Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Co sie dzieje z woda?
Autor Wiadomość
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 12:56   Co sie dzieje z woda?

Moze ktos wie czy z woda w Malborku jest cos nie tak??? Ostatnio robie herbate i na niej pojawia sie kożuch tak jakbym robil w Gdansku sobie herbate ( tam akurat woda jest fatalna , a na malborska dotychczas nie narzekalem) . Cos sie popsulo czy taki urok rur?
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 13:07   

Oj chyba pomyliłeś adres, bo najprędzej szczegółowe wyjaśnienia otrzymasz:
http://www.pwik.malbork.pl/
 
 
Tom 

Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 17:20   

woda jest teraz okropna :]
robią się jakieś zawiesiny na herbacie...

ps chyba od wczoraj tak jest
Ostatnio zmieniony przez Tom Czw 03 Gru, 2009 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 17:57   

ooo dokladnie, i w smaku tez jest beznadziejna

edit: usłyszane, ale nie potwierdzone: w wodociągach czyścili swoje zbiorniki i dodawali chloru, woda w ciągu kilku dni ma się poprawić
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
Ostatnio zmieniony przez Larina Czw 03 Gru, 2009 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jarek.mk 


Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 18:40   

A ja już myślałem, że to u nas w pracy coś się stało....
Larina, a skąd ta wiadomość, dzwoniłaś do wodociągów ?
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 18:44   

od koleżanki a ona od taty, a on? nie wiem :roll:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 18:57   

Larina napisał/a:
od koleżanki a ona od taty, a on? nie wiem :roll:



Ja tam oficjanie nic nie slyszalem. Ale teraz woda smakuje i wyglada jak w Gdansku. :/
Porażka. Herbata ... blee....
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
jarek.mk 


Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 18:59   

A ja zadzwoniłem i co ciekawe o tej godzinie, ktoś jeszcze pracował -18.55 - nawet udało mi się porozmawiać...
Poinformowano mnie, że właśnie trwają próby nowej stacji uzdatniania wody przy ul. Kotarbińskiego...
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 18:59   

a ja tak herbatę lubię :-(
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 19:04   

Straszna jest ta woda teraz. Zauważyłem że diametralnie jej smak się pogorszył. Mam nadzieję , że wszystko wróci do normy bo jak na razie to prawie nie da się jej pić. :evil: :-? :nook: Jeżeli na tym, ma polegać uzdatnienie wody , to ja przepraszam ,ale dziękuję bardzo. :bag:
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Czw 03 Gru, 2009 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
fritzek 
Frysia z Warzywodu


Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 20:34   

Agrest, a Ty w Gdańsku to herbatę robiłeś na wodzie z Motławy pod Żurawiem? ;-)
_________________
www.wolneforumgdansk.pl
Frysia - poszukiwacz bursztynowej komnaty
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 20:41   

Zanim się nie unormuje trzeba będzie pić browary zamiast herbaty :hihi:

Woda faktycznie upodobniła się do tej gdańskiej, choć i tam nie wszędzie taka leci z kranów.
Ja niestety mam tą nieprzyjemność mieć w Gdańsku w pracy wodę pozostawiająca słynny kożuszek :bag:
 
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 20:47   

Też mi katastrofa 8-)
Ludzie w innych miastach mają gorszą wodę i żyją. A na jeden dzień to 5L mineralnej można sobie kupić, majątek to to nie jest. :->
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 20:50   

Poza tym przecież człowiek nie świnia ... wszystko wypije :hahaha:
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 20:50   

duśka napisał/a:
Ludzie w innych miastach mają gorszą wodę i żyją. A na jeden dzień to 5L mineralnej można sobie kupić, majątek to to nie jest. :->


bo są do niej przyzwyczajeni, a my zwykliśmy pić "lepszą" wodę
tak, za 5l wody niegazowanej nie wyda się majątku, ale stałe opłaty abonamentowe za wodę i ścieki za coś płacimy, więc nie jest dla mnie dziwne, że się ludzie denerwują /w tym także ja/
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 20:58   

Wyjęłaś mi to z ust Lara
_________________
Surge Polonia
 
 
Tom 

Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 20:59   

duśka napisał/a:
Ludzie w innych miastach mają gorszą wodę i żyją. A na jeden dzień to 5L mineralnej można sobie kupić, majątek to to nie jest. :->


ale 100PLN-ow w plecy a można by za to piwo kupić ;)
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 21:18   

fritzek napisał/a:
Agrest, a Ty w Gdańsku to herbatę robiłeś na wodzie z Motławy pod Żurawiem? ;-)


Nie. Nie z Bełtawy :) Ale w Gda wlasnie taka woda jest jak tu teraz albo gorsza. Juz kupilem jakas wode butlowana bo tej nie da sie pic. A w Malborku byla zawsze dobra woda. Mozna bylo ja pic na bezposrednio z kranu. I miala w miare znosny smak. W Gda tak wody nie mozna pic. Nawet herbata jest tam do du...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 21:57   

W Elblągu to samo - kożuch i błe :what: Widać, chwilowo dorównujemy większym miastom :mrgreen:
_________________
.............................................
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 22:09   

Larina napisał/a:
bo są do niej przyzwyczajeni, a my zwykliśmy pić "lepszą" wodę
tak, za 5l wody niegazowanej nie wyda się majątku, ale stałe opłaty abonamentowe za wodę i ścieki za coś płacimy, więc nie jest dla mnie dziwne, że się ludzie denerwują /w tym także ja/


A czy ta "gorsza" woda jest w Malborku na stałe? Sama przecież masz info, że to konserwacja - więc o co dym? Płacisz za to, żeby pić wodę zdrową i zdatną do spożycia. A może wolisz mieć skażoną wodę bo wodociągi tej konserwacji nie przeprowadzą?

