Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malbork będzie miał drugi zamek!
Autor Wiadomość
Loki 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 09:03   

Wasilewski napisał/a:
Ale niektórzy tylko by zrzędzili, i najchętniej podpisali się pod petycją emerytek zakazującą budowania czegokolwiek


Chodzi o to żeby - jeżeli już się coś robi za publiczne pieniądze - robić to porządnie, Kolego Wasilewski. Ubolewam nad tym, ale zawsze znajdą się ludzie, którzy nie mają nigdy żadnych zastrzeżeń, nawet w obliczu ewidentnych niedoróbek.
_________________
To co najprostsze, nie zawsze jest najlepsze, ale to co najlepsze zawsze jest proste.

Heinrich Tessenow.
Ostatnio zmieniony przez Loki Pon 22 Cze, 2009 09:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kopa 
Kopa


Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 11:32   

Loki napisał/a:
Wasilewski napisał/a:
Ale niektórzy tylko by zrzędzili, i najchętniej podpisali się pod petycją emerytek zakazującą budowania czegokolwiek


Chodzi o to żeby - jeżeli już się coś robi za publiczne pieniądze - robić to porządnie, Kolego Wasilewski. Ubolewam nad tym, ale zawsze znajdą się ludzie, którzy nie mają nigdy żadnych zastrzeżeń, nawet w obliczu ewidentnych niedoróbek.


No i znajdą się upierdliwi którym wszystko wydaje się źle zrobione.Ja ubolewan. że są tacy ludzie jak ty przyczepiający się do uszczerbionej jednej płytki w chodniku w który wbudowano ich tysiące.
 
 
Loki 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 11:47   

kopa napisał/a:
No i znajdą się upierdliwi którym wszystko wydaje się źle zrobione.Ja ubolewan. że są tacy ludzie jak ty przyczepiający się do uszczerbionej jednej płytki w chodniku w który wbudowano ich tysiące.


Nie upierdliwi , ale ludzie porządnie wykonujący swoją pracę. To kwestia wymagania tak od siebie jak i od innych - takie już mam podejście. Swoją pracę wykonuję solidnie, bo uważam, że tak trzeba, inżynierze budownictwa. A czasy kiedy robiło się dużo i byle jak dawno się skończyły i czas zmienić mentalność, chociaż z tym będzie wielki problem. Mam nadzieję, że kiedy będziesz coś budować to będziesz to robił starannie. Bo w tej chwili wiedząc kim jesteś i jakie masz podejście to Ja ubolewam nad Tobą. I powiem jeszcze, że dzięki takim "upierdliwym" ludziom jak ja i inni nie zatonęliśmy jeszcze w bagnie chałtury, którą swoim stanowiskiem ewidentnie promujesz. Podaje pod rozwagę. Pozdrawiam.
_________________
To co najprostsze, nie zawsze jest najlepsze, ale to co najlepsze zawsze jest proste.

Heinrich Tessenow.
Ostatnio zmieniony przez Loki Pon 22 Cze, 2009 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 11:54   

kopa napisał/a:
Ja ubolewan. że są tacy ludzie jak ty przyczepiający się do uszczerbionej jednej płytki w chodniku w który wbudowano ich tysiące.
To nasz wspólny dom... Nie dam grosza za popękane płytki we własnym, a ty?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 15:24   

Wszyscy byśmy chcieli, że jak coś jest robione to, żeby to było robione dobrze, starannie, sumienne i żeby ktoś to nadzorował.

Zgadzam się z Lokim
 
 
martynka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 15:28   

Azaziz napisał/a:
Zgadzam się z Lokim


ja też się zgadzam :-)
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 17:31   

Popieram. Lokiego, oczywiście :ok:
_________________
.............................................
 
 
kopa 
Kopa


Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 19:22   

Kolego Loki nie rób ze mnie partacza i nie wyskakuj ze starym systemem, bo ja go nie znam (za młody jestem :-D ).Pozwól, że pod względem zawodowym to ty mnie nie oceiaj bo nie masz podstaw. Ja też swoją pracę wykonuję sumiennie i starannie i nie mam z tym problemu. Co do nadzoru też się zgadzam, bo sam jestem bardzo wymagający co do swojej osoby jak i co do swoich pracowników. Może zostałem źle zrozumiany, ale chodziło mi o to, że "nie od razu Kraków zbudowali". Przykładowo Az narzeka, że w czasie budowy deptaka był syf. Przy robotach ziemnych ciężko utrzymać czystość. Powinni wtedy zamknąć remontowany odcinek i nie wpuszczać nikogo na budowę i wtedy dopiero był by krzyk.
 
