Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Staw. Plany budowy 21 elektrowni wiatrowych
Autor Wiadomość
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 18:29   

Elektrownie wiatrowe nigdy nie zaspokoją zapotrzebowania na prąd w takim stopniu jak byśmy sobie życzyli.
Np. w Kalifornii zbudowano ich tysiące na pustyni, fachowcy twierdzą, że nie ma takiej możliwości, żeby zaspokoić zapotrzebowanie choćby całą pustynie obudował wiatrakami, zapotrzebowanie dotyczy tylko gospodarsta domowych, głownym problemem są zakłady i fabryki, których żadne wiatraki nie zaspokoją.
Wg. mnie i moich wieloletnich obserwaci dotyczących tego zjawiska to bzdura, taka sama jak kwesia lodówek, sprajów czy innych dupereli z tym związanych.
 
 
Irasisko 


Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 19:11   

Milek napisał/a:
Wg. mnie i moich wieloletnich obserwaci dotyczących tego zjawiska to bzdura, taka sama jak kwesia lodówek, sprajów czy innych dupereli z tym związanych.

zgubiłem się, co jest bzdurą? I co ma wspólnego spray z elektrownią?
Milek napisał/a:
których żadne wiatraki nie zaspokoją.

bo nie mają zaspokoić, przynajmniej nie dzisiaj
Milek napisał/a:
fachowcy twierdzą, że nie ma takiej możliwości, żeby zaspokoić zapotrzebowanie choćby całą pustynie obudował wiatrakami,

problemem nie jest moc, ale ciągłość jej dostarczania
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 19:18   

Wiatraki będą ładnie wyglądały na Żuławach, które obecnie to taki zarośnięty chlew pełen walących się domów podcieniowych :hahaha:

Coś nowego i białego będzie :hahaha:
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 19:26   

Irasisko napisał/a:
I co ma wspólnego spray z elektrownią

Właśnie ma ! może nie bezpośrednio, jeśli tego jeszcze nie widzisz to wdrąż się w zagadnienie głębiej, a odpowiedź znajdziesz.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 19:28   

Milek napisał/a:
Właśnie ma ! może nie bezpośrednio, jeśli tego jeszcze nie widzisz to wdrąż się w zagadnienie głębiej, a odpowiedź znajdziesz.


Al nie rozumie tej zawiłej wypowiedzi. Co prawda ma w d*** sprawy ekologii ale chętnie pozna odpowiedź na to pytanie
 
 
Irasisko 


Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 20:05   

Milek napisał/a:
Właśnie ma ! może nie bezpośrednio, jeśli tego jeszcze nie widzisz to wdrąż się w zagadnienie głębiej, a odpowiedź znajdziesz.

no w sumie masz rację... Zawsze można zrobić sprajem graffiti na elektrownii... :peace:
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 20:15   

Irasisko napisał/a:
Milek napisał/a:
Właśnie ma ! może nie bezpośrednio, jeśli tego jeszcze nie widzisz to wdrąż się w zagadnienie głębiej, a odpowiedź znajdziesz.

no w sumie masz rację... Zawsze można zrobić sprajem graffiti na elektrownii... :peace:

:clap: :shock: na więcej nie liczyłem :hahaha:
 
 
Irasisko 


Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 20:47   

Milek napisał/a:
Wg. mnie i moich wieloletnich obserwaci dotyczących tego zjawiska to bzdura, taka sama jak kwesia lodówek, sprajów czy innych dupereli z tym związanych.

już w szkole podstawowej uczono mnie iż jeżeli stawia się jakąś tezę, to dobrze jest ją uzasadnić...
Milek napisał/a:
Właśnie ma ! może nie bezpośrednio, jeśli tego jeszcze nie widzisz to wdrąż się w zagadnienie głębiej, a odpowiedź znajdziesz.

jak wyżej i ponadto... zadziwia mnie Twoja wszechstronność, wiedza w temacie architektury, historii, a teraz również energetyki. I to wiedza nie podlegająca żadnej dyskusji... Szacun !!!
Nie ja napisałem opinię i nie moim zadaniem jest domyślać się jaki to pokrętny sposób myślenia Tobie przyświecał...
I podobno nie ilość a jakość ma znaczenie... :mrgreen:
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009 21:12   

