Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
KONKURS - oficjalna Maskotka Malborka
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Maj, 2009 17:18   KONKURS - oficjalna Maskotka Malborka

http://www.visitmalbork.p...d=344&Itemid=10

Cytat:
Konkurs
"Zaprojektuj Maskotkę dla Malborka"

Z okazji nadchodzących Dni Malborka, w ramach kampanii "Malbork - Kocham to miasto",
prowadzonej przez Malbork Welcome Center - Centrum Turystyki w Malborku i Urząd
Miasta Malborka ogłaszamy konkurs na projekt graficzny "Oficjalnej Maskotki Malborka".

Pluszowy Zamek? Kosmate, uśmiechnięte wieżyczki, z logo miasta? Czy może średniowieczny
rycerz? ... a może masz inny ciekawy pomysł na przytulankę rodem z Malborka? Swój projekt
możesz narysować na kartce kredkami, farbami, itp. albo wykonać go w programie
graficznym na komputerze. Najważniejsze jest, aby maskotka nawiązywała do tradycji,
kultury czy przyrody Malborka, jego atrakcji, itp. oraz aby miała swoją nazwę. Dołącz do niej
także krótki opis, w którym znajdzie się uzasadnienie Twojego projektu.

W konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek.
Do wygrania cenne nagrody! Informacja o nagrodach wkrótce
na stronie www.visitmalbork.pl

Prace należy przesyłać do siedziby MWC - Centrum Turystyki w Malborku do 10 czerwca
br. Wyniki konkursu ogłosimy podczas Dni Malborka, 12 czerwca na scenie plenerowej na
osiedlu Południe przed koncertem gwiazd. Wygrana maskotka będzie wykorzystywana
jako promocyjny wizerunek miasta przy różnego rodzaju kampaniach reklamowych oraz
na wybranych materiałach promocyjnych.

UWAGA:
Zapoznaj się z regulaminem konkursu, prace muszą być dostarczone w określony sposób,
konieczne jest także dołączenie do nich odpowiednich oświadczeń.
Regulamin konkursu oraz wszelkie inne dokumenty dotyczące konkursu "Zaprojektuj
Maskotkę dla Malborka" dostępne są na stronie: www.visitmalbork.pl
 
 
malborczyk 

Pomógł: 14 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 18:54   

Nie wiem czy konkurs już jest rozstrzygnięty ale ja proponuje aby maskotką miasta był muminek - wzorowany na medialnej osobie znanej ze sprawy masowego grobu :mrgreen:
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:20   

Podobno konkurs rozstrzygnięty :what:
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:21   

konkurs jest rozwiązany.
Maskotką będzie MARIANEK :) rycerzyk
jego imię ponoć pochodzi od dawnej nazwy miasta - Marienburg :D
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:22   

Piękny rycerz Marianek
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:35   

Marianek ma koszulkę, którą w razie potrzeby można ozdabiać odpowiednim logo
w zależności od potrzeb :) ma równiez lsniący hełm i pelerynkę

jakby mu dać rowerek i czarny mundurek... ekhm
przepraszam :oops:

wyróżniono jeszcze 2 inne projekty, zdaje się pajączka-krzyżaka z modeliny
i coś ...
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:36   

Gdyby jeszcze było zdjęcie tej maskotki...
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Wto 16 Cze, 2009 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:38   

jutro wrzucę projekt Marianka, jesli do tej pory ktoś mnie nie ubiegnie :)
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:38   

No skoro miasto uznało, że taka maskotka to rzecz ważna, niech i tak będzie - amen :mrgreen:

Pewnie ktoś się będzie przebierał na impry, może na otwarcie deptaka i rozwarcie mini zamczyska
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 20:44   

A może tak mało zgłoszeń jest dlatego, że pomimo rozstrzygnięcia konkursu oficjalnie na www nie wiadomo co jest nagrodą?
http://www.visitmalbork.p...d=344&Itemid=10

Czy wiadomo? Bo nie widzę
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 11:34   

http://malbork.naszemiast...ia/1013196.html

Cytat:
Marianek będzie promował Malbork

Marianek - takie imię będzie nosiła oficjalna maskotka Malborka. To lalka o rumianych policzkach, z hełmem na głowie i peleryną na plecach, które nawiązują do rycerskiej historii miasta nad Nogatem.
Twórczynią projektu maskotki jest Marta Matyjewicz, która zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Malbork Welcome Center.


