Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
ul. Sienkiewicza
Autor Wiadomość
dziarek 
http://www.tiutiaputia.com/

Wysłany: Pon 14 Maj, 2007 10:59   

Każde miasto ma swoją krakowską czy orzeszkową, zresztą opinie na ich temat są mocno przesadzone:) wiem bo mieszkałem na sienkiewicza w sasiedztwie tego ceglaka:) i salon gier pamiętam:)

aszmbk 
Moderator

Wysłany: Sob 06 Paź, 2007 11:28   

budynek już nieistniejący lata 80-te

sienkiewicza_9w.jpg
Plik ściągnięto 3403 raz(y) 80,86 KB

camel 
mieszkaniec

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007 18:39   

Czy to w tym budynku na parterze mieściło się kiedyś koło PZW?

Pozdrawiam

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007 19:43   

camel napisał/a:
Czy to w tym budynku na parterze mieściło się kiedyś koło PZW?
Ano

Zantyrka 

Wysłany: Nie 07 Paź, 2007 23:11   

a ja mieszkam na Orzeszkowej całe życie i bardzo często wracam do domu późno w nocy, czasami przez reymonta i krakowska, ale żeby spotkać kogoś nocą na tych ulicach to graniczy z cudem, naprawde. Teraz jest w miarę spokojnie, ale poczekajmy 5 lat jak dorosną moi sąsiedzi to wtedy się będzie działo, niestety :-/

drek35 

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 20:57   

Heh, az lezka w oku sie kreci...
Ja tez mieszkalem obok tego ceglaka i pamietam jak dzis salon gier i ten drewniak, w ktorym miescil sie PZW...
A te "pawiloniki uslugowo-handlowe" na Sienkiewicza - blizej Kosciuszki - pamietacie ? Albo taki niebieski (chyba) dom na rogu Sienkiewicza i Francuskiej, w ktorym miescil sie maly sklepik - chyba z konfekcja ..? Mieszkala w tym domu przecudnej urody dziewczyna o blad wlosach - zawsze mi sie podobala :-P ...i zawsze brakowalo mi odwagi... :evil: Heh, fajne czasy, obskorna zabudowa - ale w naszej pamieci zawsze to beda najpiekniejsze miejsca na ziemii :-D

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Lis, 2007 15:34   

Ja mieszkalem 25 lat na Sienkiewicza, co pamietam to skladowane betony, plyty betonowe po ktorych sie wspinalo, ze tam zaden sobie karku nie skrecil, potem na ten plac przyjezdzala karuzela. Pamietam tez bude na kolach to byla strzelnica ,siedzial tam taki stary gruby facet i wyginal lufy od wiatrowek. Na dzisiejszym parkingu pred domem rzemiosla, stal maly niebieski domek na dole byl sklep , pod sam koniec z alkoholem, wlamali sie do niego wybijajac dziure w scianie. Salon gier tez pamietam, jak czlowiek z kumplami po osiemnastce nie byl to sie nie nagral, stali typy i kasowali malolatow z pieniedzy. W tamtym czasie gosc zarobil kupe pieniedzy. Dzis takie gry to wstyd na komorce miec,hahahaha.
A co do Orzeszkowej...hm jak sie czlowiek sam na piesc nie pcha to sie nic nie stanie.chyba.Kiedys to byli tylko pijaczki, dzis..... :-/

drek35 

Wysłany: Nie 11 Lis, 2007 06:30   

Heh
Fajne czasy. Pamietam mnostwo zabudowan z tamtego czasu i sytuacji z nimi zwiazanych. Na tym placu za salonem gier po przeciwnej stronie, rzeczywiscie zawsze karuzela przyjezdzala. A kawiarenke pamietasz? Prawie vis a vis wejscia do Domu Rzemiosl - no lekko po prawej. To chyba ten sklep, o ktorym piszesz. My mowilismy zawsze, ze idziemy do "Kawiarenki" Sklep z winami "patykiem pisanymi" i slodyczami. Ja to mieszkalem blizej Osrodka Zdrowia - na przeciw dawnego "Meblowego" Wogole kupa ogrodow byla w kolo... Ktos pamieta "Ląke" miedzy Sienkiewicza a Mickiewicza ? Niemal codzien sie tam chodzilo kopac pilke :) i po drzewach skakac, o nurzaniu w "Jurandzie" nie wspomne :)
Pozdrowka :)

karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 18:47   

Plac targowy

targ3.JPG
Plik ściągnięto 2460 raz(y) 80,54 KB

targ2.JPG
Plik ściągnięto 2461 raz(y) 79,85 KB

targ1.JPG
Plik ściągnięto 2468 raz(y) 80,15 KB

Ostatnio zmieniony przez karVVan Nie 25 Maj, 2008 19:02, w całości zmieniany 2 razy  

karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 19:05   

C.dalszy

targ5.JPG
Plik ściągnięto 2454 raz(y) 85,9 KB

targ4.JPG
Plik ściągnięto 2456 raz(y) 85,14 KB

Ostatnio zmieniony przez karVVan Nie 25 Maj, 2008 19:11, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu