Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Park linowy w Malborku
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 21:33   

To ma być Park Linowy. Może coś takiego jak w Ustroniu? http://www.parklinowy.pl/
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Nie 31 Maj, 2009 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 21:43   

Dla Tarzana i Jenny?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 21:45   

Terenu full, jak dobrze pomyślą i zrealizują to może być ciekawie.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 21:50   

Wygląda nieźle, a robota i w niedziele wre.

Czy to było w BIPie?

park1.jpg
Plik ściągnięto 16714 raz(y) 140,29 KB

park2.jpg
Plik ściągnięto 16714 raz(y) 99,49 KB

Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Nie 31 Maj, 2009 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Maj, 2009 21:56   

Azaziz napisał/a:


Czy to było w BIPie?
Nie, dowiedziałem się od osoby tam pracującej.
 
 
szymon 


Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 18:49   

Informacje z pierwszej ręki. Byłem tam i rozmawiałem z inwestorem. Będzie to największy w Polsce park linowy.
1,5 hektara :mrgreen: :mrgreen:

fantastycznie to wygląda a właściciel bardzo ok ;-) ;-)

Docelowo ma tam powstać też pole namiotowe, plac zabaw, domki letniskowe... cała infrastruktura turystyczna :clap: :clap:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 18:51   

szymon napisał/a:
Informacje z pierwszej ręki. Byłem tam i rozmawiałem z inwestorem. Będzie to największy w Polsce park linowy.
1,5 hektara :mrgreen: :mrgreen:

fantastycznie to wygląda a właściciel bardzo ok ;-) ;-)

Docelowo ma tam powstać też pole namiotowe, plac zabaw, domki letniskowe... cała infrastruktura turystyczna :clap: :clap:


No i bez przetargu, Malbork mekką biznesu :-D
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 18:55   

Azaziz napisał/a:
No i bez przetargu

Z przetargiem :-P ale zaczęli robić jeszcze przed ogłoszeniem wyniku :hihi:
Jest artykuł w GM :-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 19:04   

Lol, jeżeli zaczęli robić przed ogłoszeniem wyniku, to kiedy zapewnili - "to Twoja ziemia, rób, spoko, załatwimy jak trzeba"
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 19:57   

Azaziz napisał/a:
to Twoja ziemia, rób, spoko, załatwimy jak trzeba"
Krzaczory i kary jużeśmy opłacili
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 20:23   

No i karę za nielegalną wycinkę zapłaciliśmy z pieniędzy podatników :hihi:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 18:04   

Korzystanie z parku linowego chyba nie bedzie łączone z konsumpcją złocistego napoju, podstawowego dania w A...

20090604_140151.JPG
Plik ściągnięto 13188 raz(y) 171,59 KB

20090604_140250.JPG
Plik ściągnięto 13188 raz(y) 166,7 KB

20090604_140348.JPG
Plik ściągnięto 13188 raz(y) 171,32 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
mistyrose 

Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 20:38   

Własciwie jestem ZA ....No bo pomyślmy, co tam było do tej pory. Dzikie chaszcze i zaniedbane drzewa łamiące się podczas każdej wichury. Wszelkie wołania do UM o zadbanie parku były jak przysłowiowy ,,groch o ścianę". Może park ożyje ?
Drzewa nie są uszkadzane , niestety nie mogę powiedzieć nic o wycince bo nie widziałam tam pniaków.
Park linowy to mega atrakcja , szczególnie dla dzieciaków :)
Polacy uwielbiają marudzić . Ale ten akurat pomysł (a niech będzie i Aliem - pracowici i mili Ludzie ) wydaje mi się trafiony.
 
 
mikos69 

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 00:01   

Azaziz napisał/a:
No i karę za nielegalną wycinkę zapłaciliśmy z pieniędzy podatników :hihi:
aby ulżyć podatnikom park zarobi na siebie :peace: Brawa dla pomysłodawców :clap: :clap: :clap: :clap:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 07:39   

mikos69 napisał/a:
aby ulżyć podatnikom park zarobi na siebie


Chyba inwestor a nie park :mrgreen: tak ma być biznesowo, to nie wolontariat :lol:
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 05 Cze, 2009 07:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 13:47   

