Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Tczew - twarzą do Wisły
Autor Wiadomość
Gdańszczanka 
Zwiedzacz


Wysłany: Pon 08 Mar, 2010 13:44   

Czy masz zdjęcia międzywala po drugiej stronie ???
_________________
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 08 Mar, 2010 16:19   

Jedyne zdjęcia jakie mam to z tczewskiego brzegu Wisły

DSCF2256.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 55,61 KB

DSCF2259.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 53,18 KB

DSCF2274.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 47,89 KB

DSCF2279.jpg
Plik ściągnięto 81 raz(y) 47,46 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Gdańszczanka 
Zwiedzacz


Wysłany: Pon 08 Mar, 2010 22:28   

O rany!!! Ale wysoko. Dziękuję ;-)
_________________
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010 00:34   

Na dodatek tczewscy strażacy uratowali dryfującego na krze lisa.
tcz.pl napisał/a:
W ostatnią niedzielę (07.03) strażaków o dryfującym na wiślanej krze lisie poinformowali przechodnie. Zwierzę pływało około 120 m od brzegu. Ratownicy w kombinezonach nurkowych i przy pomocy deski lodowej uwolnili lisa. Zwierzę przekazano weterynarzowi.

Nie udało sie na dzień dzisiejszy uratować uwięzionych na wysepce w okolicach wsi Czatkowy ośmiu saren.
tcz.pl napisał/a:
W okolicy wsi Czatkowy na małej wysepce uwięzionych zostało 8 saren. Ratownicy usiłowali je uwolnić, jednak zwierzęta były tak przestraszone, że działania przerwano. Sarny mają co jeść, zatem z ich uwolnieniem będzie trzeba prawdopodobnie poczekać aż woda opadnie.

Niestety nie mam zdjęć uwięzionych zwierząt, miejmy tylko nadzieje że nic im się nie stanie.
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010 00:48   

Ukazał sie film na YouTube ...co prawda jest to wjazd pociągiem do Tczewa od strony Malborka ukazany okiem maszynisty ale pokazuje jak szeroka jest Wisła
http://www.youtube.com/watch?v=Ka1q2DBR83M
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Wto 09 Mar, 2010 00:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gdańszczanka 
Zwiedzacz


Wysłany: Wto 09 Mar, 2010 22:10   

Robi wrażenie ! Ja byłam w Leszkowach. Też wysoko i dużo Wisły na międzywalu...
_________________
...ze słońcem w kieszeni i chmurą gradową...
...i mściwym toporem krzyżackim....
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 09 Mar, 2010 22:43   

Wisła wylała w Tczewie za osiedlem Czyżykowo w okolicach "małego mostku"
http://www.youtube.com/watch?v=xF9iikBmYF0
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010 10:31   

Odwiedziło nas sympatyczne małe zwierzątko :)
http://www.tcz.pl/index.p...szuje-nad-Wisla

7bd42d322bde247411d95bed3738fb39.jpg
Plik ściągnięto 83 raz(y) 13,46 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Czw 11 Mar, 2010 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010 20:41   

Zniszczony przez krę pomost tczewskiej przystani

DSCF2407.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 76,21 KB

DSCF2421.jpg
Plik ściągnięto 68 raz(y) 81,68 KB

DSCF2408.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 81,27 KB

DSCF2409.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 58,69 KB

DSCF2419.jpg
Plik ściągnięto 76 raz(y) 70,98 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Kumak56 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010 22:04   

zet48 napisał/a:
Zniszczony przez krę pomost

Widać gołym okiem brak wyobrażni i profesjonalizmu. Projektant nie wiedział że Wisła jest żywiołem ?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010 22:17   

Nie mógł (pomost) być pływającym? Przecież taki stan wody na Wiśle nie jest aż tak rzadkim zjawiskiem.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010 22:38   

Pływający pomost został odholowany w bezpieczne zdjęcie. Masz rację taki stan wody nie jest rzadkim zjawiskiem, ale nikt nie przewidział tak dużej kry. Pomost był wzmocniony tylko u podstawy i moim zdaniem został usadzony zbyt nisko.
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 13 Mar, 2010 22:51   

No tak ocieplenie klimatu się zbiesiło i mrozem dało tego roku :hihi:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 24 Sie, 2010 23:07   

Spacerem brzegiem Wisły
Cytat:
Trwają prace związane z tworzeniem ścieżki dydaktycznej nad Wisłą. Właśnie porządkowana jest skarpa w ciągu ulicy Nadbrzeżnej, montowane są również pierwsze elementy małej infrastruktury. Całość ma być gotowa wczesną jesienią. Wtedy też będziemy mogli przyglądać stąd gatunkom ptaków żyjących w okolicach doliny Wisły. Okazuje się jednak, że choć ścieżka nie jest jeszcze gotowa, to już znikają kamyczki, które miały podnieść estetykę otoczenia.

http://www.tcz.pl/index.p...zka-dydaktyczna
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 27 Paź, 2010 23:30   

Stojąc "twarzą do Wisły" zrobiłem takie zdjęcie. :mrgreen:

mosty tczewskie.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 68,82 KB

 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010 18:23   

W "Panoramie Miasta" - bezpłatnym biuletynie informacyjnym samorządu miasta, pojawiła sie rozmowa z prezydentem Tczewa Zenonem Odyą ...zaciekawił mnie tytuł "Tczew powrócił nad Wisłę"
Oto fragment tej rozmowy, którą przeprowadziła Małgorzata Mykowska
Cytat:
- Każdy z dotychczasowych samorządów, a właśnie mija piąta kadencja, starał się zostawić po sobie coś trwałego, zrealizować jakąś dużą inwestycję. Z czym kojarzyć się będzie samorząd 2006-2010?

- Kadencja 2006-2010 to przede wszystkim kontynuacja powrotu Tczewa nad Wisłę. Ten cel postawiliśmy sobie wiele lat temu, jeszcze w latach 90-tych i przez ten cały czas konsekwentnie go realizowaliśmy, ale dopiero teraz efekty tej pracy stały się widoczne dla mieszkańców. Uporządkowane zostało nabrzeże, wzdłuż rzeki powstały trasy spacerowe, ścieżki rowerowe, zagospodarowany został Bulwar Nadwiślański, zbudowaliśmy przystań. Realizowany obecnie projekt rewitalizacji również jest związany z przywróceniem nadwiślańskim terenom ich historycznego znaczenia, powstało Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły, którego działalność także nawiązuje do nadwiślańskich tradycji naszego miasta i regionu. Dzięki realizacji nadwiślańskich inwestycji mieszkańcy mają gdzie wypoczywać, spędzać czas wolny, ale to także obszar atrakcyjny dla turystów m.in. wodnych oraz dla przedsiębiorców. Nadrzeczne tereny coraz bardziej przyciągają inwestorów, deweloperów. Już teraz powstają tam luksusowe mieszkania. Mam nadzieję, że wkrótce nad Wisłą jeszcze bardziej rozwinie się oferta usługowa związana z rekreacją, wypoczynkiem, gastronomią. Miasto stworzyło warunki, teraz czas by inicjatywę przejęli mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Mimo iż Wisła nie należy do najczystszych rzek to cieszy mnie powrót miasta ku jej nurtom.
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010 19:05   

ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA GOTOWA
http://www.tcz.pl/index.p...obszarow-Europy
Cytat:
Gotowa jest już ścieżka dydaktyczna przebiegająca brzegiem Wisły, która ma zachęcić tczewian nie tylko do przebywania na łonie natury, ale także do podglądania tutejszej przyrody. Z okazji zakończenia inwestycji w ub. tygodniu odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Promowanie zrównoważonego rozwoju poprzez wykorzystywanie naturalnych walorów przyrodniczych Tczewa", dzięki któremu nie tylko powstała nowa nadwiślańska infrastruktura, ale w tczewskich szkołach prowadzono również zajęcia z zakresu ekologii.

Od siebie dodam, że nie mam zastrzeżeń do wyglądu ścieżki ...no może jedno, ale to można przeboleć. Myślałem, że do obserwacji ptaków będą potrzebne lornetki z większym powiększeniem niż te które zamontowano ...ale jak się dowiedziałem w tubie lornetki jest jeszcze miejsce aby zamontować dodatkowe soczewki. 8-)

fdeb3957774fcb2c.jpg
Plik ściągnięto 73 raz(y) 104,55 KB

DSCF8686.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 66,85 KB

DSCF8694.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 52,69 KB

DSCF8695.jpg
Plik ściągnięto 65 raz(y) 57,49 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014 14:44   

Ciekawy pomysł

bulwar.JPG
Plik ściągnięto 13017 raz(y) 73,89 KB

2.JPG
Plik ściągnięto 13017 raz(y) 65,76 KB

_________________
Pozdrawiam - camel
Ostatnio zmieniony przez camel Sob 23 Sie, 2014 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016 14:36   

Aktualizacja - sierpień 2016 r.

kłódki.jpg
Plik ściągnięto 10739 raz(y) 88,26 KB

_________________
Pozdrawiam - camel
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group