Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
OSIR - Malborski sen o Euro 2012 - modernizacja stadionu
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:20   

Proszę się zapoznać z ostatnim numerem GM - duśka, napioo - będziecie wtedy w temacie stadionu/boiska
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:22   

Chętnie zabrałbym głos w dyskusji, ale mam słabe kompetencje...

Niech mnie ktoś z wyrażających opinie oświeci, jakie są wymogi UEFA dotyczące "boisk treningowych"?
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:23   

ale skoro jest możliwość to dlaczego nie pobudować jednego przyzwoitego stadionu zapewne lokalna drużyna nie dotrze do 1 ligi a drużyny ekstraklasy mają gdzie trenować,czyli boisko treningowe o standardsach UEFA będzie swieciło pustkami. Stadiion może służyć na różne imprezy nie tylko sportowe. Skoro mamy 5 boisk to na jednympobudować stadion nawet na 10 tys. a na drugim zaplecze treningowe noclegowe itp
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:24   

Jeśli chodzi o murawę takie same jak stadionu ale odpadają trybuny, toalety krzesełka, drogi ewakuacji, centrum prasowe itd. itp ta otoczka to potrafi pociągnąć 90% kosztu, na boisku ma być równo, ma rosnąć trawa, ma mieć określone wymiary, nie ma być podmokłe + szatnie dla zawadników i tyle
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Ankh 


Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:24   

luanda napisał/a:
Chętnie zabrałbym głos w dyskusji, ale mam słabe kompetencje...

Niech mnie ktoś z wyrażających opinie oświeci, jakie są wymogi UEFA dotyczące "boisk treningowych"?


prosze bardzo :-)

http://www.msport.gov.pl/content.php?id=990
_________________
Nie pytaj co Malbork może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla Malborka...
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:29   

Ankh , nie ma jak Twoje powiesci. Uwielbiam je czytać :)
Zgadzam sie. Grunt , ze władze nie leżą z załozonymi rękami. Działają w kilku kierunkach, a nie skupiają się na Teatrze Letnim na wodzie :peace: przepraszam nie mogłem się powstrzymać.
OSiR potrzebuje nowego spojrzenia, jak i tereny wokół. Lodowisko było pierwszym krokiem i to była dobra decyzja. jak do tej pory lodowisko odwiedziło 12tys osob. wiec chyba jest dla kogo robic wszelkie te udoskonalenia ??? :))
Rozbudowa infrastruktury jest nieunikniona jezeli chcemy by to miejsce bylo swego rodzaju "sportowym miasteczkiem" w Malborku , a za decyzje w sprawie Euro powinnismy wszyscy trzymac kciuki. Dobrze , ze zdazylo miasto z wnioskiem haha, za INNYCH czasów wnioski zawozili czasami trzy tygodnie po terminie :) i nie dziwi fakt, ze nic sie nie udalo... No znowu sie nie powstrzymalem :) Juz sie poprawiam :)
 
 
Ankh 


Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:31   

napioo napisał/a:
ale skoro jest możliwość to dlaczego nie pobudować jednego przyzwoitego stadionu zapewne lokalna drużyna nie dotrze do 1 ligi a drużyny ekstraklasy mają gdzie trenować,czyli boisko treningowe o standardsach UEFA będzie swieciło pustkami. Stadiion może służyć na różne imprezy nie tylko sportowe. Skoro mamy 5 boisk to na jednympobudować stadion nawet na 10 tys. a na drugim zaplecze treningowe noclegowe itp


Chodzi przede wszystkim o to, by działały co najmniej 3 boiska. Jedno boisko główne, jedno zapasowe z bieżnią sześciotorową i możliwością organizacji zawodów lekkoatletycznych, o ile się nie mylę (moglam cos pokręcić) i jedno wileofunkcyjne, gdzie możliwe byłoby choćby orgaznizowanie imprez, użytkowanie przez szkoły, stowarzyszenia (podobnie jak dwa pozostałe). Poza tym wymogi UEFA są takie, że muszą istnieć przynajmniej 3 boiska.
_________________
Nie pytaj co Malbork może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla Malborka...
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:33   

Ankh , ale Ty jestes poinformowana , fiu fiu..... :))
dziekujemy za wyjasnienie :)
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:36   

Boiska i boiska, a ja chcę pełnowymiarowy basen. Bo na obecnym jak wezmę zamach ręką to już mam całą długość za sobą, nie mówiąc o tym, że tory są przepełnione. Skoro nasze władze są takie pro rozwojowe to o to właśnie do nich wnioskuję. W Malborku mi tego brakuje i chyba nie tylko mi. Boisko czy stadion - jeden kij, mnie ono do szczęścia nie jest potrzebne.

PS. Specjalne pozdrowienia dla moich wielbicieli :-D
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:39   

Azaziz napisał/a:
Proszę się zapoznać z ostatnim numerem GM - duśka, napioo - będziecie wtedy w temacie stadionu/boiska
GM - lokalny ... nie czytam :mrgreen:
czytałem wytyczne UEFA odnośnie standardów, jestem ciekaw jak poradzą sobie z samolotami wojskowymi przez trzy tygodnie ani jednego startu ? :shock:
 
 
Irasisko 


Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:40   

no z basenem to poczekamy do olimpiady...

Dzięki !
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:41   

Olimpiady w Polsce :shock: ? No to się chyba nie doczekam :-(
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:43   

Irasisko napisał/a:
no z basenem to poczekamy do olimpiady...
Wąchock 2096 :mrgreen:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:43   

Trochę OT.

