Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Nogat
Autor Wiadomość
seiko 

Wysłany: Wto 18 Mar, 2014 19:45   

Kilka dni temu czyszczono brzeg Nogatu na wysokości św.Jan kiele szkoła łacińska taką dawną koparką .Czy coś wiadomo o co chodzi ?(podglądałem z okna szkoły).

pszemot 
taurus

Wysłany: Wto 18 Mar, 2014 20:02   

pytasz i masz informacje o koparce nad Nogatem
wystarczy czytać to i owo ;-)

seiko 

Wysłany: Wto 18 Mar, 2014 21:42   

I wszystko jasne jest,będzie jak przed laty tylko woda nie ta sama.

karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga

Wysłany: Sro 19 Mar, 2014 14:41   

Wedle powiedzenia, dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi...

seiko 

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014 20:53   

Piasek świeży ok.ale do rzeki nic nie zepchnięto.Będzie plaża bez kąpieli,bo wystarczy wejść metr lub dwa do wody i ?.,tonie się w mule po kolana.

Larina 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2014 17:06   

Mam wrażenie że cokolwiek w tym mieście się nie zrobi to jest bleeee :evil:

margan1983 
SŁOWACKIEGO

Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 08:22   

Larina napisał/a:
Mam wrażenie że cokolwiek w tym mieście się nie zrobi to jest bleeee :evil:

W weekend miałem wycieczkę rowerową przy Nogacie i powiem, że ta plaża to bardzo fajny pomysł tylko można było zrobić to lepiej... Wielkie fałdy, dużo śmieci, piasek tylko do brzegu a w wodzie muł...
Moim zdaniem wszystko co robi się w tym mieście na odpiernicz powinno być bleee!
Natomiast jestem zachwycony ścieżką, która zaczyna się zaraz za zamkiem, za rzeczką i kończy przy "marinie" przy OSiR. Moim zdaniem sprawa przemyślana ławki pomysłowo ustawione, są parkingi dla rowerów i na samym końcu siłownia (której mam nadzieję nie zniszczą szybko)
Ostatnio zmieniony przez margan1983 Wto 15 Kwi, 2014 08:24, w całości zmieniany 1 raz  

Larina 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 15:29   

Na własne oczy widziałam jak oczyszczali Nogat z mułu na całej szerokości plaży. Możliwe, że nie wyczyścili tego do cna bo latami trwało zamulanie. Jednak jeśli systematycznie będą to oczyszczać to będzie ok. Powinniśmy cieszyć się z kolejnych inwestycji a nie wciąż marudzić.

jar 

Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 20:18   

Brzeg rzeczywiście został oczyszczony z mułu, podwodnych krzaczorów i ton śmieci - na tyle, na ile było to możliwe. Piasek będzie systematycznie grabiony i czyszczony, wiec powinno to wyglądać lepiej z czasem. Istotna sprawa - to nie jest i nie ma być kąpielisko (!) a miejsce do posiedzenia na kocyku :) Co do parkowej ścieżki, to niebawem będzie ciąg dalszy - do "amfiteatru" :) Wprawdzie nieco węższa (bo wiecej konfliktów z drzewami i bliżej wody, ale ta sama nawierzchnia, meble i oświetlenie. Początek prac zapewne w sierpniu :)

Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2014 20:23   

Może się zdenerwujecie na mnie, że wspominam zamierzchłe czasy ( lata 50. ub. .w.) ale: jak pamiętam z dzieciństwa, to na całej długości Nogatu od Wielbarka przynajmniej do Zamku, prawie w każdym miejscu na brzegu można było włożyć rękę do wody, bo nie było jakichś trzcinowisk przy brzegu. Za terenem tzw. plaży wojskowej, (która została zaanektowana przez wojsko i ogrodzona gdy byłam małą dziewczynką) w prawo i w lewo były trawiaste plaże, porośnięte króciutką trawą i stokrotkami. Tam wypoczywały w niedzielne popołudnia całe rodziny. Dziś te miejsca zostały porośnięte trzcinami na kilkanaście metrów od brzegu, który wówczas był bez przeszkód dostępny. Co sprawiło, że Nogat i jego brzegi tak zdziczały?

Odpowiedz do tematu