 
Loki 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 20:45   

kopa napisał/a:
Kolego Loki nie rób ze mnie partacza


Nie było to moim zamysłem

kopa napisał/a:
Ja też swoją pracę wykonuję sumiennie i starannie


Napawa mnie to optymizmem

kopa napisał/a:
Może zostałem źle zrozumiany


Trzeba było sprecyzować.

Mieszkam tu od niedawna. Cieszą mnie zmiany, jednak martwi organizacja pracy. Być może jestem upierdliwy :mrgreen: , ale to co się tu dzieje dalece odbiega od dzisiejszych standardów. Coś na pewno o tym wiesz. A wszelkie niedoróbki generują z czasem dodatkowe koszty oraz opóźnienia i myślę, że z tego też zdajesz sobie sprawę. Stąd moje stanowisko. Robić to za mało, dopiero robić dobrze mnie satysfakcjonuje. Tyle tytułem konkluzji.
_________________
To co najprostsze, nie zawsze jest najlepsze, ale to co najlepsze zawsze jest proste.

Heinrich Tessenow.
 
 
rybamk 

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 22:00   

Popieram Kope i Wasilewskiego. Jak by nie było forum służy do dyskusji..Dziękuje za uwagę:)
Ostatnio zmieniony przez rybamk Pon 22 Cze, 2009 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Loki 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 22:03   

rybamk napisał/a:
Jak by nie było forum służy do dyskusji.


Nikt tego nigdy nie kwestionował...
_________________
To co najprostsze, nie zawsze jest najlepsze, ale to co najlepsze zawsze jest proste.

Heinrich Tessenow.
 
 
kopa 
Kopa


Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 22:10   

rybamk napisał/a:
Popieram Kope i Wasilewskiego. Jak by nie było forum służy do dyskusji..Dziękuje za uwagę:)


He. Dzięki kolego. Jest nas trzech :peace:
 
 
gacek 

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 23:04   

heh widzę mały konkurs się zrobił w temacie :shock:

a ja nikogo nie popieram :-P

Jestem za zmianami i je popieram. Gdy jest remont (prace budowlane) jestem za minimalizowaniem 'syfu' ale również rozumiem że czasem się po prostu nie da utrzymać porządku (a czasem się nie chce nic z tym zrobić). Gdy coś jest pęknięte (eh te usterki) to uważam, że powinno być to zrobione od razu - póki są ludzie i materiały na miejscu.

Cieszę się że coś się zmienia, jednak martwi mnie, że często za szybko jest podejmowana decyzja i że osoby odpowiedzialne za zmiany w naszym mieście nie chcą słuchać (wg mnie) ciekawych uwag od mieszkańców (bardzo mi się podoba wizja Azaziza o makietach innych zamków z naszego rejonu).

To by było na tyle :-)


ależ się rozpisałem.. po prostu shock ;-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Cze, 2009 04:54   

Konkursy mało ważne gdy administracja ma zawsze rację.

A że część ludzi wychwala tandetę, no cóż...
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 18:23   

Czy ktoś się orientuje czy ten pomnik zostanie w końcu wykończony? Stoi rozbebłany i niszczeje, krzywe wieżyczki, odpadające cegiełki, nikt się tym nie opiekuje.

Czy po otwarciu deptaka i wytrysku jaki miał miejsce, minizamek pójdzie do rozbiórki w związku z faktem iż nie zdążono na pompę urzędową?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 18:44   

A jednak nie mam racji, minizamek jest gotowy i można sobie fotkę zrobić na tle krat - NIEZAPOMNIANE ZDJĘCIE BĘDZIE

http://www.visitmalbork.p...&id=73&Itemid=1

Cytat:
Dodatkowymi atrakcjami w mieście stały się również: miniatura zamku malborskiego w skali 1:30 usytuowana w pobliżu deptaka ? doskonałe miejsce na pamiątkowe zdjęcie, na którym objąć można całą malborską budowlę. Zameczek zbudowany został z ponad miliona miniaturowych cegiełek i zajmuje powierzchnię ponad 50m kw.