Irasisko napisał/a:
Twoja wszechstronność

Nic na to nie poradzę :-)
sorry za :ot:
 
 
misiumac 

Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009 16:21   

Ponoć mają przeciągnąć jakąś linię od Nowego Stawu do Malbork Rakowiec. Wyczytałem to gdzieś przypadkowo w internecie szukając informacji na temat wiatraków które mają powstać w Nowym Stawie i pisało tam coś takiego dokładnie nie pamiętam:
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, linia mająca obługiwać "ZESPÓŁ ELEKTROWNI WIATROWYCH NOWY STAW"
Ale co do lini od Miłoradza albo Lichnów, to faktycznie kiepsko i zgodzę się że tych wiatraków w Miłoradzu bądź w Lichnowach będzie jednak troszkę mniej (o ile w ogóle będą) ;-)
_________________
Zwolennik energii wiatrowej...
Ostatnio zmieniony przez misiumac Czw 17 Wrz, 2009 16:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009 23:04   

Z planów lokalizacji w gminie Miłoradz wypadło kilka wiatraków z uwagi na wynik obserwacji ornitologicznych. Podobno okazało się, że pewne miejsca są na trasie przelotów ptaków wędrownych, a kilka lokalizacji zahaczyło o miejsca corocznych bocianich treningów i zbiórek przed odlotem. Ktoś z forumowiczów kto jest bliżej zagdnień ornitologicznych może wie coś więcej na ten temat. Obowiązek obserwacji ornitologicznej jest bezwzględnie wymagany jako element tzw. prognozy oddziaływania na środowisko i dotyczy każdej budowli lub zespołu budowli mogących negatywnie wplywać na ptactwo. Ostatnio problem ma Kwidzyn z projektem mostu na Wiśle. Tam ornitolodzy zakwestionoiwali projekt mostu wantowego, a z kolei ichtiolodzy zagrożenie dla populacji minoga rzecznego. Ale to już problem Kwidzyniaków ;-)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009 11:11   

Robin Hood napisał/a:
Tam ornitolodzy zakwestionoiwali projekt mostu wantowego

tiaa - ponoć biedne ptaszki miały rozbijać się o grube stalowe liny.. :hahaha: chyba jakieś ptaki-desperaci .. ale za ekologami sie nie nadąży
Pod Nowym Stawem odkryto siedlisko kreta płaskonosego - jedynego w kraju.. parę wiatraków mniej stanie.
A tak serio - co do prowadzenia linii wysokiego napięcia - to się całkiem możliwe. Wiatraki produkują nietypowe dla naszej sieci napięcie. Sam wiatrak to mała cześć całej infrastruktury.
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
misiumac 

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009 10:12   

Właśnie dowiedziałem się z Dziennika Bałtyckiego wydanego kilka dni temu, że elektrownie wiatrowe w Miłoradzu już dawno powinny stać tylko że...Energa nie chce kupować tej energii od firmy EPA ze Szczecina która chce postawić farmę. Sprawa doszła do sądu najwyższego - wyjaśnia Wójt. Warunki w gminie Miłoradz są ponoć doskonałe, tak bynajmniej wykazały maszty pomiarowe które stały tam ponad rok.

Acha i zapomniałem o najważniejszym. Wczoraj jak jechałem busem z Nowego Stawu do Malborka (przez Kościeleczki) w Tralewie zauważyłem nowy maszt pomiarowy (stoi on po prawej stronie Tralewa jadąc z NS) Wcześniej go tam chyba nie było :?:

A co do wiatraków w NS to wie może ktoś jakie wysokości one będą miały (ile metrów) ??
_________________
Zwolennik energii wiatrowej...
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 09 Paź, 2009 07:18   

http://malbork.naszemiast...iatru,id,t.html
Cytat:
Plan jest taki: kasa z wiatru

Polska Dziennik Bałtycki Radosław Konczyński

Dzisiaj 01:01:03 , Aktualizacja dzisiaj 01:01:03

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami, gmina Nowy Staw wzbogaci się na wietrze. Wizja budowy elektrowni nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Rada Miejska na ubiegłotygodniowej sesji uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) dla "Parku elektrowni wiatrowych - zespół Brzózki, zespół Stawiec". Uchwała ta wprowadza do prawa miejscowego możliwość budowy 15 wiatraków w obrębie Stawca i czterech - w obrębie Brzózek. Prace nad stworzeniem tego planu trwały od ponad 2,5 roku.

