Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Czas na NGO - projekt MC2
Autor Wiadomość
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 18 Paź, 2010 22:23   

Oczywiście "dostaliśmy" miało być :)
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 19 Paź, 2010 05:42   

Dziś otrzymaliśmy taką propozycję

Nagroda im. Wiesława Jedlińskiego
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 15:57   

Czas na rozstrzygnięcia. Kapituła Konkursu dokonała już wyboru. Są już nam znani laureaci, ale jeszcze dziś nie podamy tej listy. Natomiast możemy już powiedzieć, że trofeum będzie nosiło nazwę - Nagroda Baszty Maślankowej

Osoba, która zaproponowała tą nazwę została już o tym powiadomiona - odbierze nagrodę już 25-go listopada na uroczystej Gali, gdzie zostaną wręczone cztery główne nagrody i osiem wyróżnień.

Więcej aktualności z Konkursu - na stronie MC2
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 16:08   

Jak dla mnie-obciachowa nazwa. :nook:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 16:33   

karVVan napisał/a:
Jak dla mnie-obciachowa nazwa.


To trzeba było zaproponować lepszą, jak był na to czas.
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 16:38   

francula napisał/a:
To trzeba było zaproponować lepszą

Tak zrobiłem.No ale.. :-/
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 16:40   

karVVan napisał/a:
Jak dla mnie-obciachowa nazwa. :nook:


karVVan napisał/a:
Tak zrobiłem.No ale.. :-/



Wygrał lepszy i trzeba się z tym pogodzić a nie obrażać...
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 16:45   

Larina napisał/a:
a nie obrażać...

A kto się obraża?Wypowiedziałem własne zdanie.
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 16:51   

Wiem, że to było Twoje zdanie, ale trochę obraźliwe dla zwycięzcy. Konkurs na nazwę został ogłoszony. Kto chciał - podał swój typ. Mi również wiele nazw niezbyt się podoba, ale zdanie zachowałam dla siebie by nie zrobić przykrości.
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 18:43   

Nie ma co teraz roztrząsać wyniku - trza się pogodzić z losem ;-) Zawsze będą zadowoleni i zawiedzeni, jak w każdym konkursie. Przyjmij, to, karVVanie, na klatę żyj dalej, będą inne konkursy :peace:
_________________
.............................................
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 18:49   

[quote="Waldek.K"]Wymyśl nazwę nagrody dla organizacji

Malborskie Centrum Kwadrat i Gazeta Malborska ogłaszają konkurs na nazwę tej nagrody. Nazwa, która może mieć też odbicie w kształcie nagrody, powinna wiązać się z historią, legendami, położeniem lub charakterystycznym dla naszego powiatu elementem.

Propozycja nazwy spełnia chyba warunki przedstawione przez organizatorów konkursu:

" Nagroda BASZTY MAŚLANKOWEJ ".
To odległa od kompleksu zamkowego baszta, jednak bardzo charaktertystczna w krajobrazie Malborka, powiązana z legendami i podaniami, niekontrwersyjna w znaczeniu politycznym , ale ciekawa architektonicznie i łatwa oraz atrakcyjna w przedstawieniu graficznym - przestrzennym lub dwuwymiarowym z wykorzystaniem charaktertstycznego elementu zwieńczenia - sylwetki kobiety z maselnicą.
Baszta Maslankowa jest odległa od zamku, jednak nierozerwalnie z nim związana, podobnie jak miejscowości naszego powiatu - odległe, ale ściśle powiazane z Malborkiem i jego historią.
Okolice baszty, to ulubione miejsce spotkań różnych aktywnych stowarzyszeń malborskich.
Baszta Maślankowa to nie tyklo symbol miasta Malborka, to również - poprzez legendę - symbol powiązania Zamku z ogólnie pojęta Ziemią Malborską i dzisiejszym administracyjnym powiatem.

Nie widzę obciachu.
Swojska, serdeczna, prosta nazwa bez nadęcia i zadęcia. :->
Ostatnio zmieniony przez Grażyna Nie 21 Lis, 2010 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dohler 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 19:25   

Bardzo trafny wybór! Popieram, podoba mi się!
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 21:23   

Nie zapominajmy też, że Baszta Maślankowa była też więzieniem krzyżackim i być może też miejscem cierpienia i śmierci wielu ludzi, więc dla mnie nagroda imieniem więzienia jest po prostu niesmaczna. :nook:
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 21:52   

Gdybym jeszcze raz miał szanse,zapodałbym im. Mostu Betonowego. :-P
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 21:53   

No, już dobrze, już dobrze... widać, że niektórzy nie potrafią pogodzić się z przegraną ;-)
_________________
.............................................
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 22:07   