Zdjęcia z 20.06.2009 ale dziś przejeżdżałem tam dwa razy - bez zmian, zamek miliona cegieł został porzucony przez mieszkańców

:idont:

minizamek wykonczony 1.jpg
Plik ściągnięto 11597 raz(y) 154,67 KB

minizamek wykonczony 2.jpg
Plik ściągnięto 11597 raz(y) 121,6 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 18:46   

Jakaś powódź podmyła mury :-(
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 11:49   

http://malbork.naszemiast...ia/1016571.html

Cytat:
Makieta malborskiego zamku nową atrakcją centrum miasta

W Malborku stoją już dwa zamki. Pierwsza warownia istnieje od średniowiecza i przyciąga średnio pół miliona turystów rocznie. Druga jest jej 30 razy mniejszą kopią i od niedawna przyciąga wzrok malborczyków oraz gości miasta nad Nogatem. Makieta pokrzyżackiego zamku jest właśnie montowana przy ulicy Piłsudskiego. Ma mieć 11 metrów długości, 7 metrów szerokości i 2,2 metra wysokości.

- Niebawem w tym miejscu miasta zostanie zagospodarowany cały plac, wraz z ławeczkami, oświetleniem, zielenią. Będzie to więc kolejne atrakcyjne miejsce w centrum - mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka.
Pierwsze dni pokazały, że makieta zamku może szybko dorównać oryginałowi pod względem "wojennych zniszczeń". Niestety, nieodpowiedzialne osoby już próbowały uszkodzić rękodzieło. Pozostaje mieć nadzieję, że po zakończeniu prac instalacyjnych i uporządkowaniu terenu makieta zamku, podobnie jak jej pierwowzór, nigdy nie zostanie zdobyta siłą…

Pomniejszona twierdza została wykonana "cegiełka po cegiełce". Jej elementy miały być wypalane w specjalnym piecu, podobnie jak oryginalne. Na wykonanie makiety miasto wydało 24 tys. zł.

Jacek Skrobisz - NaszeMiasto.pl


Niebawem, czyli kiedy...?
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 13:00   

Na słynne Magic Malbork może...
 
 
martynka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 13:19   

Azaziz napisał/a:
Na słynne Magic Malbork może...


dużo czasu nie mają
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 13:22   

martynka napisał/a:
Azaziz napisał/a:
Na słynne Magic Malbork może...


dużo czasu nie mają

na przyszłoroczne może :-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 17:06   

Czy będzie jakieś megaotwarcie tego przybytku?

Wiecie - WŁADZA ściąga prześcieradło z pomnika, błyskają flesze złośliwych wiewiórek, dzieci piszczą, matki mdleją, ojcowie wiwatują, setki gołębi spod prześcieradła lecą ku niebu, tłum płacze, trawa się zieleni, szczęście spływa na nasze barki, petardy, konfetii w stronę fontanny... ups, za daleko poszedłem z wyobraźnią :hihi:

będzie coś takowego? :hahaha:
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 19:51   

Azaziz napisał/a:
Czy będzie jakieś megaotwarcie tego przybytku? [b]Wiecie - WŁADZA ściąga prześcieradło z pomnika, błyskają flesze złośliwych wiewiórek, dzieci piszczą, matki mdleją, ojcowie wiwatują, setki gołębi spod prześcieradła lecą ku niebu, tłum płacze, trawa się zieleni, szczęście spływa na nasze barki, petardy, konfetii w stronę fontanny...


Właśnie doniesiono mi telefonicznie, że wiewiórczy organ prasowy pt. "Upierdliwy Rudzielec" już zaczął starania o akredytację na tej imprezie ;-)

Zastanawiam się jednak, czy zmasowana krytyka tego pomysłu bez próby pokazania bardzej sensownego zagospodarowania tego placyku i wydatkowania kwoty na ulepienie makiety przyniesie zamierzony skutek ?
Uważam, że skoro krytyka dotyczy pomysłów, miejsc ich realizacji i pieniędzy na to przeznaczanych wypadałoby przedstawić alternatywne (to znaczy lepsze) pomysły za tą samą kwotę.

Krytykujący powinni więc ruszyć głową i pokazać, że podstawą ich opinii nie jest jedynie pozostawanie w opozycji do obecnie sprawujących urząd. Faktem co prawda jest, że konstruktywna krytyka nie zawsze pokonuje mur wrogości Burmistrza wobec forum ale ... no właśnie ale ... jest w stanie udowodnić wielu śledzącym malborskie wydarzenia i opinie o nich, że użytkownicy forum to nie jedynie banda oszołomów. :ok:

pozdr. z leśntych ostępów - R.H.