Park linowy? A ja słyszałem ze tam ma powstać przystań wodna - z zapleczem - w ramach programu "Pętla Żuław" Jestem przekonany na 99% że właśnie to się tam buduje.. druga będzie po drugiej stronie Nogatu, gdzie obecnie jest bar "Flisak"
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 13:50   

pszemot napisał/a:
A ja słyszałem ze tam ma powstać przystań wodna
na drzewach :?: :shock:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 15:17   

pszemot napisał/a:
Park linowy? A ja słyszałem ze tam ma powstać przystań wodna - z zapleczem - w ramach programu "Pętla Żuław" Jestem przekonany na 99% że właśnie to się tam buduje.. druga będzie po drugiej stronie Nogatu, gdzie obecnie jest bar "Flisak"

Raczej przy brzegu Nogatu koło tego parku linowego :-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Pią 05 Cze, 2009 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 18:08   

przystań to nie tylko pomost... gdzieś mialem mapkę- moze w poniedziałek wrzuce
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
mistyrose 

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 19:19   

Park linowy na bank :) Pomiędzy drzewami będą mosty linowe , jak w Indiana Jones. Wystarczy tam zajrzeć żeby zobaczyć, ze nie chodzi o przystań :)
Ma być największy w Polsce - 1, 5 hektara. Pomysł podpatrzony za granicą, bardzo komercyjny :)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 20:32   

Co tu dużo się rozpisywać, w dzisiejszym dodatku malborskim Dziennika Bałtyckiego jest napisane, że to ma być Park Linowy.
Ostatnio zmieniony przez Siostra Irena Pią 05 Cze, 2009 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anita 


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009 20:45   

mistyrose napisał/a:
Pomysł podpatrzony za granicą, bardzo komercyjny :)


Niekoniecznie. osobiście byłam w takim czymś w naszym rodzimym Zakopcu. Są tam dwa: niedaleko Krokwi i na Gubałówce. Dla dzieciaków małych i trochę "większych" prawdziwy raj. To naprawdę dobry pomysł :ok:
_________________
Brak wiedzy jest mniej dotkliwy niż wiedza fałszywa. (T.Mommsen)
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009 20:52   

takich parków jest już w Polsce więcej - Junior np. testował Adrenalina Park pod Wrocławiem, kapitalna zabawa!
_________________

 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009 21:19   

Pomijając fakt niejasnej do końca formalno prawnej strony organizacji przedsięwzięcia, sam pomysł jest warty poparcia. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ta część parku doczeka się wreszcie właściwego rekreacyjno - turystycznego zagospodarowania. Chwała inwestorom, którzy potrafili potencjał tkwiący w tej częsci miasta uaktywnić.
Może w ślad za tą inicjatywą pójdą inne działania. Na przykład ożywienie i przywrócenie rekreacyjno - rozrywkowych funkcji w pozostałych częściach parku od lat zapomnianych a mających historyczne w tym względzie tradycje...
Może ktoś kolejny zauważy, że las Wielbarski z jego "bunkrowymi atrakcjami" jest np. dobrym miejscem na innego rodzaju ekstremalne "zabawy".
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009 23:56   

Tylko czy jest sens tworzenia tego? Wiem że znaczna część mieszkańców Malborka zasługuje na park z porządnymi ławkami, alejami itp, ale niestety sporo jest baranów, którzy niszczą takie rzeczy. Według moich obserwacji w Malborku ruch na ulicach (o parku nie mówiąc) zamiera bardzo szybko, w odróżnieniu choćby od takiego Tczewa gdzie na bulwarze cały czas kręcą się ludzie. Pusta ulica czy aleja w parku będzie sprawiała że zawsze znajdzie sie bohater - idiota, który udowodni swoją męskość rozwalając ławkę czy kopiąc śmietnik.

