Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
OSIR - Malborski sen o Euro 2012 - modernizacja stadionu
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 07:35   

http://malbork.naszemiast...nia/820718.html
Cytat:
Euronadzieje pomorskich miast. W kwietniu lista finalistów

Gdy Polsce i Ukrainie przyznano organizację Euro 2012 entuzjazm zapanował też wśród pomorskich samorządowców. Oczywiście największa w samym Gdańsku, który będzie współgospodarzem mistrzostw. Na tę okoliczność zostanie tam wybudowany stadion Baltic Arena, powstanie nowa infrastruktura, baza noclegowa i gastronomiczna. Na razie wszystko to jest wciąż w sferze planów, z realizacją jest zdecydowanie gorzej.

O prawo goszczenia drużyn grających na Euro 2012 początkowo chciało się ubiegać się kilkanaście pomorskich miast. Nadzieje były olbrzymie. Z Bytowa wysyłano listy m.in. do Ministerstwa Sportu. Teraz przyszło jednak otrzeźwienie i realniej oceniono szanse.

W piątek, 15 lutego minął termin składania wniosków przez zainteresowane miasta. Lista znacznie się skurczyła. Wnioski złożyły - poza ośrodkami z Trójmiasta - Gniewino, Straszyn, Malbork, Kościerzyna i Chojnice. Reszta wycofała się już na starcie.

- Z całej Polski zgłosiło się już ponad sto instytucji i miast chcących gościć reprezentacje na Euro 2012 - podkreśla Małgorzata Płachetka, rzecznik prasowy komitetu organizacyjnego Euro 2012 przy Ministerstwie Sportu. - Na razie nie chcemy upubliczniać zgłoszeń, bo musimy je zweryfikować. Dopiero w kwietniu podamy oficjalnie kto spełnia warunki postawione przez UEFA i Ministerstwo Sportu.

Czas pokaże, które samorządy podeszły do sprawy poważnie i realnie oceniły swoje szanse, a które poza huraoptymizmem nie zrobiły nic, aby wypromować swoje miasta.

- Złożyliśmy do Ministerstwa Sportu wniosek z dokumentami, w którym przedstawiliśmy możliwość stworzenia odpowiedniej bazy dla piłkarzy - mówi Piotr Sadowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku. Oferta Malborka przewiduje udostępnienie boisk treningowych na stadionie przy ulicy Toruńskiej, który ma być wyremontowany. Piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego zostaliby zakwaterowani w czterogwiazdkowym hotelu, który w ciągu trzech lat ma powstać w centrum miasta w sąsiedztwie pokrzyżackiej warowni.

Tymczasem prezydent Starogardu Gd. od reporterów "Polski Dziennika Bałtyckiego" dowiedział się, że jakiś ważny termin już minął. W Wydziale Rozwoju Miasta w ogóle nie wiedziano, że coś takiego jest. Podobnie w Wydziale Promocji i Współpracy Zagranicznej. Okazało się więc, że - mimo zapowiedzi prezydenta z lata ubiegłego roku - nie zrobiono dosłownie nic, by taki wniosek w ogóle przygotować.

- Bo z góry wiedzieliśmy, że nie mamy żadnych szans - mówi nasz informator. - Nie bylibyśmy w stanie spełnić wymogów UEFA. A jeszcze latem Edmund Stachowicz, prezydent miasta, z dumą zapowiadał, że Starogard Gd. będzie się starał stworzyć taki ośrodek piłkarski, by móc gościć jedną z reprezentacji na mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012 lub być chociaż bazę rezerwową. Z satysfakcją poinformował, że miasto przystąpiło nawet do specjalnej rady powołanej przez prezydenta Gdańska ds. organizacji mistrzostw na terenie Pomorza Gdańskiego. Snuł wizję remontu stadionu miejskiego m.in. za pieniądze europejskie. A wyszła wielka klapa.

W innych samorządach od razu realnie oceniono swoje szanse.

- Nie spełniamy żadnych warunków stawianych przez UEFA i uznaliśmy, że nie ma sensu ubiegać się o ten zaszczyt. Nie powstaną przecież u nas np. hotele pięciogwiazdkowe. Nie było najmniejszych szans - mówi otwarcie Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa.

