Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Bateria B6 (Batterie 6 Altmarker Chaussee)
Autor Wiadomość
hege22 

Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 01:31   

Byłem wczoraj na baterii. Stan taki sam jak na zdjęciach kolegi Item. Moje zdjęcia są jeszcze gorsze, bo lał deszcz, co widać niestety na obiektywie. Prace trudno nawet nazwać wycinką, większość krzewów i akacji karczowana koparką. Co grubsze drzewa pocięte na klocki do kominka. Większość materiału pewnie pójdzie do rębaka na zrąbkę, prace prawdopodobnie wstrzymane do mrozów- plac przed schronem i baterią cały zryty przez opony koparki lub ciągnika. Jedyne zniszczenie na razie - lekko splantowany wał baterii na prawym skrzydle przez koparkę - zrobili sobie drogę na górę baterii. Aktualnie zostały trzy choinki, w tym dwie sosny. Chyba najgrubsza poszła pod piłę. Pozycja zachowanej większej sosny jest ok 35m na północ od waypointu Sosny Napoleona zdjętego z mapy niemieckiej.

sosna napoleona.jpg
Plik ściągnięto 2791 raz(y) 86,19 KB

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 13:30   

Dzisiaj rozmawiałem w UG Malbork o zagadnieniu, w najbliższym czasie dojdzie też do spotkania "w tym temacie" z przedstawicielem WKZ oraz nowowybranym Konserwatorem miejskim (przy moim skromnym udziale).

hege22 

Wysłany: Czw 09 Sty, 2014 17:32   

Na spotkaniu mógłby kolega poruszyć też temat IW7 (jeżeli teren fortu też ma prywatnego właściciela), czy sprawy zalewnia szlamem z cukrowni Baterii 4 (nie byłem tam od jakiegoś czasu, więc nie wiem jak tam teraz wygląda).

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sob 11 Sty, 2014 17:12   

By może hasło Malbork, nie tylko zamek stało się może realne kiedyś. Bo póki co jedne ciekawostki zasypuje Polski Cukier, inne są przerabiane na żwir i piasek, a inne cholera wie na co...

hege22 

Wysłany: Czw 03 Kwi, 2014 14:17   

kolekcjoner napisał/a:
w najbliższym czasie dojdzie też do spotkania "w tym temacie" z przedstawicielem WKZ

Co słychać w temacie?
Wczoraj przy okazji wizyty w Malborku chciałem zrobić zdjęcia po oczyszczeniu z wyciętych krzewów, ze zdziwieniem stwierdziłem, że nic się nie zmieniło od 2,5 miesiąca. Zniknęło tylko trochę drewna. Cały czas krzewy leżą na pryzmie, stanowiska dział zasypane wyciętymi krzewami, leży nawet pocięte na klocki drewno z większych drzew.
Rodzi się pytanie za kilkadziesiąt tysięcy, czy właściciel zadbał o pozwolenie na wycinkę - poległo kilkadziesiąt drzew, kilka całkiem dużych.

Schron

Stanowisko artylerii zasypane krzewami

Pryzma krzewów

Pocięte drzewo na klocki

Odziomek drzewa - jako miarka - but ma 30cm długości

DarkVader 
poszukiwacz militarny

Wysłany: Nie 03 Sty, 2016 14:00   

Ostatni post co prawda w 2014, ale myślę, że warto naprostować. Były dodawane zdjęcia z google i w podpisach wystąpił błąd. To NIE okopy a rowy przeciwczołgowe.

Odpowiedz do tematu