Koniecwałd k. Malborka, ale gm. Sztum. Tam wiatraki już stoją. Podobnie będzie też z innej strony Malborka - w gminie Nowy Staw
Masz zdjęcie do tego tematu?
Wyślij »
- Przygotowanie gminy do warunków, które będą pozwalały na budowę wiatraków, uważam za nasz ogromny sukces - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu.
MPZP dla Stawca i Brzózek dopuszcza powstanie na tym terenie nie więcej niż 19 elektrowni wraz z potrzebną do ich obsługi infrastrukturą techniczną (główne punkty zasilania, trafostacje), liniami energetycznymi napowietrznymi i kablowymi oraz infrastrukturą drogową. W planie zostały też szczegółowo określone parametry pojedynczej elektrowni wiatrowej. Maksymalnie wiatrak może emitować hałas do 105,5 dB, musi posiadać turbiny o regulowanym poziomie hałasu, całkowita wysokość elektrowni z wzniesioną łopatą wirnika, mierzona od poziomu terenu nie może przekroczyć 180 m. Maszty muszą być białe bądź szare, wyposażone w oznakowanie dzienne i nocne.

MPZP dla Stawca i Brzózek nie mógłby powstać, gdyby samorząd nie uchwalił wcześniej - ponad miesiąc temu - znowelizowanego studium kierunków rozwoju i zagospodarowania przestrzennego gminy. Właśnie w studium, z którym muszą być zgodne plany miejscowe, została umieszczona możliwość budowy elektrowni wiatrowych na terenie całej gminy. W sumie ma ich powstać aż 75. Budową, o czym już pisaliśmy, zainteresowana jest niemiecka firma państwowa, potentat w branży energetycznej - RWE. 19 wiatraków w parku Stawiec-Brzózki ma być zbudowanych do końca 2010 r.
Przy takich inwestycjach zawsze padają pytania o to, czy nie ucierpią ludzie i przyroda.

"Do projektu planu sporządzono prognozę oddziaływania na środowisko, która w sposób przekonujący dowodzi, iż planowany park 19 elektrowni, zrealizowany z godnie z wytycznymi planu miejscowego i zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi ochrony środowiska, nie spowoduje negatywnego oddziaływania na zamieszkującą w okolicy ludność ani otaczającą przyrodę" - można wyczytać w uzasadnieniu uchwały.
- Podczas spotkań z przedstawicielami firmy, która chce budować wiatraki, zadawałem pytania odnośnie wpływu na przyrodę, ptaki. Twierdzili, że inwestycja nie ma znaczenia dla środowiska. Ja mam nieco inne zdanie i jestem sceptycznie nastawiony. Ale z kolei pod względem ekonomicznym, szczególnie te osoby, które udostępniają areał ziemski, skorzystają - mówi Józef Michalewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Stawie.

Skorzysta też gmina z tytułu podatków od nieruchomości. Wstępnie strona samorządowa wynegocjowała w rozmowach z RWE 100 tys. zł rocznie od jednego wiatraka. Zatem za sam park Stawiec-Brzózki będzie to 1,9 mln zł rocznie. A gdy będzie już stało 75 wiatraków - 7,5 mln zł. Z rozmów z rolnikami wiemy, że im firma wstępnie proponowała od 12 do 16 tys. zł rocznie z tytułu dzierżawy gruntu pod elektrownię (500-1000 m kw.).
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011 12:00   

http://malbork.naszemiast...21042eb6,1,3,60

Cytat:
RWE chce kupić działkę od gminy Nowy Staw

Niemiecki koncern energetyczny RWE, a dokładnie należąca do niego spółka RWE Renewables Polska, jest coraz bliżej budowy elektrowni wiatrowych w gminie Nowy Staw. Firma wystąpiła do samorządu o sprzedaż działki, która ma posłużyć m.in. jako zaplecze inwestycji.

(...)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 07:57   

Wcale mi się to nie podoba ;/
Skończy się orientacja na wieże.
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group