Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Park Jurajski w Malborku
Autor Wiadomość
rybamk 

Wysłany: Sro 25 Lis, 2009 14:13   Park Jurajski w Malborku

Dziś przeczytałem taka ciekawostkę, jeżeli o tym już było (ale nigdzie nie widziałem) proszę wykasować.

Naszemiasto.pl
Cytat:
Malbork, z powodu zamku, jest kojarzony najczęściej ze średniowieczem. Za jakiś czas może być kojarzony także z prehistorią. Miasto obiegła wiadomość, że może tu powstać park jurajski, który zająłby aż 4 ha Parku Miejskiego.

Wizja obecności dinozaurów i różnego typu skamielin na terenach rekreacyjnych Malborka rozbudza wyobraźnię, ale na razie na tym trzeba poprzestać. Inwestorzy, którzy pomysł ujawnili i omawiają teraz szczegóły z Urzędem Miasta, nie chcą udzielać konkretnych informacji. Tłumaczą to wstępną fazą rozmów i szukaniem odpowiedniej koncepcji dla ewentualnego zagospodarowania terenu.



Szczegóły ujawniają za to urzędnicy miejscy, którzy w parku jurajskim widzą szansę na jeszcze większe podniesienie atrakcyjności Malborka w oczach polskich i zagranicznych turystów.


- Obecnie prowadzone są wstępne rozmowy. Potencjalny inwestor skierował do nas zapytania, czy takie przedsięwzięcie byłoby w ogóle możliwe i jeśli tak, to w jakiej części parku - mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, to park jurajski zajmie około czterech hektarów. Powstałaby kolejna atrakcja w naszym mieście, kolejny powód by przybyć do Malborka i pozostać tu na dłużej, zgodnie z hasłem promocyjnym miasta - "Malbork - jeden dzień to za mało".


Jeśli się uda zrealizować pomysł, to dinozaury pojawią się w sąsiedztwie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Toruńskiej. Potencjalni inwestorzy mają doświadczenie w zagospodarowaniu terenów porośniętych drzewami, bo w tym roku wybudowali w pobliżu park linowy, który przyciągał dzieci i młodzież.


Miłośnicy przyrody martwią się jednak, czy inwestycja na tak dużej powierzchni nie spowoduje zniszczeń w parku określanym "płucami Malborka". Urzędnicy uspokajają, że w ramach inwestycji nie przewiduje się wycinek drzew oprócz tych, które zostały zaplanowane na podstawie wcześniejszej inwentaryzacji.
Park jurajski, o ile powstanie, będzie cieszył turystów najwcześniej za dwa lata.
Ostatnio zmieniony przez rybamk Sro 25 Lis, 2009 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009 16:43   

rybamk napisał/a:
Potencjalni inwestorzy mają doświadczenie w zagospodarowaniu terenów porośniętych drzewami, bo w tym roku wybudowali w pobliżu park linowy, który przyciągał dzieci i młodzież.

Czyli spodziewamy się powtórki z historii powstania parku linowego - > prace jeszcze przed ogłoszeniem wyniku przetargu? :hihi:
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
karolk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Lis, 2009 16:44   

dobry pomysł po fontannie, deptaku i macu to na pewno zatrzyma turystów w hotelu, którego nie ma :hahaha:
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009 16:48   

Link do powyższego artykułu -> http://malbork.naszemiast...szcze,id,t.html :-D
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
szymon 


Wysłany: Sro 25 Lis, 2009 16:52   

Niech ktoś się uderzy dinozaurzą kością w bańkę... :clap: :clap:
_________________
Bananowy jest po prostu żywot mój, aaahhaaa
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009 17:29   

MrKłosik napisał/a:
Czyli spodziewamy się powtórki z historii powstania parku linowego

