Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Krastudy - dwór
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Lut, 2009 17:24   Krastudy - dwór

Krastudy - dwór

Piękny, stoi na wzgórzu... pozostałości parku... wypalony... pozostawiony pusty...

krastudy 1.jpg
Plik ściągnięto 22535 raz(y) 129,14 KB

krastudy 2.jpg
Plik ściągnięto 22535 raz(y) 134,42 KB

krastudy 3.jpg
Plik ściągnięto 22535 raz(y) 149,88 KB

krastudy 4.jpg
Plik ściągnięto 22535 raz(y) 129,68 KB

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Lut, 2009 17:36   

Mapka i park obecnie

krastudy.jpg
Plik ściągnięto 22521 raz(y) 58,36 KB

krastudy park.jpg
Plik ściągnięto 22521 raz(y) 187,73 KB

 
 
cantrell 
Kate:)

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 10:39   zdjecia?????????????????

są gdzieś jeszcze inne zdjęcia tego pałacyku???????????coś więcej wiadomo ?ma to wlaściciela?
Ostatnio zmieniony przez Wto 27 Paź, 2009 16:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 11:10   

Podobno jest kilku właścicieli , ale musiałabyś miejscowych popytać.
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 12:04   

Właścicieli jest kilku i ze tego co mi jeden z nich mówił sądzą się ze sobą. Chyba sprawy spadkowe.
 
 
 
cantrell 
Kate:)

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 13:47   

kilku właścicieli????nieźle :-) przecież tam się chyba mieszkać nieda z tego co widać na zdjęciach.
Ostatnio zmieniony przez Wto 27 Paź, 2009 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cantrell 
Kate:)

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 13:48   

jeszcze tam nie byłam duża miejscowość?
Ostatnio zmieniony przez Wto 27 Paź, 2009 16:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 14:27   

cantrell napisał/a:
kilku właścicieli????nieźle :-) przeciez tam sie chyba mieszkac nieda z tego co widac na zdjęciach.


Może jaśniej ci napiszę - spadkobierców (?).

Cantrell to , że tam się nie da mieszkać to nie znaczy, że nie może być kilku właścicieli ;-)
Jak kilka osób jest właścicielami fabryki rajstop to nie znaczy, że muszą tam mieszkać :hihi:
 
 
 
cantrell 
Kate:)

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 14:35   

może i tak,ale ciekawi mnie to bardzo i wręcz zadziwia,niby tylu włascicieli(spadkobierców)a doprowadzili do takiej ruiny taki piękny dworek,takim ludziom za darmo tego bym nie oddała,pewnie zasiedlili się tam po wojnie czy coś i tak tam zostali jak w większosci dworków się działo,można powiedzieć ,,łatwo im przyszło i łatwo poszło,,
Ostatnio zmieniony przez Wto 27 Paź, 2009 16:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
meickel 

Pomógł: 5 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 14:57   

Pięknie dziękuję "kontu usuniętemu" za informację o tym miejscu. Moje zdjęcia tutaj:
http://www.dzebrowska.use....html#krastuden
_________________
Ślady zaginionej cywilizacji: http://www.closeddoor.eu
 
 
cantrell 
Kate:)

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 15:51   

a może ma ktoś zdjęcia tego dworku jak on przedtem wyglądał????
Ostatnio zmieniony przez Wto 27 Paź, 2009 16:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
cantrell 
Kate:)

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 15:52   

albo fotomontaż?

[ Komentarz dodany przez: Milek: Wto 27 Paź, 2009 16:09 ]
Można korzystać z funkcji edytuj do kilku min po wysłaniu postu.
Ostatnio zmieniony przez Wto 27 Paź, 2009 16:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 16:32   

cantrell napisał/a:
może i tak,ale ciekawi mnie to bardzo i wręcz zadziwia,niby tylu włascicieli(spadkobierców)a doprowadzili do takiej ruiny taki piękny dworek,takim ludziom za darmo tego bym nie oddała,pewnie zasiedlili się tam po wojnie czy coś i tak tam zostali jak w większosci dworków się działo,można powiedzieć ,,łatwo im przyszło i łatwo poszło,,

