Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Gala bokserska w Malborku?
Autor Wiadomość
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009 18:21   Gala bokserska w Malborku?

http://malbork.naszemiast...l?kategoria=675

Cytat:
Gala bokserska w Malborku?

Jacek Skrobisz

Dzisiaj 06:13:08 , Aktualizacja dzisiaj 06:19:59

Przed malborskim zamkiem walczyli kiedyś rycerze, w niedalekiej przyszłości mogą się ścierać bokserzy. Władze miasta rozmawiały z Andrzejem Gmitrukiem z grupy Boxing Europe i trenerem polskiego pięściarza Tomasza Adamka o międzynarodowej gali bokserskiej, która miałaby się odbyć w lipcu 2010 r.

(...)

...W gali mieliby wystąpić m.in. Maciej Zegan, Mateusz Masternak, Mariusz Wach czy Aleksy Kuziemski...

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Sro 30 Gru, 2009 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szymon 


Wysłany: Sro 30 Gru, 2009 19:33   

Czemu mnie to nawet nie zaskoczyło?

Strong Mani, bokserzy...

Gdzie w Malborku miejsce na historię czy kulturę wysoką. Czy my naprawdę nie możemy promować miasta w sposób mądry i godny tylko mięśniakami i laniem po mordach :nook:

Edit: Treść niezgodna z regulaminem forum - SC
_________________
Bananowy jest po prostu żywot mój, aaahhaaa
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Sro 30 Gru, 2009 19:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
eXcential 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009 17:07   

szymon napisał/a:
Czemu mnie to nawet nie zaskoczyło?

Strong Mani, bokserzy...

Gdzie w Malborku miejsce na historię czy kulturę wysoką. Czy my naprawdę nie możemy promować miasta w sposób mądry i godny tylko mięśniakami i laniem po mordach :nook:

Edit: Treść niezgodna z regulaminem forum - SC


Bo najwygodniej będzie jak w Malborku do znudzenia tylko rycerze będą się tłukli mieczami po blaszanych głowach. Malbork to nie tylko zamek!!!
_________________

Ostatnio zmieniony przez eXcential Czw 31 Gru, 2009 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szymon 


Wysłany: Nie 03 Sty, 2010 15:42   

Muzeum Zamkowe w Malborku jest jednym z najważniejszych ośrodków muzealnych w Europie. W jego cieniu powinno kwitnąć życie kulturalne, artystyczne. Powinny być to jednak inicjatywy z wyższej półki, godne tego miejsca. W Operze Narodowej nie koncertuje Doda :-/
Ktoś w naszym mieście ma wyraźny problem z odróżnieniem kultury i sztuki od zwyczajnej płytkiej rozrywki.

Gdyby w tym samym tonie ukazał się artykuł mówiący że burmistrz rozmawia z menagerem Leszka Możdżera o możliwości koncertu w cieniu zamku klaskałbym w dłonie i kciuki trzymał by to wypaliło :mrgreen:
_________________
Bananowy jest po prostu żywot mój, aaahhaaa
Ostatnio zmieniony przez szymon Nie 03 Sty, 2010 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
eXcential 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010 20:31   

szymon napisał/a:
Muzeum Zamkowe w Malborku jest jednym z najważniejszych ośrodków muzealnych w Europie. W jego cieniu powinno kwitnąć życie kulturalne, artystyczne. Powinny być to jednak inicjatywy z wyższej półki, godne tego miejsca. W Operze Narodowej nie koncertuje Doda :-/
Ktoś w naszym mieście ma wyraźny problem z odróżnieniem kultury i sztuki od zwyczajnej płytkiej rozrywki.

Gdyby w tym samym tonie ukazał się artykuł mówiący że burmistrz rozmawia z menagerem Leszka Możdżera o możliwości koncertu w cieniu zamku klaskałbym w dłonie i kciuki trzymał by to wypaliło :mrgreen:


Nie każdy jest wielkim koneserem kultury i sztuki. Malbork to też przede wszystkim miasto zwykłego Kowalskiego dla którego taka gala będzie bardziej atrakcyjna i ciekawsza od koncertu w cieniu zamku pana Możdżera.
_________________

 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010 20:41   

Są gusta i guściki, z takim podejściem jak wyżej będziecie się kręcić w kółko." Bo ja wole to, a ty wolisz tamto i moje jest lepsze, a twoje jest złe."

