Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Pies czyli kot, a może papuga... świnki morskie i pająki...
Autor Wiadomość
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 22:20   Pies czyli kot, a może papuga... świnki morskie i pająki...

Fuj, ale paskudne te futrzaki :nook:
Ostatnio zmieniony przez duśka Wto 18 Sty, 2011 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 22:24   

argus napisał/a:
Fuj, ale paskudne te futrzaki :nook:


Bo nie widziales na zywo. Sa czyms wyjatkowym i rzadkim.

Ile tez mozna jednym okiem zobaczyc. :hahaha:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
Ostatnio zmieniony przez Torunianka Sob 15 Sty, 2011 22:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 22:32   

Świetne zwierzaki! Najlepsze jest to ich uwielbienie dla stóp :hahaha:
_________________
.............................................
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 22:35   

Niech mi nikt nie mówi, że koty są wyjątkowymi zwierzętami, bo strasznie cuchną, są agresywne, głupie i leniwe. :-P
 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 22:37   

Kot jest z natury czystym zwierzakiem. Jak cuchnie to wina wlasciela.

Ato nie sa zwykle koty.

http://www.youtube.com/watch?v=GQI68kb9e7U

Aportuja lepiej od psa.
_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
Ostatnio zmieniony przez Torunianka Sob 15 Sty, 2011 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 22:48   

argus napisał/a:
strasznie cuchną, są agresywne, głupie i leniwe


Chyba pomyliłeś je z... ludźmi!
_________________
.............................................
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 22:49   

Argus mówi o szowinistach, czyli po części o...
 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 22:55   

o meskim gatunku ( nie wszycy ale wieksza polowa ;-) )

U nas nie capi pies od brata sprzata koci kibelek :oops:
_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 23:05   

Hehehe, psy lubią czasem zjeść sobie coś śmierdzącego :hahaha:
A moja śp. koteczka też lubiła aportować i była to jej ulubiona zabawa, do czasu, kiedy z rozpędu wyrżnęła łebkiem w drzwi, bo się zagapiła. Musiało ją zaboleć, bo potem uciekała na widok zabawki, którą uwielbiała przynosić. Szkoda, bo było to niezwykłe i urocze.
_________________
.............................................
 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 23:19   

Linka napisał/a:
argus napisał/a:
strasznie cuchną, są agresywne, głupie i leniwe


Chyba pomyliłeś je z... ludźmi!




Pzypomnialo mi to cos. Czytalam w innym forum . Czytanie na wlasne rezyko...

http://f.kafeteria.pl/tem...1183607&start=0

Linka napisał/a:
Hehehe, psy lubią czasem zjeść sobie coś śmierdzącego :hahaha:
A moja śp. koteczka też lubiła aportować i była to jej ulubiona zabawa, do czasu, kiedy z rozpędu wyrżnęła łebkiem w drzwi, bo się zagapiła. Musiało ją zaboleć, bo potem uciekała na widok zabawki, którą uwielbiała przynosić. Szkoda, bo było to niezwykłe i urocze.


A pózniej liza po twarzy zeby sobie umyc jezyk.
_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
Ostatnio zmieniony przez Torunianka Sob 15 Sty, 2011 23:36, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 23:32   

Mama i tata maluchów.

kira5m-5.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 17,67 KB

_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
 
 
ifciastu 


Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 19:50   

argus napisał/a:
Niech mi nikt nie mówi, że koty są wyjątkowymi zwierzętami, bo strasznie cuchną, są agresywne, głupie i leniwe. :-P


koty są bardzo czystymi zwierzętami, jeśli kot się nie myje i śmierdzi to jest to oznaką choroby. Są zwierzętami wyjątkowymi, ich wyjątkowość ujawnia się w wielu sprawach. Takie np. mruczenie, jest cudowne, ale żaden naukowiec nie udowodnił w 100% co jest źródłem tego mruczenia, są tylko hipotezy.
Koty nie cuchną, jeśli tak to znaczy, że cuchnie miejsce w którym przebywają. Ewentualnie śmierdzi mocz niekastrowanych kocurów, ale to już wina właściciela, jeśli jest takim masochistą, żeby trzymać kota niekastrata w mieszkaniu. Agresja? Owszem pojawia się, ale nie jest bezpodstawna.
3 główne powody agresywnego zachowania u kota:
1. Strach
2. Choroba
3. Zbyt wczesne odłączenie od matki.
Głupie? Jeszcze nie spotkałam na swojej drodze "głupiego" kota. Głupi są- bez urazy- ludzie, którzy nie potrafią zrozumieć cudowności tego stworzenia oraz zaakceptować jego indywidualizmu.
Leniwe? Kot sam w sobie nie jest leniwy. Aby dobrze polować zdrowy kot w wieku dorosłości potrzebuje średnio ok. 16 godzin snu w ciągu doby, aby zregenerować siły do polowań! kot wolno bytujący poluje na myszy i ptaki, a kotu domowemu trzeba zapewnić sztuczną rozrywkę typu sznureczki i sztuczne myszki. Zapewniam- wtedy żaden kot nie jest leniwy. No chyba, że starszy kot, ale widział kto kiedy 90letniego człowieka uprawiającego jogging? Nie! No właśnie, więc starszy spokojny kot nie będzie harców odstawiał!