Takich dworków jest tysiące w Polsce, które można kupić, więc darmo nie są, a po wojnie jak zasiedlano to czym mieli zapłacić i dopóki ktoś mieszkał to dworki mogły funkcjonować. Niestety w obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej kraju dworki i inne zabytki będą padać jak muchy, państwo nie wyremontuje, obywatel nie kupi itd.
 
 
duch 

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 17:37   

[/b] Mytoon i Kuglow jesteście nieźle zorientowani...tak to ze mną rozmawialiście-przybliżę tamten dzień
jadę sobie z małżonką,spoglądam na dworek i z 200 metrów widzę że jakiś i...ta stoi na ledwie trzymającym się kupy kominie i bawi się w szybującego ptaka.dojeżdżam do budynku,podchodzę bliżej szlak mnie trafia,krzyczę a z budynku jak mrówki oknami i czym tylko się da wychodzi zgraja mam nadzieję że tylko pijanych nastolatków...
sprawa spadkowa toczy się w sądzie,mam nadzieję ze do wiosny będę mógł ruszyć z odbudową o ile do tej pory przez bezmyślność takich osób reszta nie ulegnie zniszczeniu..
Prosiłem żebyście tam nie przychodzili,jak widzę na darmo bo niedługo później urządzacie sobie tam wiec,gril koniuszych.Do chwili zakończenia postępowania nie możemy tam palcem ruszyć dlatego jeszcze raz was proszę byście nie przykładali rąk do niszczenia tak pięknych zabytków,jeśli chcecie być pomocni w utrzymaniu dóbr kulturalnych wytrzymajcie kilka miesięcy,nie jestem potworem,będziecie mogli tam zajeżdżać kiedy będziecie chcieli,ale dopiero wtedy gdy będzie pewność że budynek się nie zawali.
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 17:46   

duch napisał/a:
do tej pory przez bezmyślność takich osób reszta nie ulegnie zniszczeniu..
Prosiłem żebyście tam nie przychodzili,jak widzę na darmo bo niedługo później urządzacie sobie tam wiec,gril koniuszych.Do chwili zakończenia postępowania nie możemy tam palcem ruszyć dlatego jeszcze raz was proszę byście nie przykładali rąk do niszczenia tak pięknych zabytków
Chyba coś Ci się pomyliło , osobiście w tym pałacu byłem tylko raz. Odnośnie niszczenia zabytków to też trafiłeś jak kulą w płot. No , ale cóż , jeżeli chcesz mierzyć wszystkich swoją miarą to Twoja sprawa. Tyle z mojej strony w temacie.
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 18:06   

duch napisał/a:
Mytoon i Kuglow jesteście nieźle zorientowani...tak to ze mną rozmawialiście-przybliżę tamten dzień
jadę sobie z małżonką,spoglądam na dworek i z 200 metrów widzę że jakiś i...ta stoi na ledwie trzymającym się kupy kominie i bawi się w szybującego ptaka.dojeżdżam do budynku,podchodzę bliżej szlak mnie trafia,krzyczę a z budynku jak mrówki oknami i czym tylko się da wychodzi zgraja mam nadzieję że tylko pijanych nastolatków...


Duch nieładnie jest posądzać kogoś o niecne uczynki.
Piliśmy tylko alkohol, przechodziliśmy koło dworku i kilka osób chciało go wewnątrz zobaczyć. Faktem jest, że niektórych heroizm po alkoholu wzrasta, dlatego sam osobiście wyganiałem niektórych bo budynek był w o wiele gorszym stanie niż w marcu kiedy byłem go fotografować.
Poza tym nie przesadzaj z tym szybującym ptakiem, nikt na ostatnie piętro nie wszedł i na komin nie wchodził.
Kuglowa tam nie było.