No ludzie, jaki w tym sens :!: :?:

Kiedyś już były podobne dyskusje nt koncertu Dody itp, znamy już mentalność i zapotrzebowanie kulturalne malborskiej społeczności, więc po co dalej drążyć ten sam temat?
 
 
szymon 


Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 18:46   

Cytat:
znamy już mentalność i zapotrzebowanie kulturalne malborskiej społeczności


Pewnie że znamy. Zawsze wierzyłem w naszą społeczność :clap: :clap:

Na koncert Anny Marii Jopek nie ma już biletów, mimo zabójczej jak na Malbork ceny 30 zł :ok:

Jak widać jest zapotrzebowanie na wyższą sztukę, nawet jeśli jest ona płatna :ilm: :ilm:
Takie imprezy się obronią

Boks niech sobie będzie ale z dala od zamku. Tu nie godzi się robić takich imprez :nununu: :nununu:
Takie moje zdanie
_________________
Bananowy jest po prostu żywot mój, aaahhaaa
Ostatnio zmieniony przez szymon Pon 04 Sty, 2010 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 19:37   

szymon napisał/a:
Tu nie godzi się robić takich imprez
Podobnie jak dźwigania sztrongmanów, namiotów turystycznych z bełtanym piwem i zapiekankami z Tesco, mieczyków ze sklejki, i innego barachła... Walka z wiatrakami i zbędny wydatek energii.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 19:48   

Cóż, zamek w swojej wielowiekowej historii przeżył nie jedno mordobicie więc jeszcze jedno nie zaszkodzi mu na pewno, lecz nie liczcie na moją obecność w tym marnym festynie. :nook:
Ostatnio zmieniony przez argus Pon 04 Sty, 2010 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szymon 


Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 20:25   

Cytat:
Podobnie jak dźwigania sztrongmanów, namiotów turystycznych z bełtanym piwem i zapiekankami z Tesco, mieczyków ze sklejki, i innego barachła... Walka z wiatrakami i zbędny wydatek energii.


Święte słowa :mrgreen: Jednak ta walka z wiatrakami czasami ma sens.
Dziadostwo zwane Malhatanem spod zamku zniknęło. Chociaż ambitne plany zagospodarowania tego terenu posypały się, to mamy teraz ładną zieloną polankę (mi tam się ona nawet podoba :mrgreen: ). Ale grunt że to badziewie zniknęło :clap:
_________________
Bananowy jest po prostu żywot mój, aaahhaaa
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 20:54   

Jeśli uda się międzynarodową galę, ze znanymi bokserami zorganizować to jestem jak najbardziej za.

:ok:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 13 Sty, 2010 17:15   

http://malbork.naszemiast...l?kategoria=675

Cytat:
Na pięści w Malborku

Polska Dziennik Bałtycki Jacek Skrobisz

Dzisiaj 08:35:15

Urząd Miasta Malborka otrzymał drugą propozycję organizacji imprezy z udziałem bokserów. Niedawno poinformowaliśmy, że z taką inicjatywą wyszedł Andrzej Gmitruk, trener boksera Tomasza Adamka. W ubiegłym tygodniu z podobną koncepcją wystąpił były pięściarz Dariusz Michalczewski i jego Fundacja Równe Szanse. Oba pomysły są na razie we wstępnej fazie.

(...)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
mistyrose 

Wysłany: Nie 17 Sty, 2010 16:15   

No fajnie, fajnie, ale ja podpisuje się pod Kolegą Szymonem obiema rękami. Boks mnie przygnębia, jestem pacyfistką :) Ale na Możdżera pognałabym pierwsza :peace:
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 16:43   

Z miejskiego kalendarza imprez na 2010 :-D

boks.jpg
Plik ściągnięto 13930 raz(y) 12,87 KB

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 17:13   

Jakże pasujące do oprawy Roku Grunwaldzkiego :hahaha:
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 17:27   

duśka napisał/a:
Jakże pasujące do oprawy Roku Grunwaldzkiego

Żeby było związane z Rokiem Grunwaldzkim to bokserzy będą walczyć w zbrojach :hahaha:
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 20:54   

MrKłosik napisał/a:
duśka napisał/a:
Jakże pasujące do oprawy Roku Grunwaldzkiego

Żeby było związane z Rokiem Grunwaldzkim to bokserzy będą walczyć w zbrojach :hahaha:
Polak z Niemcem, Litwin z Luksemburczykiem itd... :hihi:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
kopa 
Kopa


Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 22:30   

No OK. Gala beee. Napiszcie propozycje! Może wystawa prac plastycznych? Tylko ilu turystów to ściągnie? Zaryzykuje stwierdzenie, że mniej. :ilm:
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 22:30   

Jeden lubi blondynki, a inny chłopców. Dajcie szansę innym preferencjom! Poszerzajcie percepcję! Mordobicie też bywa pasjonujące...
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 28 Sty, 2010 23:10   

luanda napisał/a:
Mordobicie też bywa pasjonujące...

:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
 
kopa 
Kopa


Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 00:25   

luanda napisał/a:
Jeden lubi blondynki, a inny chłopców. Dajcie szansę innym preferencjom! Poszerzajcie percepcję! Mordobicie też bywa pasjonujące...


Ja nie jestem zbyt tolerancyjny w tym temacie. :evil:
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 00:28   

kopa napisał/a:
Ja nie jestem zbyt tolerancyjny w tym temacie.

Oj kopa, Tobie to ciężko dogodzić :hihi:
_________________
Surge Polonia
 
 
kopa 
Kopa


Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 11:46   

Mi ma kto dogadzać :nununu:
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 13:00   

Nas to raczej mało obchodzi. 8-) :ot:
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 13:49   

kopa napisał/a:
... Napiszcie propozycje!...


Tak za darmo ... ??? ;-) :-D
Od propozycji mamy podobno w mieście wyspecjalizowane dobrze opłacane kadry, które w pocie czoła pracują nad kolejnymi produktami turystycznymi. Powtarzam p r o d u k t a m i, a nie doraźnymi jasełkami (choć i te po wpisaniu do stałego kalendarza imprez w okresie letnim można od biedy uznać za takowe). Oczekiwanie na przyjezdnych którzy przyjadą do Malborka z jakimś swoim pomysłem (tak jak w tym przypadku Gmitruk i Michalczewski ze swoimi komercyjnymi galami bokserskimi) nie jest miarą aktywności w tej dziedzinie. Wypełnienie kalendarza w imprezy zapełniające malborskie chodniki tłumami turystów nie jest łatwym zadaniem. Zatrzymanie zaś tych turystów na dłużej zdaje się już taką fantazją lak latające góry z "Avatara" ;-)
Tak zwane propozycje "z ludu" nie mają od jakiegoś czasu dobrych notowań. Gdzieniegdzie realizowane indywidualnie pomysły przedsiębiorczych mieszkańców (park linowy, przyszły park dinozaurów) są co prawda pomysłem ale jaki w tym udział ze strony miasta ???
Skupianie się na imprezach typu koncert Dody, bokserskie potyczki to jednodniowa komercja stawiająca miasto na równi z innymi "grajdołami", którym trudno się w inny sposób wybić ponad przeciętność. Czy Malbork nie zasługuje na więcej ???. Czy zamek po wsze czasy będzie już skazany na rolę teatralnej scenografii do buły z fast fooda, tudzież innych doraźnych rozrywek. Oczywiście nie mam na myśli sztandarowej imprezy "Oblężenie Malborka", która ma ugruntowaną markę w Polsce i za granicą czy też nowo kreowanej i dopiero raczkującej "Magic Malbork" lub festiwalu kultury dawnej. Czy więc nie czas by myśleć np. Co bym zrobił (jaką imprezę, zawody sportowe, działania kulturalne) gdyby tu nie było zamku ???.
No... może to zbyt radykalne podejście, ;-) ale na przykład tak: Jaką imprezę trwającą np. trzy dni można byłoby organizować cyklicznie w Malborku w okresie przed i po sezonie wakacyjnym? mając do dyspozycji: ... i tu wedle własnych pomysłów, rozglądając się wokół, gdzie oprócz scenerii zamku mogło by coś ciekawego przyciągnąć widownię np na cały weekend. Wiem, że forumowicze wcześniej rzucali już wieloma pomysłami więc w tym miejscu nie ma co o tym dalej dyskutować.
Żeby jednak z całkiem nie odrywać się od gali rozkwasinosów - pomysł na uatrakcyjnienie imprezy dla ludu:
Plebejska zabawa - "obij mordę nielubianej osobie". ;-)
Miejsce zabawy: placyk wyposażony w urządzenia treningowe typu worek, gruszka, itp.
Każdy chętny do oklepania twarzy swojemu „znienawidzonemu” przynosi przygotowaną wcześniej papierową torbę z wizerunkiem facjaty owego nieszczęśnika, po czym odziewa w nią treningową gruszkę lub przykleja na worek. Następnie może wyładować swoją niechęć i wszelkie złości zadając lewe i prawe, proste i sierpowe. Dla tych co nie zdążą się zaopatrzyć w wizerunki na miejscu byłyby gotowe szablony gdzie można byłoby skomponować sobie portret pamięciowy wybranego przeciwnika. :mrgreen:
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
Ostatnio zmieniony przez Robin Hood Pią 29 Sty, 2010 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 14:55   

