Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malbork będzie miał drugi zamek!
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 20:07   

typer82 napisał/a:
Może inaczej niech Ktoś mi wymieni 10 , nie 3 jakieś inwestycje, które są waszym zdaniem pożyteczne dla miasta.

1. Rondo Konopnickiej/Mickiewicza o ile nie pozostanie tylko projektem
2. Remonty ulic... wymieniać chyba nie trzeba
3. Lodowisko
4. Orlik 2012, ul. Kwiatkowskiego
5. Budynki komunalne - gdy powstaną
6. Stacja uzdatniania wody

Wyliczać można długo, a że mamy zastrzeżenia co do kolejności, jakości nie oznacza że wszystko nie... To już nie te czasy by padało gromkie "pomożemy" i oklaski.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 21:08   

typer82 napisał/a:
Przeglądam te forum i nie wierze co niektórzy tu wypisują!! Czy "Wy" jesteście do czegoś pozytywnie nastawieni??


Do tego g**** nie jestem pozytywnie nastawiony, ale świetnie się bawię czytając o tym pomyśle. :hahaha:

Toć to cud będzie!!! :clap:
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 21:27   

Mniejszy zamek,to i bilety tansze-to w ramach wyjscia naprzeciw kryzysowi-turysci zaoszczedza, muzeum na przewodnikach etc,etc,etc :mrgreen:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 22:13   

A ja uważam, że to całkiem niezły pomysł. Czymś trzeba zachęcić turystę żeby spod zamku nie wsiadał do autokaru i nie jechał dalej. Zwiedziłem dosyć sporo w Polsce i za granicą i zawsze korzystałem z okazji żeby zobaczyć coś oryginalnego. Może śmieszny przykład, ale kto będąc w Krakowie ominął smoka wawelskiego?

Nie pamiętam ilu turystów rocznie odwiedza zamek. Jeżeli 100 000, to za 0,24 zł na turystę ściągamy go spod zamku do miasta. Jeżeli przyjdzie co drugi, to za 0,48 zł. Nie ma siły, żeby czegoś nie kupił, nie zjadł. Przy takim przeliczniku, to chyba najbardziej opłacalna inwestycja reklamowa.
_________________
Pozdrawiam - camel
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 22:28   

Pomysl nie jest zly,oby tylko ten obiekcik wygladal jak nalezy,w uzupelnieniu z otoczeniem,byl dozorowany,zadbany i tak dalej..moze nawet lepszy,niz ta replika obrazu za podobna sume w U.M.Marienburga :mrgreen:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
inwestor 

Wysłany: Sro 04 Mar, 2009 22:30   

Czy szlak miniatur zamku nie będzie się znajdował obok Betlejem?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 05 Mar, 2009 08:18   A mi sie wydaje dobrym pomyslem...

.. zrobienie makiety zamku. Jednak nie robilbym makiety samego zamku. Full wypasem byloby zrobienie makiety zamku wraz ze starowka na podstawie starych zdjec i zachowanych materialow.
Moze za xxx lat :) ktos w koncu pomysli zeby w pierony wyslac osiedle XX lecia i na powaznie odbudowac starowke z prawdziwego zdarzenia. Ale tego podejrzewam do emerytury sie nie doczekam :)


Ponizej dwie fotki z Kowar, gdzie znajduja sie makiety roznych obiektow. moze inny format ale fajne.
W Kowarach tych makiet jest troche ... i jakos moga sie utrzymac. Bilety za pochodzenie wsrod miniatur sa wcale nie tanie... ale za 0,5 h mozna dac:) wrazenie jest.

No to mamy kolejne 0,5 h ktore turysta zostanie dluzej w Malborku !!!! HURRAAAA !!!



Umieszcze moze wiecej fotek jak zamażę twarze bo na publikacje swojej facjaty nie dostalem pozwolenstwa :)

Pozdrawiam.


_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Marian Icz 


Wysłany: Czw 05 Mar, 2009 08:40   

W 2007 r. Zamek w Malborku odwiedziło 550 tys. osób, z czego zagraniczni turyści stanowią prawie 30% łącznej liczby zwiedzających.


cytat ze strony http://www.bankier.pl/wia...ki-1788459.html
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 05 Mar, 2009 20:32   

moze tak będzie wyglądała??

makieta.jpg
Plik ściągnięto 27059 raz(y) 77,88 KB

_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
mariquita
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Mar, 2009 21:28   

Azaziz napisał/a:
Makieta zamku? Jest sens robić makietę zabytku w mieście w którym stoi ów zabytek? Za 24 tys. złotych?


zgadzam się w 300%, że sensu nie ma...najmniejszego :-?
jak już niektórzy wpomninali - makieta dawnej starówki - to by była ATRAKCJA, prawdziwa atrakcja dla turystów..cały czas się mówi, że Malbork to zamek i w mieście brak atrakcji. Są fundusze, wykonawca...to oni drugi zamek robią..no ręce opadają :-|
odnoszę wrażenie, że "Ci od pomysłów" wiedzą, że dzwoni, ale ciągle nie wiedzą, w którym kościele... :bag:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Mar, 2009 21:58   

mariquita napisał/a:
.to oni drugi zamek robią..no ręce opadają :-|
odnoszę wrażenie, że "Ci od pomysłów" wiedzą, że dzwoni, ale ciągle nie wiedzą, w którym kościele


Ach ta promocja miasta i jej pomysły :hihi: może wkrótce kolejne zamki będą i centrum miasta z domkiem na kurzej łapce będzie wyglądało jak misz-masz czyiś chorych pomysłów
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 05 Mar, 2009 22:37   Makieta

... starego zamku ma jakis sens. samego zamku to kicha. i gdzie by miala stac? w poblizu zamku? total bezsens... ale juz makieta zamku i starego rynku by robila wrazenie.