Linka napisał/a:
widać, że niektórzy nie potrafią pogodzić się z przegraną

A tam,ja nie z takich.Gratulacje dla zwycięzcy!
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 21 Lis, 2010 22:09   

:-D Ano, super :kciuki:
_________________
.............................................
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011 22:43   II edycja Konkursu o "Nagrodę Baszty Maślankowej&#8

Już po raz drugi stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat organizuje konkurs, którego celem jest wyróżnienie osób, organizacji pozarządowych, instytucji oraz firm dla których społeczne zaangażowanie jest sensem istnienia.
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie organizacja pozarządowe oraz firmy i instytucje z miasta Malborka. Nagrody przyznane będą przez niezależną Kapitułę, do której organizatorzy zaprosili przedstawicieli różnych środowisk: organizacji pozarządowych, biznesu, artystów, mediów oraz jednostek samorządowych.

Na zgłoszenia kandydatów czekamy do dnia 16.11.2011 roku.

Kategorie, w których przyznawane będą nagrody to:

Kategoria I Najlepszy Projekt
Kategoria II Osobowość NGO
Kategoria III Mecenat
Kategoria IV Wolontariusz Roku

Galę, na której przedstawiciele samorządu oraz wybitni, zasłużeni dla miasta Obywatele wręczą nagrody organizacjom pozarządowym i osobom nadzwyczaj zaangażowanym - wolontariuszom i firmom działającym na rzecz społeczności lokalnej, planujemy na dzień 19 listopada 2011 roku.
Mamy nadzieję, że Gala Nagrody Baszty Maślankowej, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie dużym wydarzeniem i zgromadzi wielu członków organizacji pozarządowych, wolontariuszy oraz przedstawicieli firm i instytucji angażujących się w działanie na rzecz mieszkańców Malborka.

Więcej informacji, w tym: regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia znajdują się na stronie mc2
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011 08:54   

Mam nadzieję, że organizatorzy docenią działania REKSA - to wspaniali ludzie z wielkimi sercami!
_________________
.............................................
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 19 Lis, 2011 18:13   

Linka napisał/a:
Mam nadzieję, że organizatorzy docenią działania REKSA - to wspaniali ludzie z wielkimi sercami!

I docenili :mrgreen: :peace: IAM też :ok: Choć to nie organizatorzy (MC2) a Kapituła decydowała. Lista laureatów jest już dostępna na stronie MC2
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 19 Lis, 2011 21:48   Re: II edycja Konkursu o "Nagrodę Baszty Maślankowej&am

Waldek.K napisał/a:
(....)
Kategoria II Osobowość NGO
(...)

Pewnie za czymś nie nadążam. Co to jest NGO ? Co oznaczają te litery?
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Sob 19 Lis, 2011 21:57   

Skrót od Non-governmental organization, czyli po naszemu organizacja pozarządowa.
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 19 Lis, 2011 22:10   

Kłania się klasyk M. Rej:
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają".
Ale przecież my (czytaj" Wy") wolimy duch zachodu i obco brzmiące skróty. :-/
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 19 Lis, 2011 22:16   

A niechaj forumowicze wżdy postronni znają,
że ci, co się czepiać lubią, wiecznie się czepiają :mrgreen:

Jak zwał, tak zwał, pewnie wzięło się to od unijnych NGO-projektów w żargonie "projektopisarzy" i i tak zostało. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jeśli się mylę, proszę sprostować.
_________________
.............................................
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011 10:30   

Linka napisał/a:
A niechaj forumowicze wżdy postronni znają,
że ci, co się czepiać lubią, wiecznie się czepiają :mrgreen:
Wow, po prostu piękne :mrgreen:
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011 15:44   

Sie nie czepiam. Autentycznie nie wiedziałem :ops: . Nie znałem skrótu. Nie ma takiego obowiązku znać wszystkie skróty.Ale po to jest forum, aby zapytać, co bez wstydu i lęku o wyśmianie uczyniłem, a teraz dziękuję za odpowiedź. Ale słusznie zauważył kolega Argus dobrze by było wrócić z lansowanych czasem na siłę :evil: angielskich naleciałości, do języka polskiego.
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011 16:01   

Andrzeju, to nie do Ciebie było, z tym czepianiem :-) Kto pyta, nie błądzi :peace:

Mnie chodziło o:

Cytat:
Ale przecież my (czytaj" Wy") wolimy duch zachodu i obco brzmiące skróty. :-/

:mrgreen:
_________________
.............................................
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011 21:08   

Też Cię lubię Linko :-)
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011 21:21   

To świetnie. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, a więc jest OK :peace:
_________________
.............................................
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group