Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Mątowy Małe - cmentarz mennonicki
Autor Wiadomość
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 19:10   Mątowy Małe - cmentarz mennonicki

Nie zdążyłem dokleić, ale jeszcze jedna ciekawostka nawet dla mnie, gdzie mieszkałem tam ćwierć wieku.
cytat z http://holland.org.pl/art...t=obiekt&id=417
Cmentarz mennonicki położony na koloniach we wsch. części wsi, przy nieużytkowanej obecnie lokalnej drodze, po jej wsch. części, na parceli obecnie silnie zniekształconej poprzez wybiórkę piasku i samoistne zalesienie. Zachowana fragmentarycznie zieleń obwiednia i aleja lipowa, widocznych kilka nagrobków w tym stela Marii Dyck z 1859 r.

obraz124.jpg
Plik ściągnięto 4624 raz(y) 19,47 KB

Ostatnio zmieniony przez Siostra Irena Sob 18 Maj, 2013 21:28, w całości zmieniany 2 razy  

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 19:20   

Ten mennonicki znajduje się przy drodze z Miłoradza do Piekła, na wschód od niej, około 50 metrów od szosy. Leży na pograniczu gruntów wsi Montowy Małe oraz Pogorzała Wieś. Załączam mapkę.

Pogorzała Wieś mennonicki.jpg
Plik ściągnięto 4057 raz(y) 67,63 KB

_Maja_ 

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 19:57   

Wielkie dzięki za mapkę, sama dziś się zastanawiałam nad możliwą lokalizacją tego cmentarza ze zdjęcia na holland.org, ale nie mogłam znaleźć :ops:
Teraz na pewno zajadę :hihi:

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 20:04   

_Maja_ napisał/a:
tego cmentarza ze zdjęcia na holland.org, ale nie mogłam znaleźć :ops:

Ale to nie jest zdjęcie tego cmentarza - to jest kolejny błąd na tej stronie. Zwróć uwagę Maju,ze najpierw jest informacja o cmentarzu po zachodniej stronie (prawidłowa), a potem po wschodniej - przyz djęciu. A na wschód od Pogorzałej jest Nogat :hahaha: - taka malienkaja oszipka.

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 21:06   

kolekcjoner napisał/a:
A na wschód od Pogorzałej

Dlatego brałem pod uwagę teren między jeziorami, tereny wydobywania piasku :idont:

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 21:11   

kolekcjoner napisał/a:
Ten mennonicki znajduje się przy drodze z Miłoradza do Piekła, na wschód od niej, około 50 metrów od szosy. Leży na pograniczu gruntów wsi Montowy Małe oraz Pogorzała Wieś. Załączam mapkę.

Czy mógłbyś zaznaczyć na mapce, nie mogę załapać :idont:

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 21:21   

Milek45 napisał/a:

Po lewej stronie masz gospodarstwo należące do Kl. Montau, od niego w kierunku północnym prowadzi polna droga do szosy z Miłoradza do Piekła. Tuż przed skrzyżowaniem po wschodniej (prawej stronie tej polnej drogi jest kwadracik otoczony drzewami z krzyżykami - to ten cmentarz.

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009 21:25   

kolekcjoner napisał/a:
Milek45 napisał/a:

Po lewej stronie masz gospodarstwo należące do Kl. Montau, od niego w kierunku północnym prowadzi polna droga do szosy z Miłoradza do Piekła. Tuż przed skrzyżowaniem po wschodniej (prawej stronie tej polnej drogi jest kwadracik otoczony drzewami z krzyżykami - to ten cmentarz.

Już załapałem, dziękuje, :ok:

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Kwi, 2009 14:46   Re: Pogorzała Wieś - cmentarz mennonicki

Szninkiel napisał/a:
Pogorzała Wieś - cmentarz mennonicki

http://holland.org.pl/art...t=obiekt&id=417
Cytat:
Cmentarz mennonicki położony na koloniach we wsch. części wsi, przy nieużytkowanej obecnie lokalnej drodze, po jej wsch. części, na parceli obecnie silnie zniekształconej poprzez wybiórkę piasku i samoistne zalesienie. Zachowana fragmentarycznie zieleń obwiednia i aleja lipowa, widocznych kilka nagrobków w tym stela Marii Dyck z 1859 r.

Ktoś był? Ma zdjęcia?

To był dla mnie dość enigmatyczny cmentarz, ale Kolekcjoner mi wyjaśnił i podał mapkę z położeniem cmentarz i jest w jednych z moich tematów .
Leży na trasie Miłoradz-Piekło.

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009 23:13   

Oto fotki z tego miejsca.

p01.jpg
Plik ściągnięto 4865 raz(y) 99,3 KB

p02.jpg
Plik ściągnięto 4865 raz(y) 92,09 KB

p03.jpg