Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Od tego lata dojedziemy ARRIVĄ do Nowego Dworu Gdańskiego?
Autor Wiadomość
sybiseck 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 13:38   

:-) Ja nie tylko myślę ale również pragnę aby się to spełniło. Jechałem kiedyś tą trasą wczesną wiosną o świcie, aż do Fromborka. Nigdy więcej nie widziałem tak pięknego wschodu słońca i okolicy. Szkoda, że ten tere jest tak kiepsko zagospodarowany turystycznie a stacje i przystanie popadają w ruinę. W mieniony weekend żeglowałem od Elbląga do Fromborka i z powrotem. Piękności. Pozdrawiam. :ok:
 
 
tczewianin 

Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 15:26   

Linka napisał/a:
tczewianin napisał/a:
To teraz jaka następna trasa do uruchomienia? :-) Elbląg - Tolkmicko - Braniewo? :mrgreen:


O tym samym myślałam! :peace: TAK, TAK, TAK! Arrivo - my tego pragniemy! Piękna trasa nad Zalewem, urocze stacyjki, rybackie wioski i widok wody z pociągu - bezcenne! A u wybranego celu - wędzone węgorze, ognisko, kąpiel w Zalewie :peace: :clap:


Przez chwile zastanawiałem się kto by chciał ryby z jeziora w Zalewie tego koło Dzierzgonia. :lol:

A co do tej trasy - tu to już niestety województwo antykolejowe - warmińsko-mazurskie. Tu się pociągi się nie opłacają. :-/
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Lip, 2009 22:50   

http://www.marienburg.pl/...ighlight=#50075 To są Ci ludzie...
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009 07:49   

Zapomniałem dodać, że chodzi mi o to zdjęcie P1180839.JPG
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Nie 12 Lip, 2009 07:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
feyg 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009 21:58   

W ostatnią sobotę, mimo kiepskiej pogody przesiadało się na wieczorny pociąg stosunkowo sporo podróżnych:

NDG przesiadka 1.jpg
Plik ściągnięto 16740 raz(y) 109,44 KB

NDG przesiadka 2.jpg
Plik ściągnięto 16740 raz(y) 107,71 KB

NDG pociąg 1.jpg
Plik ściągnięto 16740 raz(y) 104,21 KB

NDG pociąg 2.jpg
Dokąd jedzie ten pociąg?
Plik ściągnięto 16740 raz(y) 43,7 KB

 
 
gacek 

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009 23:28   

jak daleko jest wąskotorówka od arrivy w Nowym Dworze Gd. ?
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 05:28   

ok. 50-60 metrów.
 
 
tczewianin 

Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 09:09   

Wg PKP czas przejścia to jedna minuta, więc nie jest źle.
P.S. Spore były opóźnienia czy tym razem się obyło bez?
 
 
piotr_mk 

Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 16:06   

I rzeczywiście czas przejścia to jedna minuta. Opóźnienia 11 lipca nie przekraczały 5 minut. ;-)
 
 
feyg 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 08:01   

Z peronu wygląda to tak:

ndg.jpg
Plik ściągnięto 16652 raz(y) 114,45 KB

 
 
gacek 

Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 20:54   

ahaa.. no to luz... zaciekawiły mnie opisy z pierwszego przejazdu.. gdzie ludzie biegli :idont:
 
 
aszmbk 
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 20:03   

Bilety kupuje się w kasie na dworcu czy w pociągu??
_________________
Witam!
 
 
 
Loki 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 01 Sie, 2009 08:51   

aszmbk napisał/a:
Bilety kupuje się w kasie na dworcu czy w pociągu??


Można w kasie i w pociągu - z tym, że w pociągu doliczą 4 zł.
_________________
To co najprostsze, nie zawsze jest najlepsze, ale to co najlepsze zawsze jest proste.

