Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Chce wrócić do Malborka
Autor Wiadomość
sebekMBL 

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 19:58   Chce wrócić do Malborka

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pewien dylemat, a właściwie to sprawa dość nietypowa. Mieszkałem w Malborku, choć nie pochodzę z tego miasta, ale troche czasu spędziłem, poznając miejscowych ludzi, miasto, region i w ogóle atmosferę tam panującą. Mimo dośc krótkiej przygody z Malborkiem, pozostał jakiś sentyment, z biegiem czasu nawet tęsknota, jakby żal, że wyjechałem. Nie chce tu w szczegółach opisywać jak mi sie mieszkało, po prostu gdybym miał złą opinię to bym nie myślał o powrocie. Malbork mnie w jakimś stopniu zafascynował, historia miasta, zamek, społeczeństwo, a sam jestem z wykształcenia historykiem i chyba to ma wpływ, że coś mnie tam przyciąga. Może jestem dziwakiem, może ktoś uważa, co ja w takim Malborku widze, ale jak wam pisze, czułem się tam dobrze, ale dopiero jakiś czas po wyjeżdzie doceniłem zalety Malborka. Były i minusy, nie ma miejsc idealnych, szczególnie bezrobocie, rynek pracy załamany, ale przekonałem się, że nie tylko tam jest tak ciężko. Teraz mieszkam wiele km od Malborka, ale cały czas myśle, może warto jeszcze raz tam wrócić, spróbować, zacząć od nowa? Boje się czasem, czy to dobra decyzja, czy nie popełnie błędu, ale niby świat należy do odważnych i może faktycznie warto po raz drugi zacząć przygodę z Malborkiem? Wiem drodzy forumowicze, że macie swoje problemy, ale jak ktoś się wypowie w tym temacie i może coś doradzi, będe wdzięczny. Mam nadzieje, że ten nietypowy temat nie zostanie usunięty i pozdrawiam wszystkich.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 20:19   

Witaj. Pomimo okresowych zmian miejsca w moich papierach, sercu, umyśle zawsze pozostaje to miasto - Malbork. Myślę, ze zawsze tu będę wracał bez względu na wszystko, będę stad.
sebekMBL napisał/a:
może coś doradzi, będę wdzięczny
jakiego rodzaju rad oczekujesz?

:ilm:

Larina 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 20:21   

Do odważnych świat należy ;-)

argus 

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 21:20   

Klimat w Malborku nieciekawy, rozrywek brakuje, nie ma gdzie pojeździć na rowerze, woda w Nogacie prawie jak ściek, cukrownia smrodzi kilka miesięcy w roku, komunikacja w mieście beznadziejna, długie kolejki do lekarzy, władza wciąż ta sama ... słowem zapraszamy do spędzenia reszty życia w Malborku ;-)

stanisławn 

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 21:43   

argus napisał/a:
Klimat w Malborku nieciekawy, rozrywek brakuje, nie ma gdzie pojeździć na rowerze, woda w Nogacie prawie jak ściek, cukrownia smrodzi kilka miesięcy w roku, komunikacja w mieście beznadziejna, długie kolejki do lekarzy, władza wciąż ta sama

klimat jak wszędzie, rozrywki: zamek, mini zamek,fontanna, trybuna, park jajcarski, nowy stadion, sporo lokali gastronomicznych, woda w Nogacie jak wszędzie ale ma być aqua park zresztą tabliczek "chcesz mieć wrzody wejdź do wody" jeszcze nie ma a i ryba, i kaczka, i człowiek pływa i jakoś im woda nie szkodzi , w razie potrzeby pogotowie szybko i skutecznie udzieli pomocy,ścieżki rowerowe a można jeździć i po drogach dla chcącego nic trudnego, po co komunikacja jak miasto można przejść w godzinę a spacery to zdrowie i nie straszne kolejki do lekarza, władza ta sama gwarancją nowych gadżetów rozrywkowych. Można żyć tylko trzeba mieć stały dochód bo o robotę ciężko. Chociaż jak kto chce pracować to pracę znajdzie. Smród cukrowni rekompensuje słodka herbata i widok zabytkowej zabudowy.

Irasisko 

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 21:45   

argus napisał/a:
Klimat w Malborku nieciekawy, rozrywek brakuje, nie ma gdzie pojeździć na rowerze, woda w Nogacie prawie jak ściek, cukrownia smrodzi kilka miesięcy w roku, komunikacja w mieście beznadziejna, długie kolejki do lekarzy, władza wciąż ta sama ... słowem zapraszamy do spędzenia reszty życia w Malborku ;-)

i na dodatek ludzie z palcem w nosie ;-)

a tak na poważnie to praca raczej poza Malborkiem - Trójmiasto, Tczew - ewentualnie Elbląg. Ale miasto nam pięknieje, coraz więcej ciekawych imprez się odbywa, no i ma ten swój specyficzny - dla mnie pozytywny klimat (i nie mam na myśli cukrowni ;-) :mrgreen: )
Mimo iz w tygodniu raczej mało tu przebywam - to chętnie wracam. Pozdrawiam i udanych wyborów :-)

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 21:45   

Argus z właściwym sobie sarkazmem odmalował tę gorszą, co nie znaczy, że nieprawdziwą, wizję miasta. Ale da się tu mieszkać ;-) Jeżeli masz widoki na ciekawą pracę, oczywiście, bo z nią krucho w naszym mieście, to czemu nie :-) Ale jeżeli liczysz na łut szczęścia, to poszukaj go gdzie indziej. Można też dojechać z niego do Trójmiasta, ale z kolei trzeba borykać się z niedogodnościami dojazdów. Nie każdy dobrze to znosi. No i nie ma co liczyć na ciekawy i urozmaicony wybór rozrywki na wyższym poziomie.
A tak, poza tym, same zalety - ciekawe miejsce z mega zabytkiem ;-) , blisko na Żuławy, Powiśle, jak wspomniałam, do Trójmiasta, do Elbląga i dalej, na Warmię. Architektura ceglana i czerwona, przywołująca pamięć dawnych, pruskich mieszkańców, kształtująca zamiłowanie do gotyckich form, Nogat, piękny, choć zaniedbany park, zalety niewielkiego miasta i jego spokojniejszego klimatu.

stanisławn 

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 21:52   

Linka napisał/a:
pruskich mieszkańców
polskich też

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 21:54   

Krzyżacki gotyk i pruski neogotyk przywołują pamięć polskich mieszkańców? ;-)
Pisałam o czerwonej, ceglanej architekturze, jakbyś Stasiu nie zauważył :-P
Ostatnio zmieniony przez Linka Czw 02 Gru, 2010 22:01, w całości zmieniany 1 raz  

stanisławn 

Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 22:20   

Linka napisał/a:
Krzyżacki gotyk i pruski neogotyk przywołują pamięć polskich mieszkańców?

Tak tych co mieszkali w tym mieście w domach z cegły czy pruskiego muru i nie wstydzili się tego że są Polakami
Sporo budynków jest tynkowanych szczególnie te z przełomu 19 i 20 w. o ile jeszcze tynk nie odpadł. tych ceglanych niewiele zostało a i styropian już się szykuje żeby je okleić.

Odpowiedz do tematu