Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieczki rowerowe 2009 rok
Autor Wiadomość
amot 
andy


Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009 21:46   

Według przewidywań PKP mam być o 8.46 na dworcu PKP w Marienburgu. To działo samobieżne na Grunwaldzkiej (nie mylić z GDA Wrzeszcz) tkwi w moich bardzo odległych wspomnieniach sprzed ćwierćwiecza - dajcie mi szansę na dotarcie na start sobotniego rowerowania do 9.15 - o.k ?
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009 22:13   

Silna grupa czekać będzie do 9.20 :) .
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009 00:47   

Ja niestety nie zainauguruję sezonu w szlachetnym gronie. :( Jeszcze pracuję, potem małe lulu od 06:15 znowu kierat i tak do południa. Życzę udanej wyprawy! Next time!


amot napisał/a:
Według przewidywań PKP mam być o 8.46 na dworcu PKP w Marienburgu. To działo samobieżne na Grunwaldzkiej (nie mylić z GDA Wrzeszcz) tkwi w moich bardzo odległych wspomnieniach sprzed ćwierćwiecza - dajcie mi szansę na dotarcie na start sobotniego rowerowania do 9.15 - o.k ?


Czyżbyś śmigał z Gdańska? To był też nasz kierunek, ale z powodów jw. wykonamy relację następnym razem :D
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
amot 
andy


Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009 16:40   

Gdańsk to moje miejsce pracy od kilkudziesięciu już lat, a do Marienburga udałem się z lewego brzegu Wisły, bo Tczew to moje miejsce zamieszkania. Teraz jest już po .... szkoda wielka bo było SUPER. Matka pogoda była łaskawa, a krajobrazy cudo. Dzięki wielkie współrowerowiczom. Do następnego ... kręcenia !
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 18:12   

A gdzie fotorelacja z wycieczki? :mrgreen:
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
amot 
andy


Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 21:03   

No to na dobry początek bo mistrzowie zapewne będą później
1. W oczekiwaniu na marienburskiego Don Kichot'a

2. Kto to tak "suszy" ? Myślę, że na tych trzech przypada chociaż jeden antyradar.
Ostatnio zmieniony przez amot Nie 05 Kwi, 2009 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2009 19:07   

Kiedy następna?
Nie chcę straszyć, ale zmieniłem styl, a raczej dodałem kolejne wcielenie Lu-Cyklisty i mam nowy sprzęcior turystyczny (dzień dobry klubie wapniaka :) ), który jak sądzę łyka bez bólu poniżej krzyża 100km jednym haustem :D
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
LnxTx 


Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 17:25   

W związku z nabyciem roweru przez nieznaną nam osobę, może jakaś wycieczka w ten weekend? Będziemy mogli przetestować ów rower.
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 17:48   

LnxTx napisał/a:
nieznaną nam osobę


Masz kogoś konkretnego na myśli?.. :what:

:mrgreen:
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 20:10   

Z dobrze poinformowanych zródeł wiem,że w kwietniu już niestety nie będzie wyprawy rowerowej ze względu na braki czasowe podpory polskiego gangsterstwa rowerowego, Jaśnie nam jeżdżącego Ojca Towarzysza Kolekcjonerowa. Jest nadzieja,że pojedziecie z nim w drugi weekend maja. :hihi: :ok: :mrgreen:
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 20:15   

Przydałoby się, aby organizator wycieczki zakładał wąteczek na daną wycieczkę jak było kiedyś. ;-)

Niby źródła dobrze poinformowane, ale lepiej mieć informacje z pierwszej ręki :mrgreen:

Moje rowerzycho po paru latach niebytu na drogach odkurzone i gotowe do drogi :piwo:
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 20:54   

Tymoon napisał/a:
lepiej mieć informacje z pierwszej ręki :mrgreen:
Ależ ja jestem prawie pierwsza ręka Myt...,tfu Tymoonku :hihi: :mrgreen:
 
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 21:09   

Kuglow napisał/a:
Tymoon napisał/a:
lepiej mieć informacje z pierwszej ręki :mrgreen:
Ależ ja jestem prawie pierwsza ręka Myt...,tfu Tymoonku :hihi: :mrgreen:


Kuglonku ja wiem, ale tak jak było po staremu to chyba nieźle wychodziło ;-)

Możesz nawet jako rzecznik rowerowy wątki zakładać ale będzie ładniej i składniej :mrgreen:
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2009 21:30   

Tymoon napisał/a:
Możesz nawet jako rzecznik rowerowy wątki zakładać ale będzie ładniej i składniej :mrgreen:
Dobrze,postaram się twoje sugestie wziąć pod uwagę. :ok: :mrgreen:
 
 
 
amot 
andy


Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 06:51   

Szkoda wielka, że perspektywy rowerowania takież odległe bo to i gumowe kopyta stalowych rumaków w marienburskich stajniach parcieją, a takoż podstępna rdza zżera cięgna (nie mylić ze ścięgnami) w ich pancerzach, jako to zwykła czynić ze starym żelastwem :lol:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 07:07   

No ale sami chyba też możecie jechać na wycieczkę rowerową? :idont:
 
 
sybiseck 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 08:17   rowery.