Heinrich Tessenow.
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sob 01 Sie, 2009 20:12   

Jechałem dwa tygodnie temu. Pani w kasie nawet nie wiedziała o istnieniu takiego pociągu, ale za to u pana konduktora kupiliśmy bez żadnej dopłaty.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
aszmbk 
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wysłany: Sob 01 Sie, 2009 20:15   

Bilety do Sztutowa tylko w pociągu bez żadnych dopłat.
_________________
Witam!
 
 
 
Loki 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 01 Sie, 2009 20:35   

Gubię się już w tym wszystkim... raz doliczają, raz nie... Raz wiedzą o pociągu innym razem nie...
_________________
To co najprostsze, nie zawsze jest najlepsze, ale to co najlepsze zawsze jest proste.

Heinrich Tessenow.
Ostatnio zmieniony przez Loki Sob 01 Sie, 2009 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aszmbk 
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wysłany: Sob 01 Sie, 2009 20:45   

Dzisiaj byłem w Sztutowie. Rano w kasie kasjerka powiedziała, że nie sprzedają biletów na Arrivę do Sztutowa. Bilet kupiłem w pociągu. Cały 16,00PLN tam i powrót, dziecko gratis (bez biletów "zerowych").
_________________
Witam!
Ostatnio zmieniony przez aszmbk Sob 01 Sie, 2009 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sie, 2009 15:00   

Szynobus przez Żuławy pęka w szwach

Sobotnie kursy pociągiem przez Żuławy nad morze cieszą się ogromną popularnością. Po miesiącu spółka Arriva i Pomorskie Towarzystwo Kolei Żelaznych, które wprowadziły tę wakacyjną ofertę kolejową, mogą mówić o sukcesie. Ale książka skarg i zażaleń niezadowolonych podróżnych wcale nie leży nieużywana. Uwag pod adresem przewoźnika nie brakowało po ostatniej sobocie.

- Wsiadłam w Malborku, ale chyba już w Grudziądzu wszystkie miejsca były pozajmowane. Człowiek wisiał na człowieku - mówi mieszkanka Malborka, prosząca o anonimowość.

Wakacyjny pociąg Arrivy kursuje tylko w soboty. Wyjeżdża z Grudziądza o 6.32, zabierając po drodze pasażerów m.in. z Kwidzyna (7.15), Sztumu (7.43), Malborka (8.00). Przed godz. 9 skład dociera do Nowego Dworu Gd., gdzie pasażerowie przesiadają się na kolejkę wąskotorową do Stegny, Sztutowa, Jantara i Mikoszewa. - Przesiadka to horror. Wieczorem znad morza już nie wracałam pociągiem powrotnym Arrivy, tylko autobusem - mówi mieszkanka Malborka.

Paweł Pleśniar z Arrivy i PTMKŻ przyznaje, że komfort pasażerów, szczególnie na trasie Malbork - Nowy Staw - Nowy Dwór Gd. mógł pozostawiać nieco do życzenia.

- Tego dnia do naszego pociągu wsiadło aż 420 osób - mówi Pleśniar. - To rekordowa liczba, od początku wakacji nie było tylu chętnych na przejazd tą linią. Dlatego nie spodziewaliśmy się tak wielu pasażerów. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mieli miejsca siedzące. W przyszłą sobotę podstawimy większy skład z bardziej pojemnymi wagonami, by każdy z pasażerów mógł podróżować w komfortowych warunkach.

Według statystyk, do tej pory kolejowym szlakiem na linii Grudziądz - Mierzeja Wiślana jechało grubo ponad 1000 osób.

- Nasza oferta jest nowa, nie działa może jeszcze perfekcyjnie, ale korygujemy błędy - zaznacza Paweł Pleśniar.

28 zł - tyle kosztuje bilet na linii Grudziądz - Sztutowo - Grudziądz. Trasa liczy 140 km w jedną stronę. Cena biletu jest niska ze względu na dofinansowanie wakacyjnych kursów przez lokalne samorządy, które wsparły tę formę transportu.

