Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Radio z Malborka
Autor Wiadomość
rutek_m 
Malborżanin vel Malborczyk

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 11 Cze, 2011 22:57   

Radio juz nadaje na 90.4 fm. RDS: Radio Malbork 90,4Fm. narazie od 15 minut muzyczka. modulacja, jakość dźwięku ok, stereo nie zanika.
 
 
Oskare3 

Wysłany: Sob 11 Cze, 2011 23:14   

Tak się zastanawiam, po słuchaniu obecnie nadawanej muzyki, czy to będzie jakieś disco-polo-niewiemco-radio. A liczyłem na muzykę w stylu Radia Gdańsk :/
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 11 Cze, 2011 23:17   

Disco polo - nie sądzę bym zbyt często słuchał stacji z takim repertuarem....
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
Oskare3 

Wysłany: Sob 11 Cze, 2011 23:21   

Miejmy nadzieję, że to tylko testy. Albo, że przynajmniej będą jakieś audycje o normalnej muzyce.
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 07:54   

Dzisiaj już nieco inny repertuar, jak dla mnie bardziej strawny...
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
rutek_m 
Malborżanin vel Malborczyk

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 08:06   

ktoś już może namierzył gdzie znajduje się nadajnik?

wybieram się dzisiaj po za miasto - przy okazji sprawdzę zasięg w okolicy. Ciekawe czy odbędzie się jakaś oficjalna inauguracja radia i kiedy?
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 08:46   

rutek_m napisał/a:
ktoś już może namierzył gdzie znajduje się nadajnik?


Nadajnik znajduje się na budynku MDK-u.
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
piter777 

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 09:19   

tu cos wiecej na temat kwesti technicznych stacji.... :-)
http://forum.radiopolska....pic=17409&st=40
 
 
piter777 

Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 14:26   

http://radiopolska.pl/akt...rt_from=&ucat=&
Ostatnio zmieniony przez piter777 Nie 12 Cze, 2011 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rutek_m 
Malborżanin vel Malborczyk

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 15:24   

byłem sprawdziłem - antena nadawcza znajduje się na wieży ciśnień - na wieżyczce po stronie wejścia - i na pewno sygnał idzie z tej anteny - bo na MDK jest tylko radiolinia do dosyłu sygnału - nic nadającego tam nie widać.
 
 
verdi1511 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 12 Cze, 2011 21:14   

W Starym Targu jak na razie odbiór tylko mono na dosyć czułym tunerze. Jednak trzeba przyznać, że dźwięk nie odbiega brzmieniem od brzmienia gigantów radiowych.
_________________
"Człowiek nie żyje wyłącznie swoim życiem osobistym, jako jednostka, ale świadomie lub nieświadomie, również życiem swojej epoki i swojego pokolenia." Tomasz Mann
 
 
 
crashvilleboss 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2011 14:40   

Item napisał/a:
Disco polo - nie sądzę bym zbyt często słuchał stacji z takim repertuarem....


drogi kolego :)

na jednym z forum wyczytałem , że jeśli stacja radiowa puszcza muzykę starszą niż 15 lub więcej lat to koszty są znacznie mniejsze lub nie ma ich wcale , jeśli artysta lub zespół zgodzi się na to.

POZDRAWIAM :)

hmm a tak jak już leci to radio to nie jest tak źle :) natomiast moim zdaniem lepiej jakby powstał oddział PLANETY lub ESKI w Malborku.
 
 
tczewianin 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2011 19:13   

crashvilleboss napisał/a:
hmm a tak jak już leci to radio to nie jest tak źle :) natomiast moim zdaniem lepiej jakby powstał oddział PLANETY lub ESKI w Malborku.


Byle nie Eska - dosyć durnowatych prowadzących w radiu ;) Ale Planeta - czemu nie... .
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 14 Cze, 2011 00:09   

Najważniejsze żeby się zdecydowali jaki repertuar muzyczny chcą nadawać, bo póki co jest straszny galimatias. Nie ma stacji dla wszystkich - powinni się zdecydować na coś - pop, disco, techno, reggae, punk, heavy metal, gothic, classic, rock, itd. itp. Inaczej będą tracić wielu słuchaczy, bo nagle coś się pojawi niestrawnego dla konkretnego odbiorcy, co zniechęci do słuchania. Tak się stało też i u mnie w rodzinie. Włączając daną stację wiadomo czego się spodziewać muzycznie i jakie preferencje ma stacja. Zdaje się, że na razie trwają testy i sprawdzanie jaki jest odbiór na mieście, czyli kto słucha i czego słucha ;)
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 14 Cze, 2011 11:46   

Mi się zdaje, że jak zaczną grzmieć w propagandową tubę nikt ich nie będzie słuchał niezależnie od granej muzy, jeśli to ma być 82-200 FM to dzięki bardzo.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
timobajl 

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 13:16   

Item napisał/a:
Najważniejsze żeby się zdecydowali jaki repertuar muzyczny chcą nadawać, bo póki co jest straszny galimatias. Nie ma stacji dla wszystkich - powinni się zdecydować na coś - pop, disco, techno, reggae, punk, heavy metal, gothic, classic, rock, itd. itp. Inaczej będą tracić wielu słuchaczy, bo nagle coś się pojawi niestrawnego dla konkretnego odbiorcy, co zniechęci do słuchania


To zaraz się pojawi ktoś, kto zapyta: skoro to jest za państwowe, publiczne (czyli też moje) pieniądze, to dlaczego gra tylko piosenki np. densowe, a ja densu nie lubię? Jeżeli to ma być radio dla wszystkich mieszkańców Malborka, to chyba powinno grać też dla wszystkich - a nie dla wszystkich, którzy lubią dens. Czy to ma sens?
 