- Autorka zaproponowała też sposób pozwalający na dopasowanie wizerunku pluszaka do rozmaitych wydarzeń odbywających się w mieście - mówi Magdalena Marszałkowska, dyrektor MWC. - Na tułowiu maskotki znajduje się biała koszulka, która może mieć różny nadruk, w zależności od okazji czy imprezy. Jeśli chodzi o nazwę maskotki, autorka motywuje ją skojarzeniem z dawną nazwą miasta - Marienburg.

Do konkursu na projekt graficzny wpłynęło łącznie 18 prac. Zwyciężył Marianek, ale wśród wyróżnionych propozycji znalazł się także Wojtuś z Malborka, który jest bocianem ubranym w rycerską zbroję, oraz Pajączek Krzyżaczek, który ma na grzbiecie krzyż i miecz w jednym odnóżu. Być może te projekty zostaną wykorzystane do stworzenia innych gadżetów promujących Malbork.

Marianka czeka natomiast "światowe życie". Jeśli pozwolą na to koszty, w tym roku może już powstać pluszowa wersja zabawki, która będzie "uczestniczyła" w targach promocyjnych, a turyści będą mogli ją kupić w sklepiku MWC i w innych punktach z pamiątkami.

Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki


40_1013196_1_d_3590.jpg
Plik ściągnięto 17215 raz(y) 16,62 KB

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 12:25   

Fajny! :clap:

Ale imię ma źle mi się kojarzące
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 12:29   

Nagrodą był aparat fotograficzny ufundowany przez Foto-Mat ;-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 12:46   

słodki... tylko płaszcz ma w złym kolorze! :hihi:
_________________

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 16:23   

Azaziz napisał/a:
Piękny rycerz Marianek

Mam tylko jedno skojarzenie z pięknym Mariankiem :hahaha:
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 19:59   

argus napisał/a:
z pięknym Mariankiem :hahaha:
Jak wszyscy, ale ten pluszowy sto razy ładniejszy. :mrgreen: Słodki jest!
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 20:22   

argus napisał/a:
Mam tylko jedno skojarzenie z pięknym Mariankiem
Ja dwa... http://www.marienburg.pl/...p?p=45915#45915
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 20:23   

ja tylko to drugie :(
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 20:37   

Maskotka sympatyczna. :-) :ok: Gratulacje dla autorki. :clap:
Czegoś jednak nie rozumiem. Czy nagroda nie jest zbyt skromna w stosunku do ewentualnych przyszłych zysków MWC z komercyjnego wykorzystania wzoru maskotki. Zastosowano haczyk polegający na cyrografie, który często pojawia się w regulaminach różnych konkursów. W tym przypadku uczestnicy musieli podpisać oświadczeniu o wyrażeniu zgody na nieodpłatnie przeniesienie majątkowych praw autorskich na MWC. Co w związku z tym ???
Czy autorka zostanie pozbawiona na zawsze należnych udziałów czy odpowiedniego honorarium ?
Sama na pewno o tym zadecyduje czy wystarczy satysfakcja i nagroda rzeczowa, czy też chciałaby mieć wymierny finansowy udział w komercyjnym sukcesie maskotki.

Oświadczenie choć podpisane nie jest równoznaczne z przeniesieniem tych praw. Art. 41 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie definiuje jaka jest forma przeniesienia praw majątkowych. Tylko umowa podpisana przez obydwie strony - w tym przypadku przez MWC i autorkę. Dopóki umowa nie podpisana, to MWC autorskich praw majątkowych nie posiada. Zanim więc MWC podsunie umowę do podpisania autorka wzoru maskotki powinna uważnie ją przeczytać. Samo oświadczenie o nieodpłatnym przeniesieniu praw nie określa wielu ważnych szczegółów. Nie chce mi się cytować wybranych fragmentów ustawy jak i orzecznictwa w sprawach gdzie autorzy poprzez zawarcie niekorzystnych dla siebie umów lub zastępowaniem właściwych umów jedynie podobnymi oświadczeniami pozbawieni zostali należnych honorariów. Dla zainteresowanych (a w szczególności dla uzdolnionej autorki wzoru maskotki) polecam lekturę ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83 późn. zm.) Szczególnie rozdział 5 od Art.41 do Art. 68.
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 20:44   