;-) Właśnie tak czynię. W tym roku byłem już na trzech. W ostatnią sobotę/niedzielę i poniedziałek byłem na samochodowo-rowerowej ze znajomymi z Gdańska. Było zimno, ale to co zobaczyłem i przeżyłem nie da się opisać. Cała relacja będzie lada dzień na stronie Tomasza. Polecam i pozdrawiam. :ok:
 
 
amot 
andy


Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 09:43   

... można i samemu pokręcić :-D , ale nie ma to jednak jak "Wespół Wzespół"... :ok:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 13:05   

Łociec Gangster Kolekcjoner zawsze z wami duchem :-D jeździć, zwiedzać, focić, odpoczywać :ok:
 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009 23:12   

może kogoś zainteresuje. pasuje połączenie Malborka z Ostródą w obie strony "Motławą "

http://www.gminaostroda.p...owerowy2009.pdf

a jeszcze to

http://www.jezioraktour.pl/
 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009 07:08   

A ja łojca Koleccyonerova wczoraj na wiełosipedie widziałem! Od strony ronda Szpręgi zjeżdżał. Niestety nie zanotowałem ile okrążeń wczesniej zrobił... :)
_________________
總是看美好的一面生活
Więc po śladach cudzej krwi wiedzie wąski ślad na szczyt...
 
 
 
sybiseck 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009 07:01   

:-> Ponieważ "marienburgi" zajęci są polerowaniem zbroi i nic się nie dzieje w sprawie wycieczek rowerowych, skorzystałem z okazji i wypuściłem się z elblążanami. Start z Pasłęka przez Godkowo, Dobry, Gładysze, Słobity, Młynary i powrót do Elbląga . Wycieczka bardzo fajna. Organizacja i atmosfera super. Pozdrawiam całą grupę rowerową z Elbląga. Tak trzymać i do zobaczenia na trasie. :ok:
 
 
amot 
andy


Wysłany: Pon 01 Cze, 2009 08:35   

... a może malują je Hamereit - em i wtedy dopiero dosiądą "dwukołowych rumaków" bo zbrój korozja "nie będzie się imać"...
W wycieczkowym antrakcie rowerowaliśmy skrajem B.Tucholskich tak trochę lewym i trochę prawym brzegiem Wdy jadąc trochę po mostach drogowych i jednym wiadukcie kolejowym, a tak głównie to lasem, borem, lasem...
Do zobaczenia :ok:
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 01 Cze, 2009 09:56   

Smarujcie lepiej rowery, bo są już plany kolejnej wycieczki, o ile pogoda dopisze :mrgreen:
_________________
.............................................
 
 
amot 
andy


Wysłany: Pon 01 Cze, 2009 10:28   

... rowery nasmarowane i w ślad za tym wyprana "ubabrana" smarem z łańcucha podczas sobotniego "jechania" wewnętrzna dolna powierzchnia prawej nogawki długich spodni - jak widzisz pranie wyłącznie powierzchniowe i "baaardzo wybiórcze", a nie tak zdjąć z siebie wszystko i do pralki - niech się ... suszy :lol:
 
 
sybiseck 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 09:42   

;-) Ponieważ rycerstwo tępi rdzę i niema czasu na rowerownie. Skorzystałem z okazji i pojechałem na piękną wycieczkę rowerową z zprzyjaźnioną grupą z Elbląga. Wycieczka bardzo fajna ludzie dobrze zorganizowani. Pozdrawiam tą drogą wszystkich jej uczestników i do zobaczenia na następnej wycieczce tzw. Nocnej. :ok:
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 27 Cze, 2009 22:27   

Dziś zrobiliśmy sobie z Franculą wycieczkę podsumowująca nasze dokonania z zeszłego roku. Zabrało nam to 70 km, ale jest też spory materiał poglądowy.

