Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Sylwester 2009/2010
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010 22:01   

Cytat:
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ

z dnia 26 września 1997 r.

w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy

(tekst jednolity)

§ 44. 1. Przy pracach wykonywanych na otwartej przestrzeni lub w nieogrzewanych pomieszczeniach należy zapewnić pracownikom w pobliżu miejsc pracy pomieszczenia umożliwiające im schronienie się przed opadami atmosferycznymi, ogrzanie się oraz zmianę odzieży. Pomieszczenia te powinny być zaopatrzone w urządzenia do podgrzewania posiłków.
2. W pomieszczeniach do ogrzewania się pracowników powinna być zapewniona temperatura co najmniej 16 °C (289 K), a na każdego pracownika najliczniejszej zmiany powinno przypadać co najmniej 0,1 m2 powierzchni, przy czym całkowita powierzchnia pomieszczenia nie może być mniejsza niż 8 m2.
3. W razie gdy ze względu na rodzaje prac wykonywanych na otwartej przestrzeni w okresie zimowym nie jest możliwe zapewnienie pomieszczeń, o których mowa w ust. 1, należy zapewnić pracownikom w pobliżu miejsca ich pracy odpowiednio urządzone źródła ciepła, przy zachowaniu wymagań ochrony przeciwpożarowej.


To powinno zakończyć wątpliwości, jeśli w/w warunki były spełnione nie ma tematu, jeśli nie, sprawa skargi jest w rękach poszkodowanych, tu wzajemne podbijanie ciśnienia jest bez sensu.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010 22:30   

fritzek napisał/a:
Uprawiasz czysty populizm w swoich kwiecistych postach.
Zwróć się ze swoimi pretensjami do pracodawcy. Wydaje mi się, że tak wielkie zaangażowanie emocjonalne może płynąć tylko z klawiatury osoby, która zmarzła przy pracy w noc sylwestrową.
Bijesz pianę Hood, która już opadła. Kolejny Sylwester za 362 dni.


Sorry fritzek ale moje zaangażowanie emocjonalne = brak zgody na traktowanie rzeczowych uwag szymona w sposób spłycający problem do tego, że pracujący przy imprezie techniczni są tą niższą kategorią, której nienależne jest ludzkie traktowanie. Fuujjjj !!!!. I żeby była jasność - jam zahartowany w ekstremalnych warunkach i Sylwestra wraz z kompanią druhów spedzałem na plaży gdzieś między Krynicą Morską a Piaskami więc nie mogłem należeć do grona zmarźniętych za konsolą na ul. Kościuszki. Na to zaś, że mój poprzedni post nie był w żadnej mierze populistyczny wystarczającym dowodem jest post StormChaser, który raczył był zacytować co do obowiązków organizatorów należało. :!:

P.S. Przepraszam administratora i innych tu obecnych za OT ale rzeczą naturalną jest chyba bronić się przed oskarżeniem o "populizm w kwiecitych postach". Zgadzam się co do jednego - nie podnośmy sobie wzajemnie ciśnienia ;-)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
Ostatnio zmieniony przez Robin Hood Nie 03 Sty, 2010 22:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
fritzek 
Frysia z Warzywodu


Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie 03 Sty, 2010 23:23   

Skoro wg Was zostało naruszone prawo pracy i zasady BiHP, to zgłoście to odpowiedniej instancji. Niech "poszkodowani" złożą zeznania i ruszy machina prawna.

Forum chyba nie jest miejscem na to, prawda?
_________________
www.wolneforumgdansk.pl
Frysia - poszukiwacz bursztynowej komnaty
 
 
 
krzysiek8606 
krzysiek8606

Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 00:11   

http://www.youtube.com/watch?v=AkSkMMj-ihQ

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Pon 04 Sty, 2010 08:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 04 Sty, 2010 11:31   

mnie tam nie było - czy to prawda że burmistrz się spóźnił??
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group