Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Niemieccy templariusze
Autor Wiadomość
groszek 
mały kot na wielkiej drodze...

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 01:17   Niemieccy templariusze

Po kasacji Zakonu Swiątyni rozpoczeły się w poszczególnych krajach procesy braci zakonnych.Niemieccy templariusze przybyli na proces w pełnym rynsztunku ,ustawieni w szyku bojowym... z oczywistych względów zostali uniewinnieni i oczyszczeni z wszystkich zarzutów.Wstapili do zakonu N. M . P. Czy może ktoś ma jakieś wiadomosci na temat tego przyłączenia sie niemieckich templariuszy , lub moze polecic odpowiednią lekturę na ten temat?Gdanszczanko hej!!! moze cos w muzeum malborskim jest :roll: .

Aida 
Homeisterynn

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 14:14   

Ciekawe, to byłoby za czasów Karola z Trewiru?

groszek 

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 17:41   

No właśnie ,zastanawiam się dlatego podałam temat na forum z nadzieja ze Tu znajdę pasjonatów historii Zakonu.Tak jak by wzrost wielkości i znaczenia Zakonu N.M.P. zbiega sie z wchłonięciem niemieckich Rycerzy Swiątyni przez Zakon .Zajęcie Gdańska itp.
Ostatnio zmieniony przez groszek Pon 20 Lip, 2009 17:47, w całości zmieniany 1 raz  

Aida 
Homeisterynn

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009 20:48   

Hmm, ten okres jest mi bardzo słabo znany, ja raczej od II połowy wieku XIV.

Co do wzrostu znaczenia w tym czasie, to na pewno sytuacja międzynarodowa miała znaczenie, ale ma to raczej związek z ich zdobyczami terytorialnymi. Zakon ponadto miał wówczas sporo kłopotów wewnętrznych, przeniesiono stolicę, więc nowe kwestie administracyjne, konflikty wewnątrz samego Zakonu z panem Plotzke na czele, nie bez powodu Karol z Trewiru nawiał do Niemiec, wiedział chłop co robi, wolał to niż żeby mu kto gardło poderżnął. :P

Mnie najbardziej interesują tu kwestie personalne, czy znane są np. nazwiska którychś z zakonników co przenieśli się z jednego Zakonu do drugiego (czy ktoś to badał?), jak potoczyła się ich kariera a więc czy mieli jakiś wpływ na dalsze losy instytucji i tak dalej...

Sama jestem ciekawa. A na historycy.org nikt nic nie spekulował?

groszek 

Wysłany: Wto 21 Lip, 2009 22:54   

Tam mnie jeszcze nie posiało ;-) ale zadam temat na forum Inne oblicza historii....może tam ktoś coś będzie wiedział (zrobię to zaniedługo) Jeśli się dowiem zaraz napiszę tutaj.

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 07:03   

może Przemysław Kołosowski będzie wiedzial coś więcej na ten temat?

groszek 

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009 15:51   

To dobra myśl, zwłaszcz że od kilku lat jestem zalogowana na Szlaku :mrgreen: nie pomyślałam pewnie dlatego że na platformach tego tematu nie ma. Dzięki za podsuniecie rozwiazania.Ale i tu nadal temat aktualny.Z tego co się dowiedziałam na zamku można odnaleść symbole Templariuszy a i rozwoj Zakonu zbiega sie z kasacją Templariuszy.

groszek 

Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 20:58   

Na forum Szlaku templariuszy dostałam tylko jedną odpowiedż ,niestety miłośnicy templariuszy też maja mało wiadomości, może po wakacjach cos sie ruszy......

groszek 

Wysłany: Sro 23 Wrz, 2009 01:12   

No na forum Szlak Templariuszy ruszyło się.Jest światełko w tunelu ;-) Zainteresowanych odsyłam na rzeczone forum i proszę o info.tu gdyby ktoś coś sie jescze przypadkiem dowiedział :mrgreen: .

Odpowiedz do tematu