Puck też nie będzie zgłaszał swej kandydatury. Samorządowcy uznali, że w mieście nie ma bazy, która spełniałby wymogi UEFA. Burmistrz Marek Rintz przypomina, że w okolicy nie ma żadnego stadionu ze sztucznym oświetleniem.

- Może bazy nie mamy, ale za to mamy chyba najpiękniej położony stadion - komentuje Piotr Kozakiewicz, pomysłodawca stworzenia bazy dla jednej z piłkarskich reprezentacji. - Chyba tylko u nas kibice podczas meczu mogą podziwiać panoramę Zatoki Puckiej.

Podstawowe wymogi stawiane miastom, które chcą gościć reprezentacje grające w Euro 2012 to posiadanie bazy treningowej z przynajmniej jednym pełnowymiarowym boiskiem i zapleczem odnowy biologicznej, a także bliskość lotniska międzynarodowego (nie dalej niż godzinę drogi) i dobrych, pięciogwiazdkowych hoteli.

Tych wszystkich warunków obecnie żadne z mniejszych miast Pomorza nie spełnia.

Nawet jednak znalezienie się na liście nie gwarantuje sukcesu. Drużyny grające w Euro 21012 same wybierają sobie bazę. Nadziejami można więc żyć praktycznie do 2011. Ale warunkiem niezbędnym jest znalezienie się na liście ministerialnej, która zostanie ogłoszona w kwietniu.

M.Pacyno wsp.R.Kościelniak, J.Legawski, J.Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:09   

Coś mi się zdaje , że mamy duże szanse. Pod warunkiem, że powstanie odpowiednia baza. Brawo za pomysł, brawo dla władz Malborka za dopięcie złożenia wniosku i zaangażowanie.

Oby się udało.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:17   

Mytoon napisał/a:
Coś mi się zdaje , że mamy duże szanse. Pod warunkiem, że powstanie odpowiednia baza. Brawo za pomysł, brawo dla władz Malborka za dopięcie złożenia wniosku i zaangażowanie.

Oby się udało.


Jak powstanie centrum konferencyjne to będzie baza hotelowa :)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:18   

Euro za los mieszkańców Starego Miasta 25 i Domu Polskiego czy warto?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:21   

Przecież to nie jest tożsame napioo, upraszczasz, jedno nie ma nic wspólnego z drugim, centrum i tak powstanie czy będzie euro w Malborku czy też nie
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:22   

Azaziz napisał/a:
centrum i tak powstanie czy będzie euro w Malborku czy też nie
A skoro już będzie to niech się przyda
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:32   

dla nas sprawa jest prosta bo nas nie dotyczy gorzej z tym,i których dotyczy to bezpośrednio, faktycznie skoro już bedzie to niech sie przyda oby nie tylko na jeden raz
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:33   

Pewnie, ze powstanie. Poczatek juz jest , jest budynek MWC , bedzie "za chwile" rondo nowe, potem zacznie sie deptak i jak wejdzie inwestor na Solnej to juz mozemy sie przestac wstydzic za centrum miasta .


A infrastruktura planowana byla wczesniej niz plany zlozenia wniosku do Euro, wiec to bedzie tylko dobre nalozenie sie niektorych spraw , tak trzymac.
Ostatnio zmieniony przez konserwator Czw 21 Lut, 2008 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Irasisko 


Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:40   

napioo napisał/a:
Euro za los mieszkańców Starego Miasta 25 i Domu Polskiego czy warto?


Przepraszam, ale ty chyba żartujesz....
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:44   

no tak ale do euro jeszcze potrzeba pLlnowymiarowego boiska, czy przewidziano wydatki na ten cel? Nie sądzę aby ktokolwiek podzielił się swoją kasą a piłkarzeraczej nie będą biegali po malborskiej trawie, na rondzie niestety nie da się grać.
 