I tak źle i tak niedobrze. Każdy może mieć pretensje nie tylko do wodociągów, ale i ZUSu, skarbówki, kontrolera w autobusie, swojego szefa, "telekomuny" i itp itd... Polska taki kraj - cały czas jest coś za co płacisz a nie masz, albo płacisz niepotrzebnie, albo Ci zabierają coś. LAJF

Cieszcie się, że nie leci wam z kranów woda w kolorze brąz, w 3miescie jak robią konserwację to jeszcze kolorystycznych walorów nabiera. :hihi:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 22:34   

duśka napisał/a:
Cieszcie się, że nie leci wam z kranów woda w kolorze brąz, w 3miescie jak robią konserwację to jeszcze kolorystycznych walorów nabiera.
A bywało bywało, może dlatego człek nie wielbląd :hihi:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 03 Gru, 2009 23:22   

duśka napisał/a:
Każdy może mieć pretensje nie tylko do wodociągów, ale i ZUSu, skarbówki, kontrolera w autobusie, swojego szefa, "telekomuny" i itp itd...

Zapomniałaś jeszcze o Adminie z Forum :hahaha:
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 03:24   

Won od gdańskiej wody! :)
Zawsze chlałem malborską obejmując (nie zawsze czule) kran! Czy to u starych, czy w podstawówce, czy w ogólniaku.
W Gdańsku mieszkam już prawie tak długo jak w Malborku i przeżyłem to i owo na Starym Chełmie, Przymorzu, Siedlcach. Woda tam była 100% prawda ew. do mycia nóg.
Teraz mieszkam na Dolnym Mieście i nie wiem skąd tutaj jest woda, ale znowu zdarza mi się łyknąć z kranu. Co prawda rodzina patrzy na mnie jak na wariata i robi odpowiednie uwagi, ale powiem Wam, że się nie znają!
Dla mnie woda malborska od jakiegoś czasu (jakieś 10 lat) wali stęchlizną i pachnie cmentarzem, natomiast moja obecna gdańska woda jest... jakaś suchawa :)
Obie piję i żadnych kożuchów nie dostrzegam! :P
Pamiętam natomiast z dzieciństwa grube jak rzęsa na Nogacie herbaciane kożuch toruńskie :)

Przy okazji. Za 3,5h jadę do Mka. Przywieźć komuś gdańskiej wody do degustacji? :D
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 10:27   

duśka napisał/a:
Cieszcie się, że nie leci wam z kranów woda w kolorze brąz, w 3miescie jak robią konserwację to jeszcze kolorystycznych walorów nabiera. :hihi:


dlaczego malborksa woda prównywana jest z gdańska? Malbork to Malbork, Gdańsk to Gdańsk. Woda była dobra w smaku teraz jest okropna. Co mnie Gdańsk obchodzi? Nikt nie robi z tego wielkiego halo ale każdy ma prawo do wypowiedzi. Dobrze, że wodociągi konserwują maszyny, zbiorniki i inne, co do tego nie mam wątpilwości. Denerwuje mnie tylko jakośc wody podczas wykonywania tych prac. Kończąc: ile ludzi na świecie nikt jeszcze nikomu nie dogodził. Cokolwiek się nie będzie działo to ludzie będą komentować i będą podzieleni na grupy "za" i "przeciw". Tyle.
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
Ostatnio zmieniony przez Larina Pią 04 Gru, 2009 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 10:31   

Larina napisał/a:
Malbork to Malbork, Gdańsk to Gdańsk

a Afryka to Afryka, tam wody prawie wcale nie ma.
Brawo Larina, wreszczie ktoś napisał rzeczowo i na temat.
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 11:12   

Larina napisał/a:

dlaczego malborksa woda prównywana jest z gdańska?


Padło porównanie (trafne) w kwestii tworzenia się skorupy/kożucha. Widocznie kilka osób, które o tym wspomniały wcześniej zetknęły się z takim czymś w Gdańsku.
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 11:31   

Mytoon napisał/a:
Larina napisał/a:

dlaczego malborksa woda prównywana jest z gdańska?


Padło porównanie (trafne) w kwestii tworzenia się skorupy/kożucha. Widocznie kilka osób, które o tym wspomniały wcześniej zetknęły się z takim czymś w Gdańsku.


Porownanie rzeczywiscie w stosunku do kożucha na herbacie :) Natomiast smak jest teraz gorszy w Malborku niz w Gdansku.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
jarek.mk 


Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 12:32   

[quote="duśka"]
Larina napisał/a:
jak robią konserwację to jeszcze kolorystycznych walorów nabiera

Co Wy z tą konserwacją...przecież pisałem na początku, że dzwoniłem do wodociągów w tej sprawie...napiszę ponownie, bo jeszcze kilka wątków i wyjdzie, że Malbork podłączyli pod Gdańsk... :-D

Odbywają się testy - próby nowej stacji uzdatniania wody przy ul. Kotarbińskiego.
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 13:26   

Spróbujcie wodę w Warszawie czy w Toruniu, a stwierdzicie, że smak wody w Malborku to miodzio :-)
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 04 Gru, 2009 18:10   

Mam poważne pytanie do pań forumowiczek z Malborka gotujących (jesli są panowie, którzy gotują to oczywiscie do nich też): Czy Wam się też od jakiegoś czasu zupy (jakiegokolwiek smaku i zawartości) też dziwnie pienią? Bo mnie ostatnio tak sie dzieje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group