Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Szpital Jerozolimski
Autor Wiadomość
kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 10:09   

A może my dobrze to rozumiemy, tylko jedna ze stron "konfliktu interesów" rozumuje inaczej niż jest w umowie ... Może ...
A na dokładkę robota jednej firmy poleconej przez "Pana B" .... stan prac "bdb"!!!! I dla poprawy humoru stan po ostatnich pracach.

jerozolima 4.JPG
... prace pewnej firmy /2012-11-08/ ...
Plik ściągnięto 3218 raz(y) 61,13 KB

jerozolima 3.JPG
... prace pewnej firmy /2012-11-08/ ...
Plik ściągnięto 3218 raz(y) 89,8 KB

jerozolima 2.JPG
... odbiór robót /2012-11-08/ ...
Plik ściągnięto 3218 raz(y) 97,96 KB

jerozolima 1.jpg
... odbiór robót /2012-11-08/ ...
Plik ściągnięto 3218 raz(y) 92,02 KB

Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012 19:35   

kolekcjoner napisał/a:
stan prac "bdb"!!!! I dla poprawy humoru stan po ostatnich pracach

Ale... 08.11.2012 komisja w składzie : :czytaj: dokonała odbioru technicznego
- bez usterek. Jedynie w uwagach były zalecenia wykonania pewnych prac w 2013r (opaska brukowa wokół budynku, obłożenie płytami kamiennymi schodów wejściowych i umieszczenie kamiennych czap na murkach zejścia do piwnic) ?

Ale co do meritum:
Ja to czytam, rozumiem znaczenie poszczególnych wyrazów, ale nie wiem zupełnie o co chodzi.
Skąd nagle wzięła się ta "wylęgarnia biznesu " w planach zagospodarowania przestrzeni Szpitala?
- Co to jest "laboratorium innowacji wraz z przestrzenią kreatywną" :?:
Jaka :?: "przestrzeń pod wynajem dla przedsiębiorców" Jakiego rodzaju przedsiębiorców? (PUB, kręgle, może... ech niecenzuralnie pomyślałam) :evil:

- "miejsce wystawiennicze" Czego? :idont:

- "W ramach inkubatora planuje się przygotowanie wieloprofilowej przestrzeni artystycznej dla inkubowanych :idont: firm zlokalizowanych w budynku inkubatora ( :idont: ) i w parku (chyba na cmentarzu) przylegajacym do budynku" ( czy mogłabym poprosić jakiegoś tłumacza, który przełożyłby mi to na polski-zrozumiały?
Co ten artykuł miał wyjaśnić i o czym poinformować ? Napisany został chyba na zasadzie, że " mądry nic nie powie, a głupi pomyśli, że tak musi być".
Niniejszym łamię tę zasadę.
:ops:

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Pon 03 Gru, 2012 19:52   

Grażyna napisał/a:
kolekcjoner napisał/a:
stan prac "bdb"!!!! I dla poprawy humoru stan po ostatnich pracach

Ale... 08.11.2012 komisja w składzie : :czytaj: dokonała odbioru technicznego
- bez usterek. Jedynie w uwagach były zalecenia wykonania pewnych prac w 2013r (opaska brukowa wokół budynku, obłożenie płytami kamiennymi schodów wejściowych i umieszczenie kamiennych czap na murkach zejścia do piwnic) ?

Brałem udział w tym odbiorze i podpisałem protokół.
Natomiast przedstawione na zdjęciach schody i poręcze odebrane zostały przez INNĄ komisję chyba przed dwoma laty. Chyba mogę mieć uwagi do stanu tamtych robót?
Uwagi zawarte w ostatnim protokole odbioru dotyczą prac, które nie były przedmiotem ostatniego etapu robót, także poprzedniego (cztery elewacje). Uwaga ta to prośba INWESTORA do WYKONAWCY, by ten ostatni DODATKOWO, za własne pieniądze, wykonał wymienione w protokole odbioru prace. Podkreślam - dobrowolnie, za własne pieniądze a nie jako niedoróbka! I Wykonawca zobowiązał się te roboty wykonać. Poprawi to stan otoczenia budynku Szpitala. Myślę, że teraz jasne są moje uwagi i zdjęcia. Także postawa Wykonawcy prac elewacyjnych.

Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012 21:15   

kolekcjoner napisał/a:
jasne są moje uwagi

Drogi Kolekcjonerze, najmniej istotne w tej sprawie są dla mnie sprawy techniczne związane z tym budynkiem. Napomknęłam o nich w związku z tym, że i Ty o tym wspomniałeś, a tak się złożyło że treść protokołu znam. (Ale to mnie zupełnie nie obchodzi)
Natomiast nie rozumiem tego, co w dalszej kolejności :arrow: wymieniłam, a to obchodzi mnie jakby bardziej :nununu:

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Pon 03 Gru, 2012 21:35   

:roll: Konflikt interesów ...

mr_x 

Wysłany: Wto 04 Gru, 2012 15:11   

Inukbator czy laboratorium innowacji (jak zwał, tak zwał), to będzie pewnie taki mały Park Naukowo-Technologiczny na miarę Malborka. A w takich Parkach Naukowo-Technologicznych znajdują się najczęściej pomieszczenia dla przedsiębiorców, firm i innej maści pracodawców, którzy prowadzą swój biznes i tam pracują. Najczęściej zaprasza się tam nowe, młode, innowacyjne firmy, które mają na preferencyjnych stawkach (niższych niż rynkowe) wynajem powierzchni biurowych. Ktoś chyba chce wprosić się z biznesem do szpitala.

Siostra Irena 
Administrator

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Sro 26 Cze, 2013 22:03   Historia i restauracja Szpitala Jerozolimskiego - wystawa

Zaproszenie na wystawę

Einladung polnisch zum 03.07.2013 S.2.jpg
Plik ściągnięto 2782 raz(y) 88,54 KB

Siostra Irena 
Administrator

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto 26 Sty, 2016 21:54   

Info od dra Klausa Hempricha:

Jutro (w środę) o godzinie 16.00 otwarcie biblioteki w Szpitalu Jerozolimskim.

Odpowiedz do tematu