Robin Hood napisał/a:
Żeby jednak z całkiem nie odrywać się od gali rozkwasinosów - pomysł na uatrakcyjnienie imprezy dla ludu:
Plebejska zabawa - "obij mordę nielubianej osobie". ;-)
Miejsce zabawy: placyk wyposażony w urządzenia treningowe typu worek, gruszka, itp.
Każdy chętny do oklepania twarzy swojemu „znienawidzonemu” przynosi przygotowaną wcześniej papierową torbę z wizerunkiem facjaty owego nieszczęśnika, po czym odziewa w nią treningową gruszkę lub przykleja na worek. Następnie może wyładować swoją niechęć i wszelkie złości zadając lewe i prawe, proste i sierpowe. Dla tych co nie zdążą się zaopatrzyć w wizerunki na miejscu byłyby gotowe szablony gdzie można byłoby skomponować sobie portret pamięciowy wybranego przeciwnika.


Propozycja jak ta z kawału z lat władzy Generalissimusa:

Przychodzi do papierniczego nędznie wyglądający facet i prosi o zapakowanie po 5 portretów Lenina, Stalina i Bieruta.
Za jakiś czas przychodzi ponownie, wygląda już dużo lepiej i prosi po 100 portretów każdego z komunistycznych "geniuszy".
W końcu podjeżdża wypasioną Warszawą i zamawia po 500 z każdym panem.
Sprzedawca nie wytrzymuje i pyta: panie, co pan robisz, wyglądałeś pan jak ostatni łach, a teraz jak panisko, no i te portrety... Jaką masz pan tajemnicę?
A facet mu na to: otworzyłem strzelnicę za miastem ;-)
_________________
.............................................
 
 
kopa 
Kopa


Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 15:21   

duśka napisał/a:
Nas to raczej mało obchodzi. 8-) :ot:


:idont: :idont: :idont:
 
 
kopa 
Kopa


Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 15:36   

Robin Hood napisał/a:
Oczekiwanie na przyjezdnych którzy przyjadą do Malborka z jakimś swoim pomysłem (tak jak w tym przypadku Gmitruk i Michalczewski ze swoimi komercyjnymi galami bokserskimi) nie jest miarą aktywności w tej dziedzinie.


Tak rozumując to dlaczego miasta chcące organizować EURO 2012 tak walczą to to prawo. Przecierz wszystkie prawa posiada UEFA. Czy to nie jest promocja, czy to nie ściąga turystów? Może to inna skala porównania, ale w branży. Ja nie jestem przeciwny innym pomysłom. Ale gala jest OK. Po za tym dlaczego zamek ma być zawłaszczony przez promowanie "kultury wyższej" nie zgadzam się na to.
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 15:45   

to dobrze, że reszta się zgadza, inaczej na zamku byłby olbrzymi Mac albo inna Pizza Hut i Doda co tydzień :->
A poza tym zwracam uwagę na wpisywanie się pod sobą i posty niczego nie wnoszące do dyskusji, jak ten skierowany do Duśki :roll:
No i, kopo, kiedyż to napiszesz coś ciekawego, zamiast wpisywać się tylko wtedy, gdy ktoś ma krytyczne zdanie na temat planowanych imprez czy pomysłów dotyczących miasta? :mrgreen:
_________________
.............................................
 
 
Marienburczyk 
lokalny_patriota

Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 19:23   

Linka napisał/a:

No i, kopo, kiedyż to napiszesz coś ciekawego, zamiast wpisywać się tylko wtedy, gdy ktoś ma krytyczne zdanie na temat planowanych imprez czy pomysłów dotyczących miasta? :mrgreen:

Dogryzał kocioł...

Gala leci w TV.
Oglądalność kilka milionów.

EDIT: oops miało być z konta @inwestor
Ostatnio zmieniony przez Marienburczyk Pią 29 Sty, 2010 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group