Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Kłopoty z nadaniem nazwy rondu w centrum
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Maj, 2007 05:03   Kłopoty z nadaniem nazwy rondu w centrum

http://malbork.naszemiast...nia/734781.html

Cytat:
Malbork. Kłopoty z nadaniem nazwy rondu w centrum

Zadziwiająco wielu miłośników ma rondo u zbiegu alei Rodła i ul. Sikorskiego w Malborku. Kolejne osoby i ugrupowania zgłaszają swoje propozycje imienia dla tego miejsca. Wśród kandtdatur do tej pory byli śp. dr Jadwiga Król i Roman Dmowski, a teraz jest mowa o lotnikach i NSZZ Solidarność.

Podczas czwartkowej sesji Rada Miasta będzie wybierać między nazwami: Lotników Polskich i NSZZ Solidarność. Te dwa konkurencyjne projekty uchwał trafią pod obrady. Dla niektórych radnych oznacza to ból głowy, bo który z nich poprzeć? Dlaczego warto nadać imię NSZZ Solidarność?

- Związek wiele zrobił dla demokracji w Polsce i na świecie. Dlaczego ku pamięci tej działalności rondo nie miałoby nosić jego imienia? - pyta Florian Słonczyński, przewodniczący malborskiego oddziału NSZZ Solidarność.

Ten wniosek został stworzony dwa dni po pojawieniu się innego projektu - z propozycją nazwy "Rondo Lotników Polskich". Florian Słonczyński zaprzecza, że to odpowiedź na konkurencyjny pomysł.

- Broń Boże. Nasz pomysł nie pojawił się z dnia na dzień - mówi.

Radny Zdzisław Leszczyński podpisał się pod projektem honorującym lotników.

- Złożono mi taką propozycję, więc podpisałem się w dobrej wierze - opowiada. - Nie słyszałem wcześniej o drugim projekcie. Dowiedziałem się o nim po otrzymaniu materiałów sesyjnych. Nie sądziłem, że dojdzie do sytuacji, w której będziemy musieli się spierać o nazwę ronda.

W uzasadnieniu projektu z nazwą Rondo Lotników Polskich czytamy m.in. o mijającej 60 rocznicy powstania pierwszych jednostek lotniczych w Malborku i ich związkach z miastem. Tę nazwę zaproponowała grupa radnych z: SLD, PD, PO i Naszego Malborka.

Inne pomysły na nazwę ronda mieli mieszkańcy. Jedna propozycja, złożona przez Młodzież Wszechpolską, mówiła o Romanie Dmowskim. Nasi Czytelnicy z kolei zwrócili się z prośbą do samorządu, aby nadać imię śp. Jadwigi Król, szanowanej malborskiej lekarki. Radni obiecali, że ona zostanie patronem innego miejsca w mieście.
Jacek Skrobisz - Dziennik Bałtycki


RONDO LOTNIKÓW POLSKICH ! - reszcie sensowna i normalna spokojna nazwa :mrgreen: :-P
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 31 Maj, 2007 06:34   

ufff no i się wyjaśniło ;)
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 31 Maj, 2007 16:52   

rob3rt napisał/a:
ufff no i się wyjaśniło


To tylko moje pobożne życzenie :-D
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 31 Maj, 2007 18:30   

Nie tylko Twoje :!:

nawet kiedyś była koncepcja ustawienia po środku MIGa 21, ale koniec końców trafił na plac apelowy JW, i pomysł duuużo starszy od wszystkich innych koncepcji. Pierwszy raz obił mi się o uszy już z 10 lat temu.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group