Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczegół elewacji południowej
Autor Wiadomość
BlasphemousRuin 
Sicvt Lvceat Lvx!

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 18:37   

Mistrz! :clap: dzięki,o to mi chodziło :kciuki: teraz niech mi ktos powie,czemu to mialo służyć i co to za miejsce,tego tez nigdzie nie moge sie dowiedziec.

Siostra Irena 
Administrator

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 18:53   

Szkoda, że od razu nie sprecyzowałeś, o co konkretnie chodzi. Poza tym, skoro znalazłeś stare zdjęcie, równie dobrze mogłeś poszukać nowego na łamach forum (a takie łatwiej jest "zwęszyć"). A iglica jak iglica, zwieńczenie daszku.

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 19:03   

Siostra Irena napisał/a:
A iglica jak iglica, zwieńczenie daszku.

dokładnie! zwykły, kuty, element dekoracyjny - na pewno nie miał "czemuś służyć"...

BlasphemousRuin 
Sicvt Lvceat Lvx!

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 19:18   

staralem sie jak moglem,jakos nie udalo mi sie znalezc zdjecia bardziej aktualnego.Bede węszył dalej,jak czegos ciekawego sie dowiem,to poinformuję.Cholera wie,ale łatwo jest dorobić teorię - pod daszkiem chociażby znjaduje się kwadratowy otwór,który idealnie pasuje pod belke...
...na ktorej wieszano bluźnierców;) :ilm: dzięki za zdjęcia i za pomoc :piwo:
Ostatnio zmieniony przez BlasphemousRuin Pon 05 Kwi, 2010 19:18, w całości zmieniany 1 raz  

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 19:53   

BlasphemousRuin napisał/a:
Cholera wie,ale łatwo jest dorobić teorię - pod daszkiem chociażby znjaduje się kwadratowy otwór,który idealnie pasuje pod belke...
...na ktorej wieszano bluźnierców;)

No, łatwo dorobić, jak diabli, zwłaszcza, gdy się czyta dużo fantastyki ;-)

BlasphemousRuin 
Sicvt Lvceat Lvx!

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 21:31   

Poza sapkowskim i innymi ewidentnymi klasykami, jakos tak mnie nie rajcuje fantastyka,ze wzgledu na swoje nieprawdopodobienstwo i nieracjonalnosc,ale nie offtopujmy;) :nununu:

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 22:03   

To tylko na koniec dodam, iż żeby zobaczyć kulę ognia jak u Bafometa oraz belkę wisielców w zamku krzyżackim, trzeba mieć nielichą fantazję :-)

BlasphemousRuin 
Sicvt Lvceat Lvx!

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 22:41   

Zdarza się, jestem jakoś dziwnie wyczulony na wszelkie tego typu przejawy kreacjonistycznych idei oraz zakłamania;)co do wyobraźni - po prostu obserwowałem sobie zamek,szukałem dobrej rozety, która przyda się do pewnego mojego małego projekciku, a element, o który pytałem, był właśnie brakującym ogniwem i teraz mogę tworzyć :hihi:
Nie mniej jednak - na razie potwierdzam ze źródeł bardzo wiarygodnych, że wspomniana przeze mnie 'kula ognista' jest tylko elementem dekoracyjnym, zamek w Malborku był stolicą, "zamkiem reprezentacyjnym, gdzie nie było lochów nawet (?) i w ogóle melanż taki, że nie było czasu nikogo męczyć;)toteż stąd wywożono skazańców, bluźnierców i wszelakiej maści podejrzanych typów do Sztumu i Kwidzyna,gdzie można było robić z nimi,co się chciało." Ale to chyba dosyć elementarna wiedza na temat zamku;)Ponadto, wśród zamkowych strażników krąży opowieść, jakoby po zamku panoszyły się nocą duchy psów. Sami strażnicy gorąco namawiają do uwierzenia, jednakże chyba możemy włożyć te historyjki miedzy bajki, wszak psy nie maja duszy ani wolnej woli,co wyklucza istnienie ich bytów niematerialnych, i nie trafiają do nieba ani nigdzie nie trafiają, są po prostu tylko stworzeniem Boga. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, temat oczywiście nie jest zamknięty, zachęcam do szukania informacji w tym temacie, póki nie będziemy w stu procentach pewni swoich racji :piwo: 4 all!
Ostatnio zmieniony przez BlasphemousRuin Pon 05 Kwi, 2010 22:56, w całości zmieniany 1 raz  

Grażyna 
GML

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 07:12   

gdzie nie było lochów nawet (?)

Lochy są, jak najbardziej! I mnóstwo legend oraz spekulacji z nimi związanych. Zamek zawsze był obiektem pobudzajacym wyobraźnię. Przypuszczano, że część Templariuszy znalazła tu schronienie wraz ze skarbem ( Z. Nienacki"Pan Samochodzik i Templariusze). Spekuluje się na temat wizerunków tzw. "Zielonego Człowieka", których jest też sporo w różnych miejscach zamku. Co odważniejsi próbują umiejscowić tam tajną bazę UFO :shock:
Pokop trochę na tym forum w tematyce "Zamek" :!:
jakoby po zamku panoszyły się nocą duchy psów.

To też niewykluczone, wszak przez długie lata mądre owczarki alzackie pilnowały nocą terenu zamku. Być może po śmierci dalej nad nim czuwają. Któż z nas da sobie głowę uciąć, że zwierzęta nie mają duszy? - Ja, jestem akurat odmiennego zdania.

BlasphemousRuin 
Sicvt Lvceat Lvx!

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 10:39   

Doktryna chrześcijańska wyraźnie mówi,że tylko człowiek ma duszę.Na dobrą sprawę opozycja dla kreacjonizmu - darwinizm też mówi o tym, że tylko człowiek (homo) posiada tzw. wyobraźnię abstrakcyjną,zatem psy i inne stworzenia żyją wyłącznie na podstawie zakodowanych intuicji.Przeczytam pana samochodzika;)no i proszę,templariusze! ...:evil:

Odpowiedz do tematu