Jak znam życie, wszystko co wiąże się z prawami autorskimi w takich sytuacjach, zostało już załatwione przed konkursem, gdyby było inaczej to maskotkę stworzył by jakiś radny lub osoba blisko spokrewniona, nikt nie pozwoli na to, żeby ktoś z zewnątrz czerpał korzyści np. z maskotki, czy logo.
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 21:51   

Milek45 napisał/a:
Jak znam życie, wszystko co wiąże się z prawami autorskimi w takich sytuacjach, zostało już załatwione przed konkursem...


Czyżby ?

MWC do dzisiaj nie ma wielu umów na przeniesienie majątkowych praw autorskich :mrgreen: Ot chociażby dotyczących niektórych elementów w sprzedawanych gadżetach czy wydawnictwach. Poza tym jaki cudem byłoby możliwe zawarcie umowy ze zwycięzcą przed rozstrzygnieciem konkursu :?: :?: :shock:
No chyba... że zwycięzca był już wcześniej znany :what: (w co wątpię)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
gacek 

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 22:16   

Robin Hood napisał/a:
jaki cudem byłoby możliwe zawarcie umowy ze zwycięzcą przed rozstrzygnieciem konkursu :?: :?: :shock:


nie znam się za bardzo na tym... ale czy jest coś w rodzaju: Każdy uczestnik zrzeka się praw do swojej pracy/pomysłu i na piśmie dostarcza do organizatora konkursu? (w ten sposób MWC mogłoby mieć prawa wszystkich uczestników - także zwycięzcy)

Jeśli się mylę to poprawcie.
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 23:02   

gacek napisał/a:
nie znam się za bardzo na tym... ale czy jest coś w rodzaju: Każdy uczestnik zrzeka się praw do swojej pracy/pomysłu i na piśmie dostarcza do organizatora konkursu? (w ten sposób MWC mogłoby mieć prawa wszystkich uczestników - także zwycięzcy)

Jeśli się mylę to poprawcie.


We wspomnianej ustawie nie ma mowy o innych formach przeniesienia majątkowych praw autorskich jak tylko umowa. Nie ma tam mowy o zrzekaniu się czy też formie oświadczeń. Skoro ustawodawca przewidział jedynie przeniesienie tych praw w formie umowy to nie można tego zapisu traktować rozszerzająco i uważać za umowę każdy inny papierek.
Niestety świadomość prawna polskiego społeczeństwa jest jeszcze mała i w wielu przypadkach na tym ludzie tracą. Wykorzystują to na przykład (nagminnie) firmy ubezpieczeniowe pozbawiając osoby poszkodowane należnych odszkodowań z tytułu OC sprawcy wyrządzającego szkodę.

Chyba jednak zbyt daleko daleko odbiegliśmy od zasadniczego tematu ;-)
Wracając więc do naszej maskotki powinna ona jako oficjalna zostać objęta taką samą ochroną jak logo Malborka. Dlaczego więc tych praw miałaby byc pozbawiona autorka zwycięskiego projektu ?
MWC nie może czuć się do końca swobodnie ponieważ autorka będzie ich trzymała w szachu na podstawie art.46 który brzmi: "Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, twórca zachowuje wyłączne prawo zezwalania na
wykonywanie zależnego prawa autorskiego, mimo że w umowie postanowiono o
przeniesieniu całości autorskich praw majątkowych"

Znaczy to ni mniej ni więcej tyle, że bez zgody autorki nikt nie będzie mógł dalej opracowywać jej pomysłu czyli inaczej mówiąc przetwarzać tworząc tak jakby nowe dzieło w postaci nalepki na szybę czy wisiorka do kluczy czy też różnego rodzaju aranżacji i modyfikacji tematycznych.

