Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Cmentarz Jerozolimski w Malborku
Autor Wiadomość
seiko 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 18:24   

?Nie mogę zczaić o co chodzi.Kiedyś wydobyto szczątki,(z jakiej powierzchni?),pochowano na komunalnym.Teraz wolontariusze wydobywają płyty nagrobne (z jakiej powierzchni ?) .O co kaman ?.JEŚLI był cmentarz,potem zaniedbany to chyba wiadomo czego się spodziewać w ziemi.Wcześniej wejście na teren wolontariuszy był zakazany czy jak ?.

Item 
Item

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 18:39   

A ja bym chętnie wolontariat zrobił takowy, tylko że nie wiedziałem o nim. Zimą mam trochę czasu, jakby co to na PW info proszę posłać. Seiko - wejście na teren cmentarza z łopatą jest zakazany dla każdego, także wolontariuszy. Ochotnicy pomagać mogą (jeśli są takie potrzeby i możliwości) przy pracach oficjalnie prowadzonych.

malborczyk 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 19:38   

SEIKO mam również kilka pytań odnośnie lokalizacji nagrobków. Trochę jest mi znany układ cmentarza wojennego i chciałbym dowiedzieć się gdzie znajdowały się znalezione nagrobki, czy to jest teren za szpitalem? czy ktoś mi może nakreślić na mapie?

francula 
Mr Bimler

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 19:44   

My tych nagrobków nie wykopywaliśmy, wydobyli je robotnicy przy okazji prac przy powstającym parkingu. Zastaliśmy je złożone w jednym miejscu. Wolontariusze są członkami Stowarzyszenia Szpitala Jerozolimskiego.
Do malborczyka: spisaliśmy listę nazwisk, porównywaliśmy częściowo z listą pochowanych, jest trochę rozbieżności przy datach śmierci.

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 20:06   

Kilka zdjęć wyjaśniających. Prace przy budowie parkingu rozpoczęto w końcu wakacji 2013. Wówczas to usunięto część ziemi. W narożniku południowo - wschodnim parking wszedł na teren cmentarza wojennego. Obecnie teren jest już splantowany. Usunięto część pochówków, niektóre były głębiej - szczególnie w części północnej.

05.JPG
Mur, przy którym mają być wyeksponowane nagrobki
Plik ściągnięto 2327 raz(y) 98,22 KB

04.JPG
stan obecny - z dnia 31 grudnia 2013
Plik ściągnięto 2327 raz(y) 95,73 KB

03.JPG
Teren kwatery z I wojny
Plik ściągnięto 2327 raz(y) 94,62 KB

02.JPG
Widać głębokość wykopu
Plik ściągnięto 2327 raz(y) 96,34 KB

01.JPG
stan 01 listopada 2013
Plik ściągnięto 2327 raz(y) 94,77 KB

seiko 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014 21:10   

Parking na byłym cmentarzu,szok,zgroza nic nie rozumiem :idont: .Za PRL-u robiono takie idioctwa .Co będzie jak powstanie inwestycja [nowe zagospodarowanie] na Skwerze Żołnierzy Wyklętych tam też był cmentarz. Może nie dokładnie gdzie skwer ale blisko,blisko.

argus 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 10:31   

seiko napisał/a:
Parking na byłym cmentarzu,szok,zgroza nic nie rozumiem :idont: .Za PRL-u robiono takie idioctwa .Co będzie jak powstanie inwestycja [nowe zagospodarowanie] na Skwerze Żołnierzy Wyklętych tam też był cmentarz. Może nie dokładnie gdzie skwer ale blisko,blisko.

Spokojnie nie gorączkuj się. W planach miejskich na tym terenie nie ma już przecież cmentarza lecz funkcjonuje tylko teren zielony. Parking na cmentarzysku już przerabialiśmy, patrz ulica Solna.

seiko 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 10:46   

Jak mam być spokojny ?.A jak za 100 lat na Komunalnym powstanie parking, plac zabaw dla dzieci. I ja mam być spokojny ?.

Kuglow 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 15:49   

seiko napisał/a:
.A jak za 100 lat na Komunalnym powstanie parking, plac zabaw dla dzieci.

To dzieciaki będą miały sporo radochy i największy plac zabaw w mieście. :mrgreen: :hihi:

seiko 

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014 16:51   

, :what: :what: , :what:

Odpowiedz do tematu