Dlatego dobrze by było gdyby w parku stworzyć jakieś punkty (kawiarnia, pub) które ożywią to miejsce do tego stopnia aby było tam bezpiecznie także późnymi wieczorami.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 08:28   

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/4/9031

Cytat:
Najpierw budowa, potem przetarg na dzierżawę?
MALBORK. Spacerujący po parku mieszkańcy zauważyli realizowaną tam od początku maja inwestycję. Jak się dowiedzieliśmy w magistracie, budowa rozpoczęła się na własne ryzyko przyszłych dzierżawców.


Malborczyków zaintrygowało zagospodarowanie terenów parkowych.
- Ciekawe co tam będzie – pytali o drewniane domki, które już w maju pojawiły się poniżej ul. Parkowej.
- Odbył się przetarg na zagospodarowanie tej części parku, co było wynikiem zgłaszanego zainteresowania tym tematem. Teren został przeznaczony do dzierżawy i wyniku przetargu na zagospodarowanie tej części parku na cele turystyczne wyłoniono dzierżawcę. Pomysłem na to miejsce jest stworzenie tzw. parku linowego – tłumaczy Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Będzie to kolejna atrakcja w naszym mieście. Uważam, że pomysł jest dobry. Zostanie zagospodarowany i uporządkowany teren zielony. Jest to wciąż żywy projekt, który wciąż się rozwija, póki co zaakceptowano część tego projektu. Na drzewach zostaną zamontowane liny w specjalnych osłonach, tak aby nie stanowiło to uszczerbku dla roślinności. W przyszłości będzie to stanowiło całość oferty rekreacyjnej, wraz z mającą tam funkcjonować mariną i zespołem basenów.
Sęk w tym, że ekipa pojawiła się w parku na długo przed rozstrzygnięciem wspomnianego przez włodarza przetargu, które wyznaczono na 25 maja. Czy zatem rzeczywiście szanse były dla każdego oferenta nieograniczone?
- Wcześniej teren został oddany w użyczenie na okres dwóch miesięcy, od 3 kwietnia do 3 czerwca, celem przygotowania formalnych spraw związanych z przyszłym przedsięwzięciem. Jest to procedura, w której podmiot planujący startować w przetargu może użyczyć teren i zacząć się
przygotowywać do inwestycji. Czyni to jednak na własne ryzyko, które polega na tym, iż jego oferta może przegrać w przetargu – mówi burmistrz.
Ewa Jewartowska i Katarzyna Wiśniewska, których oferta wygrała, mają do końca tygodnia przedstawić kompletny projekt zagospodarowania tego terenu.
- W przypadku jego akceptacji zostanie podpisana umowa dzierżawna na osiem lat. Warunki finansowe dzierżawy zostaną określone w umowie – informuje Andrzej Rychłowski.




Autor: Anna Szade Źródło: Gazeta Malborska
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 12:47   

Feuchtwangen napisał/a:
Wcześniej teren został oddany w użyczenie na okres dwóch miesięcy, od 3 kwietnia do 3 czerwca, celem przygotowania formalnych spraw związanych z przyszłym przedsięwzięciem. Jest to procedura, w której podmiot planujący startować w przetargu może użyczyć teren i zacząć się
przygotowywać do inwestycji. Czyni to jednak na własne ryzyko, które polega na tym, iż jego oferta może przegrać w przetargu


LOL - nowe standardy :ok:
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 13:18   

Feuchtwangen napisał/a:
Jest to procedura, w której podmiot planujący startować w przetargu może użyczyć teren i zacząć się przygotowywać do inwestycji.


Ciekawe co by było, gdyby do przetargu wystartowały 4 podmioty i każdy na własne ryzyko chciał przygotować się do inwestycji :shock:
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 13:24   

Mytoon napisał/a:
Ciekawe co by było, gdyby do przetargu wystartowały 4 podmioty i każdy na własne ryzyko chciał przygotować się do inwestycji


Ten przetarg mi się podoba, jakże to ryzyko zainwestować kilkadziesiąt tysięcy albo i więcej, domki drewniane, infrastruktura i wszystko tak w ciemno.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 18:28   

Inwestorska rosyjska ruletka :hihi:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group