Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobić z pozostałościami starych cmentarzy w Malborku
Autor Wiadomość
Steinbrecht 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2007 18:55   Co zrobić z pozostałościami starych cmentarzy w Malborku

Żeby można było coś z tego uratować i stworzyć odrębne miejsce pamięci i szacunku za razem to by była piękna i czci godna inicjatywa

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2007 19:40   

Lapidarium? To bardzo skomplikowana sprawa oj bardzo

Steinbrecht 

Wysłany: Pon 23 Kwi, 2007 19:55   

Ale możliwa, tylko trzeba zachęcić osoby organizacje itp.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2007 20:24   

Steinbrecht napisał/a:
Ale możliwa, tylko trzeba zachęcić osoby organizacje itp.

Dobrze ze mi przypomniales, mialem napisac do znajomego w sprawie pewnych płyt

PS: Steinbrecht, a masz koncepcję działań?

Steinbrecht 

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2007 16:02   

Koncepcje to ja miałem tylko osoba duchowna mnie zdołowała.
Rozmawiałem z księdzem pracującym w parafii MBNP w sprawie płyt aby je jakoś wyeksponować ale ksiądz powiedział że to nie możliwe bo ksiądz prałat się nie zgodzi.

Ale można by porozmawiać z p. Mariuszem Mierzwińskim w zamku jest dużo miejsca a on jest pasjonatem historii tylko trzeba sobie załatwić zgraną grupę która by wszystko opracowała zajęła się transportem itd.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2007 17:49   

Steinbrecht napisał/a:
Ale można by porozmawiać z p. Mariuszem Mierzwińskim w zamku jest dużo miejsca a on jest pasjonatem historii tylko trzeba sobie załatwić zgraną grupę która by wszystko opracowała zajęła się transportem itd.

I z Arturem Dobrym
I wycieczka do Prałata na pogadanke

Steinbrecht 

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2007 18:02   

Tak wydaje mi się że to duże przedsięwzięcie i chciałbym z kimś współpracować niestety nie znam żadnych pasjonatów jak tu na forum.

POMOŻECIE??

Bartosz 
Mistrz

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2007 18:07   

Steinbrecht napisał/a:
POMOŻECIE??

No oczywiście że pomożemy (pomogę). Nie wiem jak inni.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2007 18:21   

Napiszę do Artura Dobrego, zobaczymy jaką ma opinię, porozmawiam jeszcze z kimś, ale trzeba sobie powiedzieć jasno - lapidarium to ciężki i siermiężny temat. Podstawowy problem to dotarcie do dokumentacji konserwatorskiej - ewidencja w latach 80'tych musiała być robiona i zapewne była, postaram się rozeznać w temacie.
Należy mieć na uwadze fakt iż utworzenie lapidarium z cmentarzy Malborka i okolic to zajęcie na wiele miesięcy.

Myślę, że należy zacząć od małego kroku, tj ratowania płyt z terenu koscioła św. Jerzego oraz z terenu szpitala (wmurowane w ogrodzenie)

Prosiłbym również w przypadku prowadzonych przez was działań i kroków o konsultacje przed ich podjęciem.

Steinbrecht 

Wysłany: Sro 25 Kwi, 2007 18:34   

kim jest pan dobry zamku bo go nie kojarze. ja od 20 maja praktycznie mam wolne i mógłbym podjąć przedsięwzięcia dot pewnej dokumentacji i ewentualnie dokumentowania.
daj mi znać jaką opinie wyrazi p. artur myślałem o takim przedsięwzięciu już bardzo długo
Azaziz napisał/a:
Myślę, że należy zacząć od małego kroku, tj ratowania płyt z terenu koscioła św. Jerzego oraz z terenu szpitala (wmurowane w ogrodzenie)

nie wiem z bardzo jak je ratować bo nie mogę pozwolić sobie na przechowywanie ich bo nie mam podwórka

Odpowiedz do tematu