P.S. Ahaaaa... byłbym zapomniał ... mój pomysł na kwotę 25 tysięcy złotych to :

WYDANIE ALBUMU "Stary Malbork" w nakładzie np. 1000 egz. i przeznaczenie dochodu z jego sprzedaży na przykład na ... wydanie tego samego albumu ale już w nakładzie 2000 egz. ;-)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
Ostatnio zmieniony przez Robin Hood Czw 25 Cze, 2009 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Cze, 2009 22:50   

Swego czasu MWC nie miało ok 15-20 tys. na wydanie książki Ryszarda Rząda dotyczącej historii Malborka - cóż...

A alternatywa? Tych pieniędzy już nie ma :-) stoją na Piłsudskiego za ogrodzeniem.

Był pomysł na rozpoczęcie prac nad lapidarium - w piach :mrgreen:
Był pomysł na wykonanie tablic informacyjnych o starych istniejących/nieistniejących budynkach z zdjęciem budynku z okresu świetności - w piach :mrgreen:
Miała być wydana książka o historii Malborka - rękopis gotowy - w piach :mrgreen:
itd. itp.
Może Młody Malbork podchwyci jakieś pomysły ;-) wtedy jest szansa na realizacje, pomysły wychodzące z tego forum z założenia idą do kosza bez jakiejkolwiek analizy.

Teraz trzeba walczyć i to już w gestii burmistrza i jego świty by te 25 tys. co tam stoi nie niszczało jak to ma miejsce teraz. Bo to już marnotrawstwo, a z tego co widziałem to nikt nie dewastował tego zamku jak to się pojawiło w jednym z artykułów, on po prostu jest tak wadliwie ustawiony i posadowiony, gdzie część elementów wisi w powietrzu lub jest krzywo oparta
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 26 Cze, 2009 09:27   

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/14/9290
Cytat:
Na początek mały zamek krzyżacki, potem replika monet
MALBORK. Makieta inspirowana pokrzyżackim oryginałem jest pierwszą z serii atrakcji, które mają pojawić się w centrum miasta. W planie są repliki monet, dawna zabudowa Starego Miasta, a nawet królewska postać.

W najbardziej reprezentacyjnym miejscu przy ul. Piłsudskiego postawiono mały zamek, wzorowany na Zamku Krzyżackim, który jest główną atrakcją turystyczną miasta.
- Niebawem w tym miejscu miasta zostanie zagospodarowany cały plac wraz z ławeczkami, oświetleniem, zielenią, będzie to więc kolejne atrakcyjne miejsce w centrum – uważa burmistrz Andrzej Rychłowski.

Wandale
- Cały czas mamy nadzieję, że wszyscy mieszkańcy i przyjezdni docenią tę atrakcję, niestety już pierwszego dnia po postawieniu makiety pojawiły się próby jej zniszczenia – mówi Rychłowski. - Słyszymy bardzo wiele głosów pozytywnych dotyczących działań w mieście i zdecydowana większość malborczyków szanuje wykonane w ramach inwestycji prace. Niestety, są ci nieliczni, którzy nie tylko nie potrafią dbać o własne otoczenie, ale i próbują je zniszczyć. Wierzę jednak, że w miarę przemian dokonywanych w mieście i ci nieliczni zmienią swoje zachowanie.
Mimo tych doświadczeń władze miasta zamierzają wywiązać się z wcześniejszych zapowiedzi o instalowaniu tego typu obiektów w części turystycznej Malborka. Dowiedzieliśmy się, jakich obiektów możemy spodziewać się w przyszłości.

Będą repliki monet
- Chcemy nawiązać do faktu, że w mieście działała przez długi czas mennica, a Malbork postrzegany był jako miasto dostatnie, zamożne. Chcemy zlecić wykonanie replik kilku monet, które zostaną ustawione w różny sposób na ul. Kościuszki, pełniąc funkcję ozdobną, ale i edukacyjną. Chcemy również nawiązać silnie do czasów polskiej bytności na tych terenach, do wjazdu króla Kazimierza na zamek podczas Wojny Trzynastoletniej i rozpoczęcia tzw. czasów polskich, które na zamku trwały de facto dłużej niż krzyżackie. Zapewne też król Kazimierz znajdzie swoje miejsce w centrum miasta. Chcielibyśmy również, aby kolejnym elementem wzbogacającym centrum miasta była makieta Starego Miasta, które przed laty utraciliśmy – wylicza Andrzej Rychłowski.



