Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Od tego lata dojedziemy ARRIVĄ do Nowego Dworu Gdańskiego?
Autor Wiadomość
acccid 

Wysłany: Wto 20 Gru, 2011 13:18   

Linka napisał/a:
Działo się, działo... :lol:

1. Zajechali! trzask migawek, entuzjazm tłumu na peronie. Uff, zmieściliśmy się!
2. Bilet wypisali bez opłaty rowerowej :peace:
3. Ruszyliśmy - najpierw trasą znaną, bo do Szymankowa, ale potem w tył zwrot i od Stogów inaczej! Po raz pierwszy od 20 lat - na Nowy Dwór!
4. Po drodze przez głośniki płyną powitania oraz historia i warte obejrzenia zabytki z miejsc, które właśnie mijamy
5. Gonią nas samochody paparazzich! Na każdym przystanku widzimy te same osoby, które nieustannie strzelają foty pociągowi. Się dzieje!
6. Wreszcie Nowy Dwór! Tłumy wysypują się z pociągu i gnają na złamanie karku do wąskotorówki! Kłębowi ludzi przygrywa dostojnie mini-orkiestra dęta. Nie zabrakło Jozina z Bazin!
7. Zanim ruszymy, odsłuchujemy kilku uroczystych mów. VIP-y ze Starostw dostojnie kroczą w kierunku VIP-owskiego wagonu.
8. Jedziemy ciuchcią. Dla niektórych to podróż sentymentalna, bowiem pamiętają (w tym autorka tych słów) dawne czasy, gdy nad morze jeździło się z Kałdowa wąskotorówką. Inni równie świetnie się bawią, jadąc po raz pierwszy w życiu. Oczywiście, ludzie nas nieustannie fotografują. Nawet niemieccy turyści z samochodów.
9. Stegna! Mnóstwo ludzi tutaj właśnie kończy podróż. Ale nie wszyscy! Robimy foty, ludzie przyjaźnie machają!
10. I pojeeechał!


Interesowały by mnie jakiekolwiek materiały z tego dnia (4.07.2009) (zdjęcia, filmy) zwłaszcza z przesiadki w Nowym Dworze. Wiem, że było tam dużo osób z aparatami. Nawet ktoś na barku taszczył kamerę, więc może macie jeszcze jakieś materiały:)

Wiem wiem... odgrzewam zapomniany temat. Ale trochę mi na tym zależy więc był bym wdzięczny :)
Ostatnio zmieniony przez acccid Wto 20 Gru, 2011 13:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 20 Gru, 2011 13:20   

acccid napisał/a:
zwłaszcza z przesiadki w nowym stawie

raczej Nowym Dworze... ;-)
_________________

 
 
acccid 

Wysłany: Wto 20 Gru, 2011 13:23   

poprawiłem :) zmyliło mnie zdjęcie z Nowego Stawu. Czas robi swoje ;)
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto 03 Lip, 2012 15:35   

Nie będzie wakacyjnego połączenia kolejowego Nowy Dwór Gd. - Malbork
_________________
Surge Polonia
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 03 Lip, 2012 21:05   

Dali ciała.
Jedyne pocieszenie to to, że rusza kolej nadzalewowa
_________________
.............................................
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 04 Lip, 2012 07:06   

będzie można się np. do Kadyn wybrać ;-)
_________________

 
 
feyg 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 04 Lip, 2012 09:28   

Niestety starostwo w Nowym Dworze nie uznało za istotne aby wystąpić do Urzędu Marszałkowskiego z wnioskiem o dofinansowanie. Widać mają ważniejsze problemy....
Żeby było jasne - bez wydawania swoich pieniędzy :evil:
Ostatnio zmieniony przez feyg Sro 04 Lip, 2012 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
feyg 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012 13:16   

Pociągi jednak pojadą! Od 12 sierpnia - tylko w niedziele oraz 15 sierpnia. Rozkład jazdy pociągów dodatkowych oraz cennik poniżej:



Ostatnio zmieniony przez feyg Pią 10 Sie, 2012 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 25 Lut, 2015 19:00   

http://www.rynek-kolejowy..._gdanskiego.htm

Cytat:
Pociągi wrócą do Nowego Dworu Gdańskiego?

Być może po rocznej przerwie sezonowe pociągi turystyczne wrócą na linię z Szymankowa do Nowego Dworu Gdańskiego. PKP PLK zapewniają, że trasa nie jest zagrożona likwidacją i że może powrócić na nią ruch pasażerski. Trwają rozmowy na temat uruchomienia tam połączeń wakacyjnych.
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group