 
Irasisko 


Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:51   

Tego nie wiem ale przypuszczam że jest okazja do wyrwania dużej kasy z a) państwa b)unii. Biorąc pod uwagę że taka okazja szybko się nie powtórzy.... Pochwalam wszelkie kroki aby wyrwać to miasto z marazmu, a wykonanie inwestycji na terenach OSIR-u na pewno nie zaszkodzi.
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:53   

Nie czytasz gazet napioo? Przeciez wlasnie taki stadion jest planowany, ze wszystkimi wymogami, by spelnic warunki przyznania certyfikatu UEFA. Zostal zlozony podobno wniosek do Totalizatora i jezeli sie uda to beda mieli gdzie grac, nie martw sie tak od razu :)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:55   

konserwator napisał/a:
Nie czytasz gazet
nie
Cytat:
My mamy pięć boisk otoczonych lasem
myślenie po staremu mamy dużo a nie lepiej jeden o odpowiednim standardzie
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Czw 21 Lut, 2008 22:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:56   

Sorki, że się wtrącę... nie chciałam, ale no nie mogę. W Warszawie mają problem z postawieniem stadionu na mistrzostwa, a u nas postawią. :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:57   

duśka mamy 5 stadionów w lesie :shock: :shock: jak je połączą to będzie jeden superancki :hahaha:
 
 
Irasisko 


Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 22:58   

Duśka ty musisz... No i właśnie z takim podejściem osiągniemy sukces !!!
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:06   

Stadion, a boisko to różnica nawet spora i to w euro
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:11   

Duśka, bez Ciebie sobie nie wyobrazam... Ale troche wiary. Nie bedą zaraz budowali Baltic Areny , ale boisko, ktore bedzie spelnialo wymogi. Musimy sie rozwijac jako miasto w kilku dziedzinach. Dzis juz sam zamek nie stworzy oferty dla miasta. A dobra infrastruktura sportowa bedzie tylko na plus dla miasta.
Ale jedno powinno cieszyc, ze tyle jest tematów do omawiania, ze chyba cos sie w końcu dzieje, prawda? Za poprzedników kilka róznych stron jak ta ( no, moze nie tak dobrych jak ta :) ) wymarło, bo ile mozna pochwalne piesni słuchac, a tu prosze, ozywione dyskusje, to mi sie podoba. :)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:15   

Feuchtwangen napisał/a:
Stadion, a boisko to różnica nawet spora i to w euro
ważne że wiadomo o co chodzi :mrgreen:
 
 
Ankh 


Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:15   

duśka napisał/a:
Sorki, że się wtrącę... nie chciałam, ale no nie mogę. W Warszawie mają problem z postawieniem stadionu na mistrzostwa, a u nas postawią. :hahaha: :hahaha: :hahaha:


:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Żeby było jasne - nie ze stadionu się smieję.

Myslę, że nie ma tu mowy o stadionie takim jak planowany narodowy w Warszawie, czy Baltic Arena w Gdańsku. Tu chodzi o boiska treningowe, a koszt ich modernizacji jest znacznie niższy, choć i tak to dużo pieniędzy. Chodzi de facto przede wszystkim o modernizację istniejącej infrastruktury i myslę, że warto o to walczyć, bo wiemy wszyscy, w jakim stanie jest ona dzisiaj. Jesli udałoby się na to pozskac pieniądze to jestem jak najbardziej za. Myślę, że nawet gdyby miało nie wyjść z EURO, to zawsze mozna powiedzieć, że się próbowało, a nie stało w miejscu z założonymi rękoma. :-) Tak czy inaczej o planach modernizacji OSiR mówiono już wczesnij i nie jest to sprawa nowa. Jesli dodać do tego plany oczyszczenia i przywrócenia do użytku tzw. Parku Północnego, to może z tego wyjść całkiem niezła sprawa - nie uważacie? Park Północny jest a'propos oczyszczny już od jakiegoś czasu - to ta zieleń, na której tak nam wszystkim zależy.

No to kończe, coby nie bylo znowu, ze powieść piszę ;-) :-D :mrgreen: :peace:
_________________
Nie pytaj co Malbork może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla Malborka...
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:20   

Proszę się zapoznać z ostatnim numerem GM - duśka, napioo - będziecie wtedy w temacie stadionu/boiska
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:22   

Chętnie zabrałbym głos w dyskusji, ale mam słabe kompetencje...

