Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Grzegorz Ciechowski - nieznane oblicze artysty
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 15:31   Grzegorz Ciechowski - nieznane oblicze artysty

http://malbork.naszemiast...tysty,id,t.html
Cytat:
Grzegorz Ciechowski - nieznane oblicze artysty

Takiej gratki fani Grzegorza Ciechowskiego, lidera zespołu Republika, z pewnością nie zechcą przegapić. W "Fabryce Sztuk" - Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły w Tczewie można poznać, nowe, niezbyt znane dotąd oblicze tego artysty rodem z Tczewa.
Z założenia wystawa ta miała być jedynie fotograficzną poświęconą Grzegorzowi Ciechowskiemu. W efekcie ekspozycja obejmuje nie tylko fotografie z okresu młodości, typowo rodzinne, czy też wspominające koncerty lidera Republiki, ale i szkice, rysunki przedstawiające Obywatela GC. Co ciekawe ich autorką jest Monika Śmiełowska, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Tczewie, gdzie przed laty uczęszczał artysta. Licealistka jest zafascynowana tym co tworzył Grzegorz Ciechowski.


Wernisaż wystawy odbył się w 52. rocznicę urodzin Grzegorza Ciechowskiego - 29 sierpnia, tuż przed otwarciem festiwalu jego pamięci.
- Ta wystawa ma swój awers i rewers - mówiła Alicja Gajewska, dyrektorka Centrum. - Tu jest awers (powiedziała wskazując na zdjęcie). Takie radosne zdjęcie syna wędrującego z mamą. Ono nigdzie nie było jeszcze publikowane.
Wśród gości podczas wernisażu obecna była Helena Ciechowska, mama Grzegorza. - Trafiliście z czasem z tą wystawą - powiedziała. - Grzegorz urodził się o 19.50, a teraz właśnie jest ta godzina. Gdyby nie mąż to pewnie by go nie było na świecie. Usłyszałam jak położna mówiła, że już nie urodzę. Położyła mi na brzuch krzyżyk i różaniec i kazała się modlić. Mąż stwierdził, że tu ma co się modlić, trzeba ratować i zaczął masować mi brzuch. Urodziłam. Grzesiu ważył 5,5 kg. Był wspaniały. Oczy otworzył dopiero po tygodniu - uśmiecha się. - Gorzej było, gdy jechałam 22 grudnia... Staram się nie wspominać tego dnia.
Wystawa czynna będzie do 22 grudnia, czyli do dnia utożsamianego ze śmiercią lidera Republiki. Godziny otwarcia placówki: wtorek - piątek: godz. 8-18, sobota - niedziela: 10-16. Wstęp Wolny!
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010 18:41   

PROGRAM IN MEMORIAM IX Festiwal Grzegorza Ciechowskiego:

28 VIII godz. 18.00 - otwarcie wystawy "Republika w plakacie zamknięta”, Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły,
Tczew, ul. 30 stycznia 4;


28 VIII godz. 18.30 - V Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, dziedziniec Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły, Tczew, 30 stycznia 4.
W koncercie finałowym zaprezentują się:
1. Bert/Matej /DJ Ace
2. Datura
3. Janek Samołyk
4. Living on Venus
5. Marek Świątkowski-Okoński
6. Proteza
7. Schody
8. Viribus Unitis

Po konkursie wystąpi gość Festiwalu: zespół MUCHY

http://www.tczew.pl/index...9b76d5819ef[/b]
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 20 Sty, 2013 16:33   

parowóz TKt-48 ustawiony niedawno między dworcem a Galerią Kociewską, pomalowany w biało-czarne pasy w hołdzie G. Ciechowskiemu i Republice - dzisiejsze fotki...

zebra 1.JPG
Plik ściągnięto 11028 raz(y) 233,68 KB

zebra 2.JPG
Plik ściągnięto 11028 raz(y) 217,36 KB

zebra 3.JPG
Plik ściągnięto 11028 raz(y) 212,12 KB

zebra 4.JPG
Plik ściągnięto 11028 raz(y) 180,19 KB

zebra 5.JPG
Plik ściągnięto 11029 raz(y) 218,95 KB

_________________

 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 20 Sty, 2013 17:51   

Supper!!! :ok:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 20 Sty, 2013 19:17   

Trzeba dodać że parowóz co godzinę głośno gwiżdże i bucha parą. ;-)
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Kristoph 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 21 Sty, 2013 16:23   

No i zapalają się światła :-)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group