Mnie osobiście podoba się park linowy. Uchowaj Boże, żebym tam sama ćwiczyła, ale przynajmniej miałam gdzie iść ze swoją małolatą i jej się to podobało. Wolałam zafundować jej porcje dreszczyku, niż porcję w Macu :-) Może te dinozaury też nie będą złe. Dzieciaki się czegoś dowiedzą, moze bedą jakieś dreszczowe atrakcje? Nie musimy wszystkiego rozpatrywać pod kontem ewentualnych turystów, nam też potrzeba miejsc, do których można pójść z dzieciakami.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009 20:32   

Jakoś ten park zagospodarować trzeba, póki nie ma konkretów trudno powiedzieć czy dobre to czy złe, jak nie zaury to co? Dinozaury win krajowych? ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009 21:03   

Ja bardzo przepraszam za to "rozpatrywać pod kontem" :ops: Oczywiście miało być "pod kątem"
No , konto mi w głowie... ;-)
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 25 Lis, 2009 21:48   

StormChaser napisał/a:
jak nie zaury to co?


Można choćby zadbać o park ;-) bo na razie on raczej straszy, niż przyciąga. A szkoda, to niezwykłe miejsce. Zaury czy ja wiem, trochę drogie to by było, no i wątpię, by tak tłumnie przyciągało turystów, poza tym to ostatnia deska ratunku dla małych miejscowości, które chcą jakoś zaistnieć turystycznie. W wątku o ciuchci pojawił się pomysł bodaj pba, na wioskę średniowieczną - to byłoby niezłe, ale musiałoby trwać cały sezon. Z tym, że może bez ekstremów w stylu dżumy i cholery :hihi: jakiś węzeł sanitarny musiałby być. W ogóle widzę Malbork latem jako miejsce, gdzie można na każdym kroku spotkać Krzyżaka, albo jakiegoś chłopka z wieków średnich, przystojni mężowie i nadobne niewiasty przygrywają na stosownych instrumentach w wyznaczonych miejscach, itp. :-)
_________________
.............................................
 
 
Irasisko 


Wysłany: Czw 26 Lis, 2009 19:00   

Linka napisał/a:
Zaury czy ja wiem, trochę drogie to by było, no i wątpię, by tak tłumnie przyciągało turystów,

czy drogie - nie wiem, ale myślę, że to zmartwienie inwestora czy na tym będzie miał interes. Ja osobiście dwa razy jechałem do Solca Kujawskiego z dziećmi do takiego parku, więc myślę, że i do Malborka ludzie na to przyjadą.
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
pba 


Wysłany: Pią 27 Lis, 2009 01:25   

Czym więcej trafionych inwestycji w mieście tym dla nas wszystkich lepiej. Kasa ta pośrednio zostanie w mieście (podatki, zatrudnienie,czy wydawanie kasy przez właścicieli) przy okazji napędza nowych turystów, a wiecej turystów, to większe zainteresowanie inwestorów.
Kwestia taka, aby z zamku i bezpośredniej okolicy nie zrobić choinki świątecznej typu: kramy z plastikowymi mieczami, ciuchcia, itp.
Park linowy, czy dinozaury np. w parku (ale nie bezpośrednio przy zamku) to raczej dobry krok.

Przydałaby się jakaś przystań wodna z niedrogim hotelem/pensjonatem (podobno są plany odrodzenia żeglugi śródlądowej min. na Nogacie - problem cieśniny Piławskiej)
Wieża Maślankowa, brama i kaponiery - wartoby to również jakoś zagospodarować - bezpośrednia bliskość zamku i parkingu. Niejeden turysta chciałby przenocować w takiej wieży w warunkach zbiżonych do epoki (przeszkadzałyby pociągi, ale moze to dodatkowa atrakcja) + oczywiście duchy! ;)

Miastu brakuje klimatu :( nie jest to, niestety łatwe do osiągniecia, np. Kazimierz Dolny, Kraków/dz.Kazimierz świetnie sobie radzą, ale np Gdańsk, wg mnie też kuleje w tym zakresie - strówka ładnie odnowiona, powstają nowe kamienice, knajpy itp, ale czegoś mi tam brakuje- czego ???