Przeglądając odwiedzone kąty, zobaczyliśmy, że:

- w Jegłowniku krzyż, który w oburzający sposób "robił" za wieszak na tablice z ogłoszeniami parafialnymi, został odrestaurowany i nawet nie ma w nim śladu po śrubach podtrzymujących tablicę (zawieszoną obecnie na kościele). Za tę inicjatywę - wielkie brawa :clap:

- "siódemce" w gminie Elbląg towarzyszy wygodna ścieżka rowerowa. Szkoda, że gmina Nowy Dwór nie pokwapiła się pociągnąć jej na swoim terytorium :-|

- cmentarz mennonicki w Różewie, niedawno przez nas zwiedzony, straszliwie zarósł ostami. Jest teraz wprost nie do zwiedzania, bo nie ma gdzie nogi postawić. Ciekawe, jak czułaby się wycieczka, dajmy na to, z Holandii, kiedy zechciałaby odwiedzić owo miejsce spoczynku mennonitów. Wstyd, gmino Nowy Dwór. Cyganek - pokazowy, a Różewo nieważne?

- w Cyganku z kolei postępują prace budowlane nad odtwarzanym domem podcieniowym, przeniesionym z Jelonek. Przyjrzeliśmy się z uwagą. Szkoda, że pies z kulawą nogą nie zainteresuje się losem podobnego obiektu w Lasowicach Małych, skazanego na powolną śmierć. Ale może i on znajdzie swojego sponsora?

- wreszcie znaleźliśmy cmentarz mennonicki w Orłowie, więcej - mieliśmy szczęście, że świeżo skoszono tam zielsko, w związku z czym mogliśmy go nieźle obfocić. Szkoda tylko, że jest tak zdewastowany. Jak widać, ludzie nie mają szacunku nawet dla cudzych grobów.

- w Lubieszewie odnotowaliśmy dwie stele mennonickie, oparte o ścianę kościoła. Ciekawe, skąd się tam wzięły, bo w zeszłym roku chyba ich nie było. Ładnie wyglądają, więc pomysł OK :ok:

- w Tui nie mogliśmy zobaczyć płyt przy kościele, bowiem niedbale zasłano je odpadami z poddawanego właśnie renowacji dachu. Szkoda :-|

- w Nowym Stawie, tradycyjnie krótki postój i "popas", a potem - pędem do domu! Na niezdrowe fryty z colą :mrgreen: ale nie z Mac'a.

Cieszy nas też to, że w wielu miejscach pojawiły się ładne tablice informacyjne (kościoły, cmentarze).
Ale muzeum nowodworskie nas wnerwiło, gdyż pocałowaliśmy klamkę, a ściślej rzecz ujmując - kłódkę. Czy tak się dba o turystów? :-P
Podsumowując - wycieczka udana w 99%, bowiem przytrafił nam się kapeć. Szczęściem w nieszczęściu blisko domu, a nie np. w Orłowie.

krzyz before01.jpg
Plik ściągnięto 24710 raz(y) 98,3 KB

krzyz before02.jpg
Plik ściągnięto 24710 raz(y) 97,98 KB

krzyz after01.jpg
Plik ściągnięto 24710 raz(y) 92,54 KB

krzyz after02.jpg
Plik ściągnięto 24710 raz(y) 101,9 KB

angelicznosc.jpg
Plik ściągnięto 24710 raz(y) 99,72 KB

 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 27 Cze, 2009 22:29   

ciąg dalszy ilustracji:

lubieszewo stele.jpg
Plik ściągnięto 24703 raz(y) 98,29 KB

orlowo mennonicki.jpg
Plik ściągnięto 24703 raz(y) 100,81 KB

cyganek-jelonki.jpg
Plik ściągnięto 24703 raz(y) 97,69 KB

wodne tez piekne.jpg
Plik ściągnięto 24703 raz(y) 97,37 KB

zulawskie widoki.jpg
Plik ściągnięto 24703 raz(y) 97,47 KB

 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 27 Cze, 2009 22:30   

I na koniec:

Polska, biało czerwoni
oraz
hit z Nowego Stawu - chyba nie jest to podróż za jeden uśmiech? :lol:

po polsku.jpg
Plik ściągnięto 24701 raz(y) 98,71 KB

ostatnia podroz.jpg
Plik ściągnięto 24701 raz(y) 80,8 KB

 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Sob 27 Cze, 2009 22:51   

Wycieczka bardzo udana, tylko smutek i nieopisana złość ogarnia, widząc, co się dzieje z niektórymi miejscami. Poniżej trochę żuławskich zdjęć, głównie cmentarnych.

P1170446.JPG
Plik ściągnięto 24689 raz(y) 87,96 KB

P1170386.JPG
Plik ściągnięto 24689 raz(y) 96,35 KB

P1170378.JPG
Plik ściągnięto 24689 raz(y) 92,08 KB

P1170364.JPG
Plik ściągnięto 24689 raz(y) 95,26 KB

P1170330.JPG
Plik ściągnięto 24689 raz(y) 95,94 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group