 
verdi1511 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 14:23   

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłyby audycje tematyczne i wszyscy wiedzieliby o której godzinie warto słuchać a o której nie warto słuchać malborskiego radia. Moim zdaniem najgorsza rzecz to wrzucenie wszystkiego do jednego kotła i puszczanie 24/dobę bez żadnych podziałów tematycznych.
_________________
"Człowiek nie żyje wyłącznie swoim życiem osobistym, jako jednostka, ale świadomie lub nieświadomie, również życiem swojej epoki i swojego pokolenia." Tomasz Mann
 
 
 
timobajl 

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:17   

I co, w ciągu dnia też autorskie audycje...
a) kto przyjdzie na autorską audycję o 10 rano?
b) kto tego będzie słuchał o 10 rano?
:)
 
 
marky 

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011 21:21   

Dzisiaj miałem okazję jechać do Trójmiasta. Przy wyjeździe z Malborka przypomniało mi się o naszym lokalnym radiu. Włączyłem Radio Malbork na 90,4 FM i pojechałem...
Jakie są moje wrażenia? Muzyczka całkiem przyjemna jak dla mnie - bardzo dużo polskich kawałków, rock i ogólnie takie kawałki przyjemne podczas jazdy samochodem. Żadnego techno, disco polo, itp. Wa pewnym momencie pojawiły się informacje o Dniach Malborka. Jechałem starą jedynką - sygnał zaczął zanikać w okolicach Miłobądza. Ogólne wrażenie jak na początek - bardzo pozytywne, zobaczymy jak będzie później. Wszystkim osobom, które są "zamieszane" w tworzenie malborskiego radia życzę jak najlepiej, będę trzymał kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.
Jedna uwaga na koniec - wg mnie za mało reklamy, bardzo mało osób wie o radiu.
Ostatnio zmieniony przez marky Czw 16 Cze, 2011 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rutek_m 
Malborżanin vel Malborczyk

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 21 Cze, 2011 09:10   

Ja również byłem wczoraj w Gdańsku i 90,4 FM słyszałem aż do Szadółek jadąc starą "1". Odbiór bez trzasków w stereo.
 
 
marky 

Wysłany: Wto 21 Cze, 2011 10:26   

rutek_m napisał/a:
Ja również byłem wczoraj w Gdańsku i 90,4 FM słyszałem aż do Szadółek jadąc starą "1". Odbiór bez trzasków w stereo.

Wszystko widocznie zależy od instalacji w samochodzie. Jadąc autostradą do Trójmiasta zasięg zgubiłem przed bramkami wyjazdowymi z A1. Muzyczka w radiu podobała mi się już trochę mniej. Jakieś takie techno leciało...
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 23 Cze, 2011 20:47   

dzisiaj jechałem w Kalwie zaczęło pływać w większych zagłębieniach zaniki w Dzierzgoniu zanikło całkowicie
 
 
Kot 
Żywiołak Cynizmu


Wysłany: Czw 14 Lip, 2011 21:19   

Pozwolę sobie poszydzić: Kalendarium czytane z wikipedii. Naprawdę, panowie. To niepoważne...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
arkadikuss 

Wysłany: Pią 15 Lip, 2011 11:18   

Pozwolę sobie poszydzić: Czepianie się na siłę... Panie... To niepoważne :-)
A co mają robić? Zapewne, jakby 1000 lat temu mieli pomysł na radio to już od tamtej pory robili by kroniki z wydarzeń światowych, ale nikt nie pomyślał, niestety...
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011 20:52   

Lepiej gdyby to była Encyklopedia PWN? Jak dla mnie bez różnicy, ale moze za mało słucham bo czasu nie mam :peace:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
sebek5566 

Wysłany: Pią 15 Lip, 2011 22:26   

fajne radyjko i aż prawie do Kwidzyna łapie:)
_________________
http://www.forum-miast.pl/viewforum.php?f=546
 
 
plonek90 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 25 Lip, 2011 20:26   

Kot napisał/a:
Pozwolę sobie poszydzić: Kalendarium czytane z wikipedii. Naprawdę, panowie. To niepoważne...


StormChaser napisał/a:
Lepiej gdyby to była Encyklopedia PWN? Jak dla mnie bez różnicy, ale moze za mało słucham bo czasu nie mam :peace:


zarówno jedno, jak i drugie to źródło informacji dla dziennikarza... inteligentny poszukałby w kilku źródłach i stworzył z tego własną notatkę... :)) i po problemie...
_________________
plonek90
 
 
 
arkadikuss 

Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 10:03   

Dokładnie :-) Ja z tego co wiem, to nie tylko wikipedia jest używana, ale i pewne zagraniczne serwisy zajmujące się między innymi spisem takich czy innych ciekawostek
 
 
margan1983 
...


Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 12:54   

jakoś nie czuję klimatu do tego radia, raz cały czas gadają, następnym razem leci jakaś dziwna muzyka. Nie wiem ale mnie te radio narazie nie przyciąga do siebie. Pamięta ktoś dawne radio DENAT? radio pirackie a słuchało go tyle ludzi w Malborku
_________________
Kiedyś było jak by fajniej.
 
 
 
plonek90 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 19:18   

wielkie projekty rodzą się w bólach...
póki radio może sobie pozwolić, niech robi co chce - niech się chłopaki uczą... przyjdzie czas, w którym główną rolę wypełniać będzie wykonanie zadań koncesyjnych - uwaga - co do minuty! i tego RM będzie musiało pilnować, bo zdarzy się mała wpadka i koncesja może zostać odebrana... :)
_________________
plonek90
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group