Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Mury Starego Miasta
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sro 04 Lip, 2007 07:47   

Azaziz napisał/a:
Nie wiem czy tu nie może wystąpić problem utraty stateczności skarpy, ciekawe czy są stare mury, fundamenty w ziemi za murem i jak to wygląda "geologicznie" czy nie ma dużego parcia gruntu na osiatkowany mur wzdłuż deptaka
Taki problem jest, analogicznie jak to się miało/ma z ścianą zachodnią zamku średniego, ale jak widać na tym przykładzie jak się chce można coś z tym zrobić. I to zapewne łatwiej technologicznie, gdyż można te muru po odpowiednim zabezpieczeniu odkopać, osuszyć wzmocnić betonem, czy czym tam się chce - żadnych budynków.

Labet 
Labet

Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 17:19   

cegieł średniowiecznych niewiąże się betonem...apropo stanu obecnego muru,stan został mocno pogorszony poprzez zastosowanie jednego z najbardziej chłonących wilgoć spoiw-takie którego zakaz jest używać w takich murach,ponieważ niszczą całkowicie mur...dlatego tak mocno posunął się jego stan zniszczenia, te dziury pod szkołą łacińską,ktore powstały w przeciągu dwóch lat,są wynikiem wpuszczenia niekompetętnych roboli ze swoim niszczącym tynkiem w średniowieczne mury...ja nie wiem kto za tym stoi,ale mam ochote tego kogoś zamordowac...zero myślenia,a podstawowym problemem niszczącym nasze mury jest zły system odwodnienia,który sprawia,że te mury pękają i się sypią,ponieważ złe odwodnienie robi koszmarne straty w zabytkach....i chodź naprawienie odwodnienia zamykałoby się w 2 tyś złotych wszyscy stoją z założonymi rękoma i gaworzą sobei o tym na forach czekając aż runą na naszych oczach...

Labet 
Labet

Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 17:24   RATUNEK

aczkolwiek chciałam nie o tym...moim zdaniem trzeba zacząć działać,wybieram się do konserwatora wojewódzkiego w gdańsku,który jest odpowiedzialny za ten stan,a jeśli rozmowa z nim nic nie zdziała ,to zamierzam wysłać dokumentację do warszawy,nie wiem czy to coś pomoże,ale powinno się spróbować...
mam do was przy tym proźbe,gdyby ktokolwiek z rozmówców miał jakieś kwalifikacje lub doświadczenie w odwadnianiu ,lub zabytkach,albo jakąs dokumentacje apropo murów,to niech da znać
pozdrawiam

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 17:31   

Labet napisał/a:
cegieł średniowiecznych niewiąże się betonem
A to nie wiem nie jestem budowlańcem, choć na myśli miałem jakiś rodzaj betonowego fundamentu pod spodem czy ściany oporowej od strony skarpyza murami (pod dzisiejszym chodnikiem ogólnie chodzi o wzmocnienie i ich uratowanie

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 20:13   

Labet napisał/a:
cegieł średniowiecznych niewiąże się betonem

A kto napisało wiązaniu cegieł betonem, proszę nie nadinterpretować

Labet napisał/a:
gaworzą sobei o tym na forach czekając aż runą na naszych oczach

Jakaś aluzja?
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Czw 19 Lip, 2007 20:16, w całości zmieniany 1 raz  

malgos 
Znawca
Depresję leczę wsią...

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Czw 19 Lip, 2007 20:44   

Swoją drogą to pierwszy raz słyszę żeby cegły wiązano betonem :mrgreen: :mrgreen:
Od odwodnień to tu na pewno są i fachowcy :->
Ostatnio zmieniony przez malgos Czw 19 Lip, 2007 20:45, w całości zmieniany 1 raz  

Labet 
Labet

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 14:12   grr

tu nietrzeba fachowców do odwodnien tylko dobrego konserwatora zabytków,bo dzieję się tak z murami poniewaz zaniedbano pierwotny uklad odwodnien...a co do wiązania betonem,prosze uważniej czytac tekst albo siedziec cicho
bo się zaczynam denerwować...

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 16:13   

Labet napisał/a:
prosze uważniej czytac tekst albo siedziec cicho
bo się zaczynam denerwować...

Hmmm... chcesz zdenerwować admina? :mrgreen:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007 12:40   

nie wiem na ile by starczyło ale zawsze coś. jak sie potrafi i ma chęci to sie ma WYKAZ
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Nie 02 Wrz, 2007 12:53, w całości zmieniany 1 raz  

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007 12:51   

Kontrakt poszedł się wietrzyć wraz z burmistrzem Wilkiem, opóźniona procedure przetargowa, nie zdążono na czas i sprawa jest już tylko ciekawostką...
Na nieszczęście dla murów.

Odpowiedz do tematu