My mamy zniszczoną i zablokowaną do inwestycji starą część miasta, która w bezpośrednim sąsiedztwie zamku i Nogatu byłaby świetnym miejscem do budowania klimatu miasta. Próbuje się ją zastąpić deptakiem na Kościuszki, ale czy to się uda? - w małej części chyba tak.

Miasto zaczęło robić podchody do odtworzenia starej zabudowy, ale zainteresowanie jest mizerne (4 działki w dwoch przetargach). Może, to samo miasto powinno zaangażować się w budowę (pod wynajem, sprzedaż, w współpracy z współinwestorem) - powoli, po jednej kamienicy. Takie ruch dałoby inwestorom pewność, że miastu zależy na tej odbudowie i łatwiejby im było ryzykować.
Mimo obecnej, 'nowoczesnej', zabudowy, są jeszcze miejsca, gdzie można by postawić kilkanaście budynków. Nie licząc obecnych planów zabudowy (skarpa i okolice bramy Mariackiej), pozostaje ciąg od koscioła do ratusza (po wyburzeniu pawilonu), stara ulica Szewska, czy ciąg od ratusza do bramy Szewskiej. Dodatkowo wartoby zaznaczyć/zaakcentować obszar Starego Miasta odbudową/przebudową murów miejskich (pd,wsch).

Wiadomo, że póki nie zastąpi się PRL'owskich bloków zwartą zabudową kamienic, niewiele z tego wyjdzie - jest to proces na dziesięciolecia, dlatego tak trudno włożyć w to kasę inwestorom - tym bardziej, miasto powinno zacząć coś działać, bo sama chęć sprzedaży działek może niewystarczyć.

W ostatnie wakacje byłem z dziećmi w Wieliczce - taka kopalnia soli ;)
Zwiedza sie ją, chyba, podobnie czasowo jak nasz zamek. Dzieci, często, po pierwszych wrażeniach zaczynaja się nudzić. Tam wprowadzono specjalną trasę i program dla dzieci. Dzieciaki były zachwycone - przez całą trasę coś sie działo - poszukiwanie skarbów, legendy, czy wyciaganie za pomoca kołowrota/windy worów soli - b. im się podobało.
Może i w zamku, albo/i poza nim robić podobne trasy dla dzieci - strzelanie z łuku, przebieranki w zbroję, wykopaliska i skarby, warsztaty rzemieślnicze, a na koniec prezent - bitą monetę, dyplom w storogotyku lub przybicie 'piątki' z wielkim mistrzem lub autograf od Brunchildy ;)

Pamiętajcie, co roku ponad 500 tys turystów odwiedza zamek, wiekszość z nich wraca od razu po wyjsciu z muzeum. Tylko co, któryś pojdzie na mac'a , czy rzuci okiem na ratusz. Zatrzymać ich na dzień , dwa to zysk dla lokalnych przedsiębiorców i miasta liczony w milionach.

Wracając do dinozaurów - warto! , ale z dodatkowym zasilaniem ogrodzenia - pamiętamy, na pewnej wyspie, co się wydarzyło, gdy zasilanie uległo awarii :)
_________________

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 08 Gru, 2009 16:28   

Zapowiedź przetargu? -> http://www.bip.malbork.pl...ent=2387&page=1 :-D
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Wto 08 Gru, 2009 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 08 Gru, 2009 18:55   

10.000,-zł. rocznie + podatek Vat????
Jeżeli nie będzie konkurencji i przejdzie cena wywoławcza, to dzierżawca będzie płacił miesięcznie ok ... 1017 zł!!! Prawie darmo.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 09 Gru, 2009 20:50   

Kolejny kawałek... Tym razem do wykarczowania?

Przechwytywanie.PNG
Plik ściągnięto 151 raz(y) 39,85 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
leluta 
.


