Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Marienwerder [Kwidzyn]
Autor Wiadomość
ottopeter 
Traurig


Wysłany: Pią 30 Sty, 2009 13:21   

Trudno się nie zgodzić i też tak pisałem że patrząc na kwestię odbudowy starego miasta przez pryzmat wyłącznie kosztów to już możemy zazpomnieć i najlepiej już nie ruszać tej kwestii.

Rozumiem że boleśnie przytaczane tu kwestie obecnych właściecieli pudełek stanowią w odbiorze potencjalnych inwestorów największy problem, być może.... nie znam się, powiedziałem tylko że na śląsku wyburzono setki domów, kamienic wycięto lasy, zasypano stawy żeby wybudować drogę szybkiego ruchu przez sam środek aglomeracji śląskiej. Przez porównanie stwierdzam że zapenwe są normatywy prawne regulujące możlwiwość odbudowy historycznych fragmentów miasta i myślę że jest to kwestia chęci, owszem przechodzimy recesję i nie jest to dobry moment na poważne rozważanie takich planów, ale nie wyobrażam sobie żeby sami mieszkańcy tak przeurokliwych zakątków sami sprzeciwiali się w rekonstrukcji kilku historycznych ulic.

Nie wiem czy znana jest historia powstania Bad Zoppot? Jeszcze do początków XX w., była to gęsto zaludniona wioska rybacka z małymi domkami rybackimi położonymi wzdłuż brzegu morza. W pewnym momencie podjęto się realizacji budowy kurortu na miarę sławnych odpowiedników europejsckich wmiejscu dotychczasowych zabudowań. W tym celu rozpoczęto budowę całych nowych dzielnic oddalonych od brzegu morskiego, wybudowano eleganckie domy, uwzględniając wszystkie aspekty kulturowe do których przesiedlono dotychczasowych mieszkańców wioski. Pozyskane w ten sposób tereny posłużyły pod budowę dzisiejszego centrum Sopotu. Tak sobie to również wyobrażam w ze starym miastem w Marienwerder i Marienburg
_________________
Liebe hört nimmer auf.....
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 30 Sty, 2009 13:26   

ottopeter napisał/a:
Tak sobie to również wyobrażam w ze starym miastem w Marienwerder i Marienburg
Musi być wola wielu ludzi, mieszkańców, inwestorów i władzy i choć cień szansy że będzie można plan doprowadzić do końca...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group