Jesli ta wizja ograniczala sie do samego zamku to nie pomysleli za bardzo pomagiery od PR miasta...

Moze z takimi pomyslami to jeszcze by makiete Kauflanda porobic ;) eh.. choc sam zamysl wporzo...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Mar, 2009 22:41   

Ciekawe jak zostanie rozwiązany problem dozoru tego cuda o wymiarach 16 x 8 x 2 m.?
 
 
kopa 
Kopa


Wysłany: Czw 05 Mar, 2009 22:42   

Może panowie w zielonych mundurkach się podejmą :lol:
 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 05 Mar, 2009 23:32   

Marian Icz napisał/a:
W 2007 r. Zamek w Malborku odwiedziło 550 tys. osób, z czego zagraniczni turyści stanowią prawie 30% łącznej liczby zwiedzających.


cytat ze strony http://www.bankier.pl/wia...ki-1788459.html


Z tego wynika, że na jednego turystę rocznie, miasto na promocję-celem ściągnięcia go do centrum -wyda cztery grosze. Tyle to kosztuje ulotka banku reklamującego się na głównych ulicach miast, którą natychmiast wyrzuca się do kosza.
Cztery grosze, to marża sklepu na jednej bułce.Każde pieniądze zostawione w sklepie w jakimś procencie w sposób pośredni trafią do miasta.
Jeśli makieta to zły pomysł, to proszę rzucić jakiś inny, lepszy. To w końcu Nasze Miasto i wszystkim Nam zależy na jego rozwoju.
_________________
Pozdrawiam - camel
 
 
gacek 

Wysłany: Pią 06 Mar, 2009 00:02   

camel napisał/a:
Jeśli makieta to zły pomysł, to proszę rzucić jakiś inny, lepszy. To w końcu Nasze Miasto i wszystkim Nam zależy na jego rozwoju.

To nie jest zły pomysł, jedynie trochę źle pomyślany... zgadzam się z przedmówcami - sam zamek to kiepski pomysł... a co gdyby tak postawić starówkę i zamek? A może udałoby się całe miasto ;) ?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Mar, 2009 00:07   

camel napisał/a:
Jeśli makieta to zły pomysł, to proszę rzucić jakiś inny, lepszy. To w końcu Nasze Miasto i wszystkim Nam zależy na jego rozwoju.


Jeszcze się nie zdarzyło by ktoś skorzystał naszych sugestii nawet wysłanych osobiście emailem, nie żebym był pesymistą. Uwierz mi nie ma z kim rozmawiać.

Opinia jest taka, że jesteśmy bezrobotnymi pijakami, dodatkowo pseudopatriotami chcącymi zaistnieć medialnie. Niestety to nie jest żart ani sarkazm, taki są opinie idące z Placu Słowiańskiego i nie tylko :-D
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 06 Mar, 2009 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pią 06 Mar, 2009 14:32   

Ciekawe:
Cytat:
- bezrobotnymi

Hmm, mam pracę, płacę ZUS i podatki...
Cytat:
- pijakami

Herbaty chyba...
Cytat:
- pseudopatriotami

Czym się różni pseudopatriota od patrioty? I w ogóle wg. jakiej definicji? Patriotami czego?
Cytat:
- chcącymi zaistnieć medialnie

Nie wiem kto, ja się kamer wstydzę poza tym już parę razy w TV byłam, żadne mi dziwo. :hihi:
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 18:03   

Oto on...

IMG_5505.JPG
Plik ściągnięto 13489 raz(y) 119,53 KB

IMG_5504.JPG
Plik ściągnięto 13489 raz(y) 119,76 KB

IMG_5503.JPG
Plik ściągnięto 13489 raz(y) 119,72 KB

IMG_5492.JPG
Plik ściągnięto 13489 raz(y) 117,58 KB

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 18:36   

Gdzieś się błąka pytanie... Co z tą wieżą?
 
 
malborczyk 

Pomógł: 14 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 18:46   

ciekawe jak długo wytrzyma ten model w malborskich realiach? Jak wynika z zdjęć kolumny przyokienne Pałacu Wielkich Mistrzów już powylatywały :-D Coś projektantom nie wyszła wieża :lol:
 
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 18:53   

Siakiś taki niepodobny :-?
_________________
Surge Polonia
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:12   

A gdzie Mater Dei?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:24   Ile kasy na to poszło?

Patrząc na te fotki to myślę że to jest niezła partyzantka :/ Szkoda kasy było na takie wykonanie...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:39   

A można prosić większe detale
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 19:44   

Azaziz napisał/a:
A można prosić większe detale

Takie jedno przybliżenie :-)

detal.jpg
Plik ściągnięto 12794 raz(y) 116,68 KB

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 20:42   

Cytat:
Koszt budowy makiety wraz z jej montażem to ok. 24 tys. zł netto
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 20:48   

Widząc po nakładzie pracy, że trzeba dłubać i sklejać te cegiełki - to 24 tys. netto to pikuś, tylko, że... no właśnie wygląda jak wygląda... póki co moim zdaniem słabo. Pomijam fakt, że zamek nie odzwierciedla wygląda z jakiegokolwiek okresu historycznego.
 
 
Kumak56 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 22:33   

Przypomina mi wyrób czekoladopodobny. Szkoda , pracy dużo a efekt marny.
 
 
gacek 

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 22:57   

Azaziz napisał/a:
A gdzie Mater Dei


spokojnie... zrobi się "mini plakat" ;-)

mam takie same zdanie jak Kumak56... jak czekolada... myślałem że przedstawią cały kompleks... wszystko jak to wyglądało w najlepszym okresie... :roll:
Ostatnio zmieniony przez gacek Wto 16 Cze, 2009 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group