Wysłany: Czw 10 Gru, 2009 12:49   Podobno ma tam być Park Jurajski

Podobno ma tam być Park Jurajski
_________________
Let the force will be with you...always
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 05 Sty, 2010 16:39   

No i przetarg -> http://www.bip.malbork.pl...ent=2438&page=1 :-D
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 05 Sty, 2010 17:44   

Lokalizacja

jurassic.JPG
Plik ściągnięto 136 raz(y) 151,06 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 05 Sty, 2010 17:57   

StormChaser napisał/a:
Lokalizacja

Tylko część tej działki :-P
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
hoop 

Wysłany: Wto 05 Sty, 2010 17:58   

Na Polanie to chyba zrobią wybieg dla tych dinozaurów. :-)
 
 
sobi 

Wysłany: Wto 05 Sty, 2010 18:07   

W Malborku ten park pasuje, tak jak pasował w Sopocie przy molo :hahaha:
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 06 Sty, 2010 21:21   

Stan obecny

20100106_133413.JPG
Plik ściągnięto 135 raz(y) 205,2 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010 22:40   

Przetarg rozstrzygnięty -> http://www.bip.malbork.pl...ent=2487&page=1 :-D
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 08 Lut, 2010 23:18   

Czyli przetarg wygrał właściciel parku linowego.
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 15 Lut, 2010 09:56   

http://malbork.naszemiast...l?kategoria=675

Cytat:
W Malborku powstanie park dinozaurów

Jacek Skrobisz

Wczoraj 17:23:31

W Malborku pojawi się Dinopark. Inwestycja powstanie na pow. 4 ha Parku Miejskiego. W planach jest stworzenie m.in. makiet ruchomych dinozaurów. Na razie nie są znane szczegóły inwestycji, która ma zapewnić wypoczynek mieszkańcom i turystom.

(...)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010 16:06   

http://trojmiasto.gazeta....Grunwaldem.html

Cytat:
Od przyszłego roku Zamek i ta inscenizacja, nie będą prawdopodobnie jednak jedynymi atrakcjami ściągającymi do Malborka turystów. W parku nieopodal Zamku za dwa miesiące ruszy budowa parku jurajskiego. Na 4,5 ha stawia go prywatny malborski przedsiębiorca. Koszt - ponad 3 mln zł. - Na początek będzie około 40 dinozaurów, wszystkie będą ruchome - mówi Jacek Wiśniewski, inwestor. - Będą ryczeć, poruszać głową, ogonem, łapami. W parku znajdzie się też muzeum prehistorii, gdzie będziemy prezentować oryginalne szkielety dinozaurów i skamieniałości.
W parku ma być też restauracja, plac zabaw i parking. Zostanie otwarty w maju 2011 r.
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010 15:52   

Ogrodzili teren płotem ;-)

IMG_2842.JPG
Plik ściągnięto 111 raz(y) 149,1 KB

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
pepa
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010 22:44   

Poproszę o lokalizację tego płotu. Na razie nic mi to nie mówi, taki sam płot jak wszędzie :-)
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 16 Sie, 2010 23:00   

Na przeciwko boiska Pomezanii ;-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
pepa
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010 23:05   

Dzięki. :-)
 
 
mistyrose 

Wysłany: Nie 05 Wrz, 2010 18:19   

Fajnie, fajnie....kolejne - jak Jumping Park - tajemnicze COS , aktywne 2 miesiące w roku, potem martwe i puste (bo zimno) . Kurczę, a porządny sportowy BASEN dla mieszkańców miasta, całoroczny , (nie szkolna sadzawka dla uczniów, przeciążony, niedostępny)- to jedna z najbardziej potrzebnych inwestycji w mieście, wołająca o realizację !!!!Przecież wielu z nas kocha pływanie , mam nadzieję że nie jestem jedyna...i nie chodzi o szkółki , pływać umiem, tylko nie ma gdzie :)
Drogi Adminie jesli temat basenu gdzieś się pojawił, oczywiście proszę o przeniesienie postu - (nie mogłam znależć).
Pozdrawiam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group