Niech mnie ktoś z wyrażających opinie oświeci, jakie są wymogi UEFA dotyczące "boisk treningowych"?
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:23   

ale skoro jest możliwość to dlaczego nie pobudować jednego przyzwoitego stadionu zapewne lokalna drużyna nie dotrze do 1 ligi a drużyny ekstraklasy mają gdzie trenować,czyli boisko treningowe o standardsach UEFA będzie swieciło pustkami. Stadiion może służyć na różne imprezy nie tylko sportowe. Skoro mamy 5 boisk to na jednympobudować stadion nawet na 10 tys. a na drugim zaplecze treningowe noclegowe itp
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:24   

Jeśli chodzi o murawę takie same jak stadionu ale odpadają trybuny, toalety krzesełka, drogi ewakuacji, centrum prasowe itd. itp ta otoczka to potrafi pociągnąć 90% kosztu, na boisku ma być równo, ma rosnąć trawa, ma mieć określone wymiary, nie ma być podmokłe + szatnie dla zawadników i tyle
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Ankh 


Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:24   

luanda napisał/a:
Chętnie zabrałbym głos w dyskusji, ale mam słabe kompetencje...

Niech mnie ktoś z wyrażających opinie oświeci, jakie są wymogi UEFA dotyczące "boisk treningowych"?


prosze bardzo :-)

http://www.msport.gov.pl/content.php?id=990
_________________
Nie pytaj co Malbork może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla Malborka...
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:29   

Ankh , nie ma jak Twoje powiesci. Uwielbiam je czytać :)
Zgadzam sie. Grunt , ze władze nie leżą z załozonymi rękami. Działają w kilku kierunkach, a nie skupiają się na Teatrze Letnim na wodzie :peace: przepraszam nie mogłem się powstrzymać.
OSiR potrzebuje nowego spojrzenia, jak i tereny wokół. Lodowisko było pierwszym krokiem i to była dobra decyzja. jak do tej pory lodowisko odwiedziło 12tys osob. wiec chyba jest dla kogo robic wszelkie te udoskonalenia ??? :))
Rozbudowa infrastruktury jest nieunikniona jezeli chcemy by to miejsce bylo swego rodzaju "sportowym miasteczkiem" w Malborku , a za decyzje w sprawie Euro powinnismy wszyscy trzymac kciuki. Dobrze , ze zdazylo miasto z wnioskiem haha, za INNYCH czasów wnioski zawozili czasami trzy tygodnie po terminie :) i nie dziwi fakt, ze nic sie nie udalo... No znowu sie nie powstrzymalem :) Juz sie poprawiam :)
 
 
Ankh 


Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:31   

napioo napisał/a:
ale skoro jest możliwość to dlaczego nie pobudować jednego przyzwoitego stadionu zapewne lokalna drużyna nie dotrze do 1 ligi a drużyny ekstraklasy mają gdzie trenować,czyli boisko treningowe o standardsach UEFA będzie swieciło pustkami. Stadiion może służyć na różne imprezy nie tylko sportowe. Skoro mamy 5 boisk to na jednympobudować stadion nawet na 10 tys. a na drugim zaplecze treningowe noclegowe itp


Chodzi przede wszystkim o to, by działały co najmniej 3 boiska. Jedno boisko główne, jedno zapasowe z bieżnią sześciotorową i możliwością organizacji zawodów lekkoatletycznych, o ile się nie mylę (moglam cos pokręcić) i jedno wileofunkcyjne, gdzie możliwe byłoby choćby orgaznizowanie imprez, użytkowanie przez szkoły, stowarzyszenia (podobnie jak dwa pozostałe). Poza tym wymogi UEFA są takie, że muszą istnieć przynajmniej 3 boiska.
_________________
Nie pytaj co Malbork może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla Malborka...
 
 
konserwator
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:33   

Ankh , ale Ty jestes poinformowana , fiu fiu..... :))
dziekujemy za wyjasnienie :)
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:36   

Boiska i boiska, a ja chcę pełnowymiarowy basen. Bo na obecnym jak wezmę zamach ręką to już mam całą długość za sobą, nie mówiąc o tym, że tory są przepełnione. Skoro nasze władze są takie pro rozwojowe to o to właśnie do nich wnioskuję. W Malborku mi tego brakuje i chyba nie tylko mi. Boisko czy stadion - jeden kij, mnie ono do szczęścia nie jest potrzebne.

PS. Specjalne pozdrowienia dla moich wielbicieli :-D
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 23:39   

Azaziz napisał/a:
Proszę się zapoznać z ostatnim numerem GM - duśka, napioo - będziecie wtedy w temacie stadionu/boiska
GM - lokalny ... nie czytam :mrgreen:
czytałem wytyczne UEFA odnośnie standardów, jestem ciekaw jak poradzą sobie z samolotami wojskowymi przez trzy tygodnie ani jednego startu ? :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group