P.S. Poza tym dziewczyna zanim podpisze umowę może ten wzór objąć zastrzeżeniem zgłaszając w Urz.Pat.
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
Ostatnio zmieniony przez Robin Hood Sro 17 Cze, 2009 23:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
KrzaQ 
Głest


Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 10:42   

gacek napisał/a:
nie znam się za bardzo na tym... ale czy jest coś w rodzaju: Każdy uczestnik zrzeka się praw do swojej pracy/pomysłu i na piśmie dostarcza do organizatora konkursu? (w ten sposób MWC mogłoby mieć prawa wszystkich uczestników - także zwycięzcy)

Jeśli się mylę to poprawcie.


W konkursach w których ja uczestniczyłem (nie było ich wiele ;-) ) organizator wymagał kilku oświadczeń dołączonych do pracy konkursowej. Były między innymi oświadczenia o wyrażeniu zgody na zrzeczenie się autorskich praw majątkowych w przypadku nagrodzenia pracy lub wyróżnienia. Jeśli autor/autorka zwycięskiej pracy odmówi podpisania umowy (jedynego wiążącego strony dokumentu) po prostu zabiera zabawki i idzie do swojej piaskownicy, a organizator wybiera inną spośród uczestniczących w konkursie prac. Oświadczenie składane przez uczestników konkursu nie jest zobowiązujące. Każdy zawsze ma prawo wycofać się z konkursu bez podania przyczyny i nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Robin Hood napisał/a:

Czy autorka zostanie pozbawiona na zawsze należnych udziałów czy odpowiedniego honorarium ?
Sama na pewno o tym zadecyduje czy wystarczy satysfakcja i nagroda rzeczowa, czy też chciałaby mieć wymierny finansowy udział w komercyjnym sukcesie maskotki.


Uczestnicy konkursów startują w nich, by zdobyć nagrody, o których mowa w regulaminie konkursu. W tym konkursie nagrodą był aparat fotograficzny i uczestnicy o tym wiedzieli. Byli świadomi tego, dając dowód swej świadomości podpisując zapewne kolejne oświadczenie o tym, że zapoznali się z regulaminem konkursu i zgadzają się z jego postanowieniami. Nie ma mowy o dodatkowym honorarium, czy samodzielnej decyzji, czy jej ten aparat wystarczy czy nie :)

Ostatnim oświadczeniem jakie się przy takich okazjach składa jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Ciekawi mnie, skąd biorą się takie pytania i troska o panią, która, jak wynika z treści przytoczonego artykułu z Dziennika Bałtyckiego, "zaproponowała też sposób pozwalający na dopasowanie wizerunku pluszaka do rozmaitych wydarzeń odbywających się w mieście ". Myślę, że tam już wszystko jest jasne i klarowne. Pani ma aparat a Malbork ma Marianka :)
_________________
Jestem z Kwidzyna i jest mi z tym dobrze :)
 
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 14:19   

KrzaQ napisał/a:
/... Pani ma aparat a Malbork ma Marianka :)...


... a Marianek nową Panią :hihi:
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 20:04   

Robin Hood napisał/a:
Marianek nową Panią


Będzie mu dobrze w nowym domu
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 20:07   

Jak wiadomo Pan Nadzorca pilnuje porządku na deptaku, to może UM przebierze go za Marianka? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 20:08   

Promocja i przyjazny wygląd i miecz w łapy!!!! :ok:
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 20:15   

MrKłosik napisał/a:
Jak wiadomo Pan Nadzorca pilnuje porządku na deptaku, to może UM przebierze go za Marianka? :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Super pomysł :clap: :ok:
Mają Czesi Żwirka i Muchomorka co to często odwiedzali Wodnika, my zaś będziemy mieli wojowniczego Wodnika Marianka ;-)
.. toż to lepsze niż biały niedźwiedź na Krupówkach ;-)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 19:41   

Z 82-200 Malbork - Lipiec:

Cytat:
Już dzisiaj w sklepiku
Malbork Welcome Center można także zakupić koszulkę
z wizerunkiem sympatycznej malborskiej maskotki
- Marianka.
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group