Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
KUKUŁCZE JAJA czy prawo Kaduka ?
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012 23:01   

Bzdury z projektu pokazały się wzmocnione na BIPie jako uchwała, tak do do Wojewody poszło? Tak zostanie opublikowane w Dzienniku Urzędowym?

bip1.png
Plik ściągnięto 3497 raz(y) 25,39 KB

bip2.png
Plik ściągnięto 3497 raz(y) 76,5 KB

antysitwa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lip, 2012 23:09   

Szanowny Panie Robin Hood.
"Wiele inwestycji w mieście lokalizowanych jest na zasadzie podrzucania „kukułczych jaj” niezgodnych z ustaleniami prawa miejscowego jakim są obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego. Nie wiem jaki mechanizm rządzi takimi przypadkami."
"Z rysunku planu wyraźnie widać, że lokalizacja „jurty” jest niezgodna zarówno z rysunkiem planu jak i z jego treścią, którą przytaczam w niezbędnych fragmentach poniżej..."
"W kontekście przedstawionego przykładu bez trudu można rozszyfrować „ściemę” jaką zafundowano ostatnio Malborczykom w uzasadnieniu uchwały...."
"Pytanie podsumowujące: czy Starosta wiedząc, że część inwestycji jest niezgodna z obowiązującym planem miał prawo na to wydać pozwolenie ???"

powiedział pan "a" tylko zastanawiam się po co?
99,5% Malborczyków takich tematów nie zrozumie.
Ściema jeśli już to została zafundowana Radnym Rady Miasta. Ale to osobna bajka dlaczego nie mają odwagi zadawać konkretnych pytań. Wtedy i my mielibyśmy mniej wątpliwości.
Jeśli tym "a" uważa Pan, że komuś "dowalił", że jakiś "organ nadzorczy" to sprawdzi lub że ktoś się będzie czegoś obawiał to jest Pan w błędzie. Nic takiego się nie stanie. Dał Pan tylko czas na "wyprostowanie papierów". Takich spraw nie załatwia się na forum.
Powtarzam pytanie: co Pan chce zdziałać?
By budowano z planami zagospodarowania przestrzennego? - Czy ci którzy ustalają je formalnie mają pojęcie jak wielką mają moc w swoich rękach? Czy widać to po ich zachowaniu?

A do pytania podsumowującego: czy Starosta miał prawo wydać pozwolenie?
Jest Pan pewien że w ogóle jakieś pozwolenie było?
Na tym forum jest dość bardzo inteligentnych i zaangażowanych osób by takie tematy wyjaśnić do samego dna, Pan i StormChaser jesteście jednymi z najlepszych.
Tylko właśnie to pytanie: co Pan chce zdziałać?
Antysitwa

markiz70 
easy rider

Wysłany: Nie 29 Lip, 2012 11:00   

Antysitwa-wydaje mi się że się już czepiasz :shock: Drugi post hamujący krytyczne tematy dotyczące niegospodarności lub niepoprawności zapisów naszych władz. Masz w tym interes aby lobbować burmistrza? :what:

agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc

Wysłany: Nie 29 Lip, 2012 12:34   Idea forum

markiz70 napisał/a:
Antysitwa-wydaje mi się że się już czepiasz :shock: Drugi post hamujący krytyczne tematy dotyczące niegospodarności lub niepoprawności zapisów naszych władz. Masz w tym interes aby lobbować burmistrza? :what:

Myślę że Antysitwa właśnie nie hamuje krytycznych tematów. Jedynie pyta się co można z tym zrobić. Ale tu się troche myli. Forumowicze nie są od tego by to wyjaśniać. Ja na ten przykład nie mam czasu by biegać i wyjaśniać prawidłowości/ nieprawidłowości poruszanych tematów. Majestat prawa i spraw dziejących się w Malborku powinna nadzorować RADA MIASTA. A jaka jest każdy wie. No to może instytucje nadzorujące powinny to sprawdzać? Są takowe? Ze swojego doświadczenia wiem, że władza potrafi "nagiąć prawo" do tego stopnia by uzyskać swój cel. Jednak gdy sprawa trafi do instytucji odpowiednio wyższej, niezależnej od lokalnych aparatczyków i układów, można sprawę wyjaśnić i się po prostu nie dać. Ale to niestety wymaga długiej walki np. w sądach. Ale można.

antysitwa
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 19:43   

markiz70 napisał/a:

Nikogo się nie czepiam - "jesteście jednymi z najlepszych" to czepialstwo :shock: . Oczekuję szczerych odpowiedzi by dodać swoje trzy grosze :mrgreen:
Jak na razie cisza :shock: :shock: :shock:

dix62 
Janek

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012 20:24   

Ciekawe argumenty !

Remis

antysitwa
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Sie, 2012 22:08   

Jeśli nie było żadnej walki to jak może być remis? :shock: Ja jako żółtodziób na tym forum mogę tylko przynieść narzędzia fachowcom :mrgreen:

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Nie 05 Maj, 2013 21:20   

I zdarzył się cud!
http://www.bip.malbork.pl...ent=4067&page=1

Jednak dało radę pokazać załącznik niesamowite.

Przechwytywanie.PNG
Plik ściągnięto 2979 raz(y) 27,98 KB

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 03 Lip, 2015 20:17   

http://www.bip.malbork.pl/pobierz/20152.html
Teren powraca i to wciąż przy kanale Ulgi... Głupota, lenistwo czy jak to nazwać?
Byli, obecni i przyszli burmistrzowie i radni, przypatrzcie się jakie bzdury uchwalacie:
Czerwony - granica obszaru rzekomo przy kanale Ulgi, niebieski opis kanałów

map.jpg
Plik ściągnięto 1770 raz(y) 126,12 KB

Odpowiedz do tematu