24 tys. zł
Tyle kosztowała makieta zamku, który stanął na skwerze przy ul. Piłsudskiego.


Autor: (AMS) Źródło: Gazeta Malborska
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
domber
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Cze, 2009 10:20   

Feuchtwangen napisał/a:
wzorowany na Zamku Krzyżackim

i to tłumaczy wszystko nie makieta nie miniatura więc skala i proporcje oraz szczegóły nie istotne :-) dobre wyjście z krytyki :peace:
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Pią 26 Cze, 2009 10:22   

[quote="Robin Hood"]
Azaziz napisał/a:
(...)

P.S. Ahaaaa... byłbym zapomniał ... mój pomysł na kwotę 25 tysięcy złotych to :

WYDANIE ALBUMU "Stary Malbork" w nakładzie np. 1000 egz. i przeznaczenie dochodu z jego sprzedaży na przykład na ... wydanie tego samego albumu ale już w nakładzie 2000 egz. ;-)



Jakiś czas temu wydano książkę "Malbork na starych pocztówkach", kilka lat temu ukazały się trzy książki W.Jedlińskiego zawierające bogaty materiał ilustracyjny przedwojennego Malborka (dotowane chyba przez UM co ze względu na ich poziom merytoryczny co najmniej było niedopatrzeniem) - wszystkie te pozycje latami zalegały półki w księgarni, a "klasykę" tematu czyli katalog wystawy Miasto przy zamku 1845 - 1945 można było kupić bez problemu 10 lat po wystawie.

Żeby było jasne - sam chętnie bym kupił książkę o starym malborku - ale 3 chętnych to niezbyt przekonujące uzasadnienie dla wydania kolejnej książki poruszającej ten sam temat ;-) .


PS.
Azaziz miał pomysł żeby zrobić serię minatur zamków krzyżacki - już sobie wyobrażam larum jakie by się wówczas podniosło z powodu zapewne znacznie większych wydatków ;-) .
 
 
szymon 


Wysłany: Pią 26 Cze, 2009 13:02   

Jak patrzę na tą naszą miniaturkę przypomina mi się piosenka Lady Pank "Zamki na piasku" :hihi: :hihi:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Cze, 2009 16:54   

zapała napisał/a:
Azaziz miał pomysł żeby zrobić serię minatur zamków krzyżacki - już sobie wyobrażam larum jakie by się wówczas podniosło z powodu zapewne znacznie większych wydatków


Etam, to nie mój pomysł, to już podobno świtało wyżej.

A co do książki, no cóż, względy polityczne w tym mieście zaważyły o jej niewydaniu, nie ma co budować filozofii o jej sprzedaży.

Feuchtwangen napisał/a:
Słyszymy bardzo wiele głosów pozytywnych dotyczących działań w mieście i zdecydowana większość malborczyków szanuje wykonane w ramach inwestycji prace. Niestety, są ci nieliczni, którzy nie tylko nie potrafią dbać o własne otoczenie, ale i próbują je zniszczyć. Wierzę jednak, że w miarę przemian dokonywanych w mieście i ci nieliczni zmienią swoje zachowanie.


Ale kto? gdzie? niszczył? Powiadomiono Policję, Straż Miejską? Jeżeli jest podejrzenie popełnienia przestępstwa Panie Burmsitrzu a o tym Pan mówi to proszę działać i łapać wandali, czy tam gdzieś nie ma monitoringu? To przy więzieniu przecież.
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Pią 26 Cze, 2009 19:56   

[quote="Azaziz"]
zapała napisał/a:
Azaziz miał pomysł żeby zrobić serię minatur zamków krzyżacki - już sobie wyobrażam larum jakie by się wówczas podniosło z powodu zapewne znacznie większych wydatków


Etam, to nie mój pomysł, to już podobno świtało wyżej.

A co do książki, no cóż, względy polityczne w tym mieście zaważyły o jej niewydaniu, nie ma co budować filozofii o jej sprzedaży.

Względy polityczne ... :roll: , cóż - wystarczy znaleźc innego wydawcę (nie musi byc nim Miasto), jeśli uzna że książka jest interesująca i znajdzie nabywców, to pewnie ją wyda - ot i cała filozofia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group