Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Park Jurajski w Malborku
Autor Wiadomość
Danas 

Wysłany: Pon 04 Lip, 2011 07:49   

Czy ktoś z forumowiczów (lub ich znajomych) odwiedził już ten park? Jakie wrażenia?
_________________
pozdrawiam D.
 
 
rutek_m 
Malborżanin vel Malborczyk

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 08 Lip, 2011 11:54   

a ja na wiocha.pl - natknąłem się na coś takiego:

http://www.wiocha.pl/1169...park_na_swiecie
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011 19:06   

Byłem, widziałem. Z opinii kogoś, kto był w Solcu w takim parku (ja nie byłem), to tutejszy jest dużo lepszy. Stwory się ruszają, ryczą, kłapią paszczami, mrugają oczami (ruchome powieki mają, choć nieco powolne). Troszkę mało jest tych gadów (i jakieś płazy też się znalazły). Dość duży przekrój epok. Widać inspirację parkiem jurajskim (filmem) a troszkę mniej ostatnimi odkryciami w tej dziedzinie nauki. W sumie jak dla mnie plus. Mało ludzi zwiedzających. Są też minusy - jest fajne kino 5D, ale dostępne tylko po wejściu na teren parku, czyli po kupieniu biletu do parku, trzeba jeszcze dokupić bilet do kina, ale seanse fajne są, choć miałem kłopoty z ostrością widzenia (nie wiem czy to wina wadliwych okularów czy też złego ustawienia projektora), i nieco niezbyt "aromatyczne" podmuchy wiatru są. Chętnie poszedłbym na jeszcze jakiś seans... Część figur nie trzyma skali, są nieco mniejsze od skali ukazanej w opisach. I zdecydowanie powinni staranniej ukryć szafki elektryczne, bo są całkiem na widoku i w miejscach kompletnie chyba przypadkowych. Czujniki ruchu też można ukryć jakoś - ale to po prostu mnie osobiście w robieniu fotek przeszkadza. Muzeum na terenie parku to lekka pomyłka, ma zachęcić do kupna gumowych figurek dinozaurów, lepiej jakby mieli w ofercie kamienie różniste, które w gablotach leżą (ale może jeszcze się rozkręcą). W opisach natomiast sporo literówek jest. I dobrze byłoby choćby domalować (albo i dokleić z tego samego tworzywa) pióra dinozaurom w opisie (i rysunku) których pióra występują :) Ale to szczegóły... wiadomo, zawsze może być lepiej. Dzieciaki które jeszcze niczego takiego nie widziały zabawnie reagują na dinozaury. Odskakują, boją się podejść bliżej, a jednocześnie krążą w pobliżu zaciekawione... Ogólnie może być i może być lepiej ;-) Kilka fotek dorzucam. Choć osobiście wolałbym aby przerobić cały park północny (albo jak u nas na ulicy go zwano kolejowy) na taki park zadbany jako miejsce wypoczynku jaki jest w Oliwie :-) z płotem i nocą zamknięty a w dzień patrolowany... jednak jak się nie ma co się lubi........... Całkiem kompletnie subiektywna recenzja i opinia to jest.

dinozaur.jpg
Plik ściągnięto 19012 raz(y) 50,62 KB

złe parkowanie.jpg
Plik ściągnięto 19012 raz(y) 60,35 KB

samolot.jpg
Plik ściągnięto 19012 raz(y) 52,25 KB

posiłek.jpg
Plik ściągnięto 19012 raz(y) 67,57 KB

dinuś.jpg
Plik ściągnięto 19012 raz(y) 64,08 KB

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011 19:24   

Zacytuję opinię pewnej rodziny, która była w parku: "bardzo drogie plastikowe badziewie". Rodzina zostawiła w parku prawie 200 zł, bo za każda "atrakcję" trzeba osobno płacić, a potem żałowała tych wydanych pieniędzy.
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011 20:20   

Właściwie to widziały gały, co brały, czyż nie? Jak się nie chce oglądać plastikowego badziewia, to się jedzie/idzie do ciekawego muzeum ;-) A swoją drogą, argusie, sprawiłbyś nie lada niespodziankę, gdybyś dla odmiany zamieścił czyjąś pozytywną opinię :-P
_________________
.............................................
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011 20:24   

Cytat:
Właściwie to widziały gały
fakt, ja tylko przeczytałem cennik :hihi:
 
 
norge 


Wysłany: Sro 13 Lip, 2011 22:42   

Wizyta w Dinoparku dla czteroosobowej rodziny dość kosztowana, ale biorąc pod uwagę utrzymanie całego obiektu, niestety trzeba liczyć się z wysokimi kosztami.
Pisząc o parku zauważyć jego mocne oraz słabe strony. To, jak wszędzie ;-)
Wielki plus :ok:
Dinozaury wyglądają i "poruszają się" w sposób bardzo naturalny. Ogromne wrażenie wywarł na mnie potężny Tyranozaur. :-) :-) :-)
Gady nie są plastikowe, jak ktoś wcześniej wspominał. Wykonane są z jakiegoś specjalnego tworzywa :-) ( coś w rodzaju miękkiej gumy), co nadaje im niezwykłej realności. :kciuki: Poruszają powiekami,łapami, ogonami, kręcą głową i ogonem. Niektóre poruszają mięśniami klatki piersiowej, jakby oddychały. Dinozaury są świetne!!!
Mocną stroną parku jest również kino 5 D (szkoda tylko, ze tak drogo) :-(
, punkty gastronomiczne oraz Kraina zabaw.
Słabe punkty- Muzeum Skamieniałości- nad którym warto, by jeszcze popracować. :-(
i no oczywiście cena tego kina, o którym wcześniej wspomniałam.Wstęp do Parku- 19 zet i dodatkowo jeszcze 14 zet za kino, to dość wysoka cena. Mogłoby być nieco taniej, ale cóż.
Podsumowując - gorąco polecam wizytę w Dinoparku. Można tu bardzo miło spędzić popołudnie
. Pozdrawiam :-)
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 20 Lip, 2011 19:03   

