Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Na piechotę ze Szczecina do Wilna - przez Malbork
Autor Wiadomość
Kuba Terakowski 


Wysłany: Pią 10 Kwi, 2009 08:49   Na piechotę ze Szczecina do Wilna - przez Malbork

MARSZ DO KORZENI

Dnia 1.04.2009 Ryszard Tunkiewicz wyruszył w pieszą wędrówkę ze Szczecina (gdzie mieszka) do Wilna (gdzie sto lat temu urodził się jego ojciec). Dzisiaj ma za sobą ponad 270 km i jest już w Chojnicach.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Malborka do spotkania z Ryszardem Tunkiewiczem i wspólnego pokonania wybranych odcinków tej drogi (kontakt z wędrowcem: 603 435237) oraz do odwiedzania strony http://www.ryszardtunkiewicz.republika.pl - gdzie na bieżąco publikowane są krótkie meldunki z trasy.

Byłbym też wdzięczny za służenie wędrowcowi wszelką niezbędną pomocą oraz za relacje i fotoreportaże ze spotkań.

Według pierwotnej koncepcji trasa Marszu miała prowadzić wzdłuż najkrótszej linii łączącej Szczecin i Wilno, czyli przekraczać Wisłę w Gniewie, omijając Malbork. Wysoki stan wody spowodował jednak zawieszenie kursowania promu i zmusił wędrowca do zmiany planów. Obecnie Ryszard kieruje się na Most Knybawski, a Nogat przekroczy w Malborku.

Pozdrawiam serdecznie!

Kuba Terakowski - opiekun medialny Marszu Do Korzeni
tel. 603 305 401
http://www.ryszardtunkiewicz.republika.pl
 
 
Kuba Terakowski 


Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 18:40   Prośba o pomoc w wyznaczeniu korekty trasy Marszu Do Korzeni

Hej!

Mam do Was prośbę o pomoc w wyznaczeniu optymalnej korekty trasy Marszu Do Korzeni. Rzecz w tym, że z powodu zawieszenia kursowania promu w Gniewie, Ryszard zmuszony jest zejść z zaplanowanej trasy marszu (czyli możliwie prostej linii łączącej Szczecin z Wilnem) i przeprawić się przez Wisłę korzystając z Mostu Knybawskiego. Potem, chciałby optymalną drogą wrócić na trasę Marszu Do Korzeni. Optymalną, to znaczy możliwie krótką (czyli stanowiącą przeciwprostokątną, dla przyprostokątych łączących Most Knybawski, Janowo i Mikołajki Pomorskie), w miarę możliwości asfaltową, lub utwardzoną, lecz niezbyt ruchliwą. Ryszard ma kłopot z wytyczeniem modyfikacji trasy, gdyż dysponuje tylko mapami drogi, którą zaplanował pierwotnie. Zaproponowałem mu korektę, która na mapie wygląda korzystnie, ale chciałbym skonsultować ją z osobami dobrze znającymi te okolice. Może podpowiedzą lepsze rozwiązanie? A może przynajmniej upewnią mnie, że most na Nogacie między Pogorzałą Wsią, a Węgrami rzeczywiście istnieje?

Moja propozycja jest następująca:
Most Knybawski - Kończewice - Bystrze - Miłoradz - Pogorzała Wieś - Węgry - Sztumskie Pole - Sztum - Czernin - Ramzy Małe - Sadłuki - Dąbrowka Pruska - Mikołajki Pomorskie.

Kuba Terakowski - opiekun medialny Marszu Do Korzeni
tel. 603 305 401
http://www.ryszardtunkiewicz.republika.pl
Ostatnio zmieniony przez Kuba Terakowski Pon 13 Kwi, 2009 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 18:50   

Kuba Terakowski napisał/a:
Moja propozycja jest następująca:
Most Knybawski - Kończewice - Bystrze - Miłoradz - Pogorzała Wieś - Węgry - Sztumskie Pole - Sztum - Czernin - Ramzy Małe - Sadłuki - Dąbrowka Pruska - Mikołajki Pomorskie.
Rozumiem, że Ryszard rzek wpław nie zamierza... wobec tego Miłoradz - Piekło - Biała Góra - Sztumskie Pole; powód jest prozaiczny, pomiędzy Malborkiem, a Białą Górą nie ma żadnej przeprawy przez Nogat.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Kuba Terakowski 


Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 19:31   

Feuchtwangen napisał/a:
Pomiędzy Malborkiem, a Białą Górą nie ma żadnej przeprawy przez Nogat.


Dziękuje! A zatem mapa "Google" znowu wprowadza w błąd... Tego właśnie się obawiałem. Droga przez Las Mątowski jest piękna, ale prowadzi w górę Wisły, równolegle do jej biegu, czyli po wspomnianej przeze mnie przyprostokątnej łączącej Most Knybawski z Janowem, a ja szukam dla Ryszarda nieco krótszego wariantu, wiodącego po przeciwprostokątnej... :)

A gdyby Ryszard przeszedł Nogat w Malborku? Czy Twoim (Waszym) zdaniem, najszybciej dojdzie do pierwotnie zaplanowanej trasy (czyli do Cieszymowa) przez Nową Wieś Malborską, Czerwony Dwór, Łabuń, Kalwę, Stary Targ, Nowy Targ, Krasną Łąkę, Balewo i Linki?

Pozdrawiam serdecznie!
Kuba :)
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 19:37   

Propozycja mafii buraczanej: Bystrze - Mątowy Wielkie - Mątowy Małe - Piekło - Biała Góra - Sztumskie Pole. Za Mątowami Małymi ze 2 km drogi żużlowej. W razie deszczu nie radzę iść na Ramzy i Sadłuki. Lepiej Czernin - Górki - Szpitalna Wieś - Cygusy - Kołoząb - Cierpięta - Mikołajki Pomorskie (trasa niezbyt ruchliwa).
_________________
Surge Polonia
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 19:37   

To ostatnie, chyba najlepiej
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Kuba Terakowski 


Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 19:49   

Dziękuję! A Czy Twój - Feuchtwangen - komentarz:
Feuchtwangen napisał/a:
To ostatnie, chyba najlepiej

dotyczył mojej wypowiedzi, czy Squonk?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 19:51   

Kuba Terakowski napisał/a:
Squonk
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 20:02   

Wg mnie, czy to przez Malbork, czy Białą Górę, jest podobny dystans, jednak idąc przez Malbork to od Mostu Knybawskiego po samą Kalwę można nieźle nawdychać się spalin.
_________________
Surge Polonia
 
 
Kuba Terakowski 


Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009 20:27   

Dziękuję!
 
 
Kuba Terakowski 


Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 17:32   

Hej!

Raz jeszcze dziękuję Wam za pomoc. Ryszard skorzystał z Waszej sugestii i poszedł przez Piekło, Białą Górę, Sztum, Górki, Szpitalną Wieś, Cygusy i Kołoząb - co widać na zdjęciach w "Galerii" na stronie Marszu Do Korzeni - http://www.ryszardtunkiewicz.republika.pl

Pozdrawiam.
Kuba Terakowski - opiekun medialny Marszu Do Korzeni
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 18:14   

Kuba Terakowski napisał/a:
Raz jeszcze dziękuję Wam za pomoc. Ryszard skorzystał z Waszej sugestii i poszedł przez Piekło, Białą Górę, Sztum, Górki, Szpitalną Wieś, Cygusy i Kołoząb

Cieszę się, że się przydała :peace:
_________________
Surge Polonia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group