Tak jak ci mówiłem, jeśli nie ogrodzenie to choć tablica "Teren prywatny", "Budynek grozi zawaleniem" ostudzi co niektórych przed wejściem do środka. Na pewno bardziej odstraszy wejście kogoś na ten teren niż to, że coś może się zawalić, a właściciele jednocześnie unikną odpowiedzialności jeśli coś się komuś stanie. I to jest szczera rada bo wiem, że mając w posiadaniu taką nieruchomość niełatwo ją odnowić i utrzymać, a jeszcze łatwiej jest przez nią nabawić się kłopotów.

duch napisał/a:

sprawa spadkowa toczy się w sądzie,mam nadzieję ze do wiosny będę mógł ruszyć z odbudową o ile do tej pory przez bezmyślność takich osób reszta nie ulegnie zniszczeniu..

Życzę sukcesów w odbudowie, bo odnowiony dworek byłby piękny.
Ostudź jednak trochę emocje bo nikt z nas tam nic nie niszczył, weszliśmy, obejrzeliśmy i wyszliśmy.

duch napisał/a:

Prosiłem żebyście tam nie przychodzili,jak widzę na darmo bo niedługo później urządzacie sobie tam wiec,gril koniuszych.


Jeśli już to koniarzy. Mi osobiście nic nie wiadomo, aby ktokolwiek z moich znajomych urządzał tam grilla. Być może ktoś ze wsi kogoś widział i coś powiedział. Gwarantuję ci, że ci "małolaci" wzięli sobie do serca fakt, że właściciel nie życzy sobie latania po ruinie i nie sądzę, aby ktoś pchał się tam ponownie na siłę, na dodatek z grillem. ;-)

duch napisał/a:
nie jestem potworem

Ja osobiście tak nie twierdzę. Moi znajomi też nie. Jesteśmy pozytywnie zakręconymi ludźmi, których połączyła pasja do koni i Krastudy.
Może kiedyś poznamy się w innych okolicznościach, a wtedy zapewne zmienisz o nas zdanie. :piwo:
Pozdrawiam :ok:
 
 
 
duch 

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 19:13   

właśnie fakt że koleś stał na kominie zwrócił naszą uwagę,dlatego szlak mnie trafił i trochę niepotrzebnie wybuchłem łamaną polszczyzną-kominiarz trzymał w ręce telefon także na pewno nagrał niezłe ujęcia.w ramach rehabilitacji coś do roboty się znajdzie :mrgreen:
oki puścimy potyczki w niepamięć :piwo:
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 19:34   

Ok, nie sprzeczam się, ale z tego co pamiętam to pogoniłem chętnych do wejścia po schodach bo naprawdę coś by mogło się stać.
Tak jak napisałem ci na PW służymy pomocą. Być może się kiedyś przyda :piwo:

Duch może opiszesz nam co się działo z tym domem przez ostatnie lata. Ja sam jestem ciekawy.
Z tego co zauważyłem to ze starych elementów wyposażenia zachowały się jedynie drzwi wejściowe i jedna ścianka działowa w okolicy klatki schodowej. Dużo tam pamiątek po PRL-u. Jakbyś znalazł czas to napisz co nieco ;-)
 
 
 
duch 

Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 20:49   

ścianki działowej dawno nie ma,weranda obniżona,połowa budynku wraz z drewnianą oranżerią rozebrana (władza ludowa przekazała budynek z odgórną decyzją rozbioru połowy pałacyku,gdzie wcześniej odbywały się dyskoteki) na pierwszej stronie postu widać potężną lipę u stup której znajduje się zachowana ceglana lodownia,w której zimą gromadzono lód by korzystać z niego przez okrągły rok(lipa dawała cień,podwójne drzwi były termiczną śluzą).
po drugiej stronie kamiennej drogi była potężna obora,spalona przez sowietów gdy przybyli na te tereny i potężny ceglany,piękny spichlerz rozebrany dla cegieł....więcej szczegółów poniekąd tragicznych może kiedyś przy okazji...
Kuglow przepraszam za bezpodstawne oskarzenie
Ostatnio zmieniony przez duch Wto 27 Paź, 2009 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 21:26   

duch napisał/a:
Kuglow przepraszam za bezpodstawne oskarzenie
Nie ma sprawy. Pozdrawiam!! :ok: :piwo:
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 21:49   

W marcu z kolegą Falkiem i Szumkiem z forum byliśmy w okolicy i widząc dworek postanowiliśmy go zwiedzić.
Jak już pisałem schody wtedy były w stabilne dlatego zrobiliśmy trochę fotek dla potomnych. ;-)

W załączeniu fotka ścianki, która była za PRLu chyba przykryta jakąś płytą.
Zachowały się długie wewnętrzne okiennice.