Dinozaury w Malborku nie tylko straszą w parku, ale możne je też zobaczyć ... na Południu :mrgreen:
Rozmnażają się czy co, a może uciekły z Dino Parku? :hahaha:
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 20 Lip, 2011 21:09   

argus napisał/a:
Dinozaury w Malborku nie tylko straszą w parku, ale możne je też zobaczyć ... na Południu :mrgreen:
Rozmnażają się czy co, a może uciekły z Dino Parku? :hahaha:


Jak widać na załączonych obrazkach jest to prawdopodobnie placówka naukowo badawcza (podobnie jak w pierwowzorze Parku Jurajskiego wg Spielberga) z tą różnicą, że ta z osiedla Południe osiągnęła już wyższy poziom i zajmuje się nie klonowaniem lecz próbami skrzyżowania dinozaura ze skuterem :shock: :hahaha:
W ramach rozwoju kolejnych placówek działających na rzecz "Dinobiznesu" Malbork może zasłynąć jako zagłębie producentów wszelkiego rodzaju hybryd, które mają w sobie ślady "materiału genetycznego" wymarłych gadów. Nie zdziwi mnie więc ani dziadek do orzechów łupiący machnięciem ogona najbardziej twardą łupinę orzecha włoskiego, potwór asenizacyjny do oczyszczania jezdni z przejechanego zwierzęcego truchła nazwany "turbopadlinożercą" lub też "Pterodaktyl" jako hybryda prawie dosłowna czyli... uskrzydlony owoc palmy daktylowej ;-)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
decir 

Wysłany: Czw 21 Lip, 2011 10:23   

I niech ktoś mi powie ,że Malbork nie jest miastem innowacyjnym :D
No i olbrzymia zaleta Dino-parking jest za darmo :D
_________________
Extremis malis extrema remedia
 
 
bombel_ 


Wysłany: Sob 23 Lip, 2011 08:15   

norge napisał/a:
Mocną stroną parku jest również kino 5 D (szkoda tylko, ze tak drogo) :-(


Jakie wrażenia są w tym kinie? Przyznaję, że nie miałem jeszcze okazji 'poczuć' 5D więc zastanawiam się, czy warto wydać kasiorę na to
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 23 Lip, 2011 13:01   

Wrażenia - każdy będzie miał inne, to jak z gustem. Najlepiej iść samemu i się przekonać.
Mi osobiście nie za bardzo się podobało, obraz kiepski (nie 3D ale bardziej 2D), trzęsienia foteli trochę nie zgrane z tym co się działo na ekranie.. Pomysł może i dobry, ale trzeba go dopracować w szczegółach (byłem na filmie "Podróż do wnętrza ziemi").
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sob 23 Lip, 2011 16:56   

jak tak dalej będzie to opanują cale miasto :hahaha:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 24 Lip, 2011 03:38   

W robocie ostatnio jednego pojmałem, ale młody był jakieś 5 cm długości, wolność odzyskał na trawniku ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
margan1983 
...


Wysłany: Wto 26 Lip, 2011 12:20   

nie byłem tam ale słyszałem że jak idzie się z rodziną (2 osoby dorosłe + małe dziecko) to te 200zł - 300zł trzeba zostawić na opłaty dodatkowe w środku :d - ciekawe ile ludzi z Malborka pójdzie tam 2-gi raz? czy utrzyma się długo to?
_________________
Kiedyś było jak by fajniej.
 
 
 
bombel_ 


Wysłany: Sro 27 Lip, 2011 19:20   

margan1983 napisał/a:
te 200zł - 300zł trzeba zostawić na opłaty dodatkowe w środku :d - ciekawe ile ludzi z Malborka pójdzie tam 2-gi raz? czy utrzyma się długo to?


Oni raczej liczą na turystów :-?
 
 
jacek.km 

Wysłany: Sro 10 Sie, 2011 17:21   

margan1983 napisał/a:
nie byłem tam ale słyszałem że jak idzie się z rodziną (2 osoby dorosłe + małe dziecko) to te 200zł - 300zł trzeba zostawić na opłaty dodatkowe w środku :d - ciekawe ile ludzi z Malborka pójdzie tam 2-gi raz? czy utrzyma się długo to?


Ja chętnie ;-) A swoją drogą to wszystko można policzyć po maksymalnych kosztach na podstawie cennika, byłem z dziećmi i nie były wszystkim zainteresowane. Więc zapewne każdy koszty sobie ustali, bilet rodzinny wstępu 50-65 zł, nie jest tak źle. Plus atrakcje jakie kto woli

Ja rozpatrując ceny atrakcji za przykład biorę zamek w Malborku jako wyznacznik kosztów - bilet rodzinny 126 zł - 4 osoby, plus wieża 6+6+8+8 - więc 154 zł, razem :-)

Polecam.
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 10 Sie, 2011 20:17   

jacek.km napisał/a:
Ja rozpatrując ceny atrakcji za przykład biorę zamek w Malborku jako wyznacznik kosztów - bilet rodzinny 126 zł - 4 osoby, plus wieża 6+6+8+8 - więc 154 zł, razem :-)

Polecam.
O qrcze, porównujesz plastikowe badziewie dino parku do gotyckiego zamku :?: Przecież to herezja :!:
 
 
jacek.km 

Wysłany: Sro 10 Sie, 2011 21:16   

Och, nie zmieniaj tematu Argusie, dinopark to świetna rozrywka za nieduże pieniądze :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group