Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Tczewianie potrafią...
Autor Wiadomość
szymon 

Wysłany: Pon 16 Mar, 2009 17:48   Tczewianie potrafią...

Cytat:
Tczewscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy usiłowali ukraść latarnię uliczną. Osiemnastoletni Marcin D. i o rok od niego starszy Tadeusz S. wymyślili, że części latarni będą sprzedawać na aukcji internetowej. Teraz za próbę zrealizowania pomysłu godnego gangu Olsena grozi im nawet 5 lat więzienia.

Świadkami nietypowego zdarzenia byli w nocy z 3 na 4 marca policjanci patrolujący ulice Tczewa. Około godz. 23.30 na alei Zwycięstwa zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy ku zdziwieniu funkcjonariuszy, próbowali ukraść... latarnię uliczną.

- Osiemnastoletni Marcin D. i o rok od niego starszy Tadeusz S. odkręcili już śruby mocujące latarnię i położyli ją na chodniku. Na szczęście dla nich, nie zdążyli jeszcze przeciąć wychodzących z ziemi przewodów elektrycznych, w których płynął prąd. - relacjonuje st. asp. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji - Obaj nastolatkowie, którzy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi - każdy z nich miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu - trafili do aresztu. Wczoraj w czasie przesłuchania tłumaczyli, że siedząc wieczorem przy komputerze, wpadli na pomysł, by zdemontować latarnię i jej poszczególne części sprzedawać na aukcji internetowej. Młodzi mieszkańcy Tczewa nie wzięli jednak pod uwagę, że popularne powiedzenie "pod latarnią najciemniej" nie zawsze sprawdza się w życiu.

Teraz za usiłowanie kradzieży wartej 1800 złotych latarni każdemu z nich grozi nawet 5 lat więzienia.

(red)

http://www.tcz.pl/index.p...ji/w/internecie

zet48 
Krzysztof 1987

Wysłany: Sro 29 Kwi, 2009 21:24   Re: Tczewianie potrafią...

Cytat:
Zamiast zapłacić za zakupy, zostawił w sklepie "bombę"

Do zdarzenia doszło dziś rano przed sklepem przy ulicy 1 Maja
Postawione na nogi służby ratownicze i wstrzymany ruch pociągów - taki jest efekt porannego "popisu" klienta tczewskiego sklepu HSI, który zamiast zapłacić za zakupy zostawił zdziwionej ekspedientce torbę z "bombą", której detonacja miała nastąpić za 20 minut.

Do zdarzenia doszło około godziny 10 rano przy ulicy 1 Maja w Tczewie w sklepie Handlowej Spółdzielni Inwalidów. Mężczyzna najpierw dokonał zakupów, po czym stwierdził, że nie zapłaci i na sklepowej ladzie postawił torbę, w której miała być rzekomo bomba.

- Przestraszona ekspedientka wyniosła reklamówkę przed sklep i zawiadomiła służby ratownicze - wyjaśnia Włodzimierz Mroczkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w tczewskim starostwie - Uruchomiono odpowiednie procedury. Wezwano policyjną jednostkę zajmującą się podobnymi zagrożeniami i okazało się, że w reklamówce znajduje się budzik i ładowarka do baterii.

Ekspedientka stwierdziła, że zna klienta, który przyszedł z "bombowym" pakunkiem, bowiem ten dość często odwiedza sklep na Starym Mieście. Funkcjonariuszom powiedziała, że mężczyzna często kupował u niej alkohol. Poszukuje go teraz policja - mężczyzna zostanie najprawdopodobniej obciążony kosztami prowadzonej akcji.
(red)

http://www.tcz.pl/index.p...awil_w_sklepie_

gacek 

Wysłany: Sro 29 Kwi, 2009 22:09   

heh... nie ma to jak 'bombowe' zakupy... u nas zapłacisz kartą.. eee znaczy bombą :bag:

a tak na serio to dziwie się tej kobiecie, że odważyła się przenieść pakunek przed sklep... i druga sprawa, ciekawi mnie jak szybko pojawiła się policja :D w 21 minut?

svistak 

Wysłany: Pon 18 Maj, 2009 23:17   

Gacek, ty sobie z władzy nie żartuj, bo na moście zrobią blokadę i zamiast na dworcu to będziesz musiał na przystani lądować ;-)

gacek 

Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 00:15   

svistak napisał/a:
będziesz musiał na przystani lądować

będzie bliżej... wiesz co mam na myśli :hihi:

svistak 

Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 22:02   

http://www.tcz.pl/index.p...etalowa_bariere

http://www.tcz.pl/index.p...rawcow_wypadkow

Kilka miesięcy temu zaczęłam" łapać na tel." delikwentów. Powstał całkiem pokaźny zbiór fotek pt. "Tczewski konkurs pt. Kto najgłupiej zaparkuje samochód" :-P Jedynie mój chroniczny brak czasu ratuje tych piratów przed denuncjacją. A co?!

Tczewiak 

Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 22:13   

Myślę, że ten wątek jest doskonałym miejscem na publikację takich fotek.
Kto chce może dla własnego bezpieczeństwa zamazywać numery rejestracyjne -
- bardzo łatwo z mysliwego można stać się zwierzyną - takie prawo durne.

svistak 

Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 22:16   

Wiemy, wiemy... może się skuszę... w ramach wprawek z photoshopki ;-)

zet48 
Krzysztof 1987

Wysłany: Czw 21 Maj, 2009 18:21   

svistak napisał/a:
http://www.tcz.pl/index.php?akcja=wiadomosci&art=04a42f01e0052ed&tyt=Satelita_naprowadzil_go_na_metalowa_bariere

svistak, ale ta kolizja nie jest dziełem osoby mieszkającej w Tczewie

svistak 

Wysłany: Czw 21 Maj, 2009 22:09   

Ups! Nie doczytałam. Szybkość mnie czasem wpędza w takie barierki ;-)

Odpowiedz do tematu