powiedzieć, że te pomysły mocno trącą niesłusznymi i wręcz zakazanymi ideologiami z lat bardzo minionych. I moja rada dla tej pani, aby może - zaczęła robić coś na drutach , albo szydełku. Można jeszcze parę fajnych serwetek uheklować, niekoniecznie psując do końca to, co jeszcze jako tako, z ledwością ale kupy się jeszcze trzyma.
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 04 Mar, 2011 13:34   

moim zdaniem to wszystko biznes, najpierw likwidacja przedszkoli publicznych a później obowiązek przedszkolny no i rodzice muszą płacić.
Kolejna akcja w obronie przedszkoli.
DB napisał/a:
Petycja w obronie Przedszkola nr 10 w Malborku
źródło
Amatorzy zabrali się za "poprawianie" oświaty i nic dziwnego, że można znaleźć takie kwiatki.
Komendant MOSG mógł nie doczytać ale dyrektor powinien wiedzieć w jakiej szkole jest dyrektorem. W 2009 roku po ZST zostało wspomnienie nazwę zmieniono chyba w 2005 roku. Właściwie to nadaje się do absurdów ale przedszkole iliceum to w końcu óswiata.
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 15 Mar, 2011 18:41   

DB napisał/a:
Nie będzie przekształcenia przedszkoli nr 8 i 10
źródło
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 17 Mar, 2011 15:19   

walczą dalej
DB napisał/a:
Petycja nauczycieli i rodziców dzieci z Przedszkola nr 13

źródło
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 17 Mar, 2011 23:09   

DB napisał/a:
Społeczność Przedszkola nr 2 czuje się oszukana

źródło
 
 
znajomki 

Wysłany: Sob 19 Mar, 2011 20:43   

[quote="stanisławn"]
DB napisał/a:
Społeczność Przedszkola nr 2 czuje się oszukana


Przecież Przedszkole nr 2 bardzo mało walczyło o ty by nie być zlikwidowane. A pani dyrektor już kiedys powiedziała, że chce by to było przedszkole prywatne.
_________________
znajomki
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2011 09:07   

UM napisał/a:
Porządek VII sesji Rady Miasta Malborka w dniu 20 kwietnia 2011 r. godz. 11:00
k) likwidacji Przedszkola Nr 2 w Malborku (ref. Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Janusz Biskupski),
l) likwidacji Przedszkola Nr 13 w Malborku (ref. Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Janusz Biskupski),
http://www.malbork.pl/um/...sk=view&id=3894
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 20 Kwi, 2011 19:49   

DB napisał/a:
W środę rozstrzygnęła się przyszłość dwóch publicznych przedszkoli w Malborku. Rada Miasta - przewagą jednego głosu (11:10) - zagłosowała za likwidacją i przekształceniem w placówki prywatne "dwójki" i "trzynastki".
http://malbork.naszemiast...ed8e3fd82,1,3,3
Sebastian do boju :peace:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group