Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Prowincja - kwartalnik społeczno-kulturalny
Autor Wiadomość
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 15:33   

Cytat:
W dniu 4 maja o godz.17.00 w siedzibie Malbork Welcom Center odbędzie się spotkanie promujące trzeci numer kwartalnika społeczno-kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław "Prowincja".

Tematem przewodnim najnowszego numeru jest dyskusja redakcyjna na temat rewitalizacji miast pomorskich na przykłądzie Kwidzyna, Malborka i Sztumu. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną główne założenia rewitalizacji Malborka.

Oprócz tego w kwartalniku sporo artykułów poświeconych jest lokalnej historii, między innymi cmentarzowi mennonickiemu w Stogach Malborskich, życiu kulturalnemu Malborka w okresie międzywojennym czy średniowiecznym i współczesnym pielgrzymkom szlakiem Świętego Jakuba do Composteli. Są też fragmenty debiutanckiej prozy-Małgorzaty Jędrzejewskiej z Nowego Stawu i Tomasza Wandzla z Prabut, a także wiele ciekawych wspomnień i relacji.



:ok:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 04 Maj, 2011 19:57   

Niestety promocja spotkania, a także frekwencja na spotkaniu promocyjnym "Prowincji" to dwie wielkie malborskie porażki! Oprócz osób zainteresowanych, czyli tych, którzy musieli być: autorów i zaproszonych przez nich gości, na promocję przybyły trzy osoby!

Samo spotkanie interesujące, acz z powodu braku widowni - krótkie. Tomasz Wandzel , niewidomy pisarz mieszkający w Prabutach - ciekawa postać, warta bliższego poznania i Bogumiła Bruniecka, bibliotekarka z Elbląga, która wybrała się na indywidualną pielgrzymkę do Campostelli, to goście Leszka Sarnowskiego. Oboje potrafili mnie zainteresować swoją twórczością. Właśnie przeczytałem ich prozę w "Prowincji" :)
Oprócz nich burmistrz, który przedstawił zmiany, jakie zaszły w ostatnim czasie w Malborku.
To wszystko
Kilka fotek ze spotkania tu
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Sro 04 Maj, 2011 20:34   

Na stronie mwc śladu nie ma o spotkaniu promocyjnym. Ale za to o zebranych laurach...
 
 
eruda 
Mierzeja Wiślana


Wysłany: Pią 27 Maj, 2011 05:20   

Podobno dzisiaj tzn.27 maja jest promocja Prowincji w Nowym Dworze Gdańskim ? Czy to prawda? :->
 
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011 07:08   

eruda napisał/a:
Podobno dzisiaj tzn.27 maja jest promocja Prowincji w Nowym Dworze Gdańskim ? Czy to prawda?

na to wygląda :->
http://www.zulawy.info/niusy2011.htm#07
_________________

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 11:44   

9 lipca (sobota) o 17.00 w salach sztumskiego zamku odbędzie się promocja kolejnego (już czwartego!) numeru "Prowincji"!
:clap:
_________________

 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 12:13   

A to ci niespodzianka :peace:
_________________
Surge Polonia
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 12:19   

Hagedorn napisał/a:
9 lipca (sobota) o 17.00 w salach sztumskiego zamku odbędzie się promocja kolejnego (już czwartego!) numeru "Prowincji"!
:clap:


:ok: :-)
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
Alexa 


Wysłany: Wto 05 Lip, 2011 13:19   

A ktoś dysponuje już chociaż spisem treści?
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 10 Lip, 2011 10:54   

najnowszy numer wraz ze spisem treści:

prowincja 4_1.JPG
Plik ściągnięto 27500 raz(y) 197,69 KB

prowincja 4_2.JPG
Plik ściągnięto 27500 raz(y) 197,2 KB

prowincja 4_3.JPG
Plik ściągnięto 27500 raz(y) 191,39 KB

_________________

 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011 08:12   

Promocja "Prowincji" w Malborku odbędzie się w czwartek, 28 lipca o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury.
Już dziś, w imieniu wydawcy, zapraszamy!
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 22 Lip, 2011 20:34   



Uploaded with ImageShack.us
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
Ostatnio zmieniony przez Waldek.K Pią 22 Lip, 2011 20:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 28 Lip, 2011 20:06   

Zapraszam do krótkiego opisu spotkania, który już jest na stronie MC2
Jest też kilka fotek
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Alexa 


Wysłany: Sro 05 Paź, 2011 19:52   

Kiedy nowa PROWINCJA? :)
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011 20:48   

Alexa napisał/a:
Kiedy nowa PROWINCJA? :)

lada moment. przez wybory pewnie będzie tydzień później...
_________________

 
 
mr_x 

Wysłany: Pią 07 Paź, 2011 11:29   

A można tam jakieś sprawy historyczne publikować w Prowincji czy nie za bardzo? Do kogo sie zgłaszać ewentualnie?
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 07 Paź, 2011 11:56   

mr_x napisał/a:
A można tam jakieś sprawy historyczne publikować w Prowincji czy nie za bardzo? Do kogo się zgłaszać ewentualnie?

publikować można wszystkie ciekawe teksty (zwłaszcza historyczne!), byle się tylko jakoś wiązały z naszą małą ojczyzną :->
namiary do naczelnego wysyłam Ci na PW...
_________________