Pozdrawia miłośniczka kotów i wszelkich stworzeń,
I. Studzińska, Malborski Dom Pomocy Kotom
_________________
"To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie"
Robert A. Heinlein
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 21:00   

No dobrze, ale z kotem nie pójdziecie na długi spacer, nie rzucicie mu kija, którego nie przyniesie, kot nie poda Ci łapy, nie szczeknie, nie pobawi się z każdym gościem w domu zwłaszcza z dziećmi, nie będą ze stoickim spokojem znosić wymyślne zabawy z dziećmi ... a to wszystko potrafi mój golden :-P
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 21:03   

Bo człowiek potrzebuje istoty, która będzie mu służyć. Wtedy czuje się panem i jest w pełni dowartościowany. Dlatego niektórzy mają psy...
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 21:05   

Na szczęście są także inni właściciele psów - tacy, którzy lubią zwierzęta w ogóle i wcale nie muszą one im służyć ;-)

A wracając do tego, co napisał argus - koty też potrafią się świetnie bawić z ludźmi, czasem aportują, a niektóre nawet... szczekają, poważnie :hahaha: No i są czyste - załatwiają się w jedno miejsce, które łatwo posprzątać. Poza tym sierść zdrowego, domowego kota po prostu pachnie, czego niestety, nie da się powiedziec o pieskach, chyba, że właśnie przeszły "pranie". Ale niektórym to nie przeszkadza i też jest ok.
A Ty, argusie, sprzątasz trawnik po swoim goldenie? :-)
_________________
.............................................
Ostatnio zmieniony przez Linka Nie 16 Sty, 2011 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 21:15   

francula napisał/a:
Bo człowiek potrzebuje istoty, która będzie mu służyć. Wtedy czuje się panem i jest w pełni dowartościowany. Dlatego niektórzy mają psy...


Niekoniecznie... Ja mam psa, bo Ona go miała wcześniej niż mnie ;)
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 22:06   

Znam takie powiedzenia:
Pies mysli on mie karmi on jest bogiem, kot mysli oni wszysko dla mnie robia ja jestem bogiem. ;-)
Albo: Pies ma wlasciciela, kot sluzbe.
:ok:

Argus obejrzales to video tam chodzi kot na smyczy i bawi sie z dziecmi. Aportuje co mu sie rzuci. Czyli potrafi to co twój pies.

Moj kocur tez daje lapke cierpliwie znosi ciuszki niemowlece umie dzwi otworzyc i puka jak chce wejsc czego go nikt nie uczyl.
Kot umie sam sie wszyskiego nauczyc. A psa jak nie uczysz to jest glupi jak noga od stolu(albo ten od mojegp brata).

Ludzie mysla kot jest glupi bo sie nie da uczyc. Kot sie da uczyc jak zrozumie ses tej nauki to robi to chetnie a pies nie ma swojego zdania robi bo ktos to chce jak niewolnik.
Jak bys tyle samo czasu inwestowal w nauke kota co psa by to samo umial.
Koty umia nawet liczyc.

Jak chcesz obejrzyj ten test Pies vs Kot. Jest po niemiecku ale i tak mozna zrozumiec o co chodzi.

http://video.google.com/v...47324423089980#
_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
Ostatnio zmieniony przez Torunianka Nie 16 Sty, 2011 22:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 22:14   

Ale pies nie wejdzie mi na stół podczas obiadu, nie podrze mi nowych zasłon, nie zwali drogiego wazonu z mebli ... a takie szkody zrobił ostatnio wstrętny kot u znajomych.
 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 22:20   

Przy moim kocie mozna wszysko na stole zostawic nawet go to nie interesuje.
A pies brata sciaga wszysko ze stolu wyciaga zasrane pieluchy ze smieci i je wylizuje,wyzera kocie gówna z kociego kibla, pozarl nawet mydlo :idont:
_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 22:22   

Temat wątku chyba się Wam trochę rozmył. Może załóżcie sobie we freestyle'u osobny wątek, kto lubi kotki a kto lubi pieski i dlaczego. 8-)
 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 22:23   

...
francula napisał/a:
Bo człowiek potrzebuje istoty, która będzie mu służyć. Wtedy czuje się panem i jest w pełni dowartościowany. Dlatego niektórzy mają psy...