DSCF3600.JPG
Plik ściągnięto 130 raz(y) 77,55 KB

DSCF3620.JPG
Plik ściągnięto 128 raz(y) 102,26 KB

DSCF3637.JPG
Plik ściągnięto 124 raz(y) 82,02 KB

 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2009 21:52   

I dworek z zewnątrz. Kiedy fociliśmy była paskudna pogoda więc wyszło trochę ponuro :-|

Pisałeś o drewnianej oranżerii. Zastanawialiśmy się robiąc fotki co było dobudowane.

DSCF3648.JPG
Plik ściągnięto 119 raz(y) 146,84 KB

DSCF3583.JPG
Plik ściągnięto 126 raz(y) 48,33 KB

DSCF3582.JPG
Plik ściągnięto 127 raz(y) 76,25 KB

 
 
 
duch 

Wysłany: Sro 28 Paź, 2009 15:45   

dobudowane nic nie było oprócz schodów do obniżonej werandy,która była wypustem jednej strony budynku,z piwnicy właśnie do niej wychodziły drewniane kręcone schody,nad werandą widać otwory z których wydarto podpory dachu lekko spadzistego dachu,okna zostały pomniejszone w kilku miejscach,brak prawego skrzydła które było nijako lustrzanym odbiciem lewego,różniło się tylko zakończeniem budynku(wypust,drewniana oranżeria z wejściem do budynku) to co wiem to opowiadania tubylców,sami próbujemy jak najwięcej się dowiedzieć by w przyszłości odbudować pałacyk w oryginale.nie wiem czy dożyje takiej chwili,czy wystarczy nam sił ale wiem że zrobimy wszystko co w naszej mocy by tego dokonać.
 
 
cantrell 
Kate:)

Wysłany: Sro 18 Lis, 2009 12:37   

hej chciałabym zapytać,czy ktoś z Was widział kiedyś kolwiek podobny ,albo taki sam dworek???jesli tak to gdzie on się znajduje?
Ostatnio zmieniony przez cantrell Sro 18 Lis, 2009 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
duch 

Wysłany: Pią 19 Mar, 2010 18:49   

koniec spraw sądowych staliśmy sie wraz z żoną jedynymi właścicielami dworku i przylegającej do niego ziemi pozostały nam jeszcze rozgrywki z inspektorem budownictwa od którego zależy czy dworek bedzie mógł zostać przywrócony dawnej świetności pozdrawiamy :czytaj: propo tablic i zabezpieczenia budynku poczyniliśmy pewne postępy :kciuki:
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010 19:41   

:clap: :clap: :clap: duchu

Oby się udało przywrócić dworek do dawnej świetności. Droga daleka, ale na pewno warto ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sob 20 Mar, 2010 00:39   

Będziemy trzymać kciuki duchu!!!! :kciuki: :clap: :ok:
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Sob 20 Mar, 2010 00:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adels 


Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010 20:12   

Czekamy z niecierpliwością na to cudo;) Pozdrawiam!
_________________
Zawsze i wszędzie w obłędzie.
 
 
 
Ichu 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010 20:57   

No to macie zajęcie na najbliższych parę lat... ;) Ale za to jakie! Z pewnością odkryjecie po drodze wiele ciekawych rzeczy. Życzę powodzenia!
 
 
emilus03 

Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 18:56   

Gratulacje! Trzymam kciuki! Czekam z niecierpliwością na nowe zdjęcia! Pozdrawiam!
_________________
Obywatel świata
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group