 
 
starykot 


Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 22:02   

Przepraszam z góry. Uwaga techniczna.
Redakcja Prowincji stosuje metropolitalne zasady. Zakłada się, że jeżeli już ktoś na prowincji chce coś pisać i publikować, to ma nieziemskie parcie na autopromocję. I tak też jest traktowany. Informacje o spotkaniach promocyjnych rozsyłane są do autorów, na kilkanaście godzin przed nimi. Z innych źródeł można dowiedzieć się o nich wcześniej. Korekty - czytaj cięcie tekstów odbywa się bez żadnej konsultacji z autorem. O egzemplarzach autorskich czy jakiejś tam gratyfikacji możesz zapomnieć. Jeżeli to Ci odpowiada - powodzenia. ;-)
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 09:10   

starykot napisał/a:
Informacje o spotkaniach promocyjnych rozsyłane są do autorów, na kilkanaście godzin przed nimi.

nie jestem "autorem" ani członkiem redakcji, a o każdej promocji wiedziałem co najmniej tydzień wcześniej - od razu też zresztą dzieliłem się tą informacją na forum (również na kwidzyńskim)...
fakt, że system działa jak na razie, trochę na zasadzie poczty pantoflowej :idont:


starykot napisał/a:
O egzemplarzach autorskich czy jakiejś tam gratyfikacji możesz zapomnieć.

egzemplarze autorskie były rozdawane przynajmniej raz, z tego co wiem, a ostatnio wspominano też o niewielkim wynagrodzeniu dla kilku autorów. niewielkim, bo pismo póki co, musi się samo finansować, choć jest już też kilku sponsorów...
_________________

 
 
starykot 


Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 23:19   

Kasa wyszła na marginesie tylko. Pewnie nikt z piszących nie oczekuje szalonych zysków przy okazji tych publikacji. ;-) Mówię o radosnym olewaniu osób, współpracujących z Prowincją
przez redakcję. I nie jest to wycieczka w Twoją stronę Hagedornie. :-)
Przy tej fali bylejakości, promocji chamstwa w telewizorni, i kilku urzędniczych skansenach, od redakcji pisma aspirującego do jakiegoś tam poziomu, oczekuję nieco więcej niż obecnie prezentuje sobą.
Z drugiej strony, każdy kto choć raz otarł się o urzędy czy instytucje zwanej sfery kultury, wie doskonale, że kultury tam próżno szukać. Pięknym wyjątkiem jest elbląska delegatura olsztyńskiego WUOZ. O chamach na gdańskich stołkach, to ja wolę nic nie mówić. ;-)
_________________
Lubię tu wpadać
Ostatnio zmieniony przez starykot Nie 09 Paź, 2011 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mr_x 

Wysłany: Pon 10 Paź, 2011 12:02   

Widzę, że przy okazji mojego pytania wywiązała się dyskusja nt. Prowincji. Stary Kocie co rozumiesz przez słowa "jeżeli już ktoś na prowincji chce coś pisać i publikować, to ma nieziemskie parcie na autopromocję." i co to są te "metropolitalne zasady"?
 
 
starykot 


Wysłany: Pon 10 Paź, 2011 15:56   

Ten fragment, podobnie jak wiele innych, wyrwany z kontekstu, faktycznie może brzmieć dwuznacznie. Proponuję wolniej czytać. ;-) A co moim zdaniem warto poprawić w pracy redakcji, przecież mówiłem już. :-)
_________________
Lubię tu wpadać
Ostatnio zmieniony przez starykot Pon 10 Paź, 2011 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mr_x 

Wysłany: Pon 10 Paź, 2011 21:26   

Stary Kocie, ja dopiero rozważam ewentualne wysłanie czegoś do Prowincji, ale dobrze że wskazałeś kilka spraw, które mogą (ale nie muszą) prowadzić do nieporozumień. Z tego co wiem, to czasopismo jest młode, więc chyba szuka jeszcze swojej jakości/swojego poziomu i zapewne twój głos przyczyni się do wskazania jakiegoś kierunku. A propos nieziemskiego parcia na autopromocję (znowu wyrwane z kontekstu ;), to dla mnie akurat ta sfera działalności nie jest najważniejsza. Może, Stary Kocie, zaczniemy zarabiać na recenzowaniu lub redagowaniu tekstów z Prowincji :hihi:
 
 
starykot 


Wysłany: Pon 10 Paź, 2011 23:17   

Prowincja ma już Redakcję, której podobnie jak autorom, życzę dobrze. :-) A że to początki, można mieć nadzieję, że coś się jeszcze zmieni. ;-)
_________________
Lubię tu wpadać
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011 19:13   

promocja kolejnego, piątego już numeru "Prowincji" odbędzie się w najbliższy piątek (tj. 21 października) w salach sztumskiego zamku o godzinie 18.00 - tradycyjnie już będzie też domowe ciasto, wino i kawa ;-)
_________________

 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011 19:23   

Hagedorn napisał/a:
promocja kolejnego, piątego już numeru "Prowincji" odbędzie się w najbliższy piątek (tj. 21 października) w salach sztumskiego zamku o godzinie 18.00 - tradycyjnie już będzie też domowe ciasto, wino i kawa ;-)


:-) A już się bałem że w sobotę ;-)
Zapowiadam swoją obecność :mrgreen:
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
harry 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 07:34   

Wstęp wolny?
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 08:56   

harry napisał/a:
Wstęp wolny?

oczywiście! jeszcze ciastem ugoszczą! :->
_________________

 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 17:44   

Po takiej reklamie spodziewajcie się tłumów chętnych w Sztumie, oby talerzy nie pozjadali :hahaha:
_________________
.............................................
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 18 Paź, 2011 18:25   

Linka napisał/a:
Po takiej reklamie spodziewajcie się tłumów chętnych w Sztumie, oby talerzy nie pozjadali

będzie dobrze! ciasta i wina zazwyczaj jest tyle, że jeszcze zostaje! każdy jest mile widziany! :-D
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group