To sa z reguly faceci, kobiety lubia samodzielne stworzenia.

Sorry :ot:
_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
Ostatnio zmieniony przez Torunianka Nie 16 Sty, 2011 22:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Nie 16 Sty, 2011 22:46   

:kciuki: Dzieki
_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011 07:52   

Nadal nie wiemy, jak wygląda sprawa sprzątania trawnika po goldenie :hihi:
_________________
.............................................
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011 08:22   

Po pierwsze 99,9 % właścicieli psów w Malborku nie sprząta psich odchodów, więc czemu ja mam być w tej ogromnej mniejszości? (to tak samo jak z płaceniem "obowiązkowego" abonamentu rtv)
Po drugie, nie ma możliwości na takie sprzątanie, gdyż brak jest odpowiednich, łatwo dostępnych woreczków i odpowiednich koszy na odchody.
Po trzecie, właściciele czworonogów są opodatkowani, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby z tych pieniędzy stworzyć stałą ekipę sprzątaczy.
Po czwarte, kultura podejścia do tego tematu jest u nas jeszcze w powijakach.
Po piąte ... psie kupy zawierają składniki odżywcze, które użyźniają glebę i łatwo się rozkładają. :-P
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011 10:56   

argus napisał/a:
psie kupy zawierają składniki odżywcze, :roll: które użyźniają glebę i łatwo się rozkładają.

szczególnie na chodnikach :evil:
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011 11:14   

Grażyna napisał/a:
argus napisał/a:
psie kupy zawierają składniki odżywcze, :roll: które użyźniają glebę i łatwo się rozkładają.

szczególnie na chodnikach :evil:
Mój pies nigdy nie załatwił się na chodniku i gdyby wszyscy właściciele tego pilnowali ... nie byłoby problemu.
 
 
Dohler 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011 11:30   

A u mnie wystawioną na zewnątrz kuwetę wyczyścił z sorbentu i tego, co kotki zostawiły, koń (kuc) sąsiadów. Tak chrupał, że słyszałem z mieszkania.
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011 11:53   

argus napisał/a:
Po pierwsze 99,9 % właścicieli psów w Malborku nie sprząta psich odchodów, więc czemu ja mam być w tej ogromnej mniejszości? (to tak samo jak z płaceniem "obowiązkowego" abonamentu rtv)
Po drugie, nie ma możliwości na takie sprzątanie, gdyż brak jest odpowiednich, łatwo dostępnych woreczków i odpowiednich koszy na odchody.
Po trzecie, właściciele czworonogów są opodatkowani, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby z tych pieniędzy stworzyć stałą ekipę sprzątaczy.
Po czwarte, kultura podejścia do tego tematu jest u nas jeszcze w powijakach.
Po piąte ... psie kupy zawierają składniki odżywcze, które użyźniają glebę i łatwo się rozkładają.


Wiesz, argusie, nie ma tak, że jak inni robią źle, to mnie to usprawiedliwia. Właściciel powinien jednak sprzątać kupska po psie, zwłaszcza, że taki duży robi dużą kupę ;-)
Rozumiem, że brak jest woreczków, więc najlepiej byłoby, żeby właściciele psa płacili jakąś kwotę za sprzątanie takim odkurzaczem na g... przez odpowiednie służby.
Mimo to, część ludzi sama sprząta - w woreczki przyniesione z domu, zanosi do domu. To godne najwyższego uznania świadectwo pełnoprawnego "właścicielstwa" psa :-D
_________________
.............................................
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011 12:20   

Niestety do zbierania psich kup używane są woreczki plastikowe, które wraz z psią zawartością rozkładają się w środowisku baaaaardzo długo, więc nie jest to działanie ekologiczne, dlatego jestem zwolennikiem pozostawienia naturze tego, co stworzyła natura. :-D
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011 12:45   

Zawsze możesz użyć papierowej torebki. ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group