Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy organizacji zajmujących sie pomocą społeczną
Autor Wiadomość
Neo 

Wysłany: Pią 20 Mar, 2009 15:25   Problemy organizacji zajmujących sie pomocą społeczną

witam serdecznie wszystkich :-) Zapraszam do dzielenia sie swojm doświadczeniem z zakresu prowadzenia organizacj pozazadowej zajmującej sie pomoca społeczna
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Pią 03 Kwi, 2009 07:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Mar, 2009 20:20   

Trudno powiedzieć czy są przedstawiciele takich organizacji na tym forum, jeżeli tak jest to są w ukryciu, bytowanie na Marienburgu jest niemile widziane przed grantodawców z urzędu?
 
 
Neo 

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009 18:20   

i trzeba to zmienic :-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009 19:19   

Koniecznie!
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009 08:38   pomoc społeczna

Ja jestem. Chętnie będę rozmawiał z wszystkimi, którzy zajmują się pomocą społeczną. Proponuję dzielenie się doświadczeniami zarówno w pracy jak i o kontaktach i współpracy z administracją.
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Marian Icz 


Wysłany: Wto 24 Mar, 2009 19:30   

Waldek.K napisał/a:
Proponuję dzielenie się doświadczeniami zarówno w pracy jak i o kontaktach i współpracy z administracją.


Pewnego dnia odwiedziłem panią w UM ,muszę przyznać ,że nawet sensowna rozmowa,deklarowała pomoc i zachęcała do działania.
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 24 Mar, 2009 23:01   

A jaki efekt tej rozmowy?
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Neo 

Wysłany: Pon 30 Mar, 2009 11:12   

Zeby sie nie skonczyło tylko na rozmowie mysle ze trzeba naciskac na urzendnikow by udzielali nam pomocy a raczej dali malborskiemu NGO to co sie nalezy Bo narazie obiecanki cacanki a głupiemu radośc Jest wiele do zrobienia w malborku by było tak jak powinno to jest tylko moja opinia A co wy o tym myslicie czekam na wasze opinie
 
 
Neo 

Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 15:04   

coś cichutko tutaj chyba samemu bende musiał coś kliknąc zachencic do dyskusj
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 21:19   

Neo napisał/a:

bende
zachencic
urzendnikow


Zlituj się i zmień klawiaturę :mrgreen: bo problemy z pisownią nie dają się skupić nad tytułowym problemem...
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009 21:46   

Jeżeli chodzi o wsparcie merytoryczne, to członkowie organizacji pozarządowych mogą przyjść do Biura Integracji Organizacji Pozarządowych" BINGO", w którym doradcy przyjmują w: poniedziałek i środę od od 14.00 do 18.00 i we wtorek od 16.00 do 20.00. Doradcy to specjaliści z Elbląga i z Kwidzyna.Doradzą w kwestiach początków tworzenia stowarzyszeń ( aspekty prawne), pokażą jak napisać wniosek, jak tworzyć budżet, jak planować itp. A w czwartek można uzyskać pomoc dotyczącą obsługi komputera i internetu. ( doradca jest informatykiem) Adres: Aleja Wojska Polskiego 499, I piętro.
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009 08:16   

http://www.malbork.pl/ind...sk=view&id=3191
Centrum Profilaktyki Uzależnień daje całe 8 tys. zł dla organizacji pozarządowych na wypoczynek dzieci w czasie wakacji. To na wyjazd ok 5 dzieci na kolonię :hahaha:
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009 10:13   

Szalone datki :shock:
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 15:17   

Do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski z tematów: "pomoc społeczna" i "przeciwdziałanie patologiom społecznym" z powiatu malborskiego złożyły wniosek 2 organizacje: Chrześcijańska Misja Społeczna Teen Challenge - Oddział Terenowy Malbork oraz MC2. Obydwie otrzymały dofinansowanie - po 10 tys.
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
Ostatnio zmieniony przez Waldek.K Wto 21 Kwi, 2009 15:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 23:29   

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta Wydział i komisja ds społecznych zorganizowały spotkanie z organizacjami działającymi w sferze pomocy społecznej. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że część organizacji zaproszono, część nie :idont: Klucz nieznany :nook:
Nie było ogłoszenia na stronie miasta ani w specjalnie w tym celu stworzonej zakładce "NGO - ogłoszenia"
Jutro postaram się dowiedzieć o co chodzi..
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
Ostatnio zmieniony przez Waldek.K Wto 27 Paź, 2009 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wyludniacz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Paź, 2009 09:52   

przepraszam, że nie na temat ale to ciągłe "w dniu dzisiejszym" - nie byłoby prościej DZISIAJ
i tak dalej: " w dniu wczorajszym" , po prostu WCZORAJ, itd.
takie sformułowania powstały w protokołach milicyjnych i nie wiem czemu przeniosły się na porządnych ludzi :kij:
dzień dzisiejszy, masło maślane, wodnista woda, ziemista ziemia, ble :-/
Ostatnio zmieniony przez wyludniacz Sro 28 Paź, 2009 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 28 Paź, 2009 20:00   

Nie wiem,po co to kolega wyludniacz napisał,Waldek.K powiadomił nas w formie małego sprawozdania,a taka pisownia jest jak najbardziej poprawna..
Przepraszam za Off Topic.
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
wyludniacz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Paź, 2009 12:57   

dobra, nie będę się już odzywał się na temat formy, bo przecież nie mam zastrzeżeń co do treści :-| nie chcecie ładnie pisać to wasza sprawa
Ostatnio zmieniony przez wyludniacz Czw 29 Paź, 2009 12:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 30 Paź, 2009 20:12   

Dziś w końcu udało mi się dotrzeć do pani, która zajmuje się w U.M. kontaktem z organizacjami działającymi w obszarze pomocy społecznej. Dowiedziałem się, że spotkanie zorganizowano w imieniu Pana L.Witkiewicza - Przewodniczącego Komisji ds Społecznych. On to zdecydował, żeby zaprosić tylko te organizacje, które złożyły wniosek do U.M. w tym roku. To był klucz :oops:

Cytat:
Celem przedstawionego programu ( cytat z PROGRAMU WSPÓŁPRACY GMINY MIEJSKIEJ MALBORK NA 2010 ROK) jest wprowadzenie jasnych i czytelnych rozwiązań włączających organizacje w system demokracji lokalnej.(...) Rozdział V Zasady współpracy Miasta przy realizacji zadań publicznych.1. Współpraca Miasta Malborka z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego odbywa się w oparciu o zasady:e) uczciwej konkurencji – samorząd będzie równorzędnie traktował podmioty konkurujące o realizację zadań publicznych: organizacje pozarządowe i inne podmioty.


Na spotkaniu omawiano procedury składania wniosków do U.M. w roku 2010. Organizacje, które w tym roku nie złożyły wniosku nie dowiedziały się jak to zrobić poprawnie w następnym :nook:
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group