Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Marek Stokowski
Autor Wiadomość
czasnasen1 

Wysłany: Pon 12 Lut, 2007 21:04   Marek Stokowski

Marek Stokowski

Marek Stokowski (ur. 1957 w Warszawie) – polski poeta i prozaik, kustosz w Muzeum Zamkowym w Malborku. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego studium działań edukacyjnych w muzeach. Od 1983 prowadzi zajęcia i gry edukacyjno-przygodowe w ramach Młodzieżowego Koła Przyjaciół Zamku.
Od lat 80. publikował wiersze i humoreski poetyckie, między innymi w Odrze, Borussii i Poezji, a także na antenie III Programu Polskiego Radia i Radia Bis. W 1996 wydał tomik poezji Dzień nad ciemną rzeką. Dwa lata później, we współpracy z malarzem Mariuszem Stawarskim opublikował tom humoresek poetyckich Sny dla dorosłych i dla dzieci. W 2004 wydał powieść historyczną Błazen, a w 2005 powieść współczesną Samo-loty. Jest też autorem pierwszego dotychczas zbioru legend związanych z zamkiem Malbork noszącym tytuł Legendy i opowieści zamku Malbork.
Ostatnio zmieniony przez czasnasen1 Pon 19 Lut, 2007 21:21, w całości zmieniany 1 raz  

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Lut, 2007 06:19   

Bibliografia - inne tytuły

* Dzień nad ciemną rzeką (wiersze), Norbertinum, Lublin, 1996, ISBN 83-86837-11-X
* Sny dla dorosłych i dla dzieci (humoreski), słowo/obraz terytoria, Gdańsk, 1998, ISBN 83-87316-17-2
* Krzyżacy, ich państwo i zamki (książka edukacyjna), Wydawnictwo Dolnośląskie, Wrocław, 2002, ISBN 83-7023-924-2
* Legendy i opowieści zamku Malbork Exter, Gdańsk, 2002 i 2005, ISBN 83-86029-95-1
* Księga zamków państwa krzyżackiego w Prusach Wena, Włocławek, 2003, ISBN 83-915797-0-1
* Błazen (powieść historyczna), Peregrinus, Gdańsk, 2004, ISBN 83-89752-00-X
* Zamek Malbork - siedziba wielkich mistrzów HotSpot Guide, Hamburg, 2004, ISBN 3-938722-07
* Noc tajemnic (powieść przygodowo-edukacyjna), Exter, Gdańsk, 2005, ISBN 83-86029-92-7
* Samo-loty (powieść współczesna), Jacek Santorski & CO, Warszawa, 2005, ISBN 83-60207-13-5

luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi

Wysłany: Wto 27 Lut, 2007 09:38   

"Samoloty" były czytane w 2006 w PR3.

DunkelWald
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2007 11:54   

Tak się zdażyło, że mam jego ksiażkę, którą "spreparował" wraz z Krzystofem Cieślakiem. Mowa jest o książce/albumie "Księga zamków państwa krzyzackeigo w Prusach". Pozycja ta wydana w bardzo "eleganckiej" formie, zawiera wiele pięknych fotografii, ale na szczególną uwagę zasługuje język, którym jest napisana - niezykle barwny, miejscami epicki, przenoszący czytelnika kilkaset lat w przeszłość. Nie da się też nie wyczuć w nim tęsknoty za tamym czasem i podziwu dla osiągnięć zakonu Teutonów.

ksiega zamkow.jpg
Plik ściągnięto 7253 raz(y) 35,61 KB

Ruda 

Wysłany: Sro 28 Mar, 2007 16:19   Marek Stokowski...

Marek prowadził dla "nas" spotkania historyczne, za czasów ogólniaka..

to były niezapomniane chwile...

ciekawa jestem, czy dalej to organizuje dla młodzieży..

Pozdr
Ruda

rob3rt 

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007 15:36   

organizuje. Wiem bo sam na nie chodziłem ;) Zajęcia były genialne... Zwiedzanie zamku z przewodnikami (stadardowymi) w ciągu tych 2-3h to jest nic. Histori zamku nawet się wtedy nie liźnie... Z p. Stokowskim to co innego :D Nie zapomne filmu w którym nawet zagrałem no moze nie oskarową rolę ale zawsze :D

Ruda 

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007 16:24   

:-)
to bardzo się cieszę, że jest kontynuowana tradycja spotkań..;)

a jeżeli chodzi o film, to też nagrywaliśmy..i nie jeden..
mieliśmy okazję wymiany polsko-niemieckiej..;) i tak możnaby wymieniać;)

więc działo się..działo..;)

Pozdr
Ruda

luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007 22:51   

Chyba dzisiaj był na żywo o 1900 w Trójce.
Niestety słyszałem tylko zapowiedź, i to w strzępach...
Nagrał może ktoś? Jest mp3?

====
Właśnie doczytałem! Wszystko jasne :)

rob3rt 

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007 23:07   

no to ze tak powiem brzydko "dupa blada" ;P

duśka 
Administrator

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007 18:58   

Też miałam okazję chodzić na spotkania koła zamkowego i mimo, że było to dość dawno nadal przy każdej możliwej okazji mile wspominam cotygodniowe czwartkowe wieczorki na zamku :)

Odpowiedz do tematu