Kto w Urzędzie Miasta wymyślił nazwę Park Północny?
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:45   

dzieki Duśka :)

Basen ? Starosta buduje basen... :hahaha:
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:47   

Azaziz napisał/a:
Trochę OT.

Kto w Urzędzie Miasta wymyślił nazwę Park Północny?



Az, zapytaj tych co zyja dluzej niz 45 lat :)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:47   

konserwator napisał/a:
Az, zapytaj tych co zyja dluzej niz 45 lat


Pytam wszystkich, bo ta nazwa to A.D. 2007
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:48   

Ankh napisał/a:

prosze bardzo :-)

http://www.msport.gov.pl/content.php?id=990


Uuuuuufff...
Szczególnie "komentarz do wymogów" jest interesujący...
Zalecający 3 boiska pełnowymiarowe, jedno z sztuczną murawą, jedno sztucznie oświetlane...

Czuję ekstraklasę w powiecie, no i w sąsiednich też ;)
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:49   

Azaziz napisał/a:
Trochę OT.

Kto w Urzędzie Miasta wymyślił nazwę Park Północny?
od nazw to jest chyba Rada Miasta
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:49   

Cytat:
konserwator napisał/a:
Starosta buduje basen...
W ogródku?
_________________



jak starostwo zrobi basen to bedzie taki jak Teatr Letni :hahaha:
oj chyba sie robi OT i znowu mnie wrzuca do smietnika :-(
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:49   

Azaziz napisał/a:
Pytam wszystkich, bo ta nazwa to A.D. 2007



To nie jest nazwa AD 2007 , z calym szacuneczkiem Az.....
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:50   

tylko ze w wymaganiach UEFA jest napisane że hotel ma posiadać basen
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Czw 21 Lut, 2008 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:51   

To dlaczego nie zajmie się tym magistrat? Wszak to jakieś pole do popisu jest, czyż nie?
Swoją drogą jak Starostwo takie "obrotne" to za co jego naczelny dostał ostatnio dodatkową kasę?
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:53   

duśka napisał/a:
To dlaczego nie zajmie się tym magistrat? Wszak to jakieś pole do popisu jest, czyż nie?
Swoją drogą jak Starostwo takie "obrotne" to za co jego naczelny dostał podwyżkę?



Skoro sie rzucili w Starostwie na głeboka wodę to chyba wypada dopłynać do drugiego brzegu? A podwyzka może wlasnie na poczet przyszlego basenu ???
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:55   

Chyba w ogródku jak to już wcześniej wspomniano. Pierwsze słyszę, żeby takie nagrody wchodziły w zdrowy system motywacji w organizacji. :->
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:55   

konserwator napisał/a:
To nie jest nazwa AD 2007 , z calym szacuneczkiem Az


Czekam na dowód o historyczności nazwy Park Północny
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Pią 22 Lut, 2008 00:03   

duśka napisał/a:
W Warszawie mają problem z postawieniem stadionu na mistrzostwa, a u nas postawią. :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Tylko, że tam jest stadion do rozgrywania meczów, u nas natomiast (jeśli się załapiemy) byłoby zaplecze treningowe. A ono najlepsze jest właśnie w lesie (żartuję, ale chodzi właśnie o stadiony w naturalnym środowisku, z niedużymi trybunami ale super zapleczem regeneracyjnym.
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lut, 2008 00:07   

kolekcjoner napisał/a:
Tylko, że tam jest stadion do rozgrywania meczów, u nas natomiast (jeśli się załapiemy) byłoby zaplecze treningowe. A ono najlepsze jest właśnie w lesie (żartuję, ale chodzi właśnie o stadiony w naturalnym środowisku, z niedużymi trybunami ale super zapleczem regeneracyjnym.



Tu sie zgadzam.
Witaj kolekcjonerze :)
Baltic Areny tu nie bedzie , ale moze byc calkiem profesjonalne miejsce sportowo-rekreacyjne.
Kolekcjonerze, moze Ty nam pomozesz z nazwa Parku Polnocnego? Ja obstawiam lata duzo wczesniejsze niz 2007 , bo pamietam jeszcze jak chodzilem jako mieszkaniec-aktywista na spotkania przy tworzeniu Strefy Wysokiej Jakosci..... a to bylo w jakims 2002 roku :)
Ostatnio zmieniony przez konserwator Pią 22 Lut, 2008 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Lut, 2008 00:09   

konserwator napisał/a:
a to bylo w jakims 2002 roku


Tiaaaa, czasy JTW to pewnie wymysł Parku Północnego, nie powinna być ta nazwa powielana, brzmi bezsensownie, przecież nie ma ani Południowego, ani Wschodniego i Zachodniego, :mrgreen: niema odniesienia do historii miasta 8-)
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Pią 22 Lut, 2008 00:11   

konserwator napisał/a:
nie skupiają się na Teatrze Letnim na wodzie :peace: przepraszam nie mogłem się powstrzymać.

Oj konserwatorze, konserwatorze - nieładnie tak - w takim wątku nie miejsce na takie "żaluzje" :mrgreen: . Rozumiem Twoje zapędy krytykowania poprzedniej ekipy, ale gdyby nie ten krytykowany "teatr na wodzie" ksiądz Miś nie mógłby prowadzić dzisiaj remontu świętego Jana. A Ty jako dobrze poinformowany powinieneś o ty pamiętać i nie utajniać tych wiadomości. Nieładnie mówić tylko to co jest Ci wygodne - trzeba przytaczać wszystkie fakty, nawet jak nie są wygodne :mrgreen:
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group