1500 osób - tylu pasażerów podróżowało kolejowym szlakiem z Grudziądza na Mierzeję Wiślaną od chwili uruchomienia połączenia. 4 lipca wsiadło 360 pasażerów, 11 lipca - 210, 18 lipca - 350, 25 lipca - 160, a 1 sierpnia z kolei skorzystała rekordowa liczba 420 osób. Żródło: http://nowydworgdanski.na...ia/1032709.html
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Sro 05 Sie, 2009 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotr_mk 

Wysłany: Pią 07 Sie, 2009 11:22   

Jutro 8 sierpnia ma pojechać skład w postaci dwóch jednostek MR/MRD i jednego wagonu piętrowego Bdhpumn. Łącznie daje to 396 miejsc siedzących. To dużo więcej w porównaniu z 264 miejscami, które były dostępne do tej pory.
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 09:17   

OK, tylko czy potem to wszystko wpakuje się do wąskotorówki :lol:
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 09:28   

piotr_mk napisał/a:
Łącznie daje to 396 miejsc siedzących.
spirit napisał/a:
1 sierpnia z kolei skorzystała rekordowa liczba 420 osób.
pszemot napisał/a:
OK, tylko czy potem to wszystko wpakuje się do wąskotorówki :lol:
Chyba...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 16:35   

tak będzie wyglądać wąskotorówka do Stegny w upalne dni - FILMIK
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sob 08 Sie, 2009 21:34   

Było 10 wagoników. Wszyscy spokojnie się pomieścili.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
konread 

Wysłany: Pią 11 Wrz, 2009 12:57   

Jechałem tym połączeniem z Malborka przez Nowy Dwór Gdańsk, do Stegny w ostatni weekend sierpnia, tłumów nie było (z 10 podróżnych w całym pociągu do NDG). Trasą do NDG jedzie się o tyle ciekawie, że pociąg jeździ tylko w soboty i pierwszy raz widziałem, aby tak krowy uciekały na boki, nie przyzwyczajone do kolejowych odgłosów :-D
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Wrz, 2009 13:24   

konread napisał/a:
krowy uciekały na boki, nie przyzwyczajone do kolejowych odgłosów

Jak bizony na Dzikim Zachodzie :-)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 31 Mar, 2010 10:36   

NaszeMiasto.pl
Cytat:
Będzie letnia kolej na plażę w powiecie nowodworskim

Polska Dziennik Bałtycki Tomasz Chudzyński

Dzisiaj 09:18:08 , Aktualizacja dzisiaj 09:37:37
Samorządy Nowego Dworu Gd., Stegny, Sztutowa i powiatu nowodworskiego zgodziły się finansować letnie kursy tzw. pociągu plażowego, łączącego w czasie wakacji miejscowości turystyczne Żuław i Mierzei Wiślanej z miejscowościami na Powiślu.
(...)
- Pomysł się sprawdził - mówi starosta nowodworski Zbigniew Piórkowski. - Nie widzę przeszkód, by to przedsięwzięcie było kontynuowane. Transport koleją turystów może przyczynić się do ograniczenia korków drogowych. Liczę, że odzew ze strony samorządów powiatów malborskiego, kwidzyńskiego i grudziądzkiego będzie również pozytywny.

My też :kciuki:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010 18:45   

Proponowany rozkład jazdy i cennik: klik
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010 08:24   

W tym roku na trasie wąskotorówki będzie jeździł parowóz Px48-1907 :-D

http://wolneforumgdansk.p...p?p=26603#26603
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
piotr_mk 

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010 20:42   

Na stronie Arrivy pojawił się dokładny rozkład i cennik połączeń do Stegny i Sztutowa. Połączenia będą realizowane w każdy weekend lipca i sierpnia 2010.

http://www.arriva.pl/pl/a...do-krynicy.html
http://www.arriva.pl/down...ptmkz_2010..pdf
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 06 Lip, 2010 18:18   

Przejazd Arrivy z "piętrusem" do Malborka.

arriva.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 72,71 KB

_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
Ostatnio zmieniony